vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

150 επισκέπτες, 4 χρήστες
djfloor, paiktaras, JohnDag, grag

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος Thodpaz

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #360 στις: Ιουλίου 15, 2015, 22:25 »

Φίλε μου καλώς ήρθες, θα βοηθούσε πολλούς άλλους συνφορουμίτες που διαβάζουν το νήμα για να πληροφορηθούν από γνώμες χρηστών, να εξηγούσες και για ποιο λόγο δεν σε ικανοποίησε ο ατμοποιητής.

Εχεις δίκιο και sorry που δεν το ανεφερα... Καταρχάς οι αντιστάσεις που ειχε μέσα απο την μανα του για μένα ειναι πολυ χαμηλές... Πέρα απο αυτό ομως δεν μου άρεσε και η γεύση του ιςως φταει που ατμιζω με subtank mini και kayfun και έχω συνηθησει αλλιώς.. αλλα με παραξένεψε πολυ που ειχε διεροες και τις 2-3 προσπάθεισα να τον δουλέψω μου έτρεξε υγρό απο το πλάι. Δεν ξέρω ίσως λέω βλακείες αλλα εμένα ετσι μου φάνηκε...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #361 στις: Ιουλίου 15, 2015, 22:27 »
Αυτά που παρατήρησες και τη γνώμη σου λες σύμφωνα με τη χρήση που εκανες, δεν είναι βλακείες φίλε μου  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #362 στις: Ιουλίου 15, 2015, 23:41 »
ο ατμοποιητής του πακέτου στο μισό ομ θέλει πολλά βατ για να δουλέψει. Δε θυμάμαι πόσο... ίσως 20-25.
Δουλεύοντάς τον πιο χαμηλα μπορεί να έχεις μπουρμπουλήθρες και διαρροές.
Πάντως ο ατμοποιητής είναι καλός, αλλά για πνευμονικές κυρίως

Αποσυνδεδεμένος jim83gr

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #363 στις: Ιουλίου 16, 2015, 01:37 »
Καλησπερα και απο μενα παιδια καινουργιος ατμιστης,πηρα και εγω το evic χωρις ομως τον ατμοποιητη και δεν προκειται να τον παρω διοτι ειδα καποια reviews οπου δεν τον συνηστουσαν.το δουλευω με κλωνο kayfun με νικελ αντισταση 0,2.στο temp control στα 38 μεχρι 40 βατ και μεχρι 180 βαθμους κελσιου.προσωπικα το βρισκω εξαιρετικο συνδυασμο αφου ουτε ο sub ουτε ο dripper μου εδωσαν αυτο που παιρνω με kayfun.γευση και αποδοση ατμου σε εξαιρετικα επιπεδα.η θερμοκρασια στον kayfun για μενα δεν πρεπει να ξεπερναει τους 200 διοτι ζεσταινετε πιο ευκολα απο dripper αφου δεν ειναι φτιαγμενος για τοσο χαμηλες αντιστασεις.τον δοκιμασα και στο vw και καμοια σχεση.οποιος εχει την δυνατοτητα για αυτο τον συνδοιασμο πιστευω θα μεινει πολυ ευχαριστημενος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #364 στις: Ιουλίου 16, 2015, 01:40 »
Δεν εχουν καμια σχεση τα ωμ της αντιστασης σε λειτουργια tc.
Σε καιφουν παντως γενικα, συμφωνω. Ουτε καν 200 δεν θα ελεγα σε προσωπικο επιπεδο  :yes:

Αποσυνδεδεμένος jim83gr

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #365 στις: Ιουλίου 16, 2015, 01:49 »
α λαθος μου τον δοκιμασα με αντισταση 1.2 κανθαλ σε χαμηλα βατ ξεχασα να το διευκρινησω...και μετα σε temp control και ειδα τεραστια διαφορα..180 ειναι το ιδανικο για μενα παντως

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #366 στις: Ιουλίου 16, 2015, 02:07 »
Δεν εχουν καμια σχεση τα ωμ της αντιστασης σε λειτουργια tc.
Σε καιφουν παντως γενικα, συμφωνω. Ουτε καν 200 δεν θα ελεγα σε προσωπικο επιπεδο  :yes:


αυτο δεν το ηξερα. δηλαδη μια αντισταση 0.1 και μια 0.4 δεν θα εχουν διαφορες μεταξυ τους παρολο την μεγαλη απόκλιση στα ωμ?

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #367 στις: Ιουλίου 16, 2015, 02:12 »
Εφόσον είναι μέσα στις προδιαγραφές της λειτουργίας ( ελέγχου θερμοκρασίας ) του μοντ, δεν παίζουν κανένα άλλο ρόλο τα ωμ.
Βρίσκουμε την διατομή του συρματος που μας ικανοποιεί και δεν μας ενδιαφέρει κάτι άλλο :)
Αν ο κατασκευαστής λέει ότι το tc δουλεύει από 0.05 μέχρι 0.3, πρέπει να είμαστε απλά μέσα σε αυτά τα όρια.

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #368 στις: Ιουλίου 16, 2015, 02:37 »
τι ειναι εκεινο τοτε που πρεπει να προσεχω οταν φτιαχνω αντισταση στον σαμπτανκ μινι? τι θα μου καθορισει την γευση και το ντουμανι? η διατομη του συρματος και η διαμετρος της αντιστασης? και αν ναι τοτε ποιος ειναι ενας καλος συνδυασμος?

Αποσυνδεδεμένος jim83gr

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #369 στις: Ιουλίου 16, 2015, 02:50 »
δες το ετσι,οσο ποιο πολλες σπιρες εχει η αντισταση τοσο μεγαλυτερη επαφη με το βαμβακι αρα γευση...λιγοτερες σπειρες μεγαλυτερος χωρος για αποροφηση αερα αρα ντουμανι...το ιδανικο το βρισκεις εσυ αναλογα με το τι ζητας και το τι σε ικανοποιει...προσωπικα αν και νεος ατμιστης εκανα πολλα πειραματα με τις αντιστασεις μου με διαφορα υγρα και κατεληξα σε αυτο που με ικανοποιει.υπαρχουν παντως και υγρα με περισσοτερη vg για περισσοτερο ατμο οπως και ατμοποιητες για περισσοτερο γευση.ο subtank mini ειναι για ντουμανι πιο πολυ παντως να ξερεις.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #370 στις: Ιουλίου 16, 2015, 02:53 »
Απάντησες μόνος σου  ;)
Σπείρες, διατομή συρματος και διάμετρος αντίστασης.
Όπως είπε και ο jim από πάνω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #371 στις: Ιουλίου 16, 2015, 03:57 »
σας ευχαριστω και τους 2 αν και βγηκαμε λιγο off topic  8)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #372 στις: Ιουλίου 16, 2015, 11:25 »
Καλησπερα και απο μενα παιδια καινουργιος ατμιστης,πηρα και εγω το evic χωρις ομως τον ατμοποιητη και δεν προκειται να τον παρω διοτι ειδα καποια reviews οπου δεν τον συνηστουσαν.το δουλευω με κλωνο kayfun με νικελ αντισταση 0,2.στο temp control στα 38 μεχρι 40 βατ και μεχρι 180 βαθμους κελσιου.προσωπικα το βρισκω εξαιρετικο συνδυασμο αφου ουτε ο sub ουτε ο dripper μου εδωσαν αυτο που παιρνω με kayfun.γευση και αποδοση ατμου σε εξαιρετικα επιπεδα.η θερμοκρασια στον kayfun για μενα δεν πρεπει να ξεπερναει τους 200 διοτι ζεσταινετε πιο ευκολα απο dripper αφου δεν ειναι φτιαγμενος για τοσο χαμηλες αντιστασεις.τον δοκιμασα και στο vw και καμοια σχεση.οποιος εχει την δυνατοτητα για αυτο τον συνδοιασμο πιστευω θα μεινει πολυ ευχαριστημενος :thumpup:
Αν αναφέρεσαι στον kayfun 4, έχεις βάλει το αντίστοιχο κιτ μονωτικών για subohm χρήση?

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #373 στις: Ιουλίου 17, 2015, 22:32 »
Καλησπέρα και από εμένα.
Έχω το συγκεκριμένο  mod εδώ και 2 εβδομάδες, και το δουλεύω με kayfun lite plus , Ud Ni200 στα 0.09 ohms και μέχρι τώρα δεν έχω κάποιο πρόβλημα.Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία με mods,αυτό είναι το πρώτο που πήρα, και η αλήθεια είναι ότι αφού είδα τον PBusardo και τα όσα έλεγε σχετικά με το πέταμα από temp-mod με άγχωσε ολίγον τι.Μπήκα και εδώ και διάβασα διάφορα και μπερδεύτηκα πιο πολύ.
Καθώς λοιπόν δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία όπως είπα , θεωρείτε ότι θα έπρεπε να ψαχτώ για κάποιο άλλο mod ή υπάρχει απλώς η πιθανότητα κάποια κομάτια να ήταν ελαττωματικά;
Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να το έχει-δουλέψει σε temp-mode και να μην έχει πρόβλημα ?
Το δικό μου είναι 1.18 version.
Και κάτι τελευταίο .
 Το -χειρότερο- σενάριο που μπορεί να προκύψει ώς προς το ''πέταμα'' από vt σε vw ποιό είναι ? Παίζει να αρπάξει καμιά φωτιά ,όπως είδα στον PBusardo( ο οποίος βέβαια το είχε στα 60w temp mode και τον πετάει σε καθαρά 60w)  :o ???
Ευχαριστώ και συγνώμη αν η ερώτησή μου είναι κάπως noob.

Αποσυνδεδεμένος jim83gr

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #374 στις: Ιουλίου 18, 2015, 01:05 »
Αν αναφέρεσαι στον kayfun 4, έχεις βάλει το αντίστοιχο κιτ μονωτικών για subohm χρήση?
οχι ακομη και ο λογος ειναι οτι δεν ειδα αποκλισεις στα ωμ η στον τροπο που δινει τα ρευματα,ειδα οτι ο svoemesto προτινει υψηλα ωμ λογο της spring που εχει για να δινει ρευμα που μπορει να μην κανει σωστη δουλεια σε subohm αντιστασεις.αν νομιζεις οτι θα εχει θεμα σε παρακαλω εξηγησε το μου μην τα καταλαβα λαθος..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Καλησπέρα και από εμένα.
Έχω το συγκεκριμένο  mod εδώ και 2 εβδομάδες, και το δουλεύω με kayfun lite plus , Ud Ni200 στα 0.09 ohms και μέχρι τώρα δεν έχω κάποιο πρόβλημα.Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία με mods,αυτό είναι το πρώτο που πήρα, και η αλήθεια είναι ότι αφού είδα τον PBusardo και τα όσα έλεγε σχετικά με το πέταμα από temp-mod με άγχωσε ολίγον τι.Μπήκα και εδώ και διάβασα διάφορα και μπερδεύτηκα πιο πολύ.
Καθώς λοιπόν δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία όπως είπα , θεωρείτε ότι θα έπρεπε να ψαχτώ για κάποιο άλλο mod ή υπάρχει απλώς η πιθανότητα κάποια κομάτια να ήταν ελαττωματικά;
Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να το έχει-δουλέψει σε temp-mode και να μην έχει πρόβλημα ?
Το δικό μου είναι 1.18 version.
Και κάτι τελευταίο .
 Το -χειρότερο- σενάριο που μπορεί να προκύψει ώς προς το ''πέταμα'' από vt σε vw ποιό είναι ? Παίζει να αρπάξει καμιά φωτιά ,όπως είδα στον PBusardo( ο οποίος βέβαια το είχε στα 60w temp mode και τον πετάει σε καθαρά 60w)  :o ???
Ευχαριστώ και συγνώμη αν η ερώτησή μου είναι κάπως noob.
σε τι θερμοκρασια το δουλευεις?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343622 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207411 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542773 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31798 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50968 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598348 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359036 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12152 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193929 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1679 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios