vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, camber

Twitter

Snow Wolf 200W by Asmodus

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Snow Wolf 200W by Asmodus
« στις: Ιουνίου 28, 2015, 16:18 »
Κάποιους μήνες πριν, επικοινώνησα με τη Lazia στη Gear Best με σκοπό να μου στείλει ένα SMY260W για review. Σωστά σκεπτόμενη, μου απάντησε ότι δεν προβλέπει πολλές πωλήσεις για το συφκεκριμένο και μου αντιπρότεινε να μου στείλει ένα Snow Wolf 200W με έλεγχο θερμοκρασίας. Απάντησα θετικά φυσικά και μετά από καιρό, έλαβα tracking number από τη Sabrina. Ο έλεγχος του tracking, έδειξε ότι το μοντ έφυγε από τη Σιγκαπούρη για Ελλάδα την 9η Ιουνίου και μόλις οκτώ μέρες μετά, παρέλαβα. Το πρώτο που μπορώ να πω είναι το πόσο εντυπωσιακά βαρύ ήταν ακόμα και χωρίς μπαταρίες.
Επαναλαμβάνω για άλλη μια φορά ότι δεν ειδικεύομαι στην κριτική εξοπλισμού, δεν διαθέτω εργαλεία και γενικά ότι έχω να πω είναι η γνώμη μου μετά από κάμποσο καιρό μαζί του. Ας ξεκινήσουμε με μια ματιά στο μοντ αυτού καθ’ αυτού.


Η συσκευασία, αποτελείται από ένα κουτί ελάχιστα πιο μεγάλο από αυτό του iStick, και περιέχει το μοντ, ένα βιβλιαράκι με οδηγίες χρήσης και μία κάρτα εγγύησης.







Να σημειώσω εδώ ότι χάρηκα με τον τρόπο που προσεγγίζει το άτμισμα ένα manual που αφορά μοντ των 200W: προτείνει τη χρήση ίδιων μπαταριών flat και high drain, μας λέει ότι καλό είναι να αποφεύγεται η χρήση υψηλών ρυθμίσεων για πολλή ώρα αλλιώς μπορεί να προκύψουν υψηλές θερμοκρασίες και τραυματισμοί, προτείνει τη χρήση ρύθμισης κάτω από 15W για ατμοποιητές παλιού τύπου και αναφέρει ότι το μοντ προορίζεται για άτομα άνω των 18, δεν είναι κατάλληλο για εγκύους, θηλάζουσες, άτομα με καρδιακά προβλήματα, υπέρταση, διαβήτη, άτομα που λαμβάνουν αντικαταθλιπτική αγωγή και ασθματικούς. Αναφέρει επίσης ότι το μοντ προορίζεται για ψυχαγωγική χρήση και δεν αποτελεί εργαλείο διακοπής καπνίσματος, ούτε έχει δοκιμαστεί ή εγκριθεί ως τέτοιο.


Το μοντ είναι βαρύ, ορθογώνιο με στρογγυλεμένες γωνίες.





Ο κονέκτορας είναι 510 και ρίχνει άκυρο σε ατμοποιητές με την εισαγωγή αέρα από κάτω καθώς δεν διαθέτει λούκια εισαγωγής αέρα. Το μαγικό του είναι οι πολλές σπείρες που κάνουν τον ατμοποιητή να βιδώνει βαθιά και σταθερά. Σε συνδυασμό με τον αυτορυθμιζόμενο πόλο, κάνουν όλους τους ατμοποιητές να κάθονται πάνω χωρίς κενό και με απόλυτη σταθερότητα.



 Κοιτάζοντας την οθόνη, στην αριστερή πλευρά βρίσκεται το fire και τα πλήκτρα + και -. Οι προδιαγραφές του αναφέρουν:
  • 5 - 200 watt
  • 0.5 – 7.0 volt μη ρυθμίσιμο
  • Λειτουργία μόνο με 2*18650 flat μπαταρίες υψηλής αποφόρτισης
  • Τάση μπαταριών 6.2 – 8.4 volt
  • Αντίσταση ατμοποιητή 0.05 – 2.5Ω
  • Έλεγχος θερμοκρασίας 100 – 350ο C ή 212 – 662ο F
  • Μαγνητικό καπάκι μπαταριών και κορδέλα για εύκολη αφαίρεση
  • Ρύθμιση Watt: 5-50 σε βήμα του 0.1, 50-100 σε βήμα του 0.5 και 100-200 σε βήμα του 1 watt
  • Ρύθμιση θερμοκρασίας σε βήμα του 1ο C ή F
  • Κόφτης τζούρας στα 20 δευτερόλεπτα
Λειτουργία.
Με το που βάλουμε μπαταρίες, το μοντ ανάβει εμφανίζοντας το logo, και μπαίνει σε κλειδωμένη κατάσταση αναμονής. Με 5 κλικ το μοντ ξεκλειδώνει. Αν το αφήσουμε στην άκρη, το μοντ μετά από 20” σκουραίνει την οθόνη. 10” αργότερα η οθόνη σβήνει, ενώ αν περάσουν συνολικά 30’ τότε το μοντ κλειδώνει. Δεν διαθέτει μενού και όλες οι ρυθμίσεις γίνονται με τα πλήκτρα ή συνδυασμούς αυτών. Υποστηρίζει όλα τα σύρματα αλλά μόνο με Ni200 λειτουργεί ο έλεγχος θερμοκρασίας. Κοιτάζοντας την οθόνη, μας δείχνει το επίπεδο της μπαταρίας στα αριστερά (όταν πατάμε το fire υπολογίζει και τις δυνατότητες της μπαταρίας υπό φορτίο), την αντίσταση και τα βολτ λίγο πιο δεξιά και πάνω, τη ρυθμισμένη θερμοκρασία κάτω από αυτά και τα watt στα δεξιά. Σημειώνεται ότι τα βολτ που πάνε στην αντίσταση, φαίνονται μόνο με το fire πατημένο, ενώ όταν είμαστε με kanthal τότε με το πάτημα του fire η ένδειξη θερμοκρασίας σβήνει. Αντίθετα, όταν είμαστε σε έλεγχο θερμοκρασίας, τα watt που εμφανίζονται είναι αυτά που παράγονται όταν πατάμε το fire. Για να ρυθμίσουμε τα watt, κρατάμε ταυτόχρονα πατημένα τα + και – μέχρι να αρχίσει να αναβοσβήνει το w. Από εκεί και πέρα, κάθε φορά που πατάμε το + και -, αλλάζουν τα watt. Για να ρυθμίσουμε θερμοκρασία, κρατάμε πατημένο το + και – μέχρι να αρχίσει να αναβοσβήνει το C ή F. Πλέον, η ρύθμιση με το + και – επηρρεάζει μόνο τη θερμοκρασία. Για να αλλάξουμε μεταξύ C και F, περνάμε στη ρύθμιση θερμοκρασίας και κρατάμε πατημένο το + ή – μέχρι να φτάσει στο μέγιστο ή ελάχιστο τη ρύθμισης αντίστοιχα. Μετά, γυρνάει μόνο του! Άλλη μια λειτουργία του ενεργοποιείται όταν αλλάξουμε ατμοποιητή με το μοντ ενεργό και ξεκλείδωτο. Μας ρωτάει αν είναι νέος ατμοποιητής και καλούμαστε να επιλέξουμε yes με το + ή no με το -. Ίσως κάτι αντίστοιχο με το atty lock?






Το μοντ σε λειτουργία με Kanthal.
Ένα περίεργο πράγμα συμβαίνει μόλις πρωτοπατάει κάποιος το fire. Το μοντ δίνει περισσότερα watt από όσα έχουμε ρυθμίσει, αλλά παρόλα αυτά αναγράφει 4.0. Αυτό γίνεται για λίγο και μετά αρχίζει να δουλεύει κανονικά. Σημειωτέον, ότι όταν συμβαίνει αυτό, παραμένει αναμένη η ρύθμιση θερμοκρασίας. Μάλλον σε αυτό το σημείο, το μοντ προσπαθεί να σιγουρέψει αν το σύρμα επιτρέπει έλεγχο θερμοκρασίας, ή είναι απλά ένας όχι και τόσο πετυχημένος τρόπος preheat. Το τρίτο σενάριο, είναι ότι πρόκειται απλά για bug. Παρατήρησα επίσης ότι αν πατήσεις αρκετές φορές το fire χωρίς να τραβάς τζούρα, συνεχίζει αυτή η αλλοπρόσαλη συμπεριφορά. Με το που τραβάς όμως τζούρα, σταματάει, σβήνει η ένδειξη θερμοκρασίας κατά τη διάρκεια που το fire είναι πατημένο και το μοντ λειτουργεί κανονικά σε wattage mode. Το δούλεψα με τρεις ατμοποιητές, KF4 Clone Tobecco, KF3.1ES Clone και Erlkonigin Clone. Οι δύο πρώτοι με 0.28μμ Kanthal D, ο τρίτος με 0.25μμ Kanthal A1. Το έπαιξα σε ίδιες ρυθμίσεις δίπλα δίπλα με το God180W και το Smok XPRO M80+. Με μπαταρίες INR25R φυσικά ώστε να μην έχω θέμα. Οι ρυθμίσεις βρέθηκαν στα 14-16W για τους δύο KF και στα 12-13W για τον Erl. Το διάβασμα της αντίστασης εκρίθη ακριβές και η απόδοση της δύναμης ίδια με το GOD. Το XPRO αποτέλεσε απλά μέθοδο ελέγχου καθώς το ίδιο έχει απόκλιση στη μέτρηση της αντίστασης. Σε στιγμές, νόμισα ότι ανίχνευσα πιο ομαλό άτμισμα αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται στην ψυχολογία του νέου παιχνιδιού, το οποίο πάντα μας φαίνεται υπέροχο! Δεν περιμένω ότι η μέτρηση με πολύμετρο ήταν απόλυτα ακριβής, λόγω μάλλον παλμικού ρεύματος, αλλά το +-10% που είδα ως απόκλιση στα βολτ, δεν εμφανίστηκε παρά μόνο σε νούμερα πάνω από 100W σε χαμηλές διπλές αντιστάσεις. Δεν το έφτασα πολύ ψηλά όμως, καθώς ο περιορισμός των 7V που έχει η πλακέτα, ζητάει αντίσταση κάτω από 0.2Ω για να φτάσει τα 200W, και για να το πετύχεις αυτό με Kanthal χρειάζεσαι τουλάχιστον 40ρι σύρμα και διπλή αντίσταση. Ο κόφτης τζούρας στα είκοσι δευτερόλεπτα, υπόσχεται να ικανοποιήσει κάθε «δράκο» της ατμιστικής κοινότητας. Η αυτονομία του με αντιστάσεις 1.8-2.1Ω σε αυτή τη φάση, κυμαίνεται σε περίπου 28 εργάσιμες ώρες, δηλαδή για μένα από Πέμπτη πρωί ώς Παρασκευή μεσημέρι. Εξαιρετική!


Έλεγχος θερμοκρασίας
Για να τον ελέγξω, έστησα μια αντίσταση στον Tobecco KF4 Clone με Ni200 0.28mm η οποία μου βγήκε στα 0.16Ω. Ρύθμισα τα watt στα 15 και προσπάθησα να πυρώσω το σύρμα για να δω αν ανάβει σωστά. Φευ! Κανένα κοκκίνισμα όσο και να ανέβασα τη θερμοκρασία. Θερμότητα υπήρχε αλλά κοκκίνισμα μηδέν. Έβαλα Nakamitchi, γέμισα με Castle Long Reserve Edition IV που το γνωρίζω και ξεκίνησα τη δοκιμή του. Με πατημένο το fire λοιπόν, βλέπουμε μια αυξομοίωση της αντίστασης, της θερμοκρασίας και των watt. Η θερμοκρασία δεν ανέβηκε ποτέ πάνω από 175oC ενώ τα watt κινούνταν μεταξυ 14 και 16 στο μεγαλύτερο διάστημα της τζούρας. Ο ατμός ήταν σαφώς πιο κρύος σε σύγκριση με το άτμισμα σε σταθερά watt με χρήση Kanthal και όχι του γούστου μου. Η γεύση αποδόθηκε σωστά και άτμισα το τανκ μέχρι τέλους ώστε να κοιτάξω μετά κάποιες λεπτομέρειες. Πράγματι, αφού άδειασε το τανκ, τα watt έπεσαν αρκετά, όχι όμως τόσο ώστε να μη φάω καψούλι. Γέμισμα με σκέτη βάση και ρύθμιση θερμοκρασίας στους 180oC και παρατήρησα τη θερμοκρασία του ατμού να είναι πιο χαμηλή. Το κλου εδώ όμως ήταν ότι όταν άδειασε το τανκ, δεν έφαγα καψούλι και τα watt έπεφταν στα 0.6, στο ένα δηλαδή καθώς αυτό είναι το κατώτερο επίπεδο. Άνοιξα τον ατμοποιητή και παραήρησα ότι όσο και να πατούσα το fire, τα watt έπεφταν στο κατώφλι και ενώ υπήρχε μια ελάχιστη ατμοποίηση, η αντίσταση δεν πύρωσε ποτέ. Το έκανα αρκετή ώρα ώστε να στεγνώσει τελείως το βαμβάκι, αλλά το σύρμα δεν κοκκίνησε ποτέ. Ακόμα και με φύσημα πάνω στην αντισταση, οπότε και έπεσε κι άλλο η θερμοκρασία, το μοντ παρέμεινε βράχος! Ξαναγέμισα σκέτη βάση και έκατσα να απολάυσω τα τλευταία ψήγματα γεύσης CLR, και εκεί παρατήρησα ότι δεν υπήρξε «άρπαγμα» στο βαμβάκι και ενσωματωμένη γεύση καμμένου. Απόλαυσα τη βάση μου με τα αρώματα του υγρού, σκεφτόμενος το ότι τόλμησα να στενοχωρηθώ όταν μου είπαν ότι θα μου έστελναν αυτό αντί για το SMY260W… Φυσικά, θα μετρήσει πολύ περισσότερο η άποψη όσων εκτός από το συγκεκριμένο μοντ, έχουν δοκιμάσει και DNA40 ή SX350 με TC, αλλά μέχρι στιγμής ο έλεγχος θερμοκρασίας του SW200 φέρεται όπως ακριβώς τον είχα φανταστεί. Μειονέκτημα, αν και αναμενόμενο, η μειωμένη αυτονομία του 12ώρου όταν χρησιμοποιείται ο έλεγχος θερμοκρασίας με τόσο χαμηλές αντιστάσεις. Για μένα αυτό μεταφράζεται από Πέμπτη πρωί μέχρι βραδάκι.


Γενικό συμπέρασμα.
Για αρχή, θα πω ότι ο έλεγχος θερμοκρασίας, δεν είναι για μένα. Δεν με ικανοποιεί ο τρόπος με τον οποίο παραδίδεται ο ατμός. Είναι ακριβώς όπως το είχα φανταστεί αλλά απλά δεν είναι για μένα! Παραμένω οπαδός του Kanthal. Πρόκειται για μοντ βαρύ, όμορφο, με ποιότητα κατασκευής, που όμως δεν θα βρει οπαδούς για χρήση εκτός σπιτιού, με εξαίρεση εμένα (ελπίζω και άλλους). Είναι πιο βαρύ με 2 μπαταρίες σε σχέση με το GOD με τρεις και έπιασα το αριστερό μου χέρι να έχει μουδιάσει κάνα δυο φορές. Φαίνεται να έχει αντοχή στο χρόνο, αλλά αυτό θα το δείξει η ιστορία. Σε δύο περιπτώσεις όλο αυτό τον καιρό, κατάφερα και πάτησα το fire με τέτοια γωνία ώστε να το κάνω να κολήσει και να δουλεύει συνέχεια, αλλά με ένα απλό χάδι ξεκόλλησε. Δεν είναι κάτι που με ανησύχησε. Με εντυπωσίασε το βάθος του 510 connector καθώς και το πόσο κοντά είναι οι βόλτες, που έχει σαν αποτέλεσμα ο ατμοποιητής να κάνει ώρα να βιδώσει, να κάθεται σταθερά και να αφήνει υπόννοιες ότι δεν πρόκειται να χαλάσει με τίποτα. Και στην ερώτηση του ενός εκατομμυρίου: «Αξίζει τα λεφτά του?». Δεν ξέρω κατά πόσο θα πρότεινα σε ατμιστή να σκάσει $180 που είναι η ονομαστική τιμή του για ένα τέτοιο μοντ, εκτός αν καλύπτει απόλυτα τις απαιτήσεις του. Αν όμως οι φίλοι μας στην GB μας κάνουν την τιμή να μας δώσουν ένα κουπόνι που θα το κατεβάσει κάτω από $120 ή ακόμα καλύτερα στα $92,90 όπως το κουπόνι της προσφοράς πρόσφατα, τότε ναι. Θα αποτελούσε εξαιρετικά συμφέρουσα αγορά. Τις ευχαριστίες μου και πάλι στην GearBest για την εμπιστοσύνη τους.








Θα ξαναπώ για μια ακόμη φορά, ότι οι παρουσιάσεις μοντ και γενικά εξοπλισμού, δεν είναι το φόρτε μου και ελπίζω να μην σας κούρασα καθώς δεν είπα κάτι άλλο πέραν της εμπειρίας που μπορεί να έχει ένας ατμιστής με το συγκεκριμένο εργαλείο, όπως εγώ την εισέπραξα. Πάω να δοκιμάσω κανένα υγρό μιας και εκεί τα πάω λίγο καλύτερα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 28, 2015, 19:17 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 28, 2015, 17:07 »
Βαλε και καμιά φωτογραφιουλα, κατά προτίμηση ενώ το κρατάς  :)) (για να λες εσύ ότι μουδιαζει το χέρι σου...)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 28, 2015, 17:10 »
Είχα ένα θεματάκι με τις φωτό, θα ανεβάσω μαζεμένες ελπίζω αύριο. Έπρεπε να το αναφέρω!

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 28, 2015, 17:29 »
κατι τετοιο πρεπει να ειναι,τουμπανακι!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 28, 2015, 19:19 »
Οκ, μπήκαν και οι φώτο!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 28, 2015, 19:39 »
Μπράβο Τρύφωνα, εύγε!  :)

Το δικό μου SnowWolf είναι καθοδόν από τις 23 του μήνα, άρα ευελπιστώ να το παραλάβω κι εγώ μέσα στην επόμενη βδομάδα. Το ερωτεύτηκα το μοντάκι με τη πρώτη ματιά παιδιά,  :_love_heart: με τις πρώτες φωτογραφίες του που είδα και τίποτα δεν θα με σταματούσε από την αγορά του, παρά μόνο ίσως εάν διάβαζα στο Ίντερνετ ότι είχε εκραγεί στο πρόσωπο καμιά δεκαριά χρηστών και τους είχε στείλει στο νοσοκομείο!  :))

Από εδώ μπορούμε να δούμε μετρήσεις του SnowWolf 200W στον παλμογράφο στα 0,2Ω όπου βλέπουμε ότι το μοντάκι αποδίδει εξαιρετικά από τα 20 έως και τα 150W, δίνοντας ένα μικρό κλικ τσιμπημένο ρεύμα, ελαφρά ανεβασμένα δηλαδή τα βολτ από την αναφορά.





Ένα άλλο ενδιαφέρον σημείο κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι ότι ο τύπος αναφέρει ότι το SnowWolf 200W όταν είναι σε standby κατάσταση, στέλνει κάθε τρία δευτερόλεπτα ένα παλμό του 1V στον ατμοποιητή, "προφανώς ελέγχοντας" τον ατμοποιητή όπως αναφέρει. Λέει ότι δεν έχει ξαναδεί ποτέ κάτι τέτοιο σε άλλο μοντάκι. Δείτε πώς φαίνεται στον παλμογράφο αυτός ο παλμός του 1V που στέλνει το SnowWolf στον ατμοποιητή. Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να σημαίνει αυτό,  :dontknow: ίσως φίλοι με άριστη γνώση των ηλεκτρονικών όπως οι microchip, camber κτλ. μπορούν να πουν περισσότερα.





Τέλος, και για να γελάσουμε λίγο, συγκρίνω τον εαυτό μου (αλλά και πολλά άλλα μελη του φόρουμ που θα έκαναν ακριβώς το ίδιο), που έχω αγοράσει ήδη ένα ζευγάρι ολοκαίνουριες Sony VTC5, τις έχω φορτίσει μαζί και τις έβαλα στο κουτάκι τους περιμένοντας το SnowWolf να έρθει, με αυτόν εδώ τον τύπο, που βλέπετε στο στιγμιότυπο τι είδους μπαταρίες έχει βάλει στο δικό του SnowWolf!  :)) :)) :))





Χαχαχά, ο τύπος φαίνεται να πήγε σε κάποιον κάδο ανακύκλωσης μπαταριών κάποιου καταστήματος, πήρε δύο 18650 μπαταρίες και τις έβαλε στο SnowWolf...  :))

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 28, 2015, 21:36 »
Δοκίμασε Cruiser79 όταν αλλάζεις Kanthal ατμοποιητές να επιλέγεις το NO στην ερώτηση για νέο ατμοποιητή. Σε αυτήν την περίπτωση δεν δίνει περισσότερο ρεύμα ενώ ταυτόχρονα ανιχνεύει κανονικά την σωστή αντίσταση.

[/size]Από εδώ. [size=78%]



Και πες μας αν θέλεις αν δούλεψε όντως.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 28, 2015, 21:54 »
Βγάζοντας και βάζοντας τον ίδιο ατμοποιητή, σε δύο περιπτώσεις δεν ρώτησε καθόλου για νέο ατμοποιητή. Στις άλλες δύο ρώτησε, πάτησα όχι και δεν το έκανε. Το κλείδωσα, το ξεκλείδωσα και έδωσε παραπάνω ρεύμα. Δεν πειράζει, χαλάλι του!!!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 28, 2015, 23:59 »
Μπράβο Τρύφωνα για την παρουσίαση.
Αλλά σε παρακαλώ, κάνε μια ερώτηση στην GB, για ποιο λόγο το προϊόν δεν απευθύνεται σε άτομα με διαβήτη?
Ο καθένας με τον πόνο του θα μου πεις αλλά αυτό μου χτύπησε πολύ άσχημα!

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 29, 2015, 00:59 »
Φίλε jeke04, νομίζω ότι η Asmodus το αναφέρει αυτό για τους διαβητικούς στο μάνουαλ του SnowWolf, και όχι η Gearbest, που απλά το εμπορεύεται.

Το μόνο που μπορώ να σου καταθέσω από προσωπική εμπειρία, είναι ότι η μητέρα μου που πάσχει από διαβήτη 40 χρόνια και επιπλέον έχει και άσθμα, ενοχλείται φοβερά από τον ατμό από τα μοντάκια μου, σε τόσο μεγάλο βαθμό που είναι αδύνατον να ατμίσω μέσα στο σπίτι της, πρέπει να βγω δηλαδή στο μπαλκόνι για να ατμίσω...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 29, 2015, 01:20 »
Η ποσότητα ατμού που βγάζεις εσύ διαφέρει - όσο να πεις - από την ποσότητα ατμού που βγάζουμε οι υπόλοιποι....  ;)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 29, 2015, 01:27 »
Δοκίμασε Cruiser79 όταν αλλάζεις Kanthal ατμοποιητές να επιλέγεις το NO στην ερώτηση για νέο ατμοποιητή. Σε αυτήν την περίπτωση δεν δίνει περισσότερο ρεύμα ενώ ταυτόχρονα ανιχνεύει κανονικά την σωστή αντίσταση.

Από εδώ.
[youtube]HEWPf-zWgN8[/youtube][size=78%]



Και πες μας αν θέλεις αν δούλεψε όντως.
[/size]
[size=78%]






Αν αυτο το πολυμετρο μπορει να μετρησει παλμο ηλεκ/κου ρευματος ...... ολα καλα....
Ξερω ομως οτι για να δεις το τι δινει ενα VV/VW χρειαζεσαι παλμογραφο....
Με απλο πολυμετρο , δεν μπορεις να μετρησεις τι θα σου δωσει......


Τωρα το τι εδειξε το παλικαρι στο βιντεο............................. :dontknow: [/size]

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 29, 2015, 01:30 »
Μπράβο Τρύφωνα για την παρουσίαση.
Αλλά σε παρακαλώ, κάνε μια ερώτηση στην GB, για ποιο λόγο το προϊόν δεν απευθύνεται σε άτομα με διαβήτη?
Ο καθένας με τον πόνο του θα μου πεις αλλά αυτό μου χτύπησε πολύ άσχημα!
Αυτό μου προκάλεσε και μένα ενδιαφέρον. Θεωρώ ότι έπιασαν ότι προειδοποίηση ασφαλείας βρήκαν μπροστά τους και την έριξαν μέσα. Σε επόμενο προϊόν, μπορεί να δούμε και κανένα "να μη χρησιμοποιείται κοντά σε αεροδρόμιο γιατί μπλοκάρει το σήμα ILS..."!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος PanosIron

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 29, 2015, 01:43 »

εγώ το έχω βρει 110$ 


αξίζει πιστεύω


τι λέτε?

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 29, 2015, 14:47 »
Η ποσότητα ατμού που βγάζεις εσύ διαφέρει - όσο να πεις - από την ποσότητα ατμού που βγάζουμε οι υπόλοιποι....  ;)


Έχεις δίκιο σε αυτό Πέτρα, από ότι θυμάμαι, όσο άτμιζα με τους Aspire BDC, τους Ναυτίλους μου κτλ., δεν έκανε παράπονα. Την πρώτη φορά που πήγα με τον Subtank και άτμιζα το HoneyBrew του DanLucas, κόντεψε να με πετάξει έξω από το σπίτι!  :))

Το ίδιο δεν ανεχόταν και το Two Apples της Liqua στις Ατλαντίδες μου, μου έλεγε ότι της κοβόταν η αναπνοή.



εγώ το έχω βρει 110$ 


αξίζει πιστεύω


τι λέτε?


Εγώ το πήρα με το εκπτωτικό κουπόνι από το Gearbest, στα 88 ευρώ κομπλέ, μαζί με την επιβάρυνση του paypal. Σε αυτή τη τιμή θεωρώ το SnowWolf κυριολεκτικά κελεπούρι.  :)

Όπως είπα και στο προηγούμενο μήνυμα, το ήθελα παθιασμένα το SnowWolf και μάλλον θα το έπαιρνα ακόμα και αν διάβαζα αρνητικά σχόλια από τους reviewers. Πριν από κανένα μήνα όμως, ο Suckmymod, ένας reviewer που εκτιμώ βαθύτατα και η γνώμη του έχει μεγάλη βαρύτητα για μένα, έγραψε στο Instagram ότι είναι πολύ εντυπωσιασμένος μέχρι στιγμής από το SnowWolf 200W. Αυτό το γεγονός με έκανε να παραγγείλω το μοντάκι με κλειστά μάτια που λένε.  :)

Επίσης στο review του ipv4, ο Suckmymod λέει ότι αν θα έπρεπε να διαλέξει ένα και μόνο μοντάκι αυτή τη χρονική στιγμή με έλεγχο θερμοκρασίας που να μπορεί να παίξει σε πολλά βατ και μέχρι τα 150 δολάρια τιμή, αυτό θα ήταν το SnowWolf 200W.
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1553 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120671 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 288 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325913 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510781 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156578 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi