vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

131 επισκέπτες, 6 χρήστες
tony1976, Milarepa, grag, George Pap, NikolaosKZ, JohnDag

Joyetech evic vt

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #300 στις: Ιουλίου 02, 2015, 23:28 »
@σμαρτφέις...
Περιμένουμε να μας δώσεις το επίσημο link του Κινέζου σχετικά με την ανάκληση των evic. Τελείωσαν τα νύχια, τα φάγαμε και φτάσαμε στους αγκώνες. Δεν λέμε πολλές παρπαρολογιες, κάνει κακό στα νύχια. Μετά τα τρως κλπ...
Είδα και έπαθα να αποχωριστώ το i stick και βλεφαριαζω το evic. Το δοκίμασα 2 μέρες και απλά με ικανοποίησε. Δεν πρόλαβα να βρω κουσούρια. Δεν ειχα το χρόνο να εφαρμόσω πάνω του εξισώσεις διαφορικού λογισμού ή γεωμετρίας. Με πειράζει που είναι βαρύ και σκέφτομαι τα πλακάκια αν σπάσουν αν πέσει κάτω...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #301 στις: Ιουλίου 03, 2015, 12:05 »
Το εχω γραψη και ατο νημα τησ εταιρια αλλα εδω εινιι το καταληλο νημα         Παρακολουθω το νημα ανελειποσ ασχετοσ οτι δεν συμετεχω γραφωντασ ο λογοσ οτι δεν ειμαι κατοχοσ και δεν μπορω να εχω πρωσοπικη γνωμημε τα προβλιματα που ειδα οτι ειχαν προκυψη δεν το πηρα αγωρασα  ενα αιστικ 50 λογο οτι μου αρεση το μοντακι να εχει και θερμοκρασια  μολισ αναβαθμιστη συγουρα θα το παρω..ευχαριστω ολα τα παιδια στο φορουμ που με τησ γνωσησ του και τησ συμβουλεσ με εκανα και δεν πρωχορισα σε μια λαθοσ αγωρα.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #302 στις: Ιουλίου 03, 2015, 13:24 »
η απάντηση τις ecig στα λεγόμενα του @smartface
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,7992.msg863452.html#msg863452

Αποσυνδεδεμένος chrono

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #303 στις: Ιουλίου 06, 2015, 22:59 »
καλησπερα, διαβαζω τοσες μερες οτι ειναι προβληματικο μοντ, ο busardo λεει οτι του πεταει την ρυθμιση θερμοκασιας κ.α. τελικα αυτο το μοντακι αξιζει να το αγορασει κανεις τωρα ή να περιμενει σε μια αναβαθμιση.και εδω θελω να σταθω οτι ημουν ετοιμος να παω να παρω το RDNA40. ποιο απο τα 2 αξιζει ποιοτικα ασχετως χρηματων?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 07, 2015, 15:27 από chrono »

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #304 στις: Ιουλίου 07, 2015, 00:28 »
Δεν είμαι και ειδικός αλλά απ αυτά που έχω διαβάσει δεν τίθεται θέμα σύγκρισης των 2 mods....
Το rdna μαζί με το sx mini θεωρούνται από τα πιο αξιόπιστα αυτή τη στιγμή στην αγορά....εγώ πάντως θα περιμένω την αναβαθμισμένη έκδοση.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #305 στις: Ιουλίου 07, 2015, 09:50 »
Από όσο το δοκίμασα το Mod μετά τα 25 watt δουλεύει μια χαρά και τα ρεύματα σε θέμα έλεγχο θερμοκρασίας είναι πάρα πολύ αξιόπιστα.

Τώρα αυτά τα πορωληματα που διαβάζω δεν τα πρόσεξα και ούτε με έδειξε ότι δεν αξίζει το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι έχει ενσωματωμένη μπαταρία Li fo εκεί έχουμε το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #306 στις: Ιουλίου 07, 2015, 10:06 »
γιατί θεωρείς πρόβλημα τη μπαταρία?
θα συμφωνήσω με τον Billcrx ειδικά οι πλακέτες sx που έχουν περάσει από τα χέρια μου είναι κατά την προσωπική μου γνώμη με διαφορά οι καλύτερες και ποιοτικά και ατμιστικά στα ρεύματα τους.

Αποσυνδεδεμένος Smartface

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #307 στις: Ιουλίου 07, 2015, 18:30 »
καλησπέρα σας
 Επίσημη ανακοίνωση πέρα από την σχετική με τα Mah των μπαταριών που είναι 5010mah δεν έχει βγει.
 Οι ανησυχίες σχετικά με την χρήση ατμοποιητών πέρα από αυτόν του σετ εξετάζονται αν και η χρήση αυτών ή αντιστάσεων πέρα από τις προδιαγραφές δεν ενδείκνυται.
Ο κατασκευαστής, καθώς επίσης και η eCig Hellas σαν αντιπροσωπεία, σε κάθε περίπτωση θα ενημερώσει το αγοραστικό κοινό για οποιοδήποτε νέο ή αναβάθμιση υπάρξει.
 Ανάκληση δεν έγινε, μιας και δεν υπήρξε λόγος.
Το αντίθετο μάλιστα, οι παραγγελίες μας στην κατασκευάστρια διπλασιάζονται κάθε εβδομάδα, αλλά λόγω της αυξημένης ζήτησης έφθασαν οι παραδόσεις την χρονική αναμονή των 50 ημερών.
Το ποσοστά βλαβών στο συγκεκριμένο μοντέλο είναι κάτω από 1% και αυτός είναι ο λόγος που δεν θορυβηθήκαμε.
 Επίσης καθησυχαστικό είναι πως η αντιγραφή του eVic VT απέτυχε παταγωδώς και μέχρι τώρα δεν κυκλοφόρησαν στην αγορά αντίγραφα όπως ήταν αναμενόμενο.
 Η ποιότητα των προϊόντων Joyetech δείχνει σε κάθε νέο μοντέλο την τεράστια διαφορά από άλλα προϊόντα παρόμοια και μας δίνει ελπίδες για ασφαλέστερα και ποιοτικότερα προϊόντα στο μέλλον.
Η πρακτικότητα των συσκευών Joyetech και με αρχή ''Η μορφή να ακολουθεί την χρησιμότητα'' απέχει πάρα πολύ από μοντέλα του παρελθόντος.
Οι νέες αντιστάσεις, το βαμβάκι και τα σύρματα που χρησιμοποιούνται σε αυτές, είναι η απόδειξη πόσο ένας κατασκευαστής σαν την Joyetech σέβεται τον τελικό καταναλωτή, δεν βιάζεται να βγάλει ένα προϊόν στην αγορά και αφουγκράζεται τις ανάγκες του ατμιστή.
 
Δεν μπορούμε να επεμβαίνουμε διαψεύδοντας οποιεσδήποτε ανυπόστατες φήμες, αλλά να είστε σίγουροι πως όλα ελέγχονται και μεταφέρονται στην κατασκευάστρια, μιας και η σχέση της eCig Hellas με την Joyetech ήταν και είναι άριστη τόσο σε φιλικό, όσο και σε επαγγελματικό επίπεδο.
 
Με τιμή
eCig Hellas


Λυπάμαι αλλα αποκρίπτετε σκοπιμως την αληθεια για το προβλημα που εχει προκυψει και που ημουν ο ιδιος μαρτυρας μιας και το αγορασα και επίσης μαρτυρας και η αλυσιδα καταστηματων η/τ που διαπιστωσαν και οι ιδιοι το προβλημα (οπου για λογους ευνοητους δεν μπορω να αναφερω το ονομα της αλυσιδας φυσικα).

Ξαναπαραθετω το προβλημα...

Αγορασα το περασμενο Σάββατο το evic VT και του εβαλα έναν Kayfun lite plus, με UD Pure Nickel 0.30, διαμέτρου 2 χιλ., 8 σπείρες και πήρα 0.09ohm, το αποτέλεσμα ήταν οτι δεν κρατούσε στην "μνήμη" τις ρυθμισεις του. Δηλαδη, του έβαζα 180C, 30Watt, κλείδωνα και την αντίσταση στα 0.9 (μετά το βρέξιμο της), ωραίος ατμός και οταν το ακουμπαγες κάτω και πηγαινες να ατμισεις μετά από λίγα λεπτά (3-5 που χρονομετρήσαμε) δεν παρηγαγε ατμό και εβγαζε συνέχεια Protection. Ξεβιδώναμε τον ατμοποιητη, καναμε reset (κρατωντας το fire πατημενο οταν βιδωναμε τον ατμοποιητη), μας έβγαζε την αντίσταση 0.12 στις ιδιες θερμοκρασιες, ζεματαγε, το κατεβαζαμε στους 130C, δούλευε ωραια και όταν το αφήναμε κάτω και μετά το χρησιμοποιουσαμε μετα από λιγα λεπτα (όπως εγραψα παραπανω) πάλι δεν δουλευε και εβγαζε Protection.
Δεν κραταει σε σταθερο σημειο τα ohm της αντιστασης (το λεγομενο κλειδωμα) και μετά απο 3-4 λεπτα που σταματαει το τικ-τικ που κάνει το mod μετα απο το πατημα του fire και επανερχεται σε οτι ohm βρει εκεινη την στιγμη την αντισταση με αποτελεσμα να επιρεαζει τους βαθμους (κελσιου) που εχουμε ρυθμισει προηγουμενως και την χανει.

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 07, 2015, 19:58 από camber »

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #308 στις: Ιουλίου 08, 2015, 03:49 »
Έχω μετανιώσει που το έχω εδώ κ τρεις εβδομάδες..είναι αποτυχία κ αναγκάστηκα το κρατάω στο ράφι !!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #309 στις: Ιουλίου 08, 2015, 10:17 »

θα σου πρότεινα να το επιστρέψεις όσο είναι νωρίς εφόσον είχες πρόβλημα και αν θέλεις φυσικά
δώσε καμια πληροφορία παραπάνω τι πρόβλημα έχει το δικό σου?

Αποσυνδεδεμένος alexyari

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #310 στις: Ιουλίου 08, 2015, 11:52 »
Προσωπικα, το χρησιμοποιω εδω και 3 βδομαδες (ισως και λιγο παραπανω), και δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο προβλημα.
Βεβαια, δε χρησιμοποιω καθολου τη λειτουργια TC, ουτε σ' αυτο, ουτε και στο SX mini που εχω, ειναι αρκετα "αγριο" το ατμισμα για το λαιμο μου, σ' αυτη τη λειτουργια.
Σαν VW λοιπον, με expromizer και ego One mega (με το RBA), εχω να πω, πως δουλευει υποδειγματικα. Τοσο, που αναγκαστηκα να παρω και 2ο!!!! ;D

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #311 στις: Ιουλίου 08, 2015, 12:33 »
Για vw σαφώς και δουλεύει άψογα...αλλά στην λειτουργία tc πραγματικά δεν με αφήνει να ατμισω με αυτό το protection αλλά και ακόμα είναι αδιανόητο να κλειδώνεις την αντίσταση και αυτό να σε αλλάζει όλες τις ρυθμίσεις..δεν βιάζομαι να πάρω άλλο μοντακι με έλεγχο θερμοκρασίας..θα περιμένω να βγάλουν κ βγάλουν μέχρι να πετύχει ολοκληρωτικά !!


Sent from my iPad using Tapatalk

Όσο για να το επιστρέψω πίσω δυστυχώς δεν μπορώ δεν το πέρνει πίσω το μαγαζί :(


Sent from my iPad using Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2015, 13:15 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #312 στις: Ιουλίου 08, 2015, 12:35 »
Δεν ειναι μεσα στην εγγυηση; μιλας για ελαττωματικο ή καταλαβα λαθος;

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #313 στις: Ιουλίου 08, 2015, 12:41 »
Για vw σαφώς και δουλεύει άψογα...αλλά στην λειτουργία tc πραγματικά δεν με αφήνει να ατμισω με αυτό το protection αλλά και ακόμα είναι αδιανόητο να κλειδώνεις την αντίσταση και αυτό να σε αλλάζει όλες τις ρυθμίσεις..δεν βιάζομαι να πάρω άλλο μοντακι με έλεγχο θερμοκρασίας..θα περιμένω να βγάλουν κ βγάλουν μέχρι να πετύχει ολοκληρωτικά !!


Sent from my iPad using Tapatalk


τι εννοείς? ποίες ρυθμίσεις σου αλλάζει?


κανονικά αν έχει πρόβλημα το mod πρέπει να το δεχτεί πίσω έστω για αντικατάσταση δεν κάνουν ότι θέλουν τα μαγαζιά το mod έχει εγγύηση

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #314 στις: Ιουλίου 08, 2015, 12:45 »
Δεν κρατάει σταθερά τς ohm μετά απο αυτά τα γνωστά λίγα λεπτά και για να ατμιζεις πρέπει πρέπει συνεχώς να αλλάζεις την θερμοκρασία γτ σε βγάζει protection ανεβάζεις λίγο την θερμοκρασία κ ατμιζεις!κ μόλις το αφήσει; Κ το ξαναπιάσεις χάνει πάλι τις ρυθμίσεις του!!ειναι το τρίτο που πιάνω στα χέρια μου και έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Απογοητεύτηκα από την joyetech !


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343747 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207509 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31873 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51056 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598449 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359137 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12227 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194016 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1711 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1792 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595479 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios