vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

272 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Buliwyf, azzazel

iStick 50W by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #285 στις: Μαΐου 23, 2015, 09:56 »
Δεν ξέρω αν ειναι το σωστό μέρος, αλλά αφου το ξεκίνησα εδω και αφορά το istick το τοποθετώ εδώ.
Η απάντηση απο gearbest για το προβληματικό istick 50w (το πρόβλημα φαίνεται εδώ) ειναι αυτή:


If the product really can not work, Please note that our company policy provides several options to resolve this situation: 
 
1. You can have the item repaired at a local outlet, for which we can reimburse 15 USD to you as compensation. 
2. We can refund you 25 usd to your GB wallet. 
3. The item(s) can be sent back to us and exchanged for a brand new equivalent product. 
4. For a refund, please send the item(s) back to us, and we will refund you 38 USD however we are unable to refund the former shipping cost. 
5.If the shipping cost for return it too much,you can just pay 20 usd,we are willing to reship a new one to you.


Ειναι ξεκάθαρο πιστευω απο εδω, αλλά και απο τη σελίδα τους ότι τα μεταφορικα απο Ελλάδα τα βαρύνομαι εγω. Τα οποία ειναι 27 ευρώ τωρα που κοίταξα. Αρα επιστροφή εκει δεν παίζει.
Από όσα κατάλαβα δλδ, απο τα παλιά μου Αγγλικά, τα 3 και 4  αποκλείονται.
Τι κάνω τωρα τσολιάδες μου; Δινω ακομα 20 και παιρνω ένα ακομα, η παιρνω τα 25 βάζω ακομα πάλι 20 και πάω σε κάτι αντίστοιχο;


Μιμη, κάνεις λάθος για τα μεταφορικά. Τα υπολόγισες, στέλνοντας το πακέτο ως δέμα. Θα ζητήσεις στο ταχυδρομείο να σταλεί ως επιστολή.
Πιο συγkεκριμένα, με επιστολικό ταχυδρομείο, Α προτεραιότητας Συστημένο , Ακανόνιστα δέματα. Τα 500 γρ στοιχίζουν 9.20 ευρώ και πάντα μπορείς να τα παρεις πίσω μέσω paypal.
http://www.elta.gr/el-gr/%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CF%83%CF%89%CE%BA%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82.aspx

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #286 στις: Μαΐου 23, 2015, 10:03 »
Όταν έστειλα πίσω ένα istick20 το κόστος ήταν 6,70 για απλό η 9,20 για συστημένο, για βάρος 220 γραμ.

Λογικά το ίδιο κόστος θα έχει και το 50αρι.
Sent from my Nokia using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #287 στις: Μαΐου 23, 2015, 10:10 »
επιβεβαιώνω και εγώ που έστειλα ένα box στην ft 9.20 ευρώ registered και μου τα πλήρωσε η ft


Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #288 στις: Μαΐου 23, 2015, 10:13 »
Για επιστροφή σε Κινέζο, επιλέγουμε οπωσδήποτε να σταλεί συστημένο το πακέτο και γνώμη μου, να ζητάτε απο τα ΕΛΤΑ και την επιπρόσθετη υπηρεσία, αναφοράς παράδοσης. Την χρεώνουν κάπου 1.5 ευρώ.
Πολλές φορές οι Κινέζοι παραλαμβάνουν και δεν φαίνεται πουθενά στο tr.number και ειδικά αν έχουμε ανοίξει και case στο paypal θα χάσουμε την υπόθεση αν δεν φανεί η παραλαβή.
Τραβήξτε βίντεο και φωτό του πακέτου και κατά το πακετάρισμα και στο ταχυδρομείο με του παραλήπτη  και το tracking number να φαίνονται καθαρά.
Ολα αυτά τα κρατάμε για την περίπτωση που χρειαστεί να κάνουμε dispute στο paypal ή ήδη έχουμε κάνει.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #289 στις: Μαΐου 23, 2015, 10:57 »
Τωρα ειναι αργα πλέον. Στον ισολογισμο της ζωής μου προσθέτω ακομα μια κουταμάρα. 5,80 έχει συστημένο και με το 1,5 της αναφοράς, 7,30.
Η επιστροφή έχει γίνει, δεν τους ξαναγράφω να αλλάξω την επιλογή, θα γελάει μαζι μου και η Κίνα εκτος απο εσας.
Το εργαλείο το άνοιξα και το πρόβλημα ειναι ότι ενω οι μπαταρίες ειναι γεμάτες (4,25 volt δειχνει το πολύμετρο, αφού ειναι παράλληλα σωστα δεν δειχνει;) τις βλέπει άδειες, για αυτο το λόγο σταματά τη φόρτιση. Στο fire όμως δεν δινει τίποτα γιατί βλέπει άδεια μπαταρία και κόβει την παροχή στην έξοδο.
Τελος πάντων, ειναι ξεκάθαρο ότι κάποιες δυνάμεις δεν θέλουν να συνεργαστώ με αυτο το istick. Δεν θα τα βάλω με το σύμπαν, μη σωσει και δουλεψει.
Ευχαριστώ για την διάθεση βοήθειας με τα ταχυδρομικά καλοί μου άνθρωποι, αλλά πρόλαβα και ¨εκανα την σαχλαμάρα ήδη.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #290 στις: Μαΐου 28, 2015, 10:26 »
Aπό προχθές κάτοχος και εγώ του 50ριου, πρώτες εντυπώσεις άριστες με πολύ καλή εργονομία και τεράστια αυτονομία.
Μέτρησα ~36 ώρες χρήσης με την εργοστασιακή φόρτιση (περίπου 8ml κατανάλωση) στα 12-15W με αντίσταση 1.4Ω.
Πλέον είναι στη φόρτιση χωρίς να έχω παρατηρήσει θέματα με υπερθέρμανση ή οτιδήποτε άλλο ανησυχητικό στη μπαταρία ή τον φορτιστή αλλά καλού κακού το παρακολουθώ.

Το μόνο θεματάκι είναι το πιο σκληρό fire button σε σχέση με το 30ρι (το κουμπί του οποίου το βρίσκω απλά υποδειγματικό) με αποτέλεσμα να τραβήξω αρκετές τζούφιες μέχρι να καταλάβω πως δεν πρέπει να το φοβάμαι στο πάτημα και την έχτρα δύναμη που θέλει. Eίναι και αυτό θέμα συνήθειας.

Από κράτημα, βάρος και αίσθηση στο χέρι, το 50ρι είναι πάρα πολύ καλό και αρκετά στιβαρό με ωραία σκληρή αίσθηση στα κουμπιά του.





Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #291 στις: Μαΐου 28, 2015, 11:24 »
Τι εγινε ρε παιδια??? Δεν καηκε αλλο μοντακι εκει στο reddit, η κανα σπιτι η εστω καποιο αυτοκινητο??
Ουτε κανενα αλλο "εξυπνο" μοντακι που να αυτοπυροδοτειται???

Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #292 στις: Μαΐου 28, 2015, 13:13 »
"Τι εγινε ρε παιδια??? Δεν καηκε αλλο μοντακι εκει στο reddit, η κανα σπιτι η εστω καποιο αυτοκινητο??Ουτε κανενα αλλο "εξυπνο" μοντακι που να αυτοπυροδοτειται???"


Λυπάμαι τόσο πολύ που βλέπω ότι δυστυχώς ο Έλληνας έχει πάρα, μα πάρα πολύ δρόμο μπροστά
του μέχρι να φτάσει τον Αμερικανό.


Ο μέσος Αμερικανός σέβεται τα λεφτά του, απαιτεί να παίρνει αυτό που του υπόσχεται η κάθε εταιρία,
ξέρει να τιμωρεί εταιρίες που τον κοροιδεύουν και δεν τον σέβονται σαν πελάτη, κάνει έρευνα αγοράς πριν
αγοράσει κάτι και είναι και εξαιρετικά ενεργός σε φόρουμς με reviews όπου βοηθάει και άλλους να αγοράσουν κάτι ποιοτικό.


Ο Έλληνας ξέρει να κάνει κακόγουστα αστεία και μια λάθος επιλογή του θα την υποστηρίξει μέχρι τελικής πτώσης. Ξέρει να κλείνει τα μάτια και τα αυτιά του γιατί αυτόν, φυσικά και ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να τον πιάσανε κορόιδο και να του πούλησαν φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Αν δε, αυτό που αγόρασε αυτός δουλεύει (προς το παρόν τουλάχιστον) ικανοποιητικά, δεν πάει να έχει πάρει φωτιά ο κόσμος γύρω του, όλα είναι μια χαρά, αμύνεσθαι περί πάρτης.


Βγαίνει κάποιος Αμερικανός που αγόρασε ένα μοντάκι και μια λειτουργία του δεν δουλεύει στο 100%, κάνει ένα θέμα, και μέσα σε 24 ώρες του έχει στείλει το κατάστημα που το αγόρασε νέα συσκευή και δίνει και την δυνατότητα σε όποιον αγόρασε την ίδια από το κατάστημα του να την ανταλλάξει με νέα ή με κάποια άλλη.


Κάνει κάποιος ένα αρνητικό review και σκίζεται το κατάστημα να ικανοποιήσει τον πελάτη.
Προσφορές επί πρσοφορών, καθημερινές κληρώσεις για δώρα 100άδων δολλαρίων, λεπτομερή reviews, έρευνα αγοράς.


Αλλά εμείς είμαστε οι μάγκες οι Έλληνες, "έλα μωρέ τώρα, τι να μας πούνε και τα Αμερικανάκια, λολ!".


Για κάτι που ο κόσμος το 'χει τούμπανο, εμείς το 'χουμε κρυφό καμάρι.
Κλείνουμε μάτια και αυτιά, ειρωνία, χλευασμός, άγνοια.
Εργαλειάρα το 50άρι! Φοβερή εταιρία η Eleaf!! Θα πάρω και 2ο, ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει!
Και οι 30 Έλληνες χρήστες χλευάζουν το μεγαλύτερο παγκόσμιο φόρουμ για το ηλ. τσιγάρο
με 100.000 εγεγραμμένους χρήστες απ' όλον τον πλανήτη και 100άδες χιλιάδες ακόμα επισκέπτες.


Θλίψη.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #293 στις: Μαΐου 28, 2015, 13:24 »
Θα μπορούσα να γράψω πολλά αλλά θα μείνω στο ότι με ~35 ευρώ αγόρασα ένα μοντάκι με φοβερή αυτονομία, πολύ καλή εργονομία και το οποίο δουλεύει απροβλημάτιστα (και μεταξύ άλλων μου αρέσει αρκετά και στο μάτι).

Θα ένιωθα περισσότερο χαζός εάν έδινα παραπάνω χρήματα για ένα μοντάκι που δεν μου προσφέρει όλα τα παραπάνω απλώς με την υποψία έκρηξης κάποιου κάπου κάποτε.

Τώρα τουλάχιστον πήρα τα ρίσκα μου αλλά έχω κάτι που ήθελα χωρίς εκπτώσεις.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #294 στις: Μαΐου 28, 2015, 13:42 »
Φίλε Baator εσύ γιατί κλείνεις τ'αυτιά όταν κάποιος δηλώνει απόλυτα ικανοποιημένος με το 50άρι στην προκειμένη και παίρνει και δεύτερο; Επειδή υπήρξαν "αναφορές"; Για το μόνο πράγμα που δεν υπήρξαν αναφορές στον παγκόσμιο ιστό τα τελευταία χρόνια είναι οι καρφίτσες (με αρκετή δόση υπερβολής φυσικά αυτό ). Εννοείται ότι δεν δικαιολογώ καμία εταιρία για τα προβληματικά προϊόντα που πασάρει στον κόσμο, όμως προβληματικό μπορεί να χαρακτηριστεί το τσιγάρο μας, το αμάξι μας, το ψυγείο του σπιτιού. Μα για ότι και να ψάξεις αναφορές θα βρεις. Εκτός απ'τις καρφίτσες.. να ζήσουμε σε ένα χώρο γεμάτο καρφίτσες λοιπόν.

Εκτός απ'τους δυσαρεστημένους που κάνουν τις αναφορές υπάρχουν κι οι ευχαριστημένοι πελάτες, αυτό δεν μπορείς να το αρνηθείς. Κι οι ευχαριστημένοι κάνουν αναφορές που δεν συμβαδίζουν με αυτές των δυσαρεστημένων, Έτσι πάει τι να κάνουμε. Και φυσικά διαφωνώ μ'αυτά τα περί Αμερικάνων, μια χαρά Μακντόναλντς τρώνε χρόνια τώρα, χρυσές δουλειές σε ότι πιο ανθυγιεινό μιλάμε τώρα.. ;)

Δεν σου επιτίθομαι επί προσωπικού αν και έτσι δείχνει, το παραδέχομαι. Ελπίζω όμως να αντιλαμβάνεσαι ότι δεν είναι έτσι.


Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #295 στις: Μαΐου 28, 2015, 15:36 »


Λυπάμαι τόσο πολύ που βλέπω ότι δυστυχώς ο Έλληνας έχει πάρα, μα πάρα πολύ δρόμο μπροστά
του μέχρι να φτάσει τον Αμερικανό.


Ως Ελληνας ποτε δεν ειχα ουτε προκειται να εχω σαν ινδαλμα τον Αμερικανο σε καμια απ τις εκφανσεις της ζωης του!!!

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #296 στις: Μαΐου 28, 2015, 19:08 »
Baator, πού είσαι ρε "γίγαντα";;;


Για πάρτη σου... https://www.facebook.com/george.limits/videos/o.1492010661087089/839074952853794/?type=2&theater


Για να δούμε... Θα έχεις το ίδιο μένος και για αυτό όπως έχεις μόνο με τα iStick;

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #297 στις: Μαΐου 28, 2015, 19:39 »
Η αλήθεια ειναι ότι υπάρχουν πολλα προβλήματα με τα istick, και σε 30άρια και σε 50άρια. Αλλά άλλο να μενει στον τόπο, να βλέπει την μπαταρία άδεια, να απαξιώνει το fire να υπακούσει, έστω να δινει λιγο διαφορετικό ρευμα, και άλλο να γινεται παρανάλωμα του πυρός.
Παρουσιάστηκε ως το αγαπημενο των εμπρηστών και των τρομοκρατών, και οι υπερβολές συνήθως αν δεν έχουν καπίστρι προσλαμβάνονται ως ειρωνεία αυτου που υποστηρίζουν. Ειναι εξαιρετική μέθοδος για να αποδοθεί η αντίθεση μας σε μια κατασταση, γελοιοποιώντας την ενω δήθεν την υποστηρίζουμε.
Δεν ξερω αν συμβαίνει αυτο, ειλικρινα το ελπίζω.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #298 στις: Μαΐου 28, 2015, 21:34 »
https://www.facebook.com/george.limits/videos/o.1492010661087089/839074952853794/?type=2&theater
Δεν μου το εμφανίζει..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τελικά τι χρόνους φόρτισης έχετε με το istick50?
To γεμάτο 10ωρο - 11ωρο που μου πήρε για τη πρώτη φόρτιση από τελείως άδειο το έχετε δει και εσείς ? (με φορτιστή τοίχου στο 1 Α)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2015, 11:26 από yian »

Αποσυνδεδεμένος TAKAMURA

  • **
  • 195
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #299 στις: Μαΐου 29, 2015, 13:17 »
Χμμμ κάτι που πρόσεξα στο δικό μου και δεν ξέρω αν «φταίει» ο ατμοποιητής ή το μοντάκι. Βάζοντας του επάνω τον subtank με την 1.2Ω κεφαλή, ειδικά όταν έχω κάποια ώρα να το χρησιμοποιήσω (το βράδυ τον ξεβιδώνω) σχεδόν πάντα μου τον διάβαζε παραπάνω, στα 1.3Ω, 1.4Ω, ακόμα και 1.5Ω. Συνήθως απλά έβγαζα τον άτμο, καθάριζα λίγο τον πόλο, φυσούσα, έκανα βουντού, τον ξαναέβαζα και τον έβλεπε σωστά.


Μόλις τώρα πρόσεξα το εξής. Ασχέτως με το τι αντίσταση «διαβάζει» όταν τον βιδώνω, με το που πατήσω να γίνει ατμοποίηση, τσουπ, την βλέπει πάλι 1.2Ω. Το δοκίμασα δυο-τρεις φορές, τώρα που γέμισα τον sub μου έδειχνε αρχικά 1.5Ω, τη δεύτερη φορά που έβγαλα-έβαλα 1.4Ω, και κάθε φορά που πατούσα το κουμπί της ατμοποίησης έπεφτε στα 1.2Ω. Μάλλον θέλει ένα πάτημα για να «στρώσει»;


Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αυτό ή αν εξηγείται κάπως, αν σας συμβεί το ίδιο πάντως μην ξεπατωθείτε στο βγάλε-βάλε, δοκιμάστε πρώτα να πατήσετε το κουμπί μήπως και...  8)








Καλησπέρα είμαι καινούριος και στο Forum αλλά και στο iStick 50w εμένα πάντα μου δείχνει 0,1Ω παραπάνω από την αντίσταση που φοράει ο ατμοποιητής. Στο κατάστημα που το πήρα μου είπαν οτι είναι φυσιολογικό δεν ξέρω βέβαια εάν ισχύει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342626 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541866 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31179 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597557 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358090 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11686 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193215 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios