vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

47 επισκέπτες, 5 χρήστες
Aoratix, chief79, dvelev, Lazy Dog, Nikos_Avatar

iStick 50W by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #225 στις: Μαΐου 14, 2015, 19:06 »
Εχει παρει το ματι κανενος ξυλινο ιδιοκατασκευασμενο περιβλημα για το 50αρι???

Αποσυνδεδεμένος maddoghellas

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #226 στις: Μαΐου 14, 2015, 22:39 »
Δεν είναι ενθαρυντικό, είναι το αυτονόητο ! Σε οποιαδήποτε συσκευή δεν απαιτείται φορτίο τότε αυτόματα το τροφοδοτικό της παύει να λειτουργεί, και αφού δεν λειτουργεί δεν θερμαίνεται κιόλας.  ;)
Eχεις απόλυτο δίκιο. Βέβαια με αυτά που ακούμε και διαβάζουμε κατά καιρούς, κάποιες φορές το αυτονόητο  είναι ενθαρρυντικό! ;)

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #227 στις: Μαΐου 15, 2015, 22:50 »
Κάτοχος του istick 50 watt εδώ και λιγες ωρες! το πήρα σε μαύρο χρώμα, το μοντ δουλεύει άψογα, το μόνο κακό οτι το κουμπί του ειναι λίγο σκληρό, κατά τα άλλα ολα κομπλε.

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #228 στις: Μαΐου 15, 2015, 23:34 »
Υπάρχει κάπου που να πωλούνται ανταλακτικά για το istick50w. Θέλω το καλυμα για το fire button και το πάνω καπάκι γιατί γρατσουνίστηκαν. Συγκεκριμένα όταν το παρέλαβα από το ebay (50ευρώ) είχε το εξής προβήμα. Οι ενδείξεις ήταν κολλημένες στραβά πολύ στραβά μιλάμε. το γράμμα W στο τέλος δεν φαινότανε. Τα άνοιξα και ειδα την μα@ακία που έκαναν οι κινέζοι στη συναρμολόγηση. Η καλωδιοταινία που έχει η οθόνη lcd και πάει στη πλακέτα στο πανω μέρος ήταν τσακισμένη ετοιμη να κοπεί, πάλι καλά που δούλευε. Τέλος πάντων το επισκεύασα και όλα καλά. Γρατσουνιστηκε όμως το κάλυμα του fire bouton.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #229 στις: Μαΐου 15, 2015, 23:45 »
Κάτοχος του istick 50 watt εδώ και λιγες ωρες! το πήρα σε μαύρο χρώμα, το μοντ δουλεύει άψογα, το μόνο κακό οτι το κουμπί του ειναι λίγο σκληρό, κατά τα άλλα ολα κομπλε.
Κάποια στιγμή μετά από αρκετά πατήματα θα διαπιστώσεις ότι θα μαλακώσει λίγο και θα δουλεύει πιο "άμεσα" γενικότερα. Το ίδιο διαπίστωσα κι εγώ με το δικό μου πρόσφατα, μάλιστα όταν είπα στον φίλο μου που έχει το μαγαζί που αγόρασα το 50άρι για το "βαρύ" και όχι και τόσο "άμεσο" κουμπί, μου απάντησε να του το πάω να το στείλει πίσω να μας στείλουν ένα νέο 50άρι. Τελικά μετά από δύο μέρες, λίγο πριν του το πάω δηλαδή, όλα ήταν καλύτερα στο istick μου και ακύρωσα την επιστροφή του. Δεν πάει καιρός, μόλις την προηγούμενη εβδομάδα συνέβη αυτό. Μέχρι σήμερα λοιπόν το istickάκι μου λειτουργεί όλο και καλύτερα, αν στο μέλλον παρουσιάσει θέμα βλέπουμε.
Με είχε απογοητεύσει λίγο η αλήθεια είναι, σήμερα όμως το βλέπω με αρκετά καλύτερο μάτι κι ελπίζω να παραμείνει έτσι.

Να το χαρείς κι εσύ! :)

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #230 στις: Μαΐου 16, 2015, 00:16 »
Θα συμφωνήσω κι εγώ. Με τη χρήση το κουμπί μαλακώνει. Ή δυναμώνει το δάχτυλο  :))
Όπως και να 'χει δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που είχα misfire. Ελπίζω βέβαια να μείνει σ' αυτή την κατάσταση και να μη μαλακώσει περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #231 στις: Μαΐου 16, 2015, 00:34 »
Τώρα που το είπες όντως.! Και τα missfires εξαφανίστηκαν! Απόδειξη ότι οφείλονταν αποκλειστικά στο "βαρύ" κουμπί δηλαδή, κοίτα να δεις που δεν το παρατήρησα καθόλου όμως.. πλάκα πλάκα δεν κάνει κανένα πια. :)

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #232 στις: Μαΐου 16, 2015, 15:04 »
Δεν ξέρω εάν ταιριάζει καλύτερα εδώ ή κάπου αλλού, αλλά πλέον από fasttech έρχεται το 50ρι χωρίς φορτιστές και καλώδια σε πολύ καλή τιμή και με άμεση αποστολή (απεστάλη το ίδιο απόγευμα μετά τη πληρωμή)
Περισσότερα εδώ.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #233 στις: Μαΐου 16, 2015, 15:44 »
Στα υπόψη ότι ο κωδικός γνησιότητας είναι σβησμένος σ' αυτά που πουλάει η Fasttech. Η δικαιολογία της FT είναι ότι το κάνουν επειδή πουλούν φθηνά και δεν θέλουν να έρθουν σε ρήξη με τους κατασκευαστές.
Σε παραπλήσιες τιμές ή φθηνότερα όμως πουλούν κι άλλοι Κινέζοι αλλά δεν σβήνουν τον αριθμό σειράς.

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #234 στις: Μαΐου 16, 2015, 19:38 »
Υπάρχει κάπου που να πωλούνται ανταλακτικά για το istick50w. Θέλω το καλυμα για το fire button και το πάνω καπάκι γιατί γρατσουνίστηκαν. Συγκεκριμένα όταν το παρέλαβα από το ebay (50ευρώ) είχε το εξής προβήμα. Οι ενδείξεις ήταν κολλημένες στραβά πολύ στραβά μιλάμε. το γράμμα W στο τέλος δεν φαινότανε. Τα άνοιξα και ειδα την μα@ακία που έκαναν οι κινέζοι στη συναρμολόγηση. Η καλωδιοταινία που έχει η οθόνη lcd και πάει στη πλακέτα στο πανω μέρος ήταν τσακισμένη ετοιμη να κοπεί, πάλι καλά που δούλευε. Τέλος πάντων το επισκεύασα και όλα καλά. Γρατσουνιστηκε όμως το κάλυμα του fire bouton.


Δεν ξέρω δυστυχώς που υπάρχουν ανταλλακτικά, αλλά θέλω και γω να το ανοίξω διότι μετά από μια τούμπα έχει κρυφτεί η μισή οθόνη. Έκανες κάτι συγκεκριμένο για να την φτιάξεις τη δικιά σου; Το κατσαβιδάκι που χρησιμοποίησες για να το ανοίξεις είναι Torx T4 ε;

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #235 στις: Μαΐου 16, 2015, 20:01 »
Προσοχή με τα ανοίγματα...

Πρέπει να έχει γνώσεις για να το κάνεις...

Δεν είναι παιχνίδι οι LiPo μπαταρίες :nope:

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #236 στις: Μαΐου 17, 2015, 22:30 »
Κάτοχος και εγώ εδώ και 3 μέρες. Να πω την αμαρτία μου βρε παιδιά δεν αισθάνθηκα ούτε μια στιγμή πως θέλει περισσότερη πίεση από το istick30. Σίγουρα πιο θορυβώδες το κουμπί σε σχέση με το istick30 αλλά σε καμία περίπτωση επί του παρόντος δεν έχει κροταλίσματα κλπ.


Και μια αναμνηστική πριν τη φωτιά..  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #237 στις: Μαΐου 18, 2015, 00:35 »
Η οθόνη ειναι μια ξεχωριστή πλακετιτσα κολλημένη πάνω στη μακρόστενη ανάμεσα στίς δύο μπαταρίες. Ειναι συνδεδεμένη με καλωδιοταινία με την μητρική. Θέλει πολυ πολύ προσοχή με κάποιο ψιλό και μυτερο καταβιδάκι χωρίς να πιέζεις σιγά σιγά να την ξεκολλήσεις και να την ξανακολήσεις ισια. Σιγά σιγά, μην την ραγίσεις η κόψεις την καλωδιοταινία. Καλυτερα να στο κάνει κάποιος που ξέρει.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #238 στις: Μαΐου 18, 2015, 15:06 »
Μολις ολοκληρώθηκε η πρώτη φόρτιση του istick,ηταν ενα πράγμα που το φοβόμουν να σας πω την αλήθεια, τελικά όλα καλά, ούτε το μοντ ζεσταθηκε ουτε ο φορτιστής!

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #239 στις: Μαΐου 18, 2015, 17:02 »
Η οθόνη ειναι μια ξεχωριστή πλακετιτσα κολλημένη πάνω στη μακρόστενη ανάμεσα στίς δύο μπαταρίες. Ειναι συνδεδεμένη με καλωδιοταινία με την μητρική. Θέλει πολυ πολύ προσοχή με κάποιο ψιλό και μυτερο καταβιδάκι χωρίς να πιέζεις σιγά σιγά να την ξεκολλήσεις και να την ξανακολήσεις ισια. Σιγά σιγά, μην την ραγίσεις η κόψεις την καλωδιοταινία. Καλυτερα να στο κάνει κάποιος που ξέρει.


Καλά προφανώς, θα το δώσω στον πατέρα τον "τεχνίτη". Απλά σε ρώτησα μπας και του κάνω την δουλειά πιο εύκολη. Σε ευχαριστώ  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2917 421253 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:35
από xristos99
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41658 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250263 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158856 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16036 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131533 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 299 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 316 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 320 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 468 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 293 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 768132 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966