vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 7 χρήστες
mathimatikos1966, Tem, Jorge, treloneritis, tony1976, Milarepa, antiklitos140

Twitter

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #240 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 23:30 »
Ναι με ανοιχτές σπείρες έστησα.  :-[

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #241 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 10:06 »
Καλημερα!
Μολις χθες ηρθε ο Goblin Mini στα χερια μου και ειπα να μοιραστω μαζι σας τις πρωτες εντυπωσεις μου για το νανακι αυτο!
Εντυπωσεις θετικοτατες!
Μεγεθος? Απιστευτα μικρος! Μεγεθος που κοντραρει drippers. Να φανταστειτε ειναι μικροτερος απο τον Magma!
Γευση? Φοβερη! Δεν το περιμενα!
Αφου εκανε το μπανακι του με καυτο νερο, ξυδι και απορρυπαντικο πιατων, στηθηκε για πρωτη δοκιμη.
Μονη αντισταση, με 0.30mm kanthal a1, 2.5mm πυρηνας, 9 σπειρες αν θυμαμαι καλα, 1,58Ω.
Λιγη προσοχη ηθελε στην τοποθετηση του βαμβακιου, κανενα προβλημα ομως. Στηθηκε αρκετα ευκολα και γρηγορα!
Δοκιμη με DIY υγρο. ΠΟΛΥ ντουμανι και ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ γευση!
Μικρος στο ματι λοιπον, μεγαλος στην αποδοση του! Χωρητικοτητα πολυ καλη (3ml) για το μεγεθος του.
Το γεμισμα απο κατω με βιδα δε με χαλασε ιδιαιτερα, την θελει την προσοχη της η βιδουλα μη πεταχτει και την ψαχνεις, αλλα χαλαλι.
Αν γεμιζε απο πανω ευκολα σαν το τηλεμαχο που ηταν ο καθημερινος μου μεχρι τωρα (κλωνος)[size=78%] και ανοιγε για προσβαση στο ντεκ (δεν χρειαστηκε μεχρι τωρα) χωρις να πρεπει να αδειασεις το υγρο του, θα ηταν θεικος![/size]
Οσο για τον αερα απο κατω, η αληθεια ειναι οτι φοβομουν, πριν τον αγορασω, για τυχον διαρροες υγρου στον πολο του μοντ. Αν κ διαρροη δεν ειχα την παραμικρη, ωστοσο μια υγρασια διπλα στον πολο του μοντ την εχω. Οχι μεσα στον πολο αλλα διπλα. Οποτε ξεβιδωνω τον ατμοποιητη απο το μοντ και σκουπιζω λιγο με μια χαρτοπετσετα μετα απο καποιο διαστημα χρησης και ολα καλα!
Το συμπερασμα λοιπον. Νιωθω ικανοποιημενος απο την αγορα μου, που εγινε απο πολωνια (e-dym.pl) στα 30 ευρω και ηρθε σπιτι μου σε 8 ημερες (συμπεριλαμβανομενων αργιων πρωτοχρονιας και σαββατοκυριακου).
Επεται δοκιμη με διπλη αντισταση τις επομενες ημερες.
Να ειστε καλα και καλη χρονια!  :bow:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2016, 13:20 από ioan »

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #242 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 10:22 »
Φιλε μου καλημερα. Μια ερωτηση λιγο off-topic . Το site εχει επιλογη να μπει στα αγγλικα?

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #243 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 10:28 »
Καλημερα. Δεν βρηκα επιλογη για αγγλικα. Εγω εβγαλα ακρη με την αυτοματη μεταφραση της σελιδας στα ελληνικα απο τον google chrome. Αν μπαινεις απο κινητο ειναι λιγο θεμα αλλα δοκιμασε το απο pc.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Οριστε κ μια φωτο
 
 ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2016, 11:27 από ioan »

Αποσυνδεδεμένος marathess

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #244 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 23:30 »
Κατοχος του goblin και εγω απο σημερα...
Πρωτος επισκευασιμος τον ηθελα μικρουλη και γλυκουλη...  :idiot1:
Ελα μου ντε ομως που εχω στησει 3 φορες ετοιμες αντιστασεις kanthal 1.2 αλλα τιποτα...δεν το χω  :angry_orange:
Πολυ διαρροη εχω!τι ειδα βιντεακια τιποτα! Εκοψα τα βαμβακια  καθως πρωτα εβαλα την καμιναδα (αν το λεω σωστα) αλλα και παλι τα ιδια. Με το που ανοιγω την εισαγωγη αερα μουλιασμα τρελο...
Να ρωτησω κιολας για οοοοταν καταφερω να μην εχω διαρροη στα ποσα watt να το δουλευω στα 1.2 ωμ;

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #245 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 23:44 »
Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το στήσιμο με το βαμβάκι να καταλήγει στα αυλάκια εισροής υγρού. Λογικά θα τα καταφέρεις με λίγη προσπάθεια. Υπολόγισε 10-15 w περίπου, σε κάθε περίπτωση θα δείς που σου ταιριάζει καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος marathess

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #246 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 00:20 »
Για σημερα φτανει με τα στησιματα...απο αυριο παλι κ ας ελπισω να ατμισω!!!
Οπως και να χει σ'ευχαριστω για την συμβουλη  :bye:

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #247 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 00:57 »
Προσπάθησε κατα την τοποθέτηση του βαμβακιου να μην βάλεις πολυ στα αυλάκια ουτε ομως υπερβολικά λιγο..εκει που το δουλεύω εγω και δεν εχω καποιο προβλημα ειναι τοσο οσο να βιδώνω την βάση της καμπάνας χώρις δυσκολία..Αν κατα το βίδωμα νιώθεις αντίστασει τοτε το πιο πιθανών θα περνεις καμμένο..

Τώρα για τις διαροές για μένα δυο μπορει να συμβαίνουν..
1----> βάζεις λιγο βαμβάκι και πλυμμηρίζει το deck
2----> κατα την τοποθέτηση του βαμβακιού ακουμπάει πολυ βαμβακι πανω στην εισαγωγη αέρα που εχει ο ατμο και ετσι εχεις αυτο το αποτέλεσμα..
Προσεχε το αυτο διοτι ετσι οπως ειναι ο ατμοποιητής μας με τον αέρα απο κάτω εχει το θέμα του..

Να ξερεις πως στην αρχή θέλει λιγο ζώρε να τον μάθεις..αλλα αμα τα βρειτε, ειναι καλη παρεα!!!

Ελπίζω να σε βοήθησα οπως προσπαθησαν να με βοηθήσουν και εμένα οταν ημουν στην θέση σου.

Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #248 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 04:44 »
Έχω κάνει 5-6 στησίματα, προσπαθώντας να ακολουθήσω τις συμβουλές εδώ. Το καλύτερο που έχω καταφέρει, είναι να στήσω έτσι, ώστε όση ώρα ατμίζω να μην έχω κανένα πρόβλημα. Μόλις όμως τον αφήσω (το βράδυ ας πούμε), όταν τον ξαναβάλω πάνω στο μοντάκι, ξερνάει υγρό από κάτω.

Εντάξει, δεν είναι και το τέλος του κόσμου, αλλά είναι ενοχλητικό. Ελπίζω ότι στήσε στήσε κάποια στιγμή θα τα καταφέρω να μην τρέχει καθόλου.

Α, και επεδή κι εγώ φτιάχνω αντιστάσεις 1.2 - 1.3 Ω, έχω την αίσθηση ότι το καλό σημείο (για μένα τουλάχιστον) είναι εκεί στα 13 - 15W (το πάω όσο να δείξει 4Volt το mod).

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #249 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 11:41 »
Καλημέρα σε όλους τους φίλους.

 
Αγαπητή petra, καλημέρα. Η παρουσίασή σου είναι η πιο ολοκληρωμένη που έχω διαβάσει μέχρι τώρα στο φόρουμ, (και δεν νομίζω πως υπάρχουν πολλές με τέτοια αρτιότητα στο Διαδίκτυο) και για να μην κουράζω με χάιδεμα αυτιών πάω παρακάτω. Η αλήθεια είναι πως δεν τον έχω προσέξει ποτέ τον συγκεκριμένο ατμοποιητή, είδα πως είναι κυριολεκτικά mini (28,6mm) και μέχρι τώρα έχω στο μυαλό για έναν 2ο Kfl+. 

 
Διαβάζω για άριστες αξιολογήσεις, παρά του ότι δεν είναι η μέγιστη ποιότητα σε υλικά. Επίσης, ο διπλός χαρακτήρας του ή και το ένα κλικ πιο αεράτος. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω (είναι κάτι από τα μειονεκτήματα) που μόνο αν τον έχει χρησιμοποιήσει κάποιος φίλος αρκετό καιρό μπορεί να μου πει.

 
Ο μοχλός τού αέρα είναι τελικά λεπτεπίλεπτος; τσαλάκωσε ή έσπασε με τις πολλές χρήσεις;

 
Βλέπω πως είναι πολύ τίμια αγορά (και σούπερ μικρός). 

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #250 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 12:07 »
Δεν εχει παθει τιποτα απολυτως και τον βγαζω και συχνα για να τον καθαρισω. Η ιδιαιτεροτητα του ειναι οτι πρεπει να χρησιμοποιησεις το νυχι για να αλλαξεις την θεση του 'η να ξεβιδωσεις λιγακι τον ατμοποιητη απο το mod. Αν σου αρεσει κατι πιο αερατο απο τον kfl+ θα ελεγα να τον δοκιμασεις.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #251 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 12:11 »
θελει πολλη προσπαθεια για να το χαλασεις.εξεχει πολυ λιγο απο τη βαση για να φοβασαι κατι.
ειναι πολυ ευελικτος ατμο αλλα μην πριμενεις και τη γευση του kfl+ (αν κρινω απο εναν kf 3,1  που εχω).
υγ.αν παραγγειλεις απο φτ παρε μαζι και ενα ενιαιο πολυκαρβονικο τανκακι.ειναι πολυ πρακτικο και φτηνο.

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #252 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 12:17 »
'Η ακομα καλυτερα παρε εναν κλωνο με το τανκακι που αναφερθηκε απο πανω για να εχεις καβατζα 0-rings και περα απο την καβατζα σε διαφορα φορουμ του εξωτερικου λενε πως το 510 ανταπτορακι του κλωνου δεν φευγει τοσο ευκολα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #253 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 12:47 »
Εγω περιμενω το παρακατω απο nexxton  :)

Αποσυνδεδεμένος spirosbreak

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #254 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 13:48 »
Τον εχω και εγω μια εβδομάδα τωρα ολα καλα με το στήσιμο καμια διαροη ωραιο ατμισμα.. Στο βιδωμα ομως θελει προσοχη γιατι στο evic mini μου το γρατσουνισε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 39 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 44 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325004 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8118 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1119589 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296495 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826561 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510146 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9377 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156166 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570554 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios