vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

172 επισκέπτες, 2 χρήστες
xsad, camber

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος Smartface

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #330 στις: Ιουλίου 08, 2015, 19:32 »
Συμφωνω φιλε μου (grgkrg) μαζι σου και ειδικα την τωρινη περιοδο που τα οικονομικα ειναι πολυ πιο δυσκολα. Μα εγω δεν μιλησα (οσον αφορα το δικο μου post) για ολα τα mod της Joyetech, αλλά για μια αρκετά μεγάλη παρτιδα, οπου και ανακληθηκε απο πολλά καταστηματα. Δεν επιτρέπετε ομως απο εταιρεια τετοιου μεγεθους να γινονται αυτα (τι διαολο, δεν εχουν στην γραμμή παραγωγης τμημα ελεγχου;).
Αλλα οχι και ιδιαιτερα φθηνο σε σχεση με καποια αλλα (πχ eleaf istick TC 40W, 69€) full kit. Ηρθε και στην Ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #331 στις: Ιουλίου 08, 2015, 19:35 »
Κι εγω αυτο πιστευω οτι ισως εχουν πεσει σε ελαττωματικη παρτιδα,πρεπει να βρεθει τροπος αν ισχυει αυτο να γινει κατανοητο απο τους ανθρωπους της αντιστοιχης εταιρειας

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Συμφωνω φιλε μου (grgkrg) μαζι σου και ειδικα την τωρινη περιοδο που τα οικονομικα ειναι πολυ πιο δυσκολα. Μα εγω δεν μιλησα (οσον αφορα το δικο μου post) για ολα τα mod της Joyetech, αλλά για μια αρκετά μεγάλη παρτιδα, οπου και ανακληθηκε απο πολλά καταστηματα. Δεν επιτρέπετε ομως απο εταιρεια τετοιου μεγεθους να γινονται αυτα (τι διαολο, δεν εχουν στην γραμμή παραγωγης τμημα ελεγχου;).
Αλλα οχι και ιδιαιτερα φθηνο σε σχεση με καποια αλλα (πχ eleaf istick TC 40W, 69€) full kit. Ηρθε και στην Ελλαδα.
Ανακληθηκε απο καταστηματα ;;αρα να υποθεσουμε οτι ειναι γνωστο στην εταιρεια..

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #332 στις: Ιουλίου 08, 2015, 22:53 »
Μα εγω δεν μιλησα (οσον αφορα το δικο μου post) για ολα τα mod της Joyetech, αλλά για μια αρκετά μεγάλη παρτιδα, οπου και ανακληθηκε απο πολλά καταστηματα.

Αγόρασες ένα προβληματικό VT το οποίο επέστρεψες στο κατάστημα και σου το άλλαξε. Μέχρι εδώ όλα καλά.
Μετά είπες ότι έβγαλε ανακοίνωση ανάκλησης η Joyetech κάτι το οποίο δεν ισχύει.
Μετά είπες ότι έγινε κρυφή εσωτερική ανάκληση κάτι το οποίο αρνήθηκε η αντιπροσωπεία.
Μετά είπες ότι αυτό στο εκμυστηρεύτηκε ο πωλητής του καταστήματος που το αγόρασες.

Κρυφή εσωτερική ανάκληση δεν έχει γίνει ποτέ στην ιστορία. Αν ένα προϊόν είναι προβληματικό, το πρόβλημα αφορά και τους υφιστάμενους πελάτες που ειδοποιούνται να το επιστρέψουν. Κρυφή ανάκληση στα "μουλωχτά" δεν μπορεί να γίνει. Ακόμη κι αν το κάνει ένα κατάστημα και επιστρέψει μόνο το δικό του στοκ θα βρεθεί το διπλανό που θα σέβεται περισσότερο τον πελάτη του και θα τον ειδοποιήσει να το επιστρέψει. Κι αν δεν το κάνει ο Έλληνας θα το κάνει ο Γερμανός ή ο Αμερικάνος. Δεν μπορεί να παραμείνει κρυφή τέτοια απόσυρση.

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #333 στις: Ιουλίου 08, 2015, 23:47 »
Η πλάκα είναι πως μπορεί να φταίει το σύρμα που χρησιμοποίησε, μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
Η ακόμα και το υγρό που έβαλε.
Και εμένα δεν μου ταίριαξε ο καιφουν και σίγουρα δεν είμαι ο μόνος, αλλά δεν το έκανα θέμα.
Εξάλλου και τα Lamborghini δεν είναι για όλους ούτε είναι για όλες τις τσέπες η τις χρήσεις.
Υπάρχει μπαταρία vivi που κανει 10ευρω και άλλη που κάνει 50. Δεν θα κατηγορήσω την Kanger επειδή η μπαταρία που πήρα δεν δέχεται ατμοποιητές κάτω από 1ohm.
Αν βγάλει ανάκληση η εταιρία θα το μάθω.
Σε κάθε περίπτωση δεν θα πω ψέματα όμως.
Το μαγαζί ecig Αιγαλεω του έχει απαντήσει στον πίνακα του.


Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #334 στις: Ιουλίου 09, 2015, 08:21 »
(πχ eleaf istick TC 40W, 69€) full kit. Ηρθε και στην Ελλαδα.
σε ποιο κατάστημα στην Ελλάδα;

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #335 στις: Ιουλίου 09, 2015, 08:34 »
Εγώ το παρήγγηλα από Vapeland.gr full kit στα 64,90....το express kit στα 59,90 έχει ήδη εξαντληθεί και αναμένεται  ;D
Δεν ξέρω αν το έχει και κάποιο άλλο ελληνικό site.

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #336 στις: Ιουλίου 09, 2015, 12:40 »
Είναι καινούργιο το μοντακι και έχει θεματάκια , ίσος οχι όλα , που δεν θα έπρεπε αφού βγηκε στη παραγωγή . εδω είχαν θέματα πολυ ακριβότερα μοντελα και βγάλανε 4-5 εκδόσεις για να τα εξαλείψουν. Άσχετα με ότι αναφέρθηκε , και τις οποίες αντιδράσεις , το έστειλα στην εταιρία για τσεκ , δεν φέρανε καμιά αντίρρηση και προς τιμή τους , το τσεκάραν και αν μη τι αλλο έφτασε στα χέρια μου καλύτερο :) το σίγουρο είναι πλέον ότι δεν έχω αυτό το απότομο άρπαγμα που είχα με το κανθαλ.το κάνει μονο οταν αλλάζω ατμό , απο Ni-Ti σε kanthal. μετα όσες φορές και αν  το ανοιγοκλείσω , όσο και να το αφήσω σε αναμονή , κανενα πρόβλημα. πιστεύω η επομένη έκδοση θα ειναι ΣΟΥΠΕΡ !!! γιατι σαν κατασκευή μοντ , κακα τα ψέματα ειναι πάρα πολυ καλη !!!! Εγω τουλάχιστον το λάτρεψα με τι πρώτη ματιά  :yes:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #337 στις: Ιουλίου 09, 2015, 12:41 »
Σου ειπαν τι διορθωσαν;

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #338 στις: Ιουλίου 09, 2015, 12:44 »
οχι , δεν ειπαν κατι. αρκει που εγεινε καλυτεροοο

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #339 στις: Ιουλίου 09, 2015, 12:44 »
Καλοατμιστο φιλε μου!

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #340 στις: Ιουλίου 09, 2015, 12:54 »
Ευχαριστω φιλε μου . Να ειμαστε καλα να μπορουμε να ατμιζουμε γιατι οι εποχες ειναι δυσκολες !!

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #341 στις: Ιουλίου 10, 2015, 12:12 »
μόλις μου ηρθε η παραγγελία. εφτιαξα μια αντισταση στον σαμπτανκ μινι 0.09 μου βγηκε με νικελιο. θα το δοκιμασω λιγο να δω τι ισχυει τελικα και τι οχι. φοβαμαι μηπως βγηκε μικρη η αντισταση καθώς δεν έχω ξανα χρησιμοποιήσει νικέλιο και δεν ξέρω τα ιδανικά ωμ.


το καλό είναι ότι αν γυρίσει από μόνο του σε vw mode δεν θα ρουφηξω καμμένο γιατί δουλύει από 0.15 και πάνω  ;D


από εμφάνιση πάντως είναι φανταστικό! δεν το περίμενα τόσο βαρύ βέβαια αλλα το φινίρισμα του χρώματος στο λευκό που πήρα είναι σαν βαφή αυτοκινήτου

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #342 στις: Ιουλίου 10, 2015, 12:17 »
Εγώ το έπαιξα τζόβενο και το παράγγειλα στο κιτρινο-χρυσαφί :)
Πάντως για το χρώμα, αν και ανθεκτικό ως βαφή, ο Busardo έλεγε ότι ακριβώς επειδή είναι σαν βαφή αυτοκινήτου γλυστράει λίγο παραπάνω από τα υπόλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #343 στις: Ιουλίου 10, 2015, 12:23 »
και γω για το κιτρινο πηγαινα αλλα ολα τα τανκακια και τα ντριπ τιπ που εχω ειναι μπλε και ειπα να τα συνδυάσω. να ειμαστε της μοδας  :-[


μια συντομη παρατηρηση ειναι οτι μετα απο μιση ωρα αδρανειας ουτε ρυθμισεις εχασε ουτε με γυρισε σε vw. παμε καλα μεχρι στιγμης.


επισης να προσθεσω οτι εχει την εκδοση 1.18

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #344 στις: Ιουλίου 10, 2015, 13:04 »
Μια μικρη παρεμβαση για αυτο το μοντ... το δοκιμασα για περιορισμένο χρονο γυρω στις 6 ωρες απο ενα φιλο που ηρθε στο νησι... και δεν ειδα τα προβληματα που αναφερονται μονο ο ηχος στο κλικ μετα απο παυση αρκετων λεπτων ατμισης  αλλα οταν το εβαζα στο αυτι μου ...σαν μικρη εκενωση ακουγοταν. . Αλλα τιποτα αλλο.... η βαφη? απλα απαιχτη... σε 'πορτοκαλι'' το ειδα.....βεβαια ο χρονος συμβιωσης μαζι του μηδαμινος και δεν μπορω να εκφερω γνωμη πιο εγκυρη... ο φιλος μου παντως ευχαριστημενος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343625 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207414 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542775 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31802 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50972 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359041 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12157 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193933 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1686 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1759 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595338 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios