vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

443 επισκέπτες, 2 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi

Smok Xpro M80 Plus

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #120 στις: Μαΐου 28, 2015, 18:34 »
0.2Ω συμφωνα με τον Μακεδονα (πρωτο ποστ)
Και γενικα δεν εχω κανενα μοντ τελευταια να μην διαβαζει μεχρι 0.2-0.4
Ακομα και το p3 διαβαζει 0,5 πλεον

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #121 στις: Μαΐου 28, 2015, 18:52 »
αντιστασεις κατω απο 1ωμ διαβαζει?



Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #122 στις: Μαΐου 28, 2015, 22:22 »
ναι διαβαζει απο 0.2 και πανω  :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #123 στις: Ιουνίου 04, 2015, 22:13 »
 Γίνεται ένας ψιλοχαμός με αυτό το μοντ τον τελευταίο καιρό. Όταν έμαθα ότι θα μου το έστελνε ο κύριος Κάλφας από την Vapour Smok-e για review, χάρηκα και το πρώτο που έκανα ήταν να μπω στο ανάλογο νήμα για τις πρώτες πληροφορίες. Εκεί διαπίστωσα πολλές και κατά κανόνα εκ διαμέτρου αντίθετες απόψεις, οπότε αποφάσισα να παραβλέψω αυτές τις πληροφορίες και να σχηματίσω ίδια άποψη. Ο λόγος που άργησα να γράψω τις εντυπώσεις μου, ήταν γιατί ήθελα να συμβιώσω αρκετά μαζί του ώστε να έχω ολοκληρωμένη άποψη. Επίσης, δεν είχα πρόσβαση σε σύρμα Ni200 και έπρεπε να περιμένω να έρθει και αυτό για να δούμε τι γίνεται με τον έλεγχο θερμοκρασίας. Επαναλαμβάνω για άλλη μια φορά ότι δεν ειδικεύομαι στην κριτική εξοπλισμού, δεν διαθέτω εργαλεία και γενικά ότι έχω να πω είναι η γνώμη μου μετά από κάμποσο καιρό μαζί του. Ας ξεκινήσουμε με μια ματιά στο μοντ αυτού καθ’ αυτού.

Η συσκευασία, αποτελείται από ένα κουτί σε στυλ Nautilus, και περιέχει το μοντ, ένα USB καλώδιο φόρτισης, ένα 510-ego αντάπτορα και ένα βιβλιαράκι με οδηγίες χρήσης. Να σημειώσω εδώ ότι ο αντάπτορας αυτός είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει και το έχω μόνιμα πάνω στο κτήνος, του οποίου τα σπειρώματα έχουν μεγαλώσει αρκετά και δεν μπορούν πλέον να φιλοξενήσουν παρά μόνο ένα από τους ατμοποιητές μου χωρίς αντάπτορα. Έχω καταστρέψει αρκετά τέτοια ανταπτοράκια, αλλά αυτός δείχνει να την παλεύει με θάρρος!

Το μοντ είναι τετράγωνο με τις γωνίες του έντονες. Οι διαστάσεις του είναι 85*55*22 χιλιοστά οι οποίες μπορεί να θεωρηθούν μεγάλες από τους περισσότερους. Είμαι σίγουρος ότι πολλοί θα το προτιμούσαν με μία μπαταρία, αποσπώμενη και με μικρότερο πλάτος. Όχι εγώ όμως καθώς όταν η χούφτα μου έχει συνηθίσει το «κτήνος», αυτό μου φαίνεται μίνι και ιδανικό για έξω. Το βάρος του φτάνει τα 174 γραμμάρια. Περιέχει δύο μπαταρίες των 2200 mAh έκαστη, συνδεδεμένες παράλληλα. Δεν ξέρω τι τύπου, αλλά ο χρόνος φόρτισης σε συνδυασμό με τις επιδόσεις του, με κάνει να πιστεύω ότι πρόκειται για μπαταρίες Li-Po με αντοχή τουλάχιστον 25 Α αποφόρτισης. Μόλις παρατήρησα ότι στο manual γράφει για τον τύπο Li-Po. Έχει τη δυνατότητα απόδοσης από 6 ως 80 watt και διαβάζει αντιστάσεις από 0,1 ως 3,0 Ω. Άλλες δυνατότητες που αναφέρονται, είναι η δυνατότητα pass through, ο κόφτης στα 12” και η δυνατότητα αναβάθμισης λογισμικού μέσω Η/Υ. Στο επάνω μέρος και από την πλευρά που βρίσκονται το fire, η οθόνη, το +, το reset και το -, βρίσκεται ο 510 κονέκτορας ο οποίος έχει ελατήριο και μάλιστα αρκετά ψηλά! Αυτό βοηθάει στην καλή σταθεροποίηση ακόμα και ατμοποιητών που έχουν κάτω την εισαγωγή αέρα. Στο κάτω μέρος και από την ίδια πλευρά, βρίσκεται η θύρα USB, με προδιαγραφές 4.5-5.5V/1-2A.

Λειτουργία.

Με πέντε κλικ, το μοντ ανοίγει. Η οθόνη εμφανίζει τη επιλεγμένη ρύθμιση σε watt (σε 0.1 βήματα), την υπολειπόμενη μπαταρία, την αντίσταση και, όταν ατμίζουμε, τα βολτ που στέλνει στην αντίστασή μας. Το μενού του, είναι – ας με συγχωρήσουν οι ζηλωτές του – προβαροειδές. Τρία κλικ μας βάζουν στο μενού το οποίο έχει πέντε επιλογές. Κάθε κλικ τώρα, μας πάει στην επόμενη επιλογή και αυτό ανακυκλώνεται. Για να μπούμε στο κάθε υπομενού, το επιλέγουμε και περιμένουμε 2”. Αναλυτικά το μενού:

1.      Λειτουργία
1.1  Wattage Mode: Λειτουργία Watt
1.2  Temp Mode: Λειτουργία Ελέγχου Θερμοκρασίας. Όταν τη χρησιμοποιούμε, η ένδειξη βολτ στην οθόνη αντικαθίσταται με τους βαθμούς Φαρενάιτ που έχουμε ρυθμίσει ως μέγιστο, ενώ όταν πατάμε fire, εμφανίζεται η τρέχουσα θερμοκρασία με μέτρηση περίπου 2 φορές το δευτερόλεπτο.
1.3  Mech Mode: Λειτουργία Μηχανικού. Όταν τη χρησιμοποιούμε, δίπλα στα βολτ εμφανίζεται ένα Μ ενώ όταν πατάμε fire βλέπουμε τα βολτ που φεύγουν προς την αντίσταση μαζί με τα watt που αποδίδονται, ανάλογα την αντίσταση.
2.      Τζούρες
2.1.   Εμφανίζεται ο αριθμός τζουρών. Ακόμα δεν έχω καταλάβει αν μηδενίζει με την αλλαγή ατμοποιητή, ή κάπως αλλιώς. Πιέζοντας όμως το πλήκτρο + σε αυτή τη λειτουργία, μπορούμε να ρυθμίσουμε σε πεντάδες έναν κόφτη. Κάτι σαν τα όρια δεδομένων στα smart phones δηλαδή. Αν το ρυθμίσουμε σε 000, τότε είναι απεριόριστο.
3.      Ρύθμιση ημερομηνίας και ώρας. Σε περίπτωση που δεν έχετε ρολόι, δεν έχετε κινητό, είστε στη μέση της Σαχάρα και θέλετε οπωσδήποτε να μάθετε την ώρα. Όταν το μοντ είναι κλειδωμένο, με 5 γρήγορα κλικ, κρατώντας πατημένο το fire, παίρνουμε αυτή την πολύτιμη πληροφορία.
4.      Ρύθμιση θερμοκρασίας
4.1.   Με το + και -, ρυθμίζουμε την θερμοκρασία για το Temp Mode, από 200 ως 900 βαθμούς Φαρενάιτ, σε βήματα των 10.
5.      Power
5.1.   Power On: Το μοντ σε ενεργή λειτουργία
5.2.   Power Off: Η οθόνη μας λέει Good Bye με ένα χαμόγελο και το μοντ κλείνει.


Το μοντ σε λειτουργία.


Θεωρητικά, το μοντ σταματάει να δίνει ρεύμα όταν η μπαταρία κατέβει στα 3.3v. Πρακτικά, δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό καθώς με χαμηλές αντιστάσεις, γύρω στα 1.5Ω (ναι, αυτές θεωρώ εγώ χαμηλές!) όταν σταμάτησε να δίνει ρεύμα και το έβαλα να φορτίσει, άρχισε από το 16%. Με κανονική αντίσταση γύρω στα 2.2Ω (να το ξαναπώ???), με έκοψε στο 26%. Η φόρτισή του, γίνεται σε δύο στάδια: στο πρώτο, πάει από 16% στο 60% σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα, γύρω στη μία ώρα. Εκεί, παρατηρείται μία αύξηση της θερμότητας εκεί που βρίσκονται οι μπαταρίες. Από το 60 ως το 100%, θέλει άλλες δύο ώρες και το μοντ κρυώνει. Σε λειτουργία wattage, το μοντ δουλεύει παλμικά, με πολύ γρήγορους παλμούς και καλό RMS υπολογισμό. Νομίζω δηλαδή καθώς παλμογράφο δεν έχω αλλά το πολύμετρο έδειξε σχεδόν κεντραρισμένες μετρήσεις, με αποκλίσεις της τάξεις του 0.17-0.24 βολτ στις χαμηλές αντιστάσεις και τα πολλά watt. To Kanthal το μετράει 0.04Ω χαμηλότερα από ότι το κτήνος και το DNA30. Σε Mech Mode, δίνει συνεχές ρεύμα, με την πλακέτα και το σασί να τρώνε περίπου 0.2-0.3v στην πορεία. Το πιο αστείο κομμάτι όμως, είναι το TC με Kanthal! Με ρύθμιση στους 300oF, 12W, ξεκινούσε στα 12W, έπεφτε στα 10.2 και κατέληγε στα 9.8 με τη θερμοκρασία να μην ξεπερνάει σύμφωνα με την οθόνη, τους 230. Την λειτουργία TC με Kanthal μπορώ να την περιγράψω ως τζούρα μηχανικού (φθίνουσα δύναμη – «γλυκά» ρεύματα) με ανώτερη απόδοση Watt χωρίς να πρέπει να στρίψουμε κοτετσόσυρμα.



Έφτασε λοιπόν και η στιγμή για τον περιβόητο έλεγχο θερμοκρασίας. Σύρμα Ni200 0.28mm, Spaced Coil 2.5mm, Nakamitchi και Tobecco KF4. Κατ’ αρχάς, μου άρεσε πολύ η αίσθηση του σύρματος στο χέρι την ώρα που το έστριβα. Δεν με δυσκόλεψε καθόλου. Η αντίσταση ήρθε στα 0.21Ω. Τελικά, υπάρχει ένα δίκιο σε όσα λένε συνατμιστές για τον έλεγχο αυτό. Δεν δουλεύει. Ρύθμιση στους 400οF και ανέβασμα στα 24W. Αυτό που παρατήρησα ήταν ότι η δύναμη έπεφτε στα 14 όταν η θερμοκρασία πήγαινε στους 399 και συνέχιζε εκεί. Δεν νομίζω ότι αυτός είναι ο τρόπος που πρέπει να δουλεύει ο έλεγχος, θα περίμενα να σταματήσει να βαράει τελείως. Δεν ξέρω καν αν αυτή η θερμοκρασία που δείχνει είναι αληθινή. Άνοιξα τον ατμοποιητή και άρχισα να γκαζώνω για να δω αν καίει το βαμβάκι. Αν το καίει λέει... Άλλαξα βαμβάκι και άρχισα να τον ατμίζω για να δω συμπεριφορά. Πρώτα απ’ όλα, κάτω από τα 20W παίζει υποτονικά. Με Kanthal, ατμίζω στα 14 και είμαι άρχοντας. Γύρισα σε wattage mode και το έβαλα στα 20 για να δω απόδοση ατμού και γεύσης. Δεν μπορώ να πω πως είδα μεγάλες διαφορές, όμως λόγω του spaced coil δεν πήρα την πυκνότητα που έχω συνηθίσει. Έγινε όμως ηχητικά πιο εμφανές το PWM του μοντ το οποίο μου θύμισε τον ήχο που έκαναν τα παλιά κάρτο 1.5Ω όταν τους έριχνες 5 βολτ από το αγριμάκι το VV No.1. Ο ατμοποιητής όμως δεν ζεσταινόταν εύκολα με αυτό τον τρόπο και το στήσιμο, παρόλα τα αυξημένα watt. Έκανα και μια καγκουριά! Γύρισα σε mech mode και πάτησα στιγμιαία το fire, αλλά μόλις είδα την οθόνη να γράφει 60W, άλλαξα και πάλι λειτουργία μην ψάχνω τα πνευμόνια μου στον κήπο! Ανέβηκα στα 25W και έμεινα εκεί. Το άτμισμα τώρα ήταν εφάμιλλο του Kanthal με 14W. Δυσκολεύομαι να το κατανοήσω αλλά αυτό συνέβη. Τελευταίο τεστ λοιπόν, η αυτονομία με τόσο χαμηλή αντίσταση, η οποία έκλεισε στις 605 τζούρες με τη μπαταρία να δίνει ένδειξη weak στο 15%. Στην αναμονή είμαι για το SnowWolf 200 από το οποίο ελπίζω να πάρω σαφώς πιο λειτουργικό έλεγχο θερμοκρασίας.


Γενικό συμπέρασμα.


Αν θέλετε να αγοράσετε ένα μοντ με σκοπό τη χρήση πραγματικού ελέγχου θερμοκρασίας, τότε αυτό το μοντ δεν θα σας δώσει αυτό που θέλετε, εκτός αν βγει κανένα update που να το φτιάχνει. Κατά τα άλλα, είναι μικρό, το μενού του δεν είναι δύσκολο απλά διαφορετικό, η αυτονομία του πλησιάζει τις 900 τζούρες με αντιστάσεις γύρω στα 2Ω, φορτίζει γρήγορα, δεν κλειδώνουν οι ρυθμίσεις, έχει ένα άχρηστο μενού (ώρα) ενώ θα μπορούσε να έχει κάτι σε στυλ stealth mode, flip screen, voltage mode, και τέλος δεν είναι άσχημο. Και η τιμή του, είναι καλή γι αυτά που μας δίνει. Με πειράζει που η Smok το προωθεί ως μοντάκι με έλεγχο θερμοκρασίας? Όχι. Γιατί το TC απευθύνεται σε πιο προχωρημένους χρήστες οι οποίοι θα έχουν ήδη ενημερωθεί για την άποψη αυτού του μοντ σε αυτή τη λειτουργία, και δεν θα το πάρουν γι αυτό. Τώρα, αν σκάσει μύτη σε μαγαζί άτομο που δεν έχει ατμίσει ξανά και σπρώξει κάμποσα € για το μοντ, ένα επισκευάσιμο, υγρά και κάτι μέτρα Ni200, τότε θα είναι η εξαίρεση. Εμένα πάντως με έσωσε. Το έχω μόνιμα στη θήκη του GOD, με τον κλώνο Erlkonigin μου επάνω με nano kit, δύο μπουκαλάκια υγρό και έναν ακόμα άτμο, αυτόν που δεν έχω κουμπωμένο στο God. Έτσι, αν πάω για κανένα καφεδάκι, ποτό, φαγητό κλπ, δεν χρειάζεται να έχω απασχολημένο μόνιμα ένα χέρι με το κτήνος, καθώς ο συνδυασμός XPRO & Erl nano χωράει στο τσεπάκι του πουκαμίσου με λίγο από το drip tip να ξεχωρίζει. Και μια σκέψη μου πάνω στον έλεγχο θερμοκρασίας: καταλαβαίνω απόλυτα την ανάγκη πολλών να διασφαλίζουν αυτό που θεωρούν «ασφαλές άτμισμα» με όποιο τρόπο θεωρούν πρόσφορο. Προσωπικά, δεν συμπαθώ τις ωμικές τιμές που απαιτούνται για να δουλέψει το TC, με το Ni200 τουλάχιστον. Οπότε, καθαρά προσωπική μου επιλογή είναι να θυσιάσω τον έλεγχο θερμοκρασίας στο βωμό των περισσότερων Ω.



Θα ξαναπώ για μια ακόμη φορά, ότι οι παρουσιάσεις μοντ και γενικά εξοπλισμού, δεν είναι το φόρτε μου και ελπίζω να μην σας κούρασα καθώς δεν είπα κάτι άλλο πέραν της εμπειρίας που μπορεί να έχει ένας ατμιστής με το συγκεκριμένο εργαλείο, όπως εγώ την εισέπραξα. Πάω να δοκιμάσω κανένα υγρό μιας και εκεί τα πάω λίγο καλύτερα!
 

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #124 στις: Ιουνίου 04, 2015, 22:47 »
Προσωπικά, δεν συμπαθώ τις ωμικές τιμές που απαιτούνται για να δουλέψει το TC, με το Ni200 τουλάχιστον. Οπότε, καθαρά προσωπική μου επιλογή είναι να θυσιάσω τον έλεγχο θερμοκρασίας στο βωμό των περισσότερων Ω.

Κατ' αρχήν πολύ ωραία παρουσίαση (εγώ μόνο αυτές τις παρουσιάσεις παρακολουθώ , με υγρά δεν ασχολούμαι)

Κατά δεύτερον και εγώ δεν συμπαθώ τις αντιστάσεις κάτω του ενός ωμ αλλά στο TC δεν υπάρχει θέμα ασφαλείας , ταλαιπωρίας μπαταρίας διότι οι πλακέτες που το κάνουν αυτό (σωστά όμως) κάνουν τρελλό stepdown

Τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά απ' ότι αν κάνεις αντίσταση 0.2 με κάνθαλ (το οποίο ούτε το έχω κάνει , ούτε και θα το κάνω ποτέ) ;)

Αποσυνδεδεμένος John-mojito

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
  • keep calm and vape on
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #125 στις: Ιουνίου 06, 2015, 14:07 »
Εχω 2 ερωτησεις για το συγκεκριμενο μοντ.Αρχικα αξιζει  να το παρω με 36 ευρω για να φυγω απο το istick 20 ( δεν με ενδιαφερει ο ελεγχος θερμοκρασιας).Κ η δεύτερη ερώτηση ειναι το wall adapter απο τοistick κάνει για να φορτιζει το συγκεκριμενο?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #126 στις: Ιουνίου 06, 2015, 14:31 »
Δεν θεωρώ σωστό να επιβραβεύω ένα κατασκευαστή που πουλάει εν γνώση του ένα προιόν που δεν κάνει αυτά που υπόσχεται (tc) και στην ουσία κοροιδεύει τους καταναλωτές... κατά τα άλλα δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα το μοντάκι.

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #127 στις: Ιουνίου 09, 2015, 21:53 »
εδω κ μια εβδομαδα ειμαι κ εγω κατοχος και θελω να ρωτησω για την μπαταρια ποσες μερες η ποσα ml κραταει...
το δικο μου το πολυ δυο μερες και ατμιζω περιπου  6 ml στα 14 watt....
λιγο δεν ειναι??

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #128 στις: Ιουνίου 10, 2015, 00:05 »
Αντωνη, το ποσες μερες και ποσα ml δεν εχει απαντηση, εκτος κι αν προσθεσεις διπλα τους και το στα ποσα W.
Μονος σου το εγραψες ετσι στην τελευταια σου προταση  :)

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #129 στις: Ιουνίου 10, 2015, 07:06 »
δεν εγραψα "ποσες μερες και ποσα ml" εγραψα "ποσες μερες η ποσα ml" :hmmm:
ok να πω και στα ποσα watt.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #130 στις: Ιουνίου 10, 2015, 10:16 »
Από μέρες, με βγάζει μιάμιση με δύο, με αντίσταση στα 1.8Ω περίπου και 12.5-13.0W. Υπολογίζω κάπου στα 18-20ml με κλώνο erl.

Με KF4 κλώνο δεν έχω άποψη καθώς τον χρησιμοποίησα με το μοντ μόνο για το υποτιθέμενο TC...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #131 στις: Ιουνίου 10, 2015, 15:51 »
δεν εγραψα "ποσες μερες και ποσα ml" εγραψα "ποσες μερες η ποσα ml" :hmmm:
ok να πω και στα ποσα watt.
Δεν εχει καμια σημασια το η / και.
Αν δεν συγκρινεις και τα w να μη πω και τα Ω, δεν μπορεις να εχεις σωστο αποτελεσμα.

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #132 στις: Ιουνίου 14, 2015, 08:44 »
τλκ η ημερονηνια και ωρα που εχει στο μενου ειναι χρησημα.
αν ρυθμισεις ημ/ωρα τοτε θα δεις οτι καθε βραδυ στις 00.00 μηδενιζει τις τζουρες (τα κλικ) που εχουνε γινει το προιγουμενο 24ωρο.ετσι λοιπον περνεις αναμενομενα αποτελεσματα η οχι......
προσωπικα κανω διπλες τζουρες με 5-6 ml την μερα και πριν τις 00.00 ηδα αυτο.


Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #133 στις: Ιουνίου 22, 2015, 21:55 »
Το γιατι δεν μπορουμε να δεχτουμε τον διαφορετικο τροπο λειτουργιας του TC (ακομα και αν θελει ακομα δουλεια) εγω δεν μπορω να το καταλαβω!!! Ο σκοπος του TC ΔΕΝ ειναι να μην καιει το βαμβακι...Ελεος πια με αυτο το τεστ λειτουργιας!


Απλα ειναι διαφορετικη η φιλοσοφια του TC στο DNA40 απ οτι στο SMOK80 Plus...
Και ας μην ξεχναμε και για πιο λογο το χρειαζομαστε!!! Και ο βασικος λογος ΔΕΝ ειναι τα dry hits(αλλωστε ολοι ξερουμε η θα επρεπε να ξερουμε ποτε τελειωνει το υγρο μας ειτε ειμαστε με τανκ ειτε με ντριππερ) , αλλα ο ελεγχος της θερμοτητας στον χωρο εξατμισης (να μην υπερβαινει "ανθυγιεινα" ορια)

 Παρόλα αυτά το Temperature Control φαίνεται να δουλεύει ακόμη & με Kanthal !!  & δεν μπορώ να καταλάβω την εμπάθεια κάποιων, διαβάζοντας το νήμα, να το βγάλουν το μοντάκι άχρηστο.. Φυσικά & καίει το στεγνό βαμβάκι, αλλά δεν πρόκειται να ατμίσω στεγνό βαμβάκι, το καταλαβαίνω πολύ πριν στεγνώσει & ξαναγεμίζω...
Εδώ το Mod τα πάει πολύ καλά, δεν μου έχει φέρει ποτέ καμμένο ακόμη & με 80 watt..(δεν ατμίζω με 80w.. δοκιμή έκανα)
 Αυτό δεν είναι & το ζητούμενο απο το TC ?  Να μην τηγανήζουμε το υγρό αναπλήρωσης & δημιουργούνται ελεύθερες ρίζες & άλλες "ανθυγιεινές  καταστάσεις"  (& το ξαναλέω με σύρμα Kanthal, δυστηχώς δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη με νικέλιο)..
 Τελειώνοντας γενική μου αίσθηση είναι οτι πρόκειται για μια καλή επιλογή έχοντας όμως μια επιφύλαξη για την αντοχή του στο χρόνο, στις πτώσεις & στη διάρκεια ζωής της πλακέτας υπο δύσκολες συνθήκες & σκληροπυρηνικούς ατμιστές που μπορεί να "βαράνε" με 80w...

Λοιπόν το πήρα και εγώ σήμερα και συμφωνώ απόλυτα με αυτά που έχω παραθέσει...

Λειτουργεί ο έλεγχος θερμοκρασίας απλά ΔΕΝ κόβει όταν φτάσει τη θερμοκρασία , άρα δεν κάνει για πειράματα με στεγνό βαμβάκι

Υπ' όψιν ότι έχω στην κατοχή μου και rDNA και Evic-vtοπότε έχω άποψη

Είμαι απολύτως ικανοποιημένος με την αγορά μου αυτή και σε αυτή την τιμή που το πήρα

Έχω τη version 007 :D

Μάλλον θα ψάξω και για δεύτερο :yes:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #134 στις: Ιουνίου 22, 2015, 22:17 »

στείλε μήνυμα στην smoktech να τους το πεις γιατί αυτή ακόμα παιδεύονται να βγάλουν το επόμενο update που θα δουλεύει σωστά ο έλεγχος θερμοκρασίας
δηλαδή φιλε tsiv πιστεύεις πως το dry cotton burn test είναι απλά για τους περίεργους που θέλουν να ατμιζουν σκέτο βαμβάκι και που δεν ξέρουν ποτε θα αδειάσει το tank?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206519 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541471 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597272 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591971 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios