vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 5 χρήστες
Razor.QQ15, teo77, aalex, kourlis, NikolaosKZ

iStick 50W by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #255 στις: Μαΐου 19, 2015, 19:04 »
@cherrybomb21

Μια χαρά επιλογή έκανες και νομίζω ότι σαν πρώτο σετ, θα κάνεις αρκετό καιρό να χρειαστείς κάτι καινούριο!

Σας ζηλεύω εσάς που ξεκινάτε τώρα, με τις επιλογές που έχετε διαθέσιμες και με τον όγκο των πληροφοριών στον οποίο έχετε πρόσβαση!!!

Επί τη ευκαιρία, καλώς μας ήλθες. Πέρνα μια βόλτα και από εδώ να σε γνωρίσουμε.

Αποσυνδεδεμένος cherrybomb21

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #256 στις: Μαΐου 19, 2015, 19:14 »
γεια σας και παλι,μεχρι τωρα ειχα το vamo v5 με τον nautilus.ευχαριστημενος αλλα ηθελα και γω να εισαγω τον εαυτο μου σε αυτη τη νεα εμπειρια των box mod με subtank.ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος επειδη μου εφυγε και ενα μεγαλο μερος του budget μου.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2814
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #257 στις: Μαΐου 19, 2015, 19:17 »

Μια χαρά επιλογή έκανες και νομίζω ότι σαν πρώτο σετ, θα κάνεις αρκετό καιρό να χρειαστείς κάτι καινούριο!Σας ζηλεύω εσάς που ξεκινάτε τώρα, με τις επιλογές που έχετε διαθέσιμες και με τον όγκο των πληροφοριών στον οποίο έχετε πρόσβαση!!!
Σκέφτομαι κι εγώ να ξεκινήσω σκοποβολή, πιστεύω καλά θα είμαι με αυτό. mini είναι λέει  :laugh1: 


Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #258 στις: Μαΐου 19, 2015, 19:20 »
Το έβαλα σε μια πρίζα έξω δίπλα σε ενα γιασεμί κινεζικο, ελπίζω να φιλοτιμηθεί.
Τι έγινε τελικά με το γιασεμί mimis; Την γλίτωσε;

Αποσυνδεδεμένος cherrybomb21

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #259 στις: Μαΐου 19, 2015, 19:21 »
Επισης να πω οτι δεν ειμαι καινουριος στον χωρο.Ατμιζω περιπου δυο χρονια αλλα ουσιαστικα αυτη ειναι η δευτερη αγορα μου γιατι μεχρι τωρα δεν χρειαστηκε να αγορασω κατι αλλο περα απο αυτα που σας ανεφερα στο προηγουμενο μηνυμα μου.
Υ.Γ Μιμη,απο ελληνικο καταστημα τα προμηθευτικα.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #260 στις: Μαΐου 19, 2015, 20:38 »
Τα 50 Watt σε ηλεκτρονικο μπορεί να μην ειναι απαραίτητα, ουτε καν αναγκαία. Είναι όμως ικανά να καλύψουν έναν ατμιστή στην καθημερινότητά του και στα λίγα και στα πολλά. Για μενα θα πρέπει να ειναι η πρώτη αγορά.
Το θέμα του ατμοποιητή ειναι λίγο εκτός των γνώσεων μου αλλά πιστευω ειναι αναγκαιο να γίνει το δυνατόν γρηγορότερα η μεταβαση σε επισκευασιμο, αν ειναι δυνατόν άμεσα, ώστε να μπορούμε να κατασκευάσουμε αντιστασεις για οικονομία, υγεία, δυνατότητα-επιλογή στησίματος.
Στο στικάκι και πάλι, πιστευω ότι το 30άρι με τα 2000mAh ειναι μικρό για ενα μεσο χρήστη με την λογική ότι δεν ειναι αναγκη να ξελιγώνουμε την μπαταρία, πόσο μάλλον όταν δεν ειναι αφαιρούμενη. Με το 50άρι έχουμε την άνεση της κατανάλωσης των 2000mAh - 3000mAh, το πολύ με την μπαταρία να ειναι καλοδουλεμένη. Λιγότερα mAh, περισσότεροι κύκλοι φόρτισης, ξελιγωμένη μπαταρία αρκετές φορές.
Με το δικό μου θεμα δεν ειχαν αποτέλεσμα οι επιστημονικοί τρόποι που ακολούθησα ώστε να ξυπνήσει η Χιονάτη απο τον βαθύ υπνο. Ανοιξα ticket στό Gearbest και θα δούμε. Δυστυχώς δεν μπορώ να διαθεσω άμεσα πάλι χρήματα για αγορά κάποιου άλλου αν δεν ειναι απαραίτητο, μοιραία θα εγκλωβιστώ στην ευχέρεια του Gearbest να δεήση να ανταποκριθεί στο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #261 στις: Μαΐου 20, 2015, 00:25 »
Δυστυχώς κακα τα μαντάτα και για το δικό μου stick,εκει που ατμιζα με κειφαν στα 14 βαττ ξαφνικα έκλεισε και πλεον οτι και να κανω δεν.  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #262 στις: Μαΐου 20, 2015, 00:33 »
Δοκίμασες τον καυφουν σε αλλο mod? Πιθανώς να βραχυκυλώνει. Το έπαθα και εγω κανα δυό φορές με to  επισκευάσιμο kanger

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #263 στις: Μαΐου 20, 2015, 00:36 »
Ανοιξε τελικα,ειχα μπαταρία σχεδον φορτισμένη, μολις το βαλα να φορτίσει μου την έδειχνε άδεια τελείως οτι να ναι..

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #264 στις: Μαΐου 20, 2015, 00:36 »
Από που το πήρες Κωνσταντίνε; Παραγγελία από ίντερνετ ή φυσικό κατάστημα; Καλά ξεμπερδέματα εύχομαι, ενημέρωσε μας για την εξέλιξη.. ;)

Edit: δεν πρόλαβα την απάντησή σου, με αυτή την εξέλιξη λοιπόν θα σου πρότεινα να ενημερώσεις το κατάστημα που το αγόρασες τώρα που είναι ακόμα νωρίς, περιμένουμε ότι νέο έχεις..

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #265 στις: Μαΐου 20, 2015, 00:38 »
Απο e-smokers το πηρα,ελπιζω να μπορέσω να βρω ακρη.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2814
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #266 στις: Μαΐου 20, 2015, 08:29 »
Τα 50 Watt σε ηλεκτρονικο μπορεί να μην ειναι απαραίτητα, ουτε καν αναγκαία. Είναι όμως ικανά να καλύψουν έναν ατμιστή στην καθημερινότητά του και στα λίγα και στα πολλά. Για μενα θα πρέπει να ειναι η πρώτη αγορά.
Το θέμα του ατμοποιητή ειναι λίγο εκτός των γνώσεων μου αλλά πιστευω ειναι αναγκαιο να γίνει το δυνατόν γρηγορότερα η μεταβαση σε επισκευασιμο, αν ειναι δυνατόν άμεσα, ώστε να μπορούμε να κατασκευάσουμε αντιστασεις για οικονομία, υγεία, δυνατότητα-επιλογή στησίματος.
Μην κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια. Η μεγάλη πλειοψηφία των νέων ατμιστών δεν έχουν ιδέα ούτε τι είδους μπαταρία κρατάνε ούτε τι περιέχει το υγρό που ατμίζουν ούτε πόσα Ω είναι η αντίσταση + δεν ενδιαφέρονται να μάθουν.
Το 50άρι+subtank mini μπορεί να είναι ακόμα και επικίνδυνο για κάποιον που δεν ξέρει τι κάνει. Πέρα από αυτό, μόνο και μόνο το βάρος είναι απαγορευτικό για τους περισσότερους. Τα ίδια και χειρότερα ισχύουν για τους επισκευάσιμους, αλλά δεν θα επεκταθώ άλλο.



Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #267 στις: Μαΐου 20, 2015, 12:49 »
Το τι είναι ασφαλές για τον αρχάριο σηκώνει πολλή κουβέντα έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα πράγματα με τους sub ohm ατμοποιητές.
Όμως το βάρος είναι αντικειμενικό. Μεγάλο προσόν του 50W είναι ότι ζυγίζει όσο ένα μηχανικό mod, άρα δεν είναι απαγορευτικό. Βέβαια σε σχέση με eGo είναι ασήκωτο αλλά το ίδιο ισχύει και για τα περισσότερα mod της αγοράς.

Αποσυνδεδεμένος cherrybomb21

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #268 στις: Μαΐου 20, 2015, 12:58 »
Καλημερα σε ολους,
Μολις παρελαβα το istick 50w με τον subtank mini και ομολογω οτι εξεπλαγην απο το μεγεθος.
Ειχα συνηθισει σε κουρσουμια και οταν βγαινω εξω να με κοιτανε ολοι σαν να κραταω στα χερια μου βομβα.
Μαλλον δεν θα εχω αλλο αυτο συναισθημα οτι ειμαι τρομοκρατης.. :D

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #269 στις: Μαΐου 20, 2015, 18:11 »
Κι εγω παρελαβα σημερα απο φτ το 50αρι. Ουτε κουδουνισμα κουμπιων, ουτε σκληρο κουμπι, no missfire μια χαρα σε ολα του...ηρθε φορτισμενο αλλα δοκιμασα και να το φορτισω και ολα οκ!
Το μονο "κακο" οτι ειχα παραγγειλει κι αλλα 2 για φιλους, που με "προδωσαν" και δεν αντεξαν την αναμονη...Ετσι πανε για  πουλημα μιας και ηδη εχω backup...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151588 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 10985 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345647 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147299 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8088 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208952 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32955 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52505 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360925 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos