vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

166 επισκέπτες, 5 χρήστες
GeorgeGTS, lagoudakis, Sergios, Jorge, tony1976

Twitter

Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #105 στις: Ιουνίου 12, 2015, 19:19 »
Σε δύο εβδομάδες περίπου θα είναι έτοιμο και το μπουκαλάκι που έφτιαξα σε 50/50 βάση, καθώς το πρώτο το έκανα με πολλή vg και μπορεί μεν να ήθελε, αλλά δεν μπορούσε να εκφραστεί!

Την υπομονή σας παρακαλώ και θα το αναλύσω σε βαθμό kwark!!!

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #106 στις: Ιουνίου 12, 2015, 19:27 »
Ατμίζω συστηματικά Gorila Juice εδώ και έξι μέρες, για τον σκοπό της μελέτης(αλλά και γιατί μ'αρέσει). Αύριο γεμίζω με Bigfoot, συγκρίνω και σας λέω. Πάντως μυρίζει υπέροχα  :D

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #107 στις: Ιουνίου 13, 2015, 13:53 »
Σαν ιδέα είναι καλή.

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με την ονομασία αλά reverse engineering.

Θα αλλάξω γνώμη όταν παρουσιάσουν κλώνο δημοφιλούς υγρού για το οποίο δεν κυκλοφορούν συνταγές (π.χ. Sweet Prudence) ή κυκλοφορούν αλλά είναι ανεπαρκείς (π.χ. Boba's Bounty).
Όχι από γνωστές τοις πάσι συνταγές.

Επίσης να θυμίσω σε όλους την after 8 που ξεκίνησε με την ίδια ακριβώς μεθοδολογία.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2015, 14:06 από zilberto »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #108 στις: Ιουνίου 13, 2015, 14:37 »

Δηλαδή περιμένεις από τον αυτό τον μικρό παρασκευαστή να επιτύχει κάτι που δεν το έχει κάνει κανείς παγκοσμίως? πχ να φτιάξει τέλειο κλώνο bobas?
Μακάρι αλλά δεν το βλέπω :)

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #109 στις: Ιουνίου 13, 2015, 14:54 »
Ούτε εγώ το περιμένω, γι'αυτό λέω ότι έχω πρόβλημα με το όνομα Reverse Chemistry Project που διάλεξε ο κρυφός παρασκευαστής.
Υποδηλώνει πως δήθεν δηλαδή κάνει ανάλυση στο αυθεντικό υγρό με κάποια μέθοδο κι έτσι το αναπαράγει, κατά ένα μεγάλο ποσοστό τουλάχιστον.
Αν ίσχυε αυτό θα μπορούσε να βγάλει οπουδήποτε υγρό.

Ενώ ουσιαστικά όπως φαίνεται απλά μιξάρει έτοιμες συνταγές.




Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #110 στις: Ιουνίου 13, 2015, 14:59 »
πρακτικά μιλώντας πάντως, εμένα δε με χαλάει καθόλου, αντί να τρέχω να αγοράζω 10 αρώματα για κάθε κλώνο και να μου μένουν αν δε μου αρέσει το αποτέλεσμα να αγοράζω μόνο ένα.Επίσης, πολύ θα ήθελα να ήξερα και ποιός κλώνος είναι το κάθε άρωμα, δηλ από ποιά συνταγή προέρχεται!

Ας πούμε το κλωνοκάστρο δε θα το δοκίμαζα ποτέ εάν δεν έβγαινε αυτό το άρωμα, γιατί δεν είναι στις πρώτες προτιμήσεις μου γευστικά αυτού του είδους τα υγρά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε μου αρέσει.Τώρα όμως με αυτήν την ευκαιρία είναι ήδη στο ντουλάπι μου και ωριμάζει εδώ και κάποιες μέρες  :D

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #111 στις: Ιουνίου 13, 2015, 15:13 »
Δες το από άλλη οπτική ,το reverse άλλωστε δεν σχετίζεται πάντα με  συνταγές οι οποίες μπορούν να γίνουν και  reverse έκδοση.
Και μια άλλη εταρία,καινούργια ή μη, θα μπορούσε να φτιάξει μια σειρά αρωμάτων με τίτλο "grande reverse" ή "superior reverse" edition .Να δώσει δηλαδή απλά αυτόν τον τίτλο .Δεν χρειάζεται να εξετάσουμε αν μιμείται άλλη συνταγή ,η να εξετάσουμε το κατα πόσο reverse είναι το αποτέλεσμα σε σχέση με κάποιο άλλο.
Να τα κρίνουμε σαν αποτέλεσμα και ποιότητα προφανώς μπορούμε ,αλλα να τα απορρίψουμε λόγο ονομασίας είναι λίγο παράτολμο... :)

R.C.P ονόμασε το project και δημιούργησε 4 αρώματα .Αυτά δοκιμάζουμε και αυτά κρίνουμε . :thumpup:


χαχα ,διορθώθηκαν όλα  :thumpup:  ,όποιος βιάζεται....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2015, 15:39 από Giwrgos sigma »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #112 στις: Ιουνίου 13, 2015, 15:31 »
Reverse φυσικά, Όχι reserve  ;)

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #113 στις: Ιουνίου 13, 2015, 15:33 »
Δεν μπορώ να καταλάβω τι ψάχνετε τόσο καιρό γιατί αγχονεσται.

Βλέπετε ένα προϊόν  να γίνετε out of stock σε λιγότερο από 10 λεπτά. Ξανά βγαίνει μετά από μισή ώρα ή 2 ώρες γιατί το έχουν εξηγεί τα παιδιά και τα  αδιαζουν μέσα σε 10 μλ.

Κάθεται και ψάχνετε εάν είναι ίδια εγώ προσωπικά δεν είδα καμιά σχέση με το ανάλογο υγρό.

Όμως θα πω ότι και με 10 μέρες ωρίμανσης είναι καταπληκτικά και δεν παύει να είναι ένα δικό τους υγρο.

Δεν θα πω ότι καπνίζω κλώνο castle Long αλλά θα πω ότι είναι ένα Short castle.

Το εάν έβγαλε το όνομα Reserve σχετίζεται στο ότι όλοι χρησιμοποιουν 3 αρώματα max και εδώ βλέπουμε ότι οι άνθρωποι έχουν βάλει πολλά αρώματα και το δοκίμασαν πριν το κάνουν τόσο ουδέτερο και νόστιμο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #114 στις: Ιουνίου 13, 2015, 17:53 »
πολύ το παιδέψαμε.
Μια ομάδα ετοίμασε κάποιες "κλωνοσυνταγές" ή "έτοιμες συνταγές" αν θέλετε. ή τροποποιημένες ίσως.
Καλά έκανε....
Από το να αγοράσει κάποιος τα άπαντα της ΤΡΑ και να αραδιάσει σε ένα δωμάτιο μπουκαλάκια, σταγονόμετρα, δοσομετρητές, ετικέτες κλπ κλπ και να αρχίσει τα στιπινγκ επί στίπινγκ, καλά έκαναν και έδωσαν μια εναλλακτική.
Ακόμη κι αν κάποιος βγει αύριο και υλοποιήσει όλες τις συνταγές του σάιτ με τις ατμο-συνταγές, καλά θα κάνει. Εχει ένα κομμάτι αγοράς αυτή η πίτα και ναι, είναι μια υπηρεσία για όσους προτιμούν να κάνουν ευκολότερη τη ζωή τους.
Οτιδήποτε άλλο δεν είναι υποχρεωμένοι να δώσουν ως πληροφορία, όπως κι εμείς δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τα αγοράσουμε αν κάτι μας χαλάει στην επικοινωνία μας με τον κατασκευαστή.








Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #115 στις: Ιουνίου 13, 2015, 19:04 »
Μπορούμε να ανεβάσουμε το επίπεδο επικοινωνίας... Και να σταματήσουμε να λέμε ο ένας στον άλλον ότι έχει το δικαίωμα να μην το αγοράσει;;;


Παιδιά... ΗΜΑΡΤΟΝ!! Πραγματικά. Δηλαδή το έχω διαβάσει σε 5 αναρτήσεις σ' αυτό το νήμα.


Είναι σαν να λέμε ο ένας στον άλλο ότι (Αύριο θα ξημερώσει)...


Μπαίνουμε στην διαδικασία να κριτικάρουμε θετικά κι αρνητικά ένα προϊόν. ΤΟ ΑΝ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ Η ΟΧΙ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΑΝΑΦΟΡΑΣ.

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 368
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #116 στις: Ιουνίου 13, 2015, 21:56 »
Παιδες αν σε καποιους εχουν ωριμασει και τα φουμαρει ας μας πει μερικα λογακια να ξερουμε οσοι εχουμε βαλει στο προγραμμα αυτο τον μηνα αγορα αρωματων τι να διαλεξουμε.Ευχαριστω θερμα.  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #117 στις: Ιουνίου 15, 2015, 10:05 »
Bigfoot.
Ωρίμασε και δοκιμάστηκε σε Kayfun-4, 1.7ωμ, istick50 στα 13watt.
Όλες τις προηγούμενες μέρες έκανα στο ίδιο setup, το Gorilla Juice της Alien Vision, και πλήρες, και αραιωμένο στο ένα τρίτο με βάση 70-30 vg/pg.
To Bigfoot λοιπόν δεν έχει καμία σχέση με το υγρό της Alien Vision. Καταλαβαίνω τελικά πόσο δύσκολο είναι να κλωνοποιήσεις ενα κορυφαίο υγρό, τα συστατικά του οποίου δεν είναι ποτέ όλα διαθέσιμα στην περιγραφή για ευνόητους λόγους. Συγκεκριμένα η Alien Visions, σε όσα έχω και ατμίζω (Bobas Bounty, Gorilla Juice, Gryphons Breath, Blend 4), έχει κάτι απροσδιόριστο μέσα, αυτό το "μυστικό" που κάνει την διαφορά. Είναι κάτι spicy, κάτι πιπεράτο, κάτι που σου αρπάζει την μύτη απο την μυρωδιά του μπουκαλιού ακόμη, σαν να μυρίζεις γλυκά ,το στόμιο απο μπουκαλάκι ταμπάσκο. Αυτό δεν το έχει το Bigfoot.
Και για να συνοψίσω στο τι μου βγάζει. Μου κάνει περισσότερο προς Smokey Banana της After-8. Και μου έδωσε αυτό που πήρα απο smokey banana, δηλαδή δεν μου άρεσε. Επειδή όμως λατρεύω τα After-8, και πιστεύω πως και το Smokey Banana αλλά και το Bigfoot ίσως να δώσανε αυτό το αποτέλεσμα στον Kayfun-4, θα δοκιμάσω και τα δυο τις επόμενες μέρες σε KFL+.
Αυτά για την ώρα, με τελικό συμπέρασμα...Bigfoot όχι Gorilla  :(

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #118 στις: Ιουνίου 15, 2015, 12:29 »
Δεν αντεξα και δοκιμασα μετα απο μια εβδομαδα το gamble it.
Ωραιο ειναι, αλλα δεν εχει καμια σχεση με gambit.
Και το "καμια σχεση" δεν το λεω μεταφορικα για να πω οτι ειναι χειροτερο. Το λεω κυριολεκτικα. Δεν μοιαζει σε τιποτα.
Τουλαχιστον οχι ακομα. Μπορει την χρωστουμενη εβδομαδα που θα μεινει για ωριμανση να δεσει και να μοιαζει.
Τωρα παντως μου θυμιζει περισσοτερο sweet prudence.

Α, ξεχασα να πω οτι το μαγειρεμα εγινε με ποσοστο 15% σε umani suave (vg)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2015, 12:39 από vato »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #119 στις: Ιουνίου 15, 2015, 13:13 »
Επανέρχομαι για μια ακόμα φορά με το short castle που έχει ωριμάσει ήδη αρκετά σε βάση 50/50 (pg/vg). Δεν έχει σχέση με το castle long, ίσως κάποια γευστικά στοιχεία να το θυμίζουν. Aν δίνει το ίδιο αποτέλεσμα και η γνωστή κλωνοσυνταγή (την οποία δεν έχω δοκιμάσει) τότε απλά δεν μπορούμε να μιλάμε για κλώνο.
Από εκεί και πέρα δεν έχει αλλάξει κάτι στην άποψή μου.....το short castle είναι ένα πολύ καλό υγρό, ίσως ένα από τα καλύτερα που έχω χρησιμοποιήσει όλα αυτά τα χρόνια. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571332 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7630 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120972 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 595 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 322 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326172 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8453 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297180 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827309 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511097 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios