vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

181 επισκέπτες, 6 χρήστες
lagoudakis, Sergios, mathimatikos1966, karmakoma, GeorgeGTS, razen

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #825 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 18:59 »
στα 79ε τωρα στοhttp://www.replacesmoke.com/evic-vtc-mini-full-kit-firmware-upgradeable-detail.html

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #826 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 19:59 »
Πέρασα σήμερα από vaporsolutions και το είδα,είναι ωραίο το άτιμο :love_hearts:!Στιβαρή κατασκευή,μικρό στο χέρι με την βαφή σαν αυτή της kangertech-subox mini(κεραμική?) απλά φοβάμαι λίγο πάνω στον πόλο που βιδώνει-ξεβιδώνει ο ατμοποιητής για τυχόν γρατζουνιές που μπορεί να φαίνονται!Θα δείξει!Καλοάτμιστο σε αυτούς που ήδη το έχουν και υπομονή σε εμάς που ακόμα,δεν!Πάντως την  ομορφιά του evic vt του κίτρινου δεν τη φτάνει(αααχ και να είχει αποσπώμενη μπαταρία και upgradable λογισμικό....!!!!)

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #827 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 20:08 »
παιδια εγω ποιο απο τα δυο να παρω?μου αρεσει το μεγαλο...εχει κανενας κανενα προβλημα σε tc modes???




Αποσυνδεδεμένος diego

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Θα Φάει η Μύγα Σίδερο και το Κουνούπι Ατσάλι...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #828 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 20:22 »
Χωρίς να θελω να προσβαλω κανενα... αλλα ειναι απο αυτα τα παράξενα ατμοπερίεργα πραματα που δεν καταλαβαίνω...
Νισάφι ποια με το αν γρατσουνιστεί το μοντακι στον πόλο απο τον ατμοποιητή και αφήσει σημάδια...
Ε! Και? αφου θα καθετε ο ατμοποιητης απο πανω και δεν θα ΦΑΙΝΕΤΕ!!!  :confused1: :( :wall: (...την ατμαπεριέργεια μεσα)
τα νευρα μου τα εχω γιατι δεν ξερω ποιο να παρω, το ipvd2 ή το evic tc mini??

το 1ο μου αρέσει σαν μοντακι, με της καμπύλες και τα ετσι του, ειναι ποιο ωραιο, ποιοοοο... μ'αρέσει το γουσταρω (και μην μου πείτε οτι αφήνει σημάδια στον πολο!!)
το 2ο απο την αλλη εχει ενδιαφέρων τιμή, φαίνεται ποιο καλοφτιαγμένο, (ειναι ποιο ασχημο βεβαια)... βασηκα φαινετε πως ειναι ποιο σοβαρό μοντακι.
ποιο? ε? ποιο?





Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #829 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2015, 04:12 »
Diego μονο και μονο για το οτι το mini κανει τα παντα οικονομικα, το evic mini με χιλια. Το update σε τοσο φτηνη επιλογη δεν σηκωνει κουβεντα για εμενα για το πιο απο τα οικονομικα μικρα θα επελεγα αυτην την περιοδο.

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #830 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2015, 12:49 »
Και μένα έχει κάνει ένα τέταρτο του κύκλου γρατζουνιά. Ε και; Έχει σχέση με την απόδοσή του; Και πάλι αν προσέξετε έχει ανασηκωμένο τον δακτύλιο της πατούρας για αυτό τον λόγο, αλλά όλο και κάτι γίνεται. Η διαφορά του με το mini δεν είναι για μένα ότι μπορεί να κάνει update. Και στα κινητά κάνεις και μερικές φορές γίνονται brick. Απλά στο μίνι, πρέπει να έχεις φορτιστές, τουλάχιστον 2 μπαταρίες που να αντέχουν, βγάλε βάλε σαν να λέμε. Τα βαρέθηκα αυτά. Με το evic vt, φορτίζω το βράδυ και τέλος όλη τη μέρα.
Ότι αρέσει στον καθένα βέβαια. Απλά δεν υπάρχει λόγος βιασύνης. Ασε να το δοκιμάσουν οι άλλοι και βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #831 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2015, 13:19 »
Το καλό του μικρού δεν είναι μονο το μέγεθος και το βάρος αλλά και η αποσπώμενη μπαταρία.. το οτι και η μπαταρία να βγει of αλλάζεισ μια καινούργια και πάμε παρακατω με πολύ μικρο κόστος και άμεσα
Φαντασου φίλε Βάγγο την ημερα που το μεγαλο θα σου  βγάλει πρόβλημα μπαταρίας οτι για την αλλαγή τησ πρέπει να παει σε  ειδικευμένο καταστημα και το κόστος αλλαγής φυσικά αυτά είναι γούστα και εγώ σαν κάτοχος είναι το μοναδικό που με προβλημάτιζει αν και είναι νωρίς ακόμα 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #832 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2015, 13:50 »
Γιώργο οι μπαταρίες δεν είναι λιθίου. Είναι σαν και αυτές που χρησιμοποιούν στον μοντελισμό. Και αντέχουν σε περισσότερους κύκλους φορτίσεων. Εκτός αυτού μπορείς να την αλλάξεις μόνος σου. Λύνεις τα βιδάκια επάνω και μετά είναι δύο κολλήσεις. Εκτός αυτού, μπορείς να το δώσεις για επισκευή και να βάλεις 2 18650. Κάτι που μου δημιουργεί προβληματισμό.
Γι αυτό φίλε μου είπα ότι αρέσει στον καθένα. Οι 18650 πάνω από 3-4 μήνες αρχίζουν και ψοφάνε. Τέσσερις είχα και αν ήταν λίγο παλιά η αντίσταση (μη επισκευαζόμενη) ήθελα 3 και 4 μπαταρίες να αλλάζω. Με χρόνο φόρτισης τεράστιο. Ενώ τώρα στις έξι ώρες είναι οκ. 

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #833 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2015, 21:12 »
Επάνω που διάβασα 56 σελίδες και ψήθηκα πως τα μικρό προβλήματα του με την τελευταία έκδοση,λύθηκαν,τσουπ εμφανίζεται το μινι με την αναβάθμιση να μας φρενάρει. :angry_orange:
Αλλά το φινίρισμα του μεγάλου δεν πρέπει να το έχει...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #834 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2015, 21:31 »
Φίλε cantona φυσικά η τελική επιλογή είναι δικιά σου πράγματι δεν μπορη ν  συναγωνιστή σε ομορφιά και στη ποιότητα βαφής του μεγάλου το μικρο  τα + και τα - του μεγάλου με λιγα λογια αφού έχεις διάβασή τόσες σελίδες θα ξερησ  το μικρο αν και πιστεύω οτι δεν θα έχει τα προβλήματα που έβγαλε σε μερικά κομάτια το μεγαλο  το μονο που μου εχουν πει σαν αρνιτηκο για το μικρο απο φιλο και κάτοχο οτι τα σπειρωματα του πόλου είναι κάπως πιο λεπτα απο του μεγάλου αλλά είναι ακόμα αδοκιμαστο για να βγάλουμε κάποιο γενικό συμπέρασμα  τώρα αν μπορείς να πασ σε κάποιο καταστημα που να έχει και τα 2 να τα δεισ απο κοντά και να βγάλεισ κάποιο   συμπέρασμα 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #835 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 03:38 »
Κάτοχος του μικρού vt  απο παρασκευή  απόγευμα , έβαλα μια efest 2500 mah με κανθαλ στα 11 βαττακια και ακόμα ατμίζω . η ένδειξη μπαταρίας ειναι λιγο πριν το τελος με 670 πατήματα και 1830 δεύτερα χρονο ατμισματος , πολυ καλη διαχείριση θα ελεγα , εως τωρα . ειναι μεταλλικό με βαρος 120 γραμμ χωρείς μπαταρια , καλα κουμπια σε αίσθηση και πατημα , το καπάκι τις μπαταριας κουπόνι πολυ καλα , καλο πιάσιμο και στιβαρό μοντακι . με ελενχο θερμοκρασίας δεν το δούλεψα ακομα . πρωτες εντυπώσεις , καλες !!! το μονο που με χάλασε ειναι ο πολος 510 ( αυτορυθμηζομενος ) με λεπτα σπειρώματα . δεν ξερω τις αντοχές του στο βάλε βγάλε . θα δείξη στη πορεία .Με καθε βγαλε-βαλε μπαταριας το μοντ ενεργοποιειται κατευθειαν . Γράφω εδω τις πρωτες εντυπώσεις για το μοντακι ως ότου ανοιχτεί ενα νήμα και να μεταφερθεί εκει . δεν ειμαι ο κατάλληλος να το ανοίξω εγώ.... :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 03:58 από manosfzr »

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #836 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 10:40 »
Και εγω το εχω στα χερια μου 24 ωρες.δεν ειμαι εμπειρος ουτε σαν ατμιστης ουτε με μοντς αλλα αυτο που θα πω ειναι οτι ειναι πολυ στιβαρη κατασκευη πολυ καλης ποιοτητας.το δουλευω με τον μεγαλο τον ναυτιλο.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #837 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 11:48 »
manosfzr να υποθεσω 120 γραμμαρια και χωρις ατμοποιητη ε; Μονο το μοντακι;

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #838 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 12:17 »
Αυτό με τα λεπτά σπειρώματα είναι ένα θεματάκι όντως.
Θα περάσω αύριο να τα δω και τα δύο από κοντά.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #839 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 12:46 »
Ερωτηση προς τους κατοχους του VTC Mini:
Στον ελεγχο θερμοκρασιας μπορειτε να ρυθμιζετε τα watt απο το 1W, οπως και στην κλασσικη λειτουργια,
ή σαν αναγκαζει να ξεκινατε παλι απο τα 30W, οπως κανει το VT?

Και, ρε παιδια, ας ανοιξει ενας κατοχος ενα νεο νημα για το Mini, μην γραφουμε εδω που δεν κολλαει.
Μην ντρεπεστε. 5 φωτογραφιες και 10 γραμμες λογια κι ετοιμη η παρουσιαση. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343153 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206842 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597828 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593944 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios