vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 1 χρήστης
bloodlessz

Twitter

Δεν πρέπει να πυρώνουμε ούτε μια φορά το coil όταν το περνάμε στον επισκευάσιμο;

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
mel9887 εγώ δεν έχω βγάλει άκρη γενικά. Έχω την εντύπωση πως απλώς προχωράμε στα τυφλά. Ο καθένας κάνει αυτό που λέει η λογική του. Όλα ξεκίνησαν από μια κουβέντα που πέταξε ο γιατρός. Δεν ξέρω αν είχε κάποια μελέτη κατά νου και το είπε ή το πέταξε κουτουράδα, πάντως δε μας εξήγησε ποτέ γιατί. Κάτι είπε για αλλοίωση του μετάλλου,  αλλά τίποτα παραπάνω. Ούτε τι επίδραση έχει, ούτε που το ξέρει τέλος πάντων, αφού είναι γιατρός και όχι μεταλλειολόγος. Μας μπέρδεψε όλους.
Δε λέω πως αυτά που λέει ο γιατρός είναι λάθος. Απλώς δεν ξέρω. Αλλά με δυσαρέστησε πολύ που δεν μας τα εξήγησε. Και για ένα ιατρικό θέμα δε θα ρωτούσα περισσότερα, καθώς γιατρός δεν είμαι και θα τον εμπιστευόμουν. Αλλά τις απόψεις του σε άλλους επιστημονικούς τομείς, οφείλει να τις εξηγεί και να τις τεκμηριώνει όπως όλοι μας. Τώρα κάνει λέει έρευνες πάνω στη ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ του TC λες και είναι ηλεκτρονικός. Φοβάμαι πως στο τέλος δεν θα τον παίρνουν στα σοβαρά, ως εγκάθετο του η.τ. και είναι κρίμα γιατί διαβάζω το όνομά του σε ξένα φόρουμ και έχει βοηθήσει πάρα πολύ την παγκόσμια ατμιστική κοινότητα. Τέλος πάντων. Δεν ξέρω αν βγήκα οφ, συγχωρέστε με. Είναι απλώς κάποιες σκέψεις μου.

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
ας ελπισουμε να ξεκαθαριστει σχετικα συντομα το θεμα, γιατι πολυ ειναι αυτοι που το πυρωνουν πριν το χρησιμοποιησουν η για να φτιαξουν microcoil... ελπιζω να μην ειναι επικινδυνο τελικα...  :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Όσοι τελικά το πυρώνετε το coil, με το σκεπτικό ότι έτσι δημιουργείται προστατευτικό στρώμα (και γω το ίδιο κάνω), δοκιμάστε να στάξετε και λίγο βάση μόλις αφήσετε το fire. Αυτή η λίγη μάκα, βοηθάει στο σκοπό.

Περί Kuro: όταν το πήρα, το πήρα για χαβαλέ. Τελικά κόλλησα μαζί του και το χρησιμοποιώ σε κάθε μου αντίσταση. Και μπορώ να βεβαιώσω ότι χωρίς πύρωμα, δεν ανάβουν ομοιόμορφα οι σπείρες από την πρώτη φορά τουλάχιστον. Μετά από δυο τρία καψιματάκια, και σταξιματάκια, διορθώνεται το πράμα.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Πολύ σωστός. :thumpup:
Ακριβώς το ίδιο κάνω και γω. :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Το αν είμαι σωστός ή όχι, θα το δείξει το μέλλον. Καλώς ή κακώς, τα πειραματόζωα κάνουμε και εμπειρικά επεξεργαζόμαστε τα υλικά μας!  :)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Σαν 7χρονο πειραματόζωο που είμαι μεχρι στιγμης καλα ειμαι σε σχεση με ολα αυτα που εχω κανει. :laugh1: :laugh1:
Τεσερα χρονια 36αρα vg σκετη .......τωρα ενα χρονο απο το πρωι μεχρι το βραδυ μονο πνευμονικες και τα mcολια πυρωμα μεχρι αηδίας..... απο παλια μεχρι τωρα  ;D

 

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Αν και κάνω ανοιχτές σπείρες, πυρώνω κανονικά το coil (..και το κρατάω για έξι με επτά αλλαγές βαμβακιού ..ίσως και παραπάνω).

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Τελικα το πυρωνουμε περισσοτεροι απο οτι φανταζομουνα.  :D

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
εγω μην γνωριζοντας απο μεταλλα η οτιδηποτε αλλο και σεβομενος την γνωμη του επιστημονα του γιατρου που ασχολειται με το ατμισμα δεν το πυρωνω καθολου , ανοικτες σπειρες και εαν δεν μου αρεσει κατι την ωρα που κανω την δοκιμη το χτενιζω απαλα και βλεπω οτι διορθωνεται...τωρα εαν ειναι καλο η κακο αυτο υποθετω οτι θα φανει στην πορεια...

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
.kuro coiler ειναι η καταστροφη μου!ετσι οπως τα βγαζει τελεια καθε φορα και το μονο που εχω να κανω ειναι να πιεσω και να βουρτσιζω δεν το σκεφτομαι καν για spaced!στησιμο τριλεπτου!ουτε φτιαξε σπειρες με ισες αποστασεις ουτε σπρωξε τραβα με το κατσαβιδι τις σπειρες ουτε τιποτα!επισης με εχει βολεψει πολυ και στον eviva και στον φαινομενο και δεν το συζηταω καν για magma που ειναι ο ορισμος της ευκολιας!
Βεβαια αλλαζω ολο το setup καθε 3-4 μερες!
Απο αποψη γευσης επισης το προτιμω  αν και πιστευω οτι παιζει εκει παρα πολυ placebo effect!

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Συμφωνώ με τον ramon. Όσον αφορά τον Γιατρό, μπορεί να μην είναι Μεταλλειολόγος η Ηλεκτρονικός, αλλά γνωρίζει τις επιπτώσεις κάποιον ουσιών στον ανθρώπινο οργανισμό και αυτό νομίζω είναι ο σκοπός της έρευνας του.
Εγώ στρίβω, στήνω, και "βαράω" και η αλήθεια είναι πως δεν είδα καμία διαφορά χωρίς το πύρωμα τις αντίστασης.


Υ.Γ SEB 36 vg σκέτη!!!!! είναι σαν να λέμε κάνεις Σέρτικα Λαμίας δηλαδή :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Όσοι τελικά το πυρώνετε το coil, με το σκεπτικό ότι έτσι δημιουργείται προστατευτικό στρώμα (και γω το ίδιο κάνω), δοκιμάστε να στάξετε και λίγο βάση μόλις αφήσετε το fire. Αυτή η λίγη μάκα, βοηθάει στο σκοπό.

Περί Kuro: όταν το πήρα, το πήρα για χαβαλέ. Τελικά κόλλησα μαζί του και το χρησιμοποιώ σε κάθε μου αντίσταση. Και μπορώ να βεβαιώσω ότι χωρίς πύρωμα, δεν ανάβουν ομοιόμορφα οι σπείρες από την πρώτη φορά τουλάχιστον. Μετά από δυο τρία καψιματάκια, και σταξιματάκια, διορθώνεται το πράμα.


  Ακριβώς αδελφέ Cruiser.
Και επειδή δεν ανάβουν ομοιόμορφα Κύριος οίδε τι γίνεται με τον ατμό.

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Καλησπέρα σε όλους.
Εγώ προσωπικά παρήγγειλα Kuro ώστε να ετοιμάζω MC χωρίς να το πυρώνω.
Θα κάνω το κόλπο από το βιντεάκι με το χαΐδεμα της αντίστασης με το κατσαβίδι και τέλος.
Αν δω και δεν μου βγαίνει στο άτμισμα θα σας ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Θα κανω παλι την ερωτηση του χαζου, αλλα αν δεν ρωτησεις δεν μαθαινεις...εστω οτι εχω hotspots αλλα δεν το προσεχω για καποιο λογο, βιδωνω κανονικα και ατμιζω...ποια ειναι η συνεπεια αυτου? Θα παρω καμμενο?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
θα έχεις μια μεταλλική απαίσια γεύση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115907 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824371 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507382 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8936 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568779 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem