vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

446 επισκέπτες, 2 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος Vaggelis pet

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #90 στις: Ιουνίου 22, 2015, 13:33 »
Φιλε  μου καλοατμιστο για πεσμου απο αυτονομια η μπαταρια ποσα ml σου βγαζη
Φίλε μου Γιώργο. Όπως το πήρα με την φόρτιση που είχε μου έβγαλε 2 μέρες γύρω στις 24 ώρες συνεχούς ατμισματος τώρα για ml subtank plus και eGo One που έκανα εναλλάξ γύρω στα 17. Μόλις το φορτησα του μηδενισα και τα puff και τα δευτερόλεπτα και στο επόμενο φωρτισμα θα σου πω πόσο έβγαλε. Και τους δύο ατμοποιητες τους έχω με 0.12 αντίσταση στους 190 c

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #91 στις: Ιουνίου 22, 2015, 13:35 »
Καταρχήν εύχομαι καλοάτμιστο στους κατόχους  :thumpup: , φαίνεται εξαιρετική επιλογή βάση προδιαγραφών και τιμής.
Έχω μια απορία, μεταξύ του νίκελ & τιτανίου σύρματος, τι διαφορές βρίσκετε, σε γεύση, παραγωγή ατμού, κλπ.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #92 στις: Ιουνίου 22, 2015, 14:16 »
είναι δυνατόν το serial number να είναι χαραγμένο σε περισσότερες από μια συσκευή?


Όχι, τα serial numbers υποτίθεται πως είναι μοναδικά. Εκτός αν δεν είναι serial number και είναι κάτι άλλο, πχ μονάδα παραγωγής και ημερομηνία ή κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #93 στις: Ιουνίου 22, 2015, 14:34 »
όχι ένταξη το διευκρίνισαν είναι part number και το serial number είναι πάνω στο πακέτο
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,26010.msg860403.html#msg860403

Αποσυνδεδεμένος swtos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Geekvape B100 - Pico 21700 - Zeus X
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #94 στις: Ιουνίου 22, 2015, 14:51 »
Ξέρει κάποιος το κουπόνι για παραγγελία από GB ???

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #95 στις: Ιουνίου 22, 2015, 14:58 »

εδώ έχει αλλα δεν ξέρω αν το προλάβεις είναι για περιορισμένο αριθμό κομματιών
εκτος αυτού τώρα μαθαίνουμε και τα καινούργια κινεζικα μαθηματικά
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,26161.msg860440.html#msg860440
200 κομμάτια από 35 σε κάθε χρώμα 3 τα χρώματα τώρα πως βγαίνουν 200 :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #96 στις: Ιουνίου 22, 2015, 15:04 »
Τ0 σχετικο κιτ μοντ ειναι παρα πολυ καλο απο τα λιγα πραγματα που ξερω οσο καιρο ατμιζω. Λογο οικονομοικων η τιμη απο ελλαδα για μενα ειναι πολλυ ακριβω το εχω δει στη ftστη μιση τιμη και λεη οτι ειναι και αυθεντικο παιδια καπιοσ να βοηθηση γιατο λογο οτι δεν εχω ξανακανη αλλη αγωρα απο απο ft να το δει και να μου πη αν οντωσ ειναι ετσι οπωσ τα λενε κιι με τη πρεπβ να κανω με την πληρωμη γιατη καρτεσ ααι τετια δεν εχω πωσ δηλαδη να κοινηθω ευχαριστω εκ το πρωτερον παραλειψη δεν ξερω κιι που γραφη αν τα εχουν ετοιμοπαραδοτα η θα πρεπη να περιμενω

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #97 στις: Ιουνίου 22, 2015, 15:22 »
Γιώργο φίλε μου από την όμορφη λεβεντογέννα Κρήτη, για να κάνεις αγορές π.χ. από Fasttech πρέπει να έχεις λογαριασμό στο Paypal ή πιστωτική ή χρεωστική κάρτα.
Η πιστωτική ή η χρεωστική κάρτα μπορούν να είναι κανονική (πλαστική) ή άυλη δηλαδή εικονική που θα την συνδέσεις στον λογαριασμό που θα έχεις δημιουργήσει στο Paypal. Εγώ π.χ. έχω εκδόσει μία άυλη (εικονική) κάρτα στην Πειραιώς, στην οποία βάζω όσα χρήματα θέλω για να αγοράσω κάποιο προιόν. Την έχω συνδέσει με τον λογαριασμό μου στο Paypal.
Ο πιο σίγουρος και διαδεδομένος τρόπος για να κάνεις αγορές από το εξωτερικό είναι με το Paypal.
Βασικά πρέπει να βρεις κάποιον φίλο σου που ξέρει τα "κόλπα" για να σε βοηθήσει - καθοδηγήσει λίγο στην αρχή, μέχρι να καταλάβεις την όλη διαδικασία και να δημιουργήσεις τον λογαριασμό σου. Δυστυχώς είμαι πολύ μακριά για να βοηθήσω περισσότερο και ίσως σε μπερδέψω.
Πήγαινε και σε μία τράπεζα και πιστεύω θα βρεις εύκολα την άκρη. :)

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #98 στις: Ιουνίου 22, 2015, 16:17 »
Καλησπερα!!Τωρα μολις στην GB  http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_188417.html.Παιζει να ναι καμια μουφα ή να το χτυπησω? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος vagkap

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #99 στις: Ιουνίου 22, 2015, 17:10 »
Εγώ πάντως πήρα το ρίσκο( ;) και έκανα την παραγγελία. Όταν παραλάβω θα ενημερώσω.
Η τιμή είναι όντως είναι πολύ καλή (USD 57.99). Αν ηταν πιο ακριβό δεν θα το έπαιρνα αλλα τώρα νομίζω ότι είναι ευκαιρία.
Από τους ρυθμους που μειώνονται τα διαθέσιμα δεν λες ότι έχει και μεγάλη ζήτηση.
Το έχει δοκιμάσει κανείς με εργοστασιακούς ατμοποιητές με αντιστάσεις 1.2Ω ~ 1.8Ω να μας πει εντυπώσεις σε VW;
(Διάβασα τις προηγούμενες σελίδες αλλα δεν έβγαλα άκρη!)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #100 στις: Ιουνίου 22, 2015, 17:46 »
Γιώργο φίλε μου από την όμορφη λεβεντογέννα Κρήτη, για να κάνεις αγορές π.χ. από Fasttech πρέπει να έχεις λογαριασμό στο Paypal ή πιστωτική ή χρεωστική κάρτα.
Η πιστωτική ή η χρεωστική κάρτα μπορούν να είναι κανονική (πλαστική) ή άυλη δηλαδή εικονική που θα την συνδέσεις στον λογαριασμό που θα έχεις δημιουργήσει στο Paypal. Εγώ π.χ. έχω εκδόσει μία άυλη (εικονική) κάρτα στην Πειραιώς, στην οποία βάζω όσα χρήματα θέλω για να αγοράσω κάποιο προιόν. Την έχω συνδέσει με τον λογαριασμό μου στο Paypal.
Ο πιο σίγουρος και διαδεδομένος τρόπος για να κάνεις αγορές από το εξωτερικό είναι με το Paypal.
Βασικά πρέπει να βρεις κάποιον φίλο σου που ξέρει τα "κόλπα" για να σε βοηθήσει - καθοδηγήσει λίγο στην αρχή, μέχρι να καταλάβεις την όλη διαδικασία και να δημιουργήσεις τον λογαριασμό σου. Δυστυχώς είμαι πολύ μακριά για να βοηθήσω περισσότερο και ίσως σε μπερδέψω.
Πήγαινε και σε μία τράπεζα και πιστεύω θα βρεις εύκολα την άκρη. :)
φιλε μακη σε ευχαριστω  αυριο πρωι πρωι θα παω στη πειρεωσ να ρωτησο  νωμηζω οτι δεν θα ειναι τιποτα δυσκολο το να κανω μια παραγκελια ιντερνετ εχω κανη απο εδω απο ελλαδα θα κανω και μια εγραφη για paypal και με προσεκτικα βηματα θα πρωχωρισω..τωρα αν ξερησ εσυ θελω να με ενημερωσησ να μου πησ αν ξερησ  η φαστεκ οταν δειχνη ενα προιον τιμολογημενο και λεη οτι ειναι αυθεντικο και ασ μην εχει απο κατω το πρωιον που διαφιμηζη κριτικεσ ειναι οντοσ ετσι ..και το αλλο που καταλαβα για να μην εχω μεγαλη καθυστεριση στη παραλαβη να μην παραγκειλω μπαταριεσ και υγρα.τωρα οταν ερθη η ωρα να παραγκειλω ολο κιι καπιοσ απο εδω θα μου πη αν δεν τα καταφερνω τα σωστα βηματα που πρεπη να ακολουθησω

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #101 στις: Ιουνίου 22, 2015, 18:42 »
μόλις είδα στο video που ανέβασα στο youtube([youtube]PEnMxw5psJk[/youtube]) κάποιος έχει αφήσει αυτό το σχόλιο


(Έβλεπα το βίντεο και παρατήρησα ότι η συσκευή μου έχει τον ίδιο σειριακό αριθμό χαραγμένο στο πάνω μέρος  είναι φυσιολογικό αυτό ? :P Εγώ το παρέλαβα σφραγισμένο πάτος και το  schrach and chek επιβεβαίωσε ότι είναι αυθεντικό στο site της joyeteck... Ίσως όμως να είναι αριθμός παρτίδας  !)


είναι δυνατόν το serial number να είναι χαραγμένο σε περισσότερες από μια συσκευή?
και το δικο μου τον ίδιο σειριακο αριθμο εχει καθώς και σε πολλα μοντακια απο οτι εχω δει σε βιντεο.καποια,εχουν άλλο αριθμο,αναλογα της παρτιδες οπως λες και εσυ

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #102 στις: Ιουνίου 22, 2015, 18:57 »
δεν άντεξα και το παράγγειλα και εγώ από αλι εξπρες 47 ευρώ χωρίς ατμοποιητή. θα το δουλεύω με το σαμπτανκ μινι. είναι το πρώτο με έλεγχο θερμοκρασίας και δεν έχω ιδέα από αυτά άρα θα χρειαστεί αρκετό ψάξιμο. να δω τι σύρμα θα χρησιμοποιώ και πως να στήνω αντιστάσεις με νικέλιο. πήρα το λευκό. πιστεύω ότι δεν έχει πολύ καιρό που κυκλοφόρησε οπότε δύσκολα να είναι κλώνος. θα δούμε...

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #103 στις: Ιουνίου 22, 2015, 19:30 »
φιλε μακη σε ευχαριστω  αυριο πρωι πρωι θα παω στη πειρεωσ να ρωτησο  νωμηζω οτι δεν θα ειναι τιποτα δυσκολο το να κανω μια παραγκελια ιντερνετ εχω κανη απο εδω απο ελλαδα θα κανω και μια εγραφη για paypal και με προσεκτικα βηματα θα πρωχωρισω..τωρα αν ξερησ εσυ θελω να με ενημερωσησ να μου πησ αν ξερησ  η φαστεκ οταν δειχνη ενα προιον τιμολογημενο και λεη οτι ειναι αυθεντικο και ασ μην εχει απο κατω το πρωιον που διαφιμηζη κριτικεσ ειναι οντοσ ετσι ..και το αλλο που καταλαβα για να μην εχω μεγαλη καθυστεριση στη παραλαβη να μην παραγκειλω μπαταριεσ και υγρα.τωρα οταν ερθη η ωρα να παραγκειλω ολο κιι καπιοσ απο εδω θα μου πη αν δεν τα καταφερνω τα σωστα βηματα που πρεπη να ακολουθησω

Γιώργο για να μην λερώνουμε το νήμα και είμαστε off topic σου στέλνω π.μ. :)

Αποσυνδεδεμένος golemic

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #104 στις: Ιουνίου 22, 2015, 20:50 »
Το έχω στη κατοχή μου περίπου 2 εβδομάδες.
Ο ήχος που κάνει ήταν το πρώτο που παρατήρησα,και φυσικά επικοινώνησα με την εταιρία, όπου και με διαβεβαίωσαν ότι είναι φυσιολογικό. Κάποιες φορές σε απόλυτη ησυχία είναι λίγο κουραστικό πάντως.
Όσον αφορά τη λειτουργία του, δουλεύει απροβλημάτιστα.
Το έχω δουλέψει με kanthal, ni200 και με τον μαμά ατμοποιητή(αντίσταση τιτάνιο) και σε ατομποιητές όπως οι eleaf gs air, kanger subtank mini, eleaf lemo2, veritas rda clone, και joyetech mega(Titanium)
Είμαι ικανοποιημένος από την αγορά και αν το έχανα,πιθανότατα να έπαιρνα καινούριο.
Σε 2282 τζούρες μέχρι τώρα, μία φορά το button πατήθηκε λίγο στραβά και κόλλησε σε fire mode. Χρειάστηκε να το ξαναπατήσω απλά για να επανέλθει.
Αρνητικό του πακέτου αγοράς, είναι το sleeve που δίνουν και δεν είναι αρκετά διάφανο, ώστε να φαίνεται καλύτερα το design του.
Το συστήνω σε φίλους και γνωστούς ανεπιφύλακτα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342307 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206523 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597272 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357798 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591984 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios