vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

102 επισκέπτες, 6 χρήστες
ZoeM, manoslykos, bloodlessz, maprix, panikad, Doubt

Twitter

Snow Wolf 200W by Asmodus

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 28, 2015, 12:04 »
Είναι σαφές ότι το νέο firmware έχει σημαντικές βελτιώσεις στη διαχείριση ενέργειας από αυτά που γράφεις. Με κάλυψες!

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 28, 2015, 12:52 »
Ούτε του παπά δεν το λέω Τρύφωνα, φαίνεται τελικά ότι μου βγαίνει σε καλό όλη αυτή η ιστορία και η ταλαιπωρία με το ελαττωματικό κομμάτι από το Gearbest.  :)

Όλα δείχνουν ότι είμαι με ένα σαφέστατα βελτιωμένο Χιονόλυκο στα χέρια σε σχέση με την πρώτη έκδοση...  ;)

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 15:54 »
Ένα σημαντικό χαρακτηριστικό του νέου firmware για τον Χιονόλυκο που μου είχε διαφύγει, είναι η δυνατότητα κλειδώματος του μοντ. Το ανακάλυψα εντελώς τυχαία σήμερα, καθώς διάβαζα τα reviews στο fasttech.  :idiot1:

Πατώντας λοιπόν ταυτόχρονα το fire και το + ο Χιονόλυκος κλειδώνει, εμφανίζοντας το "System Locked" στην οθόνη του. Με τον ίδιο τρόπο ξεκλειδώνει.  :)





Για όσους σας ενοχλούν οι δαχτυλιές στον Χιονόλυκο, και τρώγεστε συνεχώς με τα ρούχα σας όπως εγώ,  ;D εδώ μπορείτε να βρείτε όμορφα εναλλακτικά κουστουμάκια για να τον ντύσετε. Το πολύ θετικό είναι ότι μπορείτε να διαλέξετε διαφορετικό αυτοκόλλητο για τον σκελετό και διαφορετικό για τις προσόψεις.  ;)

Για να δούμε μερικά. Πρώτα οι προσόψεις ντυμένες με το Black Croc.






Κι εδώ ντυμένες με το Black Snake.





Εδώ τα πλαϊνά ντυμένα με το Brushed Titanium. Το συγκεκριμένο μου γυαλίζει πολύ για τα πλαϊνά...  :_love_heart:





Ενώ εδώ βλέπετε τα πλαϊνά ντυμένα με Brushed Titanium και τις προσόψεις με κάποιο που μου αρέσει πολύ, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα το όνομά του...  :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 13:30 »
Σήμερα δοκίμασα για πρώτη φορά τον Χιονόλυκο με το νέο firmware, σε πολλά sites αναφέρεται σαν έκδοση 1,5 με τον Subtank mini που παράγγειλα για έναν φίλο και τις κεφαλές της Kangertech με σύρμα Ni-200. Είναι ονομαστικής αντίστασης 0.15Ω και συνιστώμενη ισχύ από 20W έως 45W. Μία ακόμα σημαντική διαφορά που έχει ο Χιονόλυκος με το νέο firmware σε σχέση με την πρώτη έκδοση, είναι ότι μπορείς να κλειδώσεις την αντίσταση.

Με το που έβαλα λοιπόν τον Subtank mini και ο Χιονόλυκος τον διάβασε στα 0.18Ω, πάτησα το fire μαζί με το πλήκτρο -. Ο Χιονόλυκος βγάζει το μήνυμα "Cool coil?" Yes/No, δηλαδή είναι κρύα η αντίσταση; Το επιβεβαίωσα με το + και ήμουν έτοιμος για να ατμίσω.




Η σύγκριση έγινε στο ίδιο υγρό, τη Granita της Paradise στα 6 mg νικοτίνη, ανάμεσα στο Seven 22 με τον ένα μου 26650 Kayfun (εννοείται κλώνος), στημένο στο 1Ω στα 13W με βαμβάκια Nakamichi, και τον Χιονόλυκο με τον Subtank mini με τις κεφαλές Ni-200 στα 30W και ρύθμιση στους 220 έως 240 βαθμούς Κελσίου.

Μέρα με τη νύχτα παιδιά, ο Subtank mini με τις κεφαλές Ni-200 έκανε κυριολεκτικά αλοιφή για τα παπούτσια τον Kayfun μου,  :)) με τόσο μεγάλες διαφορές στη γεύση του υγρού προς το καλύτερο, που πραγματικά δεν το περίμενα.  :o

Για τα ντουμάνια ούτε συζήτηση βέβαια, αλλά λογικό είναι, δεν μπορείς φυσικά να συγκρίνεις 13W με 30W στην παραγωγή ατμού.

Το μεγάλο μειονέκτημα όμως είναι ότι ο Subtank mini φαίνεται να ρουφάει το υγρό κυριολεκτικά σαν ρουφήχτρα, ακόμα και σε τόσο "ήπιες" ρυθμίσεις...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 02:54 »
Αξιζει για 68,99$ που τον εχει το Gearbest? ή θα ηταν καλυτερο ενα Smok X Cube II?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 11:16 »
Οι αναβαθμίσεις τις οποίες περιγράφει ο Zarko σε σχέση με το δικό μου που είναι με την πρώτη έκδοση firmware νομίζω ότι το κάνουν να αξίζει. Θέλει τη δέουσα προσοχή βέβαια γιατί η γυάλινη επίστρωση που έχει σε συνδυασμό με το βάρος του (είναι πιο βαρύ από το GOD που παίρνει τρεις μπαταρίες), το κάνουν ευαίσθητο σε πτώσεις. Και ανταλλακτικά καπάκια μπαταρίας, δεν έχει η GB.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 04:41 »
Αξιζει για 68,99$ που τον εχει το Gearbest? ή θα ηταν καλυτερο ενα Smok X Cube II?


Καταρχήν ξέχνα το Gearbest φίλε Shadowjump, μιλάμε για κανονικούς απατεώνες πλέον. Μετά από τη δική μου περιπέτεια με το πρώτο δικό μου SnowWolf που παράγγειλα από δαύτους, και το οποίο ήταν ελαττωματικό, και για το οποίο τραβιόμουν σχεδόν τρεις μήνες για να πάρω τα λεφτά μου πίσω, και μόνο μετά από case στο paypal, ένας φίλος μου έκανε το τραγικό λάθος να παραγγείλει κι αυτός ένα SnowWolf 200W στην τιμή της προσφοράς που το είδες κι εσύ, και φυσικά υποστήριζαν στο Gearbest ότι πουλάνε την έκδοση 1.5 που έχω τώρα κι εγώ.

Παρόλο που τον προειδοποίησα για τη δική μου περιπέτεια, και παρόλο που του είπα ότι υποψιάζομαι ότι θα του στείλουν την έκδοση 1, με έγραψε στα παλιά του παπούτσια, και το παράγγειλε. Το μοντάκι ήρθε πριν δέκα μέρες, και δες τα αποτελέσματα στις φωτογραφίες, που τραβήχτηκαν μόλις ανοίξαμε το κουτί, το μοντάκι είναι ακόμα με τις ζελατίνες.

Όχι μόνο του έστειλαν την έκδοση 1 και όχι την 1.5 όπως διαφήμιζαν, αλλά του έστειλαν κιόλας μοντάκι εμφανέστατα μεταχειρισμένο, δες τις γρατζουνιές και στις δύο πλαινές πλευρές!  :)) :)) :))












Χαχαχά, αφού δεν ζήτησαν από τον φίλο μου να κατεβάσει και το παντελόνι του και να σκύψει, πάλι καλά!  ;D

Τώρα ο φίλος έχει ανοίξει case στο paypal, και προσπαθεί να πάρει τα λεφτά του πίσω.

Όσον αφορά το SnowWolf στην έκδοση 1.5 που έχω τώρα, οι βελτιώσεις είναι όντως πάρα πολλές σε σχέση με την έκδοση 1 και αξίζει τα χρήματά του κατά την ταπεινή μου άποψη. Σχεδόν τρεις μήνες τον έχω και του έχω βγάλει τα μάτια στη χρήση, και τις περισσότερες φορές το μοντάκι παίζει σε πολύ ψηλά βατ, από τα 70-80 και πάνω, και μέχρι και 120. Παρόλο που δεν έχω πιάσει καν το X Cube II, ύστερα από το εξαιρετικό review της Petra, πιστεύω ότι το X Cube είναι πιο ολοκληρωμένο μοντάκι από τον Χιονόλυκο, με περισσότερες δυνατότητες στον έλεγχο θερμοκρασίας και σαφώς μεγαλύτερες δυνατότητες παραμετροποίησης.

Παρόλα αυτά, για μένα τουλάχιστον, ο Χιονόλυκος είναι σκέτος έρωτας,  :_love_heart: και απολαμβάνω όσο τίποτα να τον κρατάω στο χέρι και να ατμίζω τους TFV4 επάνω του! Ακόμα και το RX200 που περιμένω, με αφήνει ψιλοαδιάφορο θα έλεγα, και ακόμα το Realeaux με το DNA200 να πάρω, πάλι ο Χιονόλυκος θα είναι το αγαπημένο μου μοντάκι!

Έχω παραγγείλει και τον μικρό Χιονόλυκο, το SnowWolf mini 75W και το περιμένω πως και πως. Ο γιος δίπλα στον μπαμπά!  :))

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 05:26 »
Τελικα εχω κανει παραγγελια το reuleaux και ειναι ηδη στον δρομο. Με φοβισε λιγο το μεγεθος του Snow Wolf!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 12:49 »
Και εγώ πάντως, παρόλο που δεν το χρησιμοποιώ συχνά τελευταία, αν και έκδοση 1, είμαι ερωτευμένος μαζί του! Φίλος με ρώτησε αν το πουλάω και του πρότεινα να παίξουμε χαστούκια εναλλάξ, μία σου μία μου. Αν επιζήσει χωρίς διάσειση και κενά μνήμης, του το πουλάω...

Μάλλον δεν το ήθελε τόσο πολύ γιατί αρνήθηκε!

Όταν το δουλεύω πάντως, το κάνω με Phenomenon και Ni200 και ο λόγος που τώρα δεν το δουλεύω, είναι γιατί τεστάρω Τιτάνιο.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 14:56 »
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

 
Διάβασα την υπέροχη παρουσίαση για το SnowWolf 200w από τον φίλο Cruiser79 και πραγματικά την απόλαυσα. Δεν μ' ενδιαφέρουν τα πολλά βατ, όμως έχω ένα δίλημμα. Επειδή είμαι στην αναζήτηση 2ου μοντ, κι ενώ είχα καταλήξει στο Ipv D2 Pioneer4you 75w, ήρθε το Ipv D3 Pioneer4you 80w tc με την Yihi sx150h (αποτρεπτικός παράγοντας ίσως να είναι και το ότι δεν έχει θήκη όπως και η υποδοχή φόρτισης με καρφάκι). Πριν τις γιορτές είδα από κοντά το SnowWolf mini 75wτης asmodus. Απλά πανέμορφο. Σε συζήτηση με κατάστημα που εκτιμώ, όπως και με θαμώνες έμπειρους ατμιστές, η γνώμη τους ήταν: με κλειστά μάτια το SnowWolf mini, είναι άλλο επίπεδο (μικρό ή μεγάλο, είναι άλλο επίπεδο μοντ).

 
Ελπίζω να γίνει μία παρουσίαση κι εδώ στο φόρουμ για το μικρό μοντ, παρ' όλα αυτά θα ήθελα τη γνώμη σας γιατί ήδη γνωρίζετε το μεγάλο μοντέλο. Τέλος, μία ίσως χαζή ερώτηση: δέχονται αναβάθμιση σαν παρτίδες ή μπορεί και ο χρήστης να κάνει;

 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 18:02 »
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

 
Δεν πήρα απάντηση, προφανώς δεν έτυχε να με διαβάσει κάποιος φίλος. Τελικά, από σήμερα το SnowWolf mini 75w είναι το 2ο μοντάκι μου. Το μικρό λυκάκι είναι π α ν έ μ ο ρ φ ο!

 
Δεν μπορώ να πω πολλά γιατί το έχω ελάχιστες ώρες. Με Kfl+ και μικρό τανκ, kanthal 0,3 (11 σπείρες σε 2,5mm) μου έβγαλε αντίσταση 1,98Ω (μου την διάβασε ως 1,89Ω, όμως δεν έχω τσεκάρει παραπάνω στησίματα), στα 9w (4,2v). Αθόρυβο, ομαλό και υπέροχο άτμισμα. Η τάση εμφανίζεται με το πάτημα τού fire και μηδενίζει όταν το αφήνεις. 

 
Σε έλεγχο θερμοκρασίας δεν θα πω τίποτα γιατί θα γίνω ρόμπα. Ό,τι έκανα είναι 1η φορά και δεν θα είμαι αντικειμενικός αλλά μπαρουφολόγος. Πάλεψα με Ni200 0,3 (9 σπείρες και είχα 0,15Ω νομίζω). Δεν λέω παραπάνω. 

 
Πορτάκι και κουμπιά κουνιούνται, όμως με 2 ο-rings στους μαγνήτες (πορτάκι) γίνεται αθόρυβο και όλα μια χαρά. Τα κουμπιά όμως κουνιούνται. 

 
Ελπίζω να κάνει κάποιος φίλος παρουσίαση, εδώ στο φόρουμ, για να στριμώξω κι εγώ μια γνώμη. Είναι πανέμορφο, βαρύ βαρύ και φαίνεται -τουλάχιστον- στιβαρή  και ποιοτική κατασκευή (σημ. Η οθόνη είναι εκπληκτική, με άσπρα ψηφία και λοιπά στοιχεία).


Για το mini ανοίχτηκε νέο θέμα εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,28289.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2016, 20:47 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 13:25 »
Το μεγάλο που έχω, δεν παίρνει αναβάθμιση. Αυτή έγινε από Hardware και από όσο γνωρίζω ο φίλος Zarko την έχει.

Όσο για το μικρό, αφού το έχεις, γιατί δεν μας κάνεις εσύ την παρουσίαση?  :)

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 14:08 »
Φίλε JoeBarTeam, συγκέντρωσε όσες περισσότερες πληροφορίες και εντυπώσεις μπορείς για τον μικρό Χιονόλυκο, και ξεκίνα ένα νέο θέμα με την παρουσίασή του.  :)

Διόλου να μην σε απασχολεί το θέμα της εμπειρίας, δεν έχουμε κανένα όργανο εδώ στο φόρουμ που να μετράει την εμπειρία του καθενός.  :)

Ξεκίνα εσύ και ακολουθώ κι εγώ σε λίγες μέρες, που θα παραλάβω τον δικό μου μικρό Χιονόλυκο...  ;)

Αποσυνδεδεμένος tkr11

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 14:41 »
Μολις παρελαβα και εγω.Ο μικρος χιονολυκος παντως απο εμφανιση,ποιοτητα και μεγεθος ειναι τελειος.Σε power mod σαν να τα πηγαινει καλυτερα απ το sx mini m.Θελω να δω και με ni200 ομως.Εχει ενδιαφερον οτι ρυθμιζεις μονο την θερμοκρασια σε tc.Το μενου ειναι απλο και γρηγορο.
Με τον εβιβα ταιριαξαν τελεια!  :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Snow Wolf 200W by Asmodus
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 20:50 »
Για το Snow Wolf mini ανοίχτηκε νέο θέμα εδώ: http://vaping.gr/index.php/topic,28289.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2022, 18:13 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499485 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1665 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy