vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

153 επισκέπτες, 6 χρήστες
pngtszs1976, kon95, takoulas, camber, Buliwyf, JohnDag

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #345 στις: Ιουλίου 10, 2015, 17:03 »
παρατήρησα ότι σχετικά με τον θορυβο το αναφέρει και στο βιβλίο οδηγιών. άρα μιλάμε για κάτι φυσιολογικό

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #346 στις: Ιουλίου 10, 2015, 19:29 »
οχι , δεν ειπαν κατι. αρκει που εγεινε καλυτεροοο



αυτό είναι πολύ ευχάριστο αλλα και με βάζει και σε σκέψεις
τι του κάνανε άραγε?
έκανες μια δοκιμη να δεις αν είναι η ίδια version που είχες στην αρχή? δηλαδή η 1.18
με 20 πατήματα του fire όταν το mod είναι κλειστό θα σου δείξει πιο firmware έχει τώρα

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #347 στις: Ιουλίου 11, 2015, 03:52 »
Ναι το εκανα.στα 1.18 ειναι   :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος LOTUS

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • LotuS..Και γ@μω τους πιλοτους
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #348 στις: Ιουλίου 12, 2015, 11:12 »
να ρωτησω κατι... γιατι οταν εχουμε ωρα να το χρησημοποιησουμε κατα την αρχικη  1η τζουρα κανει  πολυ πιο πολυ θορυβο βρασιματος και εαν δεν βγαλεις τον πρωτο ατμο εξω καταληγεις να βηχεις ,ενω μετα απο την 1η τζουρα στρωνει δεν κανει θορυβο  βρασιματος και ο ατμος ειναι μια χαρα στο λαιμο;

μιλαω για λετουργια σε 7W και αντισταστεις γυρω στα 1.50-με 1.80 σε ατμοποιητη MAS20W  nobacco

Επισης για οσους αναφερουν τον ηχο που ακουγεται  εαν το κλειδωσεις (5 κλικς) σταματαει..


*Λυθηκε* Μαλλον τα 7 Βατ ηταν λιγα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2015, 12:40 από LOTUS »

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #349 στις: Ιουλίου 14, 2015, 20:55 »
εφτιαξα σημερα μια αντισταση στα 0.17 ωμ. βιδωσα τον ατμοποιητη και η ενδειξη δεν αλλαξε. πατησα στιγμιαια το κουμπι και παλι δεν εγινε τιποτα. χρειαστηκε να κλεισω το μοντ με 5 πατηματα για να αλλαξει η τιμη. ειναι φυσιολογικο? φανταζομαι οτι δεν εκανα κατι σωστα. αν ειναι κλειδωμενη η αντισταση και βγαλω τον ατμοποιητη και βαλω καποιον αλλο δεν θα πρεπει να με ρωτησει αν προκειται για νεα αντισταση ή οχι?

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #350 στις: Ιουλίου 15, 2015, 11:54 »
Αν είναι κλειδωμένη η αντίσταση δεν θα σε ρωτήσει ποτέ αν έβαλες νέο ατμοποιητή. Θεωρεί ότι έχεις επάνω τον ίδιο ατμοποιητή άσχετα αν είναι διαφορετικά τα Ωμ. Θα σου δείξει αρχικά τα σωστά Ωμ της αντίστασης αλλά στο πρώτο πάτημα θα επιστρέψει στα Ωμ που κλείδωσες.

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #351 στις: Ιουλίου 15, 2015, 12:57 »
το φανταστηκα  οτι κατι τετοιο εγινε. ξανα ειδα πριν λιγο και το βιντεο της joyetech με τον τροπο χρησης και ειδα οτι επρεπε να πατησω και το fire χωρις ατμοποιητη πανω για να κανει ρεσετ η συσκευη.

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #352 στις: Ιουλίου 15, 2015, 12:59 »
Βάζεις το λινκ για το βιντεο που αναφέρεις;

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #353 στις: Ιουλίου 15, 2015, 13:04 »

φυσικα. οριστε:


Αποσυνδεδεμένος Smartface

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #354 στις: Ιουλίου 15, 2015, 14:28 »
Ετσι ερμηνευετε την δημοκρατια στο site σας;

Με αυτο τον τροπο προσπαθειτε να με φιμώσετε;

Δεν προσβαλα ποτε κανεναν, απλα απαντησα στις δικες τους προσβολες που προηγηθηκαν.
Να ελεγχετε πριν βγαζετε τετοιες αποφασεις (να μπλοκαρετε τον αλλον).
 Διαβαστε ολο το διαλογο.
 Δειτε ποιος προσβαλε ποιον πρωτος.
 Εγω εκανα το καθηκον μου, αναφερωντας οτι υπαρχει βλαβη σε ενα modακι της Joyetech (evic VT), που ειναι το εγκλημα δηλαδη;
 
 Δημοκρατια φιλοι μου σημαινει πλουραλισμος, επιβαλλεται να ακουγονται ολες οι γνωμες, ασχετα αν διαφωνεις ή οχι.
Ετσι θα κρατησετε ενωμενη την ατμιστικη κοινοτητα, με το να φιμωνετε τους ανθρωπους που εχουν μια διαφορετικη αποψη;
 
 Συγχαρητηρια.

Τέλος απαιτώ να γίνει αμεσα η διαγραφή μου απο το κατα τα αλλα δημοκρατικό σας site μιας και ενόχλησα κάποιους, μη τυχον χάσουν φραγκακια (αναφέρωμαι στον camper μιας και αυτος εδωσε εντολη να με μπλοκαρουν, που ειναι ο γενικος συντονιστης και στελεχος της E-CIG, γεγονος που δεν τον συμφερει να ακουγονται διάφορα για τα προιοντα της joyetech, μιας και ειναι αποκλειστικος αντιπροσωπος η ECIG που ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ και εχει συμφεροντα).

Ο καθε συνατμιστης που ειναι εδω μεσα ας βγαλει τα συμπερασματα του, δεν ειναι τυχαιο αλλωστε οτι εχουν εγκαταλείψει αρκετοι αυτο το site.

ΥΓ' να γνωριζετε οτι εχει αναλογη καταγγελια συμπεριφορας και στο facebook.

Αντε Γειαααα!!! (αθανατε Τσουκαλα)
 

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #355 στις: Ιουλίου 15, 2015, 15:27 »
Μιας και αναφέρεσαι στο όνομά μου θα σου απαντήσω.

Καταρχήν δεν είχα καμία συμμετοχή στον αποκλεισμό σου. Ένα προσβλητικό σου μήνυμα αναφέρθηκε από τα μέλη και μπαναρίστηκες από το διαχειριστή. Αν είχα δει το μήνυμά σου πρώτος εγώ να είσαι σίγουρος ότι θα είχες αποκλειστεί από μένα γιατί το μήνυμα σου ήταν εξαιρετικά προσβλητικό προς την κοινότητα (είπες ότι λυπάσαι ακόμη και που ψηφίζουν).

Δουλεύω σαν υπάλληλος στην Ecig Hellas εδώ και 15 μέρες. Δεν έχω καμία άλλη ανάμειξη στην εταιρία.
Την ιδιότητά μου αυτή δεν την κράτησα ποτέ κρυφή. Ενημέρωσα όσους ήταν στην ατμοσυνάντηση της Θεσσαλονίκης αλλά ανακοινώθηκε χθες και στον πίνακα της Ecig Hellas.

Για το λόγο αυτό εδώ και 2 μήνες αποφεύγω δια ροπάλου να βάλω οποιοδήποτε link προς την ecig ή τα προϊόντα της.
Απαντώ και ενημερώνω τα μέλη για όσα θέματα γνωρίζω άσχετα αν είναι προϊόντα που διαθέτει η ecig ή όχι (πχ επισκευάσιμους, μπαταρίες κλπ)
Δεν σχολιάζω ούτε απαντώ για προϊόντα της ecig που δεν έχω δοκιμάσει και δεν έχω προσωπική εμπειρία.
Όλα αυτά μπορείς να τα διαπιστώσεις αν κάνεις μια αναζήτηση των μηνυμάτων μου.

Συντονιστής έγινα 1.5 χρόνο πριν οποιαδήποτε σκέψη για επαγγελματική ενασχόληση με το η.τ. Στόχος μου να βοηθήσω όσο περισσότερο μπορούσα την εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ. Ενός φόρουμ που βοήθησε τόσο εμένα όσο και χιλιάδες άλλα μέλη στη διακοπή του καπνίσματος.

Ποτέ μου δεν είχα οποιαδήποτε οικονομική σκοπιμότητα στα γραφόμενά μου αλλά κατανοώ ότι πιθανόν άλλα μέλη να μη το βλέπουν έτσι. Για το λόγο αυτό υπέβαλα την παραίτησή μου από τη συντονιστική ομάδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2015, 17:54 από camber »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #356 στις: Ιουλίου 15, 2015, 16:14 »
Το παρακάτω μήνυμα ήταν ο λόγος του προσωρινού αποκλεισμού του μέλους από μένα, και αναφερόταν και στο μήνυμα αποκλεισμού που έλαβε:

Λυπαμαι και μονο που ασχοληθηκα, για αυτο φτασαμε κι εδω που φτασαμε και το δυστηχημα ειναι οτι ψηφιζετε κι ολας, τρωτε οτι σας σερβιρουν. Δεν θα ασχοληθω αλλο με ανθρωπους που ή δεν καταλαβαίνουν ή που εχουν συμφεροντα.
Αυτα και τέλος.


Ένα μήνυμα που έβαζε όλα τα μέλη που δε συμφωνούσαν με τις απόψεις του στο ίδιο τσουβάλι και τα προσέβαλε. Το παραπάνω μήνυμα δεν έχει καμία σχέση με την κριτική κάποιου προϊόντος.

EDIT:
Μετά την ανακοίνωση της παραίτησης του Γιώργου - camber, είναι σίγουρο ότι ο συντονισμός χάνει ένα πολύ δυνατό μέλος με πολλές γνώσεις σε πολλά θέματα.  :(  Η αίτηση της παραίτησης έγινε δεκτή μόνο και μόνο για να αποφύγει και ο ίδιος τα προβλήματα στη δουλειά του αλλά και να μη δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις στο φόρουμ.

Πολλά απλά μέλη τυχαίνει να είναι υπάλληλοι σε καταστήματα του κλάδου, παρόλα αυτά μετέχουν στις συζητήσεις ως απλά μέλη προσφέροντας τις γνώσεις τους στους συνατμιστές μας, μιας και η θέση τους τους διευκολύνει στη συλλογή πληροφοριών, χωρίς να προμοτάρουν τα προϊόντα των καταστημάτων που εργάζονται. Το ίδιο μπορεί να συνεχίζει να κάνει και ο Γιώργος, όπως έκανε ως τώρα, άσχετα με την εργασία που τελευταία του προέκυψε στην οποία του ευχόμαστε να επιτύχει.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στον Γιώργο και σε όλους.

Επανερχόμαστε στο θέμα μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2015, 18:53 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #357 στις: Ιουλίου 15, 2015, 16:59 »
καποιοι απο εμας δεν ενδιαφερομαστε για τον σμαρτφεις η τον καμπερ και θελουμε μονο να μαθουμε για το μοντακι και να μοιραστουμε οτι ξερουμε γι αυτο. το συγκεκριμενο thread καταντησε αστειο. αφηστε τις κοντρες ρε παιδια. ας μη γεμιζουμε το thread με τους καυγαδες συγκεκριμενων ατομων. 24 σελιδες και η μισες δεν αναφερονται καν στο μοντακι.


βαρεθηκα τον σμαρτφεις και τον καθε σμαρτφεις. αυτος επεσε σε ενα χαλασμενο κομματι. εγω επεσα σε ενα αριστο. τι πρεπει να γινει δηλαδη? να μαζευτουμε καπου να παιξουμε ξυλο και οποιος κερδισει, εκεινη η γνωμη θα υπερυσχισει για το αν τελικα προκειται για ενα καλο προιον η οχι?  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Thodpaz

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #358 στις: Ιουλίου 15, 2015, 19:56 »
Καλησπέρα κι απο μένα παιδιά... Μετά την σύσταση μου ειναι το πρώτο ποστ που γράφω.. Ειμαι κοντά στον χρόνο ατμιστης και πρόσφατα πήρα το joytech εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου ο ατμοποιητης... Τεσπα! Σαν μηχάνημα ειναι εξαιρετικό και με μεγάλη αντοχή της μπαταρίας μόνο σε vw mode το δουλεύω και με καλύπτει απόλυτα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #359 στις: Ιουλίου 15, 2015, 22:05 »
Φίλε μου καλώς ήρθες, θα βοηθούσε πολλούς άλλους συνφορουμίτες που διαβάζουν το νήμα για να πληροφορηθούν από γνώμες χρηστών, να εξηγούσες και για ποιο λόγο δεν σε ικανοποίησε ο ατμοποιητής.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343598 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207391 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542733 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31767 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50942 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359007 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193892 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1663 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1725 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios