vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

229 επισκέπτες, 5 χρήστες
treloneritis, JohnDag, dallaskdp, billaras, gfilip

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #840 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 14:31 »
Ρε παιδιά εδω χθές υπήρχε ένα ποστ με κωδικό απο φαστ στα 34$ τώρα δεν το βλέπω που πήγε?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #841 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 16:43 »
Φίλε μου το κάθε νήμα είναι για αυτό που λέει υπηρχαν κάποια σχόλια περί αγορών και μεταφέρθηκαν  η στο σχετικό νήμα η διαγράφηκαν απο των συντονιστή
Όπως τώρα αυτό και το δικο σου  και το δικο μου σχόλιο μπορεί να διαγράφουν επειδή είναι εκτός θέματος
Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #842 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 17:34 »
eckotek
Δυστυχώς δεν μπορώ να θυμηθώ το κωδικό του κουπονιού,αν κι έκανα την δοκιμή χθες,
Και διαπίστωσα μείωση τιμής.... 1,5 $  ::)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #843 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 17:39 »
Ρε παιδιά εδω χθές υπήρχε ένα ποστ με κωδικό απο φαστ στα 34$ τώρα δεν το βλέπω που πήγε?

Τωρα δε θα το ξανασβησουν. ;)

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3107.msg879125.html#msg879125

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #844 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 17:21 »
manosfzr να υποθεσω 120 γραμμαρια και χωρις ατμοποιητη ε; Μονο το μοντακι;
Ναι μονο το μοντακι  και ξεκινα απο το 1 βαττ. πολυ καλο αυτο  :)

Αποσυνδεδεμένος Patroklos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #845 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 11:32 »
Καλημέρα guys απο Κύπρο. Ελπίζω να σας βρίσκω όλους μια χαρά. Καινούριος εντελώς στο γκρούπ και στο ηλεκτρονικό τσιγάρο. Έχω διαβάσει πολλά γύρω απο το θέμα έχω μια γενική εικόνα και αποφάσισα να αγοράσω το evic-vt σαν πρώτη και καλή αγορά στο θέμα. Εκείνο που θέλω να ρωτήσω για αρχή είναι αν υπάρχουν προβλήματα στην συγκεκριμένη συσκευή γιατί πολλοι αναφέρουν σε πιο παλιά posts ότι περίμεναν το μικρό γιατί δεν θα είχε προβλήματα και θα είχε και λογισμικό που θα αναβαθμίζετε. Έχω επίσης δει κάποια πιο παλιά σας post που λένε για κάποια προβλήματα σε περιπτώσεις που το αφήσεις σε sleep mode. Εγώ σαν καινούριος έχω σκοπό να δουλέψω με τους καυστήρες που περιλαμβάνει η συσκευασία και να δω ποιός μου ταιριάζει καλύτερα και αρκετά μετα να μπω σε διαδικασία να φτιάξω μόνος μου. Θα αντιμετωπίσω προβλήματα με τον evic-vt; Ευχαριστώ πολύ! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #846 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 11:46 »
Φίλε απο την Κύπρο και εγω και πολλοί άλλοι όπως λενε σε προηγούμενα ποστς, δεν αντιμετωπίζουμε κανένα πρόβλημα. Το χρησιμοποιώ με τον δικό του ατμοποιητή με όλες τις κεφαλές και είναι άψογος. Πολύ καλή γεύση έχω με Νικέλιο. Πάντως η επισκευή της clr κεφαλής είναι παιχνιδάκι ακόμα και για αρχάριο.
Διάβασε το νήμα να κατατοπιστείς.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #847 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 11:55 »
Καλημέρα φίλε Πάτροκλε από την όμορφη Κύπρο Και καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Όπως κατάλαβες το Evic VT είναι το πρώτο μοντάκι της εταιρείας με έλεγχο θερμοκρασίας και ως γνωστόν πάντα κάτι καινούργιο επιδέχεται βελτιώσεις.
Εμφανισιακά είναι όμορφο (υποκειμενικό), έχει καλή αυτονομία αλλά αυτό που με κράτησε μακριά του είναι τα δυστυχώς αρκετά θεματάκια που έβγαλε σε πολλούς.
Είμαι της γνώμης ότι ένα εξελιγμένο μοντ πρέπει να δουλεύει απροβλημάτιστα για να το χαίρεσαι και όχι να σου δημιουργεί προβλήματα και να ασχολείσαι με την επίλυσή τους.
Εξάλλου αν έχεις υπομονή κάθε λίγο και λιγάκι εμφανίζονται νέα με καλύτερες πλακέτες και συνεπώς καλύτερη διαχείρηση των ικανοτήτων τους. Υπάρχουν εταιρείες που έβγαλαν μοντς με πολύ καλές πλακέτες και πολύ καλη λειτουργία του TC (έλεγχου θερμοκρασίας) αλλά η τιμή τους είναι υψηλή. Εδώ ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις.
Εγώ έχω μείνει στον παραδοσιακό τρόπο ατμίσματος αλλά παρακολουθώ στενά τις εξελίξεις στα μοντς με TC.
Κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθεί αν αυτό που θα αγοράσεις θα είναι απροβλημάτιστο ή αν θα παιδεύεσαι με το βίδωσε ξεβίδωσε ατμοποιητή, κλείδωσε ξεκλείδωσε αντίσταση, άφησέ το να φθάσει σε θερμοκρασία δωματίου για να διαβάσει την σωστή τιμή της αντίστασης κλπ.
Γνώμη μου είναι να διαβάσεις όσο περισσότερες σελίδες μπορείς στο φόρουμ μας για μοντς με TC και μετά να αποφασίσεις πριν κάνεις την κίνησή σου. :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #848 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 11:55 »
Φιλε πατροκλε οπωσ ειπεσ εχεισ διαβαση για το σχετικο μοντ που σε ενδιαφερη και ξερησ τη μπορεί να αντιμετοπισησ σε περιπτωση ποιο παλιασ βερσιον με τη τελευταια βερσιον που με οσα πατηματα κιι να κανεισ δεν σου την δειχνη δεν θα εχεισ κανενα προβλημα το εχω και ξερω οπωσ ειχα κιι την 1.18 με καποια σχετικα προβληματα που σε αλλουσ δεν τα ειχαν τωρα στο θεμα του μικρου δεν το εχω κιι δεν ξερω ακομα τη προβληματα μπορει να εχει αν και αναβαθμισημο περα απο τα τυχωματα του πολου οτι ειναι καπωσ ποιο λεπτα απο του μεγαλου χωρεισ αυτο να θεωρειται προβλημα αν θεσ αυτονομια μπαταριασ και δεν σε ενδιαφερη το βαροσ και το μεγενθοσ το μεγαλο στη αντιθετη περιπτωση πασ στο μικρο
Τυχων προβληματα σε tc σε ποσοστό 99% οφείλεται απο εμασ και οχι απο το μοντ ειναι θεμα τη στυσιμο κανουμε και με ποιο τροπο την αρχή και εγω τα ερειχνα στο μοντ αλλα διαπιστωσα οτι την πατατα την εκανα εγω ελπιζω να σε βοηθεισα καπωσ οτι αλλο χρειαστησ οταν με το καλλο το παρεισ εδω θα ειμαστε σε οπιο προβλημα σου προκυψη

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #849 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 12:00 »
Φίλε Γιώργο, εγώ την 1.18 έχω. Κανένα προβλημα δεν μου έχει παρουσιάσει. Δουλεύω και τον ατμοποιητή της μαμας και τον lemo2. Χθες επισκεύασα και την clr και την έφτιαξα πάλι στο 1 ωμ. Άψογα όλα. Ίσως κάποια κομμάτια να είχαν πρόβλημα, ή όπως είπες και εσυ πολύ σωστά, κάτι να μην έχει γίνει σωστά στο στήσιμο. Και με τον Lemo είχα διαρροές, αλλά βρήκα το κουμπί του.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #850 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 12:08 »
Βάγγο το ξέρω αλλά δεν είπα οτι όλα είχαν πρόβλημα κάποια απο αυτά και + του δικού μου 
Ώρες ώρες με αυτό που έχω τώρα καταντά ή βαρετό απο την αποψη οτι εχω βρει το κολπο πωσ θα στυνω
Το πηνιο σε καθε ατμο και  δεν κανω μονο γεμισμα φυσικα και αυτοσ ειναι ο σκοποσ που ειπε κιι ποιο πανω ο φιλοσ ο Μακησ οταν δουλευη κατι σωστα ουτε σε ανχωνη ουτε σου σπαει τα νευρα απλα για να μου περαση κιι ν  βρεισκομε παντα σε ασχολια με το μοντ περα του ατμισματοσ και καλλη να ειναι η αντισταση πολλεσ φωρεσ την χαλαω και κανω μια καινουργια

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #851 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 12:13 »
Σωστός. περνάει και η ώρα ευχάριστα. Πάντως εγώ, αν κάτι δουλεύει σωστά δεν το πειράζω μέχρι να δω ή ότι αλλοιώνεται η γεύση, ή ότι αλλάζουν χρώμα τα υγρά. Συνήθως μετά από 3-4 ημέρες πάντως, αλλάζω το βαμβάκι και καθαρίζω λίγο την αντίσταση. Πήραμε επισκευάσιμους για εξοικονόμηση χρημάτων και για καλύτερη απόλαυση και όχι για να μας κάνουν τη ζωή δύσκολη. Το μοντάκι πάντως, δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό και δουλεύει άψογα όλη τη ημέρα. Και αργά το βράδυ, έχουν μείνει ακόμα δύο γραμμές.
Κάποιος άλλος μπορεί αν έχει πρόβλημα. Ευνόητο είναι. Όπως και εσυ και το άλλαξες.


ΕDIT: Για όσους ενδιαφέρονται για τον μικρό αδερφό του, υπάρχει αυτο: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,26798.0/topicseen.html
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 12:27 από vaggos59 »

Αποσυνδεδεμένος Patroklos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #852 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 12:27 »
Καλως σας βρήκα  :)  Ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες  :)  απότι μου είπε ο φίλος που έχει το μαγαζί επείδη τον ρώτησα για κάποια πράγματα που διάβασα εδω μου είπε πως είναι η καινούρια βερσιον που θα μου δώσει. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διαπιστώσω αυτό?? Όπως είπε ο και ο Γιώργος το αναγνωρίζεις μετά απο κάποια πατήματα στην καινούρια δεν σου δειχνει κάτι ενω στην παλια ανάφερε το λογισμικό του, όπως επίσης και στη καινούρια έκδοση έρχετε και ένας κωδικός για να κάνεις εγγραφή στην σελίδα της joytech την συσκευή.
Προσωπικά προτιμώ τον μεγάλο σε σχέση με τον μικρό λόγω αυτονομιάς της μπαταρίας και μόνο... Θα κάνω υπομονή μέχρι την πέμπτη που θα έρθει stock (μαύρο) γιατί μόνο κίτρινο υπάρχει δυστηχώς διαθέσιμο >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #853 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 12:43 »
Φιλε μου στην σελιδα τησ εταιριασ θα μπησ για να τσεκαρησ τη γνησιοτητα του μοντ οχι την βερσιον αν ειναι η τελευταια στο εγραψα και ποιο πριν δεν την δειχνη και 200 φωρεσ να πατασ...απο την 1.10 εωσ και την 1.19 δειχνη με 10 η περισοτερα πατηματα απο εκει κιι περα δεν ξερω για ποιο λογο η εταιρια θεωρεισε να μην φενεται η βερσιον και ν  μην το κανη αναβαθμισημο το λογισμικο του

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #854 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 12:46 »

καπωσ ετσι δηλ σαν το δικο μου

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343082 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206757 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542095 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50400 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597786 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358355 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios