vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 2 χρήστες
funes, manoslykos

Twitter

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #195 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 15:27 »
Κάνε το στήσιμο που έχει ο GrimmGreen στο video του και φρόντισε να έχεις βάλει μπόλικο και αφράτο βαμβάκι. Είναι αεράτος ατμοποιητής πάντως, γεύση θα βρεις μπόλικη μόνο με πνευμονικές.

Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #196 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 15:58 »
Αυτο το στησιμο εκανα και παει μια χαρα.Αφρατο βαμβακι και το κατεβαζω κατω.
Θα τον δοκιμασω και με πνευμονικες να δω πως παει!

Αποσυνδεδεμένος Sgebulon

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #197 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:00 »
Καλημέρα στην ομάδα!
Τον αγόρασα και εγώ στις 21/11, ύστερα από πάρα πολύ ψάξιμο και πάρα πολλά reviews.
Μιλάμε είμαι ενθουσιασμένος με τον ατμοποιητή!!!
Δεν έχω καθόλου εμπειρία σε RTA
και αυτός ήταν ο 1ος που αγοράζω αλλά δεν είχα κανένα θέμα με το στήσιμο και τη χρήση του. Ούτε γεύση καμμένου, ούτε διαρροές, ούτε κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα με το γέμισμα του αντιμετώπισα.
Πείτε με κωλόφαρδο, πείτε με καμμένο (ναι....είδα πολλά βιντεάκια για το πως τον στήνεις, πως βάζεις το βαμβάκι κλπ), πείτε το ταλέντο...δεν ξέρω...Πρόβλημα δεν αντιμετώπισα πουθενά...
Υγρασία όσες μέρες τον έχω δεν είδα στη βάση και στο mod. Το μόνο σημείο που βλέπω υγρασιά να μαζεύεται είναι στο drip tip πράγμα λογικό (ζεστός ατμός, κρύο drip tip κλπ) αλλά μου χαλάει λίγο την αισθητική γιατί φαίνεται λίγο άσχημα στο γυαλί...
Βασικά το μόνο αρνητικό που βρήκα ήταν στην μια βίδα του deck που ήταν φαγωμένη (απο το εργοστάσιο) στο κάτω μέρος και μου έκοψε το σύρμα την 1η φορά, αλλά την άλλαξα με την ανταλλακτική που έχει στο κουτί, οπότε στην τελική κανένα πρόβλημα.
Έχω και μια μια φωτό με το 1ο μου build ever (ΦΑΙΝΕΤΑΙ οτι έχω συνδέσει τη μια αντίσταση στους 2 θετικούς πόλους μην τρομάξετε χαχαχαχα).

Παιδία για μένα αξίζει ο ατμοποιητής. Πιστεύω θα τον ευχαριστηθείτε όπως και εγώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:10 από Sgebulon »

Αποσυνδεδεμένος Fanis66

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Ia Khalá! issi-nui Ittataer-tilha Nak thal-ha thus
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #198 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:32 »
Τον γλυκοκοιταω καιρο τωρα, αν κ δεν ειμαι της αερατης τζουρας.

Μου αρεσει ομως λογω του μεγεθους του. Αλρως δελεαστικος παραγοντας ειναι κ η τιμη του βεβαια.

Ξερει κανενας να μου πει πως τα παει σε σχεση με KFL+ ?

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #199 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:45 »
sgebulon καλοατμιστος να ειναι.. :thumpup:
Αν θελεις πες μας πως τον εστεισες εσυ..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #200 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 13:13 »
Καυφούν και πάλι καυφούν αν είσαι της τσιγαρίσιας.
Τους έχω και τους δυο, τον μινι ποτέ δεν θα τον κάνω βασικό ατμοποιητή για πολλούς λόγους:

Αεράτη τζούρα ακόμη και με πολύ κλειστό τον αέρα. Προσομειώνει την τσιγαρίσια, δεν είναι 100%.
Εχει πιο δύσκολο στήσιμο.
Πρέπει συνέχεια να έχω το νου μου μην μου πέσει ο αντάπτορας με το ντριπ τιπ.(το δικό του ντριπ είναι λίγο μπουρί)
Ζεσταίνεται πιο γρήγορα από τον ΚΛ και πέφτει η απόδοσή του. Βέβαια, ποτέ δεν έχω μόνο έναν ατμοποιητή μαζί μου
Θέλει πιο πολλά βατ για να δουλέψει. Προτιμώ κάτι πιο energy saver.
Εχει πυρέξ τανκ και αυτό είναι ένας ακόμη λόγος να τον προσέχω μην πέσει.
Δεν είναι καλύτερος σε γεύση από τον καυφούν.


Ωστόσο, ως συμπληρωματικό ατμοποιητή τον θέλω, διότι έχει αρκετά καλά
Πολύ μικρό μέγεθος με εξαιρετική αυτονομία σε σχέση με το μέγεθος.
Δυνατότητα να κάνεις λίγες πνευμονικές σέρνοντας απλά με το νύχι τον μοχλό του αέρα.
Πολύ καλό χτύπημα, χωρίς να έχει κακή γεύση. Εδώ βοηθάει και το πυρέξ.
Δυνατότητα να στήσεις διπλή αντίσταση.
Γενικά, τον θεωρώ έξυπνη κατασκευή, επαναστατική στο σχεδιασμό της. Κάτι σπάνιο για κινέζο κατασκευαστή επισκευάσιμων. Σκέψου ότι ο ίδιος κατασκευαστής, στα μεγάλα αδερφάκια του mg, ανακυκλώνει διαρκώς το ίδιο σχέδιο με μικρές αλλαγές και άλλο όνομα: zephyrus, bellus, goblin κλπ.

Αποσυνδεδεμένος Fanis66

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Ia Khalá! issi-nui Ittataer-tilha Nak thal-ha thus
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #201 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 13:18 »
Ειμαι της τσιγαρισιας κ μονο.
Οποτε μαλλον θα τον βγαλω απο τη λιστα του Αγιου Βασιλη κ θα κοιταξω κατι αλλο.

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.

Αποσυνδεδεμένος Sgebulon

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #202 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 13:27 »
Ευχαριστώ πολύ vendetta!

2 αντιστάσεις έφτιαξα με kanthal 0,4mm σε κατσαβίδι 1,8mm και 7 σπείρες. Μου βγήκε στα 0,33 Ohm.
Αφού έσφιξα την 1η αντίσταση στη μια πλευρά την κατέβασα λιγάκι ώστε να μην εμποδίζει τις άκρες απο τη 2η και να μπορώ να κόψω άνετα τα σύρματα που περισσεύουν. Αφού έσφιξα και τη 2η τις έφερα και τις 2 στο ύψος που είναι οι τρύπες απο το θετικό πόλο. Για βαμβάκι έβαλα fiber freaks (αν θυμάμαι καλά το No1) το οποίο έκοψα στο σημείο που βιδώνει το καπάκι του deck και φρόντισα το μήκος τους να μην εξέχει απο κάτω στα κανάλια που ρέει το υγρό. Δεν το έχω πάρα πολύ σφιχτό ίσα ίσα να περνάει απο την αντίσταση όταν το τραβάς και να μην μαζεύεται στην άκρη της. Σαν μήκος το έχω να μην εξέχει απο τα κανάλια που ρέει το υγρό και να μην φαίνεται όταν βιδώσεις το καπάκι του deck.
Έτσι όπως το έχω δεν έχω διαρροές ούτε μου έρχεται καμμένο και με 50-50 αλλά και με 70 -30 υγρό που δοκίμασα.

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #203 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 13:41 »
Η τζούρα του πράγματι, είναι αεράτη και χρειάζεται προσπάθεια να την κάνεις "τσιγαρίσια".
Προσωπικά δεν είμαι υπέρμαχος της πνευμονικής τζούρας, αλλά δεν με χάλασε ο mini goblin.
Αυτό που με χάλασε, μέχρι που χάλασε στην κυριολεξία είναι το βαρελάκι του που σφήνωνε και δεν ξεβίδωνε εύκολα από τη βάση του και πάνω στα "νεύρα" μου το κατέστρεψα :(

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #204 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 14:17 »
ωραιες οι πληροφοριες sgebulon θα το δοκιμασω και αυτο...Διοτι δεν εχω βρει κατι το σιγουρο και να πειραματιζωμαι σε αυτο...μπορει δυο τρια στησιματα να μου βγουν μια χαρα και να μην εχω κανενα προβλημα μετα μπορει δυο τρια σερι(και παραπανω  :)) ) να μην καθονται και να εχω διαροες κλπ...Αναγνωριζω λοιπον οτι θελει τον τροπο του οπου εγω δεν εχω ανακαλυψει ακομα..Δεν ξερω βεβαια εαν φταιει στο οτι εγω στηνω μονη αντισταση με 0,25 kanthal  6 σπειρες γυρο στα 1,5 Ωμ με αποσταση οι σπειρες..Γιατι με οσα παιδια εχω μιλησει μεσω του forum κανουν διπλες micro και δεν εχουν προβλημα..

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #205 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 14:27 »
Ακολουθώ παρόμοιο τρόπο με μόνη αντίσταση και διαρροές δεν έχω. Κόβω το βαμβάκι στο περίπου στο ύψος που είναι στα λουκια κ ο,τι περισσέψει το συμπιεζω με τη μύτη του υγρού αναπλήρωσης ώστε να ανέβει πάνω από τα λούκια, αν περισσέψει κάτι.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2015, 14:50 από Aris-ProVape »

Αποσυνδεδεμένος Sgebulon

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #206 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 14:27 »
Κάνε δοκιμές αξίζει τον κόπο και στο τέλος θα το βρεις!
Εμένα με βοήθησαν και τα revies που είδα απο GrimmGreen και VapnFagan. Ψάξε στο youtube τα κανάλια τους. Κάνουν παρουσίαση του ατμοποιητή και δείχνουν τα δικά τους build. Ίσως σε βοηθήσει και εσένα όπως εμένα.
Όπως και να έχει εύχομαι καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθεια!

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #207 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 15:12 »
Για εμενα το στησιμο που μου καθησε καλυτερα ειναι σε 2.5 με 36 συρμα (μονη αντισταση) 6-7 σπειρες(ο.8 με 1 Ohm) και η εισαγωγη στο 1/3 ανοιχτη περιπου. Ωραιο ατμισμα και δεν ρουφαει το υγρο οπως η διπλη. Για το βαμβακι επαιξα αρκετα και αυτο που πιστευω οτι λειτουργει απροβληματιστα ειναι αρκετα αφρατα βαμβακια στις ακρες που ακουμπαν ισα ισα στα αυλακια.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #208 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 15:16 »
Από γεύση πως πάει αυτό το στήσιμο φίλε μου; 

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #209 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 19:50 »
ευχαριστω για την βοηθεια παιδια...τωρα ακολουθω τον τροπο του GrimmGreenαλλα δεν εχω 100%  επιτυχια,  70/30 θα ελεγα υπερ της αποτυχιας..θα δω και αυτα που ειπατε και θα ενημερώσω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 45 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248190 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181274 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 269 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 238 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573073 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2339 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8494 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123386 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 977 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99