vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 4 χρήστες
Ποντικός, Sergios, gfilip, treloneritis

Twitter

Snow Wolf 200W by Asmodus

Αποσυνδεδεμένος PanosIron

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 30, 2015, 00:19 »


απλά να πω ότι βγάζει η DNA πλακέτα 200άρα


άρα περιμένουμε απόγονο του vaporshark DNA40


δηλαδή [size=78%] vaporshark dna200[/size]


νομίζω εκεί θα παίξω εγώ




[/size]πηγήhttp://evolvapor.com/dna200.php

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 30, 2015, 01:24 »
για το dna200 λενε οτι θα παιζει καλα μονο με lipo μπαταριες ....οποτε παμε αλλου μετα!

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 30, 2015, 05:15 »
Και ένα βίντεο με ένα SnowWolf 200W το οποίο ανάβει μόνο του στα καλά καθούμενα!  :o

[youtube]AYzzsecTYPM[/youtube]


Μαγεμένο είναι;  :))

Πάντως το βίντεο είναι στο σκοτάδι, και ο τύπος απλά μπορεί να κάνει κάποιο κολπάκι.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 02, 2015, 17:40 »
Ξεκίνησαν οι προπαραγγελίες για το SnowWolf Limited Edition. Από εδώ:)

Οι διαφορές είναι μόνο στο φινίρισμα, όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά στο μοντάκι παραμένουν τα ίδια. Έχουμε πλέον gunmetal χρώμα στον σκελετό, ενώ υπάρχουν δύο πανέμορφα λογότυπα σκαλισμένα με laser στις δύο πλευρές του σκελετού, το ένα με τον "Χιονόλυκο" και το άλλο με το σήμα της Asmodus.

Απλά πανέμορφο, στα δικά μου μάτια βεβαίως!  :_love_heart: :_love_heart: :_love_heart:








Η άλλη διαφορά που υπάρχει στην Limited Edition, είναι ότι ο φωτισμός είναι πια σε λευκό χρώμα.  :)


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 02, 2015, 19:47 »
Το σήμα της Asmodus δεν μου αρέσει και πολύ, ο λύκος όμως είναι αστέρι!

Και αντί για λευκό φωτισμό, θα προτιμούσα πιο "ηλεκτρικό" μπλε, σε στυλ DNA ή ProVari.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 03, 2015, 13:48 »
Πριν από λίγο ήρθε η ταχυδρόμος και μου έφερε και τον δικό μου Χιονόλυκο, επιτέλους!  :)





Δεν το έχω ανοίξει ακόμα το κουτί, κάθομαι και το χαζεύω σφραγισμένο και σκέφτομαι την πραγματική Οδύσσεια που πέρασα για να αποκτήσω τον Χιονόλυκο. Χρειάστηκε να ακυρώσω την παραγγελία του από δύο διαφορετικά sites, μέχρι και από το Alibaba το παράγγειλα, αλλά και από εκεί με δούλεψαν και δεν το είχαν ετοιμοπαράδοτο και δεν το έστελναν, με αποτέλεσμα να χρειαστεί να ανοίξω case στο paypal για να πάρω τα λεφτά μου πίσω.  >:(

Συνολικά χρειάστηκε να ανοίξω δύο φορές case στο paypal για να πάρω τα λεφτά μου πίσω. Αλλά και από το Gearbest που μου έστειλε τελικά το μοντάκι, έφαγα το δούλεμα της ζωής μου. Παράγγειλα τον Χιονόλυκο στο Gearbest στις 4 Ιουνίου, μία μέρα μόλις πριν έρθουν τα πρώτα κομμάτια στις αποθήκες τους. Επειδή η ζήτηση για το μοντάκι στο εξωτερικό είναι τρελή, ήξερα φυσικά ότι δεν θα μου το έστελναν με τις πρώτες παραλαβές, μια και θα υπήρχαν εκατοντάδες προπαραγγελίες πριν τη δική μου. Από την άλλη μεριά δεν ανεχομαι όμως και το δούλεμα. Δεν γίνεται να τους ρωτάω πότε θα μου στείλουν το μοντάκι και να μου απαντάνε:

Αγαπητέ πελάτη
Αυτή τη στιγμή τεστάρουμε  :o προσεκτικά τη συσκευή σας για να είμαστε σίγουροι ότι δουλεύει κανονικά.
Κάντε υπομονή 1-3 εργάσιμες μέρες και θα σας τη ταχυδρομήσουμε.


Δηλαδή μου έλεγαν και καλά ότι είχαν ανοίξει τη σφραγισμένη συσκευασία του SnowWolf και είχαν βάλει κάποιον Κινέζο να του βάλει μπαταρίες και ατμοποιητές για να το τεστάρει το μοντάκι στα 200W;!  :))

Όλα αυτά κάπου στα μέσα Ιουνίου. Στις 22 Ιουνίου τους ξαναστέλνω μήνυμα και τους ζητάω μία δεσμευτική ημερομηνία για το πότε θα στείλουν το μοντάκι. Μου απαντάνε ότι δεν έχουν συγκεκριμένη ημερομηνία και ούτε μπορούν να δεσμευτούν και απλά να κάνω υπομονή. Τα παίρνω στο κρανίο και τους στέλνω αμέσως μήνυμα να ακυρώσουν την παραγγελία και να μου κάνουν refund τα χρήματα στη πιστωτική μου. Δεν περνάνε ούτε δύο ώρες και μου στέλνουν μήνυμα ότι μου ταχυδρόμησαν το SnowWolf!  :))

Φαντάζομαι ότι καταλαβαίνετε τι έγινε, έτσι δεν είναι; Μόλις είδαν ότι θα έχαναν τα χρήματα, μου έστειλαν αμέσως το μοντάκι που προοριζόταν για κάποιον άλλο, που προφανώς το είχε προπαραγγείλει νωρίτερα από μένα, αλλά περίμενε υπομονετικά τη σειρά του χωρίς να διαμαρτύρεται. Τέλος πάντων, τέλος καλό όλα καλά, αλλά ούτε να ξανακούσω για το Gearbest παιδιά, από μακριά και αγαπημένοι. Η εξυπηρέτηση πελατών που έχουν είναι για τα πανηγύρια, θα πρέπει να μετακομίσουν όλοι μαζί στο fasttech, για να τους κάνουν ομαδικά ιδιαίτερα μαθήματα άψογης εξυπηρέτης πελατών.  ;D

Το SnowWolf 200W το είχα βρει στο μεταξύ ετοιμοπαράδοτο σε αγγλικό site αλλά σε πολύ αλμυρή τιμή, στα 150 ευρώ περίπου, και μαζί με μεταφορικά με DHL στα 30 ευρώ θα μου έφτανε τα 180 ευρώ συνολικά, και η τσέπη μου δεν άντεχε τέτοιο ποσό.  :( Ενώ υπήρχαν sites που πουλούσαν το μοντάκι ακόμα και στα 250 ευρώ το πρώτο διάστημα, προσπαθώντας να εκμεταλλευτούν τη μεγάλη ζήτηση από το κοινό.

Με το εκπτωτικό κουπόνι στο Gearbest στα 95 δολάρια τιμή, το SnowWolf 200W μου κόστισε 88 ευρώ συνολικά, μαζί με το paypal.  ;)

Αυτή τη στιγμή η τιμή του SnowWolf τείνει να σταθεροποιηθεί πλέον στα 100-120 δολάρια στην Αμερική...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 03, 2015, 17:00 »
Καλή απόλαυση φίλε zarko!!! Και ξαναέδωσε κουπόνι η GB!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 08, 2015, 13:22 »
Κατά πρώτον, μόλις έλαβα email από τη Gearbest με κουπόνι για αγορά στα $93: SW200W

Κατά δεύτερον, χτες το μοντάκι μου άλλαξε τα πετρέλαια. Είχα πάνω του το Phenomenon Zest με Κάνθαλ, και κάθε δύο τζούρες με ρωτούσε για νέο ατμοποιητή. Θέλω να πιστεύω ότι κάποια πατάτα είχα κάνει με το βίδωμα του σύρματος και έπαιζε υπερβολικά η αντίσταση με αποτέλεσμα το μοντ να νομίζει ότι πρόκειται για νέο ατμοποιητή.

Έβαλα αντίσταση με Ni200 από αργά το βράδυ και ξαναανακαλύπτω τον Zest!!!

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 10, 2015, 22:28 »
Και ένα βίντεο με ένα SnowWolf 200W το οποίο ανάβει μόνο του στα καλά καθούμενα!  :o

[youtube]AYzzsecTYPM[/youtube]


Μαγεμένο είναι;  :))

Πάντως το βίντεο είναι στο σκοτάδι, και ο τύπος απλά μπορεί να κάνει κάποιο κολπάκι.  ;)


δεν ξέρω φ'ιλε μου αν είναι μαγεμένο το συγκεκριμένο αλλά το δικό μου σίγουρα είναι  :dontknow:
το είχα πάνω στο γραφείο και καθώς χρησιμοποιούσα άλλη συσκευή το είδα κάποια στιγμή να ανάβει το λογότυπο  :hmmm:




και κάτι ακόμα αν δεν το χρησιμοποιώ για λίγη ώρα μετά μόλις πατάω το fire κάνει σαν τέστ του σύρματος για 2-3 δεύτερα
και μετά δουλεύει σωστά με watt καθώς το έχω στημένο με kanthal 
αυτό το κάνει συνέχεια αν το αφήσω λίγη ώρα περίπου 5 λεπτά χωρίς να αλλάζω η ξεβιδώνω τον ατμοποιητή.....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2015, 22:34 από chriscorfu88 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 10, 2015, 22:36 »
Μια χαρά είσαι Χρήστο! Όλα αυτά είναι φυσιολογικά.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 04, 2015, 19:03 »
Επανέρχομαι μετά από αρκετό καιρό συμβίωσης με το συγκεκριμένο, για να αναφέρω το μεγαλύτερο του μειονέκτημα.

Το ανακάλυψα όταν ήρθε στην κατοχή μου και 2ο Μοντ με δύο μπαταρίες σε σειρά, πριν δεν είχα μέτρο σύγκρισης. Συνηθισμένος λοιπόν από την αυτονομία που μου έδιναν οι 2 INR25R στο "Χιονόλυκο", μόλις μου ήρθε το καινούριο μοντ, τις έβαλα εκεί (μέχρι να φορτίσει το νέο σετ που πήρα). Ε λοιπόν, είδα την αυτονομία να διπλασιάζεται. Καθάρισα πόλους, επαφές και δοκίμασα ξανά. Τζίφος. Το ότι το μοντάκι δεν σβήνει ποτέ, και μάλιστα κάνει και ένα system check ανά τακτά χρονικά διαστήματα, το "μαγεμένο" που ανέφερε και ο Χρήστος, καταπίνει τη μπαταρία σαν καραμέλα! Θα σας πω μόνο ότι το βράδυ του Σαββάτου, το άφησα στο αυτοκίνητο με 25% μπαταρία και πήρα μαζί μου στο χαμαιτυπείο που θα κυκλοφορούσα το "μικρό" XPRO80M. Το πρωί λοιπόν που εδέησα να κινήσω κατά σπίτι, το μοντ ήταν τελείως σβηστό χωρίς ίχνος μπαταρίας. Ή έχει τον κόφτη πιο ψηλά, ή την ρουφάει σαν πνευμονική στον Τρίτωνα με όλα τα AFC ανοιχτά, ή συνδυασμός και των δύο. Ένα off με πέντε κλικ ρε παιδιά, θα την έσωζε την παρτίδα μια χαρά...

Και για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, το δοκίμασα και με τις μπαταρίες που πήρα για το άλλο μοντ, τα ίδια ακριβώς.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 10, 2015, 11:19 »
Εγώ δυστυχώς, για μια ακόμα φορά, ήμουν ο πιο άτυχος της παρέας. Το SnowWolf 200W που μου ήρθε από το Gearbest ήταν ελαττωματικό, και "νόμιζε" ότι είχε συνεχώς επάνω του ατμοποιητή με σύρμα Ni200, με αποτέλεσμα να δουλεύει σωστά μόνο στο mode με έλεγχο θερμοκρασίας. Σχεδόν ότι ατμοποιητή με στήσιμο Kanthal και να του έβαλα, το mod έδινε κουκουρούκου ρεύματα, κι αν επέμενες στη τζούρα, έτρωγες επιτόπου καμμένο.  :(

Για δείτε. Με τον μεγάλο Subtank και τη στάνταρ κεφαλή των 0,5Ω. Ενώ τον διαβάζει τέλεια σαν αντίσταση...





Μόλις πατήσεις fire, γίνεται του Κουτρούλη ο γάμος!  :thumpdown:





Στις 5-6 μέρες που κράτησα το SnowWolf πριν το επιστρέψω στο Gearbest, μόνο μία και μοναδική φορά, το mod "ξεκόλλησε" με τον Subtank και πήγε σε καθαρόαιμο variable wattage mode, σβήνοντας την ένδειξη θερμοκρασίας μόλις πατούσα το fire. Σε αυτή τη μία και μοναδική φορά, το mod μου έδωσε άψογο άτμισμα με τον Subtank, απαλό σαν βελούδο.  :thumpup:


Τα ίδια ακριβώς συνέβαιναν με όλους ανεξαιρέτως τους Kanthal ατμοποιητές μου.  >:( Δείτε εδώ με τον ένα μου Kayfun Lite plus με στήσιμο στα 1,1Ω. Κι αυτόν τον διαβάζει μεν άψογα...





Αλλά και πάλι, μόλις πατούσες το fire, κλάφτα Χαράλαμπε!  >:(




Με το πάτημα του fire, ο Kayfun έκανε φοβερά σκασίματα, και φυσικά έπαιρνα καμμένο με τη μία, επιτόπου. Τα ίδια ακριβώς συνέβαιναν και με τις Ατλαντίδες μου, τόσο με τις στάνταρ κεφαλές των 0,3Ω αλλά και του 1Ω της Ατλαντίδας 2.

Το πολύ κουφό ήταν ότι το mod έπαιζε μια χαρά μόνο με τις νέες κεφαλές των 0,5Ω της Ατλαντίδας 2, που κάνουν και για την πρώτη Ατλαντίδα. Με αυτές τις κεφαλές, το mod προσπαθούσε να καταλάβει τι σύρμα φοράει στο πρώτο πάτημα, ενώ με το δεύτερο πάτημα του fire, πήγαινε σε variable wattage mode, σβήνοντας την ένδειξη θερμοκρασίας. Και πάλι το άτμισμα ήταν βελούδινο σαν μετάξι, όπως ακριβώς και με τον Subtank τη μία και μοναδική φορά που ξεκόλλησε.

Εκεί που φαίνεται να τα πηγαίνει πολύ καλά το SnowWolf, ήταν με τις κεφαλές Ni200 της VapeOnly για τις Ατλαντίδες 1 και 2. Έπαθα μεγάλη πλάκα παιδιά, αλλά ήταν η πρώτη φορά που άτμιζα με έλεγχο θερμοκρασίας, οπότε δεν έχω και μέτρο σύγκρισης με άλλα μοντάκια.  :dontknow:

Αρχικά, έβαλα μία από τις κεφαλές της VapeOnly στην Ατλαντίδα 2.




Όπως βλέπετε, οι κεφαλές της VapeOnly έχουν μόνο δύο παραλληλόγραμμες και τεράστιες τρύπες εισαγωγής υγρού που είναι ρυθμιζόμενες, εγώ τις είχα τσίτα ανοιχτές. Ξεκίνησα από τους 250 βαθμούς Κελσίου και ανέβηκα μέχρι και τους 310 βαθμούς, ενώ έβαλα τσίτα τα γκάζια στα βατ στα 70:laugh1:

Υγρό ήταν το HoneyBrew του DanLucas στα 3mg νικοτίνη. Έπαθα πλάκα με τα ντουμάνια, νόμιζα ότι θα βγάλω και από τα αυτιά,  :)) αλλά και με τη γεύση του υγρού, που την έδιναν φοβερά οι κεφαλές της VapeOnly. Το περίεργο ήταν ότι δεν ένιωθα σχεδόν καθόλου χτύπημα στο λαιμό.  :o Και εντάξει, ξέρουμε ότι το HoneyBrew έχει γενικά υποτονικό χτύπημα, αλλά διάολε, το mod ανέβαινε στιγμιαία μέχρι και 70W, ενώ το ντριπτίπ της Ατλαντίδας 2 ζεσταινόταν αρκετά, και αναγκάστηκα να ανοίξω ελαφρά την παροχή του αέρα. Ανέβασα λοιπόν το HoneyBrew στα 6mg νικοτίνη, όπου το χτύπημα στο λαιμό ήταν πλέον απολαυστικό.  :)

Μόλις άτμισα τρία δοχεία με την Ατλαντίδα 2, περίπου 10ml, έβγαλα τη κεφαλή της VapeOnly και την έβαλα σε Ατλαντίδα 1 με το μεγάλο δοχείο των 5ml.  ;)




Στην Ατλαντίδα 1 κατέβασα τους βαθμούς στους 290 και τα βατ στα 60, γιατί το ντριπτίπ ζεσταινόταν πολύ, σε ενοχλητικό βαθμό.

Το mod το επέστρεψα στο Gearbest, και οι αθεόφοβοι μου είπαν ότι είχα δύο επιλογές: α. Να μου το επισκευάσουν ή β. Να μου το αντικαταστήσουν με άλλο, αφού όμως τους δώσω επιπλέον 40 δολάρια.  :o :o :o Τους απάντησα ότι δεν θέλω ούτε το ένα, ούτε το άλλο και ζήτησα refund. Χαχαχά, οι τύποι είναι κυριολεκτικά για τα πανηγύρια:)) απορώ πώς έχουν ακόμα πελάτες, όταν κάποιος τους συγκρίνει με το fasttech. Τώρα περιμένω η σύζυγος να βγάλει πιστωτική κάρτα στο όνομά της στην Ουκρανία, για να μπορέσω να παραγγείλω ένα άλλο SnowWolf 200W από το fasttech.  ;)

Από τη δική μου πλευρά τουλάχιστον σαν καταναλώτη, σχεδόν όλα τα Κινέζικα sites έχουν φάει διαγραφή, fasttech και ξερό ψωμί...

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 28, 2015, 02:37 »
Επιτέλους, μετά από ένα ολόκληρο τρίμηνο που τραβιέμαι με τον Χιονόλυκο, μου ήρθε σήμερα το δεύτερο SnowWolf 200W από το fasttech, και μέχρι στιγμής τουλάχιστον, δουλεύει απλά τέλεια, φτου φτου να μην το ματιάσω!  ;D

Από νωρίς το πρωί που μου το έφερε η ταχυδρόμος το έχω κάνει πιπίλα κυριολεκτικά, αλλά με δύο μόνο ατμοποιητές, τον TFV4 και την Ατλαντίδα 2. Άψογο, κυριολεκτικά βελούδινο άτμισμα και με τους δύο αυτούς ατμοποιητές, στα 40W στον TFV4 με την επισκευάσιμη κεφαλή στα 0,75Ω, και στα 80W στην Ατλαντίδα 2 με την κεφαλή των 0,3Ω.  :)




Νέο firmware!  :thumpup:
Με το που έβαλα τις δύο Sony VTC5 στο SnowWolf 200W και το άναψα για πρώτη φορά, πρόσεξα κατευθείαν την πρώτη διαφορά από το ελαττωματικό που μου είχε έρθει από το Gearbest. Τώρα πλέον η οθόνη ντιμάρει στα πέντε δευτερόλεπτα, και σβήνει εντελώς στα δέκα δευτερόλεπτα, προφανώς για εξοικονόμηση μπαταρίας. Και όχι μόνο αυτό, πείτε μπάι μπάι στο self check, καθώς και στα "αναβοσβησίματα" που έκανε το μοντάκι από μόνο του, όλα αυτά ανήκουν στο παρελθόν!

Οι διαφορές όμως δεν σταματούν εδώ. Προσέξτε στη φωτό, την οθόνη του μοντ. Τώρα πλέον, όταν το μοντ είναι "σίγουρο" ότι φοράει ατμοποιητή με σύρμα Kanthal, εξαφανίζει εντελώς την ένδειξη της θερμοκρασίας και στη θέση της εμφανίζεται η λέξη "POWER". Έτσι είστε απόλυτα σίγουροι ότι μοντάκι είναι "κλειδωμένο" σε variable wattage mode.  :thumpup:

Τρίτη μεγάλη διαφορά, που με έκανε πολύ χαρούμενο, είναι η ριζική αλλαγή όσον αφορά το sleep mode. Τώρα πλέον, κάπου στο μισάωρο που θα μείνει αχρησιμοποίητο, όταν πατήσετε το fire, θα δείτε ότι η ένδειξη της αντίστασης είναι μηδενισμένη, πράγμα που σας επιβεβαιώνει ότι το μοντ είναι σε sleep mode. Δεν χρειάζονται πλέον πέντε κλικ για να το ξεκλειδώσετε, απλά πατάτε fire και ρουφάτε!  ;D

Στο πρώτο δευτερόλεπτο δεν συμβαίνει απολύτως τίποτε, κάπου όμως ανάμεσα στο δεύτερο και τρίτο δευτερόλεπτο, το μοντ ξυπνάει, και αρχίζει να "ταίζει" τον ατμοποιητή, όχι όμως κατυεθείαν σε φουλ γκάζια, αλλά προοδευτικά για ακόμα περίπου 1 δευτερόλεπτο! Δηλαδή στην Ατλαντίδα 2 στα 80W, το μοντ από το sleep mode θα δώσει σαφώς λιγότερο ρεύμα, στο πρώτο δευτερόλεπτο περίπου τζούρας, και αμέσως μετά ανεβαίνει στα 80W, όπου και πλέον μένει σταθερό.  :)

Μία άλλη διαφορά που έχει το μοντ που ήρθε από το fasttech, είναι ότι και τα τρία πλήκτρα είναι τέλεια, ενώ το fire σε αυτό του Gearbest ήταν σχετικά χαλαρό και κουδούνιζε. Εντάξει αυτό είναι καθαρά θέμα τύχης, ποιο κομμάτι θα σου κάτσει. Μια ακόμη όμως σημαντικότερη διαφορά, είναι ότι το βούρτσισμα στον αλουμινένιο σκελετό σε αυτό το SnowWolf είναι απλά άψογο, ενώ σε αυτό του Gearbest ήταν σαφέστατα προβληματικό, εμφανίζοντας μετά από μερικές ώρες χρήσης μόλις, κάποιες περιοχές στον σκελετό που φαίνονταν πιο σκούρες, λες και είχαν μαυρίσει ελαφρά. Προβληματικό βούρτσισμα σε κάποια συγκεκριμένη παρτίδα από μοντάκια; Το πιθανότερο...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 28, 2015, 10:33 »
Βασικά πολύ χάρηκα που επιτέλους το παρέλαβες. Ένα τεστάκι θέλω να κάνεις μόνο, όσον αφορά τη διαχείριση ενέργειας. Πόσο σου κρατάνε οι ίδιες μπαταρίες στο 200ρι σε σύγκριση με άλλο μοντ δυο μπαταριών, με τον ίδιο ατμοποιητή και την ίδια ρύθμιση?

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 28, 2015, 11:16 »
Τρύφωνα, αυτή τη στιγμή δεν έχω άλλο μοντάκι που να παίρνει δύο 18650 μπαταρίες πέρα από το SnowWolf 200W. Σε 3-4 μέρες όμως, μου έρχεται και πάλι από το fasttech, το ολόφρεσκο i-stick στα 100W που το παράγγειλα για έναν φίλο μου, οπότε θα μπορώ να κάνω συγκρίσεις ανάμεσα στα δύο.  :)

Χτες όμως πρώτη μέρα, ο Χιονόλυκος έπαιζε όλη μέρα από τις 11 το πρωί που μου το έφερε η ταχυδρόμος μέχρι τις 3 σχεδόν μετά τα μεσάνυχτα που πήγα για ύπνο, στα 40W με τον TFV4 και στα 80W με την Ατλαντίδα 2, χρήση περίπου 50-50%. Οπότε, αν το πάμε σαν μέσο όρο, ήταν σαν να έπαιζε όλη μέρα ο Χιονόλυκος στα 60W. Στις 3 τα μεσάνυχτα, η οθόνη του μοντ έδειχνε τις δύο Sony VTC5 στο 50% φόρτιση, πράγμα που αρχικά τουλάχιστον μου δείχνει πολύ ικανοποιητική αυτονομία.  :)

Άτμισα τουλάχιστον 9ml όλη μέρα χτες, ένα ολόκληρο τανκ με τον TFV4 και σχεδόν δύο τανκ με την Ατλαντίδα 2.

Μπορεί βέβαια, από κείνο το σημείο του 50% φόρτιση και μετά, ο Χιονόλυκος να αδειάζει τις μπαταρίες του πολύ πιο γρήγορα, δεν το γνωρίζω ακόμα αυτό...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1555 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120673 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325915 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296987 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827124 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156580 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi