vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

106 επισκέπτες, 6 χρήστες
sakissalonika, manoslykos, vasim, Sergios, maprix, Milarepa

Twitter

Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #90 στις: Ιουνίου 12, 2015, 12:15 »
Θα συμφωνησω απολυτως με τον φιλο.
 Εχει την κακια συνηθεια ο Ελληνας να δημιουργει προβληματα αλλα μονο εκει που τον παιρνει...
Δηλαδη οσοι κυριοι/ες ατμιζετε οταν προμηθευεστε καποιο υγρο σας δινουν και πιστοποιητικα?
Εχετε αναλογιστει ποσα υγρα πολυ μεγαλων γνωστων εταιρειων εχουμε ατμισει και πιστοποιητικα τπτ...
Γιατι δεν στρεφεται ο οποιος εχει χρονο και ορεξη για χασιμο σε μεγαλες εταιρειες της Αμερικης / Ευρωπης αλλα και Ελληνικες εταιρειες με εδρα στο εξωτερικο να ζητησει πθστοποιητικα?
Μηπως απλα θα ειναι μεγαλος μπελας?
Μηπως απλα εχουμε ηινει τοσο ζωα που αντι να στηριζουμε νεες επιχειρηματικες προσπαθειες απο Ελληνες θελουμε απλα να δημιουργουμε προβληματα..?
Η απλα εχει περασει στο πετσι μας η νοοτροπια οτι αφου Πλερω... θα βγαλω και απο την μυγα ξυγκι...
Τι να πω...
Οσοι θελουν και μπορουν ας κατανοησουν..

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2015, 12:37 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος floating

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #91 στις: Ιουνίου 12, 2015, 12:24 »
Καλημέρα!
Θα βγω off topic (μιας και η κουβέντα έχει πάει στα πιστοποιητικά πλέον...) Αγόρασα το castle short και λέω να το φτιάξω σήμερα, θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε τι ποσοστό να βάλω σε βάση 50/50 και μιας και έχω την ecocig και την umami media ποια από τις 2 να προτιμήσω?? Ωρίμανση πόσο να το αφήσω να κάνει?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #92 στις: Ιουνίου 12, 2015, 12:26 »
Γιαννη, κανενας δεν ζητησε να μας πει ο έμπορος, ο κατασκευαστης η οποιοσδήποτε άλλος τις συνταγες.
Ξεκινησα τη συζητηση ώστε να μαθω από τους υπόλοιπους συνατμιστές αν οι γεύσεις ειναι ίδιες / παρόμοιες και βασιζόμενες κατά την κρίση τους στις ίδιες συνταγές που κυκλοφορουν , αφού ατμίζω τρια από τα τεσσερα υγρα με DIY συνταγες και ηθελα να μαθω αν ειναι κατι διαφορετικό για να κρίνω αν θα αγοράσω ή όχι.


Εφοσον οι φίλοι μου λενε οτι είναι παρόμοιες δεν εχω λόγω εγω προσωπικά να τις αγοράσω αφού δεν εχω θεμα να φτιαξω στα γούστα μου οποιαδήποτε από τις συνταγες που κυκλοφορούν. Αν κάποιος μου ελεγε ότι είναι ίδιο με το γνήσιο ή παρα πολύ καλύτερο από τις συνταγές τότε ναι θα αγοραζα.
Κάποιοι άλλοι φίλοι που δεν ασχολουνται με το DIY καλα κανουν και το αγοράζουν εφόσον δεν έχουν και πρόβλημα με το γεγονος ότι ο κατασκευαστης δεν επιθυμει να υπαρχουν περαιτερω πληροφορίες για τα αρωματα, οπως αναφερθηκε στο αλλο θεμα.
Φίλε Αντώνη,
ειλικρινά δεν έγραψα κάτι ορμώμενος από αυτά που έγραψες εσύ και που τα θεωρώ λογικά. Έκανα κάποια γενικά σχόλια για πράγματα που έχουν αναφερθεί στο νήμα και να προσθέσω ότι συμφωνώ μαζί σου.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #93 στις: Ιουνίου 12, 2015, 12:36 »
Για την ουμάμι την οποία χρησιμοποίησα για το cobra oil μπορώ να σου πω ότι δουλεύει μια χαρά. Για την άλλη, δεν έχω άποψη.

@JEREFOS

Το θέμα που με τσιτώνει, είναι το ότι με το που βγαίνει κάτι καινούριο, αμέσως ξεκινάει το θέμα με τα πιστοποιητικά. Οκ, θεμιτό το να ζητάμε κάτι τέτοιο. Είπαμε, προσωπική επιλογή. Αλλά μετά η κουβέντα εξελίσσεται ΠΑΝΤΑ στο ίδιο μοτίβο. Ε, τι να κάνουμε, υποχρεωτικά θα λέμε τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια...

Αυτό όμως καταντάει κουραστικό. Όχι για μένα ή για οποιονδήποτε αοφασίσει να εξηγήσει τα αυτονόητα για πολλοστή φορά, και σίγουρα όχι γι αυτόν που εγείρει τα ίδια ζητήματα για πολλοστή φορά. Σίγουρα όμως, γι αυτόν που διαβάζει τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια...

Ας επιστρέψουμε και στο θέμα μας σιγά σιγά, ορθώς μας την είπε ο floating...

Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #94 στις: Ιουνίου 12, 2015, 12:46 »

Θα μπορούσα να πω αρκετά για την προστασία του καταναλωτή αλλά
δεν θα το συνεχίσω και ζήτω συγνώμη αν κάπου ειμουν υπερβολικός.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #95 στις: Ιουνίου 12, 2015, 12:51 »
Φίλε giorgosds, πέρνα αν θέλεις και από εδώ να σε γνωρίσουμε καλύτερα :)

Αποσυνδεδεμένος vasbillaros

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #96 στις: Ιουνίου 12, 2015, 13:16 »
Σήμερα έφτιαξα το castle short με βάση lamda από vapesin δεν άντεξα και drippara μερικές σταγόνες και πραγματικά και χωρίς ωρίμανση ατμίζετε άνετα. Θα το αφήσω τώρα να ωριμάνση για να γίνει ακόμα καλύτερο. Πολλά συγχαρητήρια στο μαγαζί για το άρωμα αλλά και για την βάση του.

Αποσυνδεδεμένος Amcm

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #97 στις: Ιουνίου 12, 2015, 13:43 »
          Η δικιά μου ιδέα είναι ότι κακώς μιλάμε για πιστοποιητικά. Για να υπάρξει πιστοποιητικό, πρέπει να υπάρχει πρώτα πιστοποιημένος φορέας που το εκδίδει. Όπως πχ γίνεται με τον ΕΟΦ. Και πάλι θα υπήρχε πεδίο για συζητήσεις, αλλά τουλάχιστον τότε θα υπήρχε μία βάση. Τώρα θεωρούμε σαν πιστοποιητικά (όταν υπάρχουν) τις αναλύσεις κάποιου εργαστηρίου για το οποίο δεν ξέρουμε ούτε καν αν υπάρχει σε κάποιες περιπτώσεις.
      Έτσι, το "όνομα" μιας εταιρίας και η αξιοπιστία που έχει καταφέρει να κερδίσει ανάμεσα στους καταναλωτές, είναι ο μόνος λόγος για να πιστέψεις μια εργαστηριακή ανάλυση που σου παρουσιάζουν.
     Το δικό μου θέμα είναι πως παρουσιάζεται η όλη ιστορία. "Μια νέα εταιρία που κάνει μια νέα προσπάθεια". Συγνώμη κιόλας, αλλά εταιρία σημαίνει ΑΦΜ, έδρα και τηλέφωνο. Όσο αυτά δεν υπάρχουν, δεν υπάρχει και "εταιρία".
     Θα ήταν προτιμότερο να πούνε "ήμαστε μια παρέα που μας αρέσει το DIY και πιστεύουμε ότι θα ενδιέφερε αρκετούς να αγοράσουν τις συνταγές μας και για να το δοκιμάσουμε προωθούμε πιλοτικά μέσω ενός αγαπητού και αξιόπιστου καταστήματος τη δουλειά μας, ώστε αν έχει ανταπόκριση να προχωρήσουμε στη δημιουργία εταιρίας για μαζική παραγωγή". Αυτό θα ήταν πιο σωστό (για να μην πω, πιο τίμιο).
      Και για να μην υπάρχει παρεξήγηση, μου αρέσει η ιδέα της παρέα που φτιάχνει κάτι καλό και θέλει να το προωθήσει και είμαι παραπάνω από πρόθυμος να δοκιμάσω και να στηρίξω αν μου αρέσει η δουλειά τους.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2015, 13:56 από Amcm »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #98 στις: Ιουνίου 12, 2015, 15:14 »
Σήμερα έφτιαξα το castle short ................. και χωρίς ωρίμανση ατμίζετε άνετα. .............

H αλήθεια είναι ότι αυτό το short castle είναι πολύ καλό, ακόμα και με ελάχιστη ωρίμανση. Κλώνο του castle long δεν θα το χαρακτήριζα σίγουρα, όμως αυτό δεν σημαίνει ότι το short castle δεν είναι ένα πολύ ενδιαφέρον γευστικά υγρό. Έχω πάντως την αίσθηση ότι ακόμα και μετά από μήνες ωρίμανση θα παραμένει διαφορετικό από το castle long.

Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #99 στις: Ιουνίου 12, 2015, 15:36 »
Ιδιο τραγούδι απο αλλον τραγουδιστή , ειναι η αποψη μου για τους κλωνους.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #100 στις: Ιουνίου 12, 2015, 15:39 »
Τελικα, η μη φυσική παρουσία και η απουσια ταυτότητας  ειναι το αίτιο για το μοτίβο της ελλειμματικής εμπιστοσύνης.
Και ειναι απόλυτα λογικο, το αντίθετο θα ήταν αφύσικο.
Αντε, να αρχισουν να δινουν αναφορες και οι δοκιμαστες μας να δουμε τι γινεται.

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #101 στις: Ιουνίου 12, 2015, 15:42 »
Να συμφωνήσω με τον Tem πως, ενώ είναι όντως πολύ καλό, κλώνο του CL δεν μου θυμίζει σε καμία
περίπτωση. Καταλαβαίνω κανέλα μέσα ή κάνω λάθος;

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #102 στις: Ιουνίου 12, 2015, 15:45 »
Οκ.
Sorry εαν υπηρξα λιγο 'αποτομος' λογο αποστασης απο την πατριδα αλλα..
Κατα την παραγγελια ,, μεσα στο πακετακι υπαρχει (τουλαχιστον σε εμενα) αποδειξη στην οποια αναγραφονται ολα τα στοιχεια της επιχειρησης.
Εκφραζομαι απο παραγγελιες που πραγματοποιησα ο ιδιος.

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος g10rg0s

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #103 στις: Ιουνίου 12, 2015, 15:47 »
Γνωριζει κανεις ποιος ειναι ο ΑΡΚΑΣ ? ... μπορει να μην γνωριζουμε ποιος ειναι ομως με το καυστικο του χιουμορ εκανε και τον τελευταιο μουντρουχο που τον εχει διαβασει να σκασει ενα χαμογελο ...

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #104 στις: Ιουνίου 12, 2015, 15:48 »
Σε μενα παντως που αραιωνα το CL 1:1, το Short μου δινει κατα 95% την ιδια γευση και επιγευση. Δοκιμασα σημερα αν και ακομη ειναι στην 11η μερα ωρίμανσης(με 50/50 Pink Mule σε Kayfun 4)

Ιεροσυλία για καποιους αλλα τουτο δω μαλλον μάρεσει περισσοτερο απο το CL  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1870 247165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 27, 2024, 21:07
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572546 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122595 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 484 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327237 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8813 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298352 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827846 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512383 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios