vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

237 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, camber, bloodlessz

iStick 50W by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #345 στις: Ιουνίου 07, 2015, 17:22 »
Καταλαβαίνω πως όταν κάποιος αγοράζει κάτι, αν μη τι άλλο έχει την απαίτηση να δουλεύει αυτό το κάτι σωστά. Από την άλλη θα ήθελα να είμαι από μια μεριά και να μπορούσα να σε δω σε φάση να πρέπει να αγοράσεις οικόπεδο ή κάτι άλλο αντίστοιχης αξίας Baator. (ειδικά σε τιμές προ κρίσεως)  :tongue_smilie:


Καλώς ή κακώς το συγκεκριμένο εργαλιάκι είναι value 4 money! Για 1000 και 2 λόγους. To να το αγοράσει κάποιος από του διαόλου τη μάνα ναι μεν του δίνει το πλεονέκτημα της καλύτερης τιμής, από την άλλη του αφαιρεί επί της ουσίας το δικαίωμα να το φέρει στο κεφάλι του καταστήματος όταν αυτό δε θα ανταποκριθεί στις προσδοκίες, που όπως σε κάθε τι έτσι και εδώ είναι μια πιθανότητα διόλου απίθανη.
Προσωπικά μου αρέσει το παζάρι, το να έχω ότι ζητήσω στα καπάκια χωρίς καθυστερήσεις  καθώς και το δικαίωμα της ένστασης. Αναπόφευκτα αυτό με οδηγεί κάθε φορά στο να ψάχνω καλά ελληνικά καταστήματα για να κάνω μπίζνα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #346 στις: Ιουνίου 07, 2015, 17:38 »
Για να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, ο Baator :deviltroll: δεν θυμάμαι να έθιξε πουθενά την τιμή του, στην αξιοπιστία του νομίζω έχει αναφερθεί συχνά-πυκνά :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #347 στις: Ιουνίου 07, 2015, 17:40 »
(Πάλι θα φάω το ξέχεσμα μου από Zer0cooL, makis206, Thorin13 κτλ., αλλά δεν άντεξα,
με μέτρο παιδιά, με μέτρο!) :D


Εντάξει, "θεούλης" απλά...  :))


Πάντως εμένα μέχρις στιγμής, δεν έχει βγάλει κάποιο θέμα κανένα από τα δύο... Αν (το τονίζω! ΑΝ!!!) βγάλει, θα είμαι ο πρώτος που θα το γράψει αμέσως...


(Φίλε Baator, πέρα από την πλάκα, το βιντεάκι που είχα ποστάρει 3-4 σελίδες πιο πριν με ένα SMOK Xpro M80 Plus που ΟΝΤΩΣ έκανε autofire από μόνο του όταν ο άλλος βίδωνε τον dripper του επάνω, το είδες ή όχι ακόμα;;; Και αυτό ήταν από ΕΔΩ, Ελλάδα... Όχι Αμερική...)

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #348 στις: Ιουνίου 07, 2015, 18:12 »
Για να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, ο Baator :deviltroll: δεν θυμάμαι να έθιξε πουθενά την τιμή του, στην αξιοπιστία του νομίζω έχει αναφερθεί συχνά-πυκνά :dontknow:
Άστα αυτά! Παράσταση θέλεις να απολαύσεις!
Η τιμή τίθεται αναπόφευκτα χάριν της συζήτησης. Και ξεκαθαρίζω, είναι ένα φθηνό εργαλείο που συνήθως δουλεύει καλά. Αλλά και όταν θα πάψει (που θα πάψει για τον α ή β λόγο) και δεν καταφέρουμε να βγάλουμε άκρη με τον έναν ή τον άλλο τρόπο πολύ απλά  θα πάμε παρακάτω, διότι πολύ απλά χεστήκαμε και πάμε γι άλλα..!! Θα το κάνουμε έτσι κι αλλιώς.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #349 στις: Ιουνίου 07, 2015, 18:17 »
Δεν αντιλαμβάνομαι το πνεύμα σου, με ξέρεις κι από χτες και ερμηνεύεις τις προθέσεις μου?

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #350 στις: Ιουνίου 07, 2015, 18:20 »
Xainis, μην λες τέτοια πράγματα αδερφέ, θα με κατηγορήσουν ότι έκανα 2ο account
και μπήκα και γράφω ψέμματα και υπερβολές. :P


Στις 3 τελευταίες σελίδες του θέματος,
του akpe σταμάτησε να δουλεύει η οθόνη και μαντεύει στα πόσα watts ατμίζει,
του ramon του βγάζει power low όποτε του καπνίσει, o Xainis προφανώς είναι βαλτός από άλλη εταιρία
και μπήκε να σαμποτάρει το απίστευτο μοντάκι της Eleaf, είτε λέει ψέμματα, είτε είναι ο γκαντέμης του 1/1.000.000, είτε φταίει αυτός και έριξε κανά μπουκάλι υγρό πάνω του.


Το σίγουρο είναι ότι δεν φταίει το Istick! Πάω να παραγγείλω κανά 2 ακόμα από FastTech να 'χω καβάντζα.


(Πάλι θα φάω το ξέχεσμα μου από Zer0cooL, makis206, Thorin13 κτλ., αλλά δεν άντεξα,
με μέτρο παιδιά, με μέτρο!) :D
φιλαρακο καλα τα λες..αλλα εαν μπορεις πες μου σε παρακαλω σε τι μοντακι ατμιζεις να ξερω και γω τουλαχιστον την επομενη φορα τι να παρω..
δεν κανω καποια μομφη η οτιδηποτε απλα ειλικρινα απο ενδιαφερων ρωταω...

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #351 στις: Ιουνίου 07, 2015, 18:21 »
Όχι δεν σε ξέρω αλλά υπέθεσα πως είχες μεγαλύτερη αίσθηση του χιούμορ.
Δεν είχα καμία απολύτως πρόθεση να σε θίξω.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #352 στις: Ιουνίου 07, 2015, 23:53 »
Στις 3 τελευταίες σελίδες του θέματος,
του akpe σταμάτησε να δουλεύει η οθόνη και μαντεύει στα πόσα watts ατμίζει,
του ramon του βγάζει power low όποτε του καπνίσει, o Xainis προφανώς είναι βαλτός από άλλη εταιρία
και μπήκε να σαμποτάρει το απίστευτο μοντάκι της Eleaf

Εντάξει παιδιά το πιάσαμε το νόημα εμείς οι χιλιάδες χρήστες που το 50άρι μας δουλεύει σωστά. Θα μπαίνουμε κάθε μέρα να δίνουμε την αναφορά: "σήμερα λειτούργησε σωστά - το φορτίσαμε πλήρως χωρίς να μας κάψει το σπίτι" κλπ κλπ. Δεν χρειάζονται πολλά, ένα ποστ έκαστος για να πείσουμε τον φίλο ότι υπάρχουμε κι εμείς ανάμεσα σ'αυτούς που έχουν πρόβλημα..


Λάθος κάνεις πάντως αν νομίζεις ότι είμαι (είμαστε αν το πιστεύεις και για άλλους ) υπέρμαχος μιας εταιρίας ενός προβληματικού προϊόντος ή ότι κάνω τα στραβά μάτια στα προβλήματα του υπολοίπου κόσμου. Είπα απλά ότι μέχρι στιγμής μου δουλεύει σωστά, χαλάλι τα λεφτά που ξόδεψα για να το πάρω κι αν χαλάσει πριν την ώρα του ή μου κάψει το σπίτι εδώ θα είμαστε κι εσύ κι εγώ να τα ξαναπούμε.
Το θέμα που είχα τις πρώτες μέρες χρήσης του fire button το ανάφερα χωρίς κανέναν ενδοιασμό, μετά από λίγα πατήματα έστρωσε και έγραψα επίσης γι'αυτό. Από τότε όλα άψογα, μήπως αυτά που έγραψα αστειευόμενος στην αρχή να τα σκεφτώ πιο σοβαρά; Μήπως περιμένεις να το κάνουμε όλοι όσοι δεν έχουμε μέχρι στιγμής πρόβλημα με το συγκεκριμένο mod; Είναι δυνατόν;

Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω, αρκετά το τράβηξα. Ούτε isticks 50άρια πουλάω ούτε και στην Eleaf δουλεύω. Ένα τεμάχιο αγόρασα -και μάλιστα στην ελληνική του τιμή- και μέχρι στιγμής μου δουλεύει όπως πρέπει. Αυτό θα πω κι αυτό θα στηρίξω, μέχρι στιγμής. Αν και όταν αρχίσει τα πυροτεχνήματα θα σου βάλω φωτό αφιερωμένη να γουστάρεις, βλέπω ότι σε φτιάχνει να διαβάζεις για προβλήματα εδώ ;)


Edit: παραλίγο να το ξεχάσω, σήμερα μου λειτούργησε σωστά.!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2015, 00:04 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #353 στις: Ιουνίου 08, 2015, 00:14 »
Αδίκως χαλάτε τις καρδιές σας, όσο πιο πολλά προβλήματα δημοσιεύονται, είτε στο φόρουμ, είτε στην Ελλάδα, είτε στο εξωτερικό, τόσο πιο πολλές οι πωλήσεις βλέπω εγώ. Cloupor, istick, kayfun ...best sellers!
Βέβαια αυτό έχει κι άλλη όψη, πολλές πωλήσεις όλο και κάποιες αστοχίες θα σημειωθούν. Αν ένα προϊόν το αγοράσουν μόνο δύο άτομα και δε βγάλει το παραμικρό πρόβλημα δε σημαίνει ότι είναι και άριστο, αλλά στατιστικά έτσι θα καταγραφεί. Ούτε όμως κι αν βγάλει πρόβλημα στον έναν, ότι το 50% έχει πρόβλημα!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #354 στις: Ιουνίου 08, 2015, 00:25 »
Δεν χαλάει η καρδιά μου τόσο εύκολα, τουλάχιστον εμένα και για τόσο μικρά πράγματα δηλαδή. Αρκεί βέβαια να μη φτάσουμε στα άκρα όπως τον άλλο που του κάηκε το δωμάτιο με το Smok (αν στέκει η είδηση φυσικά γιατί δεν έχω πλήρη ενημέρωση ). Να χαλάσει ένα μοντάκι ε δεν καταστρέφεται κι ο κόσμος, σε κανέναν μας δεν περισσεύουν τα 80 ευρώ αλλά δεν θα πεθάνουμε κιόλας, θέλω να πιστεύω ότι όλοι μπορούμε να το προσπεράσουμε χωρίς πολλές πολλές στεναχώριες.

Στην τελική όλα σχεδόν τα modάκια κάποιο "θέμα" έχουν, το ένα ξεβάφει, το άλλο υπόσχεται tc που δεν έχει, του άλλου του μπαίνουν υγρά απ'τον 510, του παράλλου του τρεμοπαίζει η οθόνη, το άλλο το πληρώνεις 300 και ζητάει άλλα 20 για αναβάθμιση στο firmware.. τουλάχιστον στο 50άρι δεν ξοδεύεις ελληνικό μηνιάτικο. Για τις πιθανότητες τι να πω, κάνω κάτω τα υποπτευόμαστε όλοι. :)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #355 στις: Ιουνίου 08, 2015, 00:26 »
Φιλε ribot ο kayfun που γραφεις εχουν αναφερθει προβληματα; αν υπαρχουν ποια ειναι αυτα;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #356 στις: Ιουνίου 08, 2015, 00:41 »
Στον V4 ότι χοροπηδάνε οι αντιστάσεις, λίγο θεωρείται για 150 ευρώ; :hmmm:
Αν και εγώ είχα στο μυαλό μου τους κλώνους του, που έχουν αναφερθεί τα μύρια.
Έμπορος δεν είμαι αλλά αυτό που διαπιστώνω με το φτωχό μου το μυαλό, είναι ότι δεν έχουν επηρεαστεί ιδιαίτερα οι πωλήσεις τους, παρά τα όποια προβλήματα αναφέρονται κατά καιρούς. Ίσως κάνω και λάθος βέβαια :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #357 στις: Ιουνίου 08, 2015, 00:46 »
Αν ειναι ετσι δεν ειναι λιγο,τωρα καταλαβα οτι εγραφες για τον v4
Για τους κλωνους ναι εχουν αναφερθει αρκετα

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #358 στις: Ιουνίου 08, 2015, 02:17 »
Και τι να πάρουμε βρε πάιδες;
Εγω έχω το 30άρι και μεχρι τωρα ειναι άψογο. Θέλω ενα ακόμα για καβάτζα, γιατί με τόσα που έχω ακουσει περιμενω από μερα σε μερα να με προδώσει. Το 50άρι που πήρα, ήταν ψόφιο απο την αρχή, δεν πυροβολάει, δειχνει χαμηλή μπαταρία ενω ειναι γεματες, και αν βγάλω το usb απο την φόρτιση πατωντας το fire αυτό συνεχίζει να δειχνει ότι φορτίζει. Για παντα, τρεις μερες το ειχα με ενα λαστιχάκι το fire χωρις καλωδιο, και αυτο έδειχνε ότι φορτιζει.
Δεν ειναι ευκολο για τον καθενα να δινει κατοσταρικα για mod καθε μηνα η δίμηνο. Και εμενα που αρέσει το μινι sx και το Vaporshark αλλά δεν με πέρνει. Που και αυτα προβλήματα έβγαλαν με το καλημερα.
Ο Thorinης μου εκανε την καρδια περιβόλι και με το Xpro M80, αντε τωρα να διαλεξεις πράμα.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #359 στις: Ιουνίου 08, 2015, 02:49 »
Μιμάκο μου, iStick 50άρι να ξαναπάρεις. Αυτό σου άρεσε, αυτό πήρες! Ε, έτυχες ΕΣΥ στην περίπτωση απλά να σου συμβεί αυτό που σου συνέβη...
Το επόμενο που θα πάρεις, είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι δεν θα έχει κανένα απολύτως θέμα. Αν έχει και το επόμενο, τότε τι να πω... Θα πρέπει να το κοιτάξεις μήπως έχεις καμια συγγένεια με τον "επίτιμο"!  :))  Δεν θα μπορώ να βρω άλλη εξήγηση...


Όσο για το SMOK, τώρα αν σου 'κανα την καρδιά περιβόλι ή όχι, δεν ξέρω. Ξέρω όμως ότι το έπαθε ένα παλικάρι σε μια ατμοσελίδα στο FB και το πόσταρε αμέσως με βίντεο έντρομος εντελώς. Την ώρα που βίδωνε πάνω τον άτμο, αυτό ξεκίναγε να σκάει ρεύματα σαν τρελό!
Και ξαναλέω, εδώ Ελλάδα συνέβη αυτό! Όχι Αμερική... Που ξέρουμε (σχεδόν) ΟΛΟΙ τι κάγκουρες και τούβλα είναι...
Ε, έτυχε στην περίπτωση και αυτός!!! Δεν σημαίνει πως όλα τα Xpro έχουν θέμα και πρέπει να τα φοβόμαστε ή να τα μποϋκοτάρουμε... Αλίμονο κιόλας!


It's your choice after all, lad...  8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206608 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50287 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193161 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios