vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

327 επισκέπτες, 0 χρήστες

Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #120 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 17:24 »
@ petra Δεν παρότρυνα κανένα δεν είπα πάρε είπα όταν δοκιμάσεισ η κοπελα το είπε οτι πέρα απο αυτών δεν έχει δοκίμασει  κάτι άλλο σε επισκευάσιμο και είπα την γνώμη μου απο την εμπειρία που έχω και στων kaufun αλλά και σε άλλους ατμό ..δεν είμαι με κανέναν ατμό ερωτευμένος και ουτε φανατικός σε κανένα  ακόμα και με των lemo ..απευθυνόμενος σε ενήλικες.. με γνώση και γνώμη και αυτή θα κρίνουν το τι θα πάρουν δεν πίεσα ποτε κανένα να πάρει κάτι με το ζόρι  όλα τα δάχτυλα δεν είναι ίσα έτσι και η γνώμες  τώρα σε άλλους  αρέσουν και σε άλλους όχι ..πολλές φορές διαβάζω πραγματα που δεν με βρίσκουν σύμφωνο με τα γραφόμενα  αλλά αυτό είναι η γνώμη του και δεν μπορω εγώ να παρεμβο  και να του κάνω των έξυπνο λογου ποιο παλιού στο ατμισμα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #121 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 17:37 »
Κρύβε χρόνια εσύ! :tongue_smilie: :laugh1:

Μα να μην πω ότι το πρώτο μας καρτοτανκ, μας το μοίρασαν με τον καφέ στον Μυστικό Δείπνο; Τότε ο SEB ήδη έστριβε αντιστάσεις, αλλά είχε κουτάκια διαθέσιμα μόνο για τους επίσημους συνδαιτήμονες...  :laugh1: Αν κατεβώ Αθήνα, θα σου δείξω τον χρυσό κλωνοκαυφούνη μου. Σαν τον αυθεντικό δεν ατμίζει, αλλά από μάτι σκίζει!

Γιώργο, δίκιο έχεις. Με το ζόρι, όντως, δεν προσπαθείς να επιβάλεις σε όλους λέμο και subtank... Η ζερόμ πάντως είναι ειδική περίπτωση. Αν της αλλάξω κρυφά τον καυφούνη της με τον ερλ μου, θα μου ρίξει 100ρα νικοτίνη στον καφέ μου.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #122 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 17:40 »
Ολα μεσα στο προγραμμα ειναι συνατμιστες μου  :) γνωμες/αποψεις...

* Γιωργο, εχει στραβωσει το κεφαλι μου, βαλε τη φωτο προφιλ σου κανονικα μωρε συντεκνε (μην ανησυχεις δεν σε ματιαζει κανεις)  O0

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #123 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:06 »
Χαχαχα  Tzenamo στο  FB και στο φόρουμ μέσω chrome είναι ίσια εδώ στο tapatalk την δείχνει ανάποδα θα πάω να κάνω περιστροφή απο την συλλογή και να ξανά ανεβασο να δω αν ερθει στα ίσια                                               

ΥΓ.φιλε προσπάθησα αλλά μάταιοσ κόποσ όπως και να την γυρνούσα έτσι την αποθηκεύει στο προφίλ μου τώρα αν κάποιος ξέρει κάποιο κόλπο ασ μου πει
Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:16 από giorgos maniadakis »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #124 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:19 »
Τώρα μικρυνε κιόλας :))

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #125 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:20 »
 :laugh_wave:

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #126 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 00:48 »
όλα τα δάχτυλα δεν είναι ίσα έτσι και η γνώμες  τώρα σε άλλους  αρέσουν και σε άλλους όχι ..πολλές φορές διαβάζω πραγματα που δεν με βρίσκουν σύμφωνο με τα γραφόμενα  αλλά αυτό είναι η γνώμη του και δεν μπορω εγώ να παρεμβο  και να του κάνω των έξυπνο λογου ποιο παλιού στο ατμισμα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνούμε στα δάχτυλα και στις γνώμες, διαφωνούμε στο ότι κάποιος προσπαθεί να κάνει τον έξυπνο. Νομίζω ούτε εσύ ούτε εγώ έχουμε τέτοια πρόθεση. Η αλήθεια είναι ότι έχω δοκιμάσει κλεφτά και τον ερλ αλλά το υγρό που έκανε το άτομο δε μου ταίριαζε, επομένως δε μπόρεσα να έχω αντικειμενική άποψη. Θεωρώ όμως πολύ τραβηγμένη την άποψη να κατατάσσει κάποιος τον καυφούν στην κατηγορία των εργοστασιακών, πόσο μάλλον και χειρότερο από αυτούς. Αλλο τι δε μας αρέσει ή τι δε μας καλύπτει κι άλλο η ισοπέδωση.
Είναι πολύ καλό το ότι έχουμε πλέον τόσες πολλές επιλογές, άρα και μεγαλύτερη ελευθερία στις προτιμήσεις μας. Προσωπικά βρήκα κάτι που με καλύπτει και μου ταιριάζει και "πάρκαρα" σε αυτό. Δε χρειάζεται να κάνω αγώνα δρόμου για να βρίσκω πάντα κάτι διαφορετικό ή ενδεχομένως καλύτερο, μόνο κ μόνο γιατί κάθε λίγο βγαίνει και κάτι καινούριο που συνήθως είναι και τσουχτερό στην τσέπη. Αλλά κι αν νιώσω ότι θέλω να βρω κάτι άλλο και μου ταιριάξει πολύ, πάλι δε θα γυρίσω να ισχυριστώ ότι, ναι ρε φίλε, ο καυφούν ήταν για τα μπάζα τελικά. Κάθε τι που σε βοηθάει να απολαμβάνεις και να καλύπτεις το "πρεζάκι" μέσα σου,  :tongue_smilie: είναι άξιο ύπαρξης κι εκτίμησης

Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #127 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 01:41 »

Μια εναλλακτική πρόταση αντί του Kayfun για κάποιον που θέλει να μπει στο χώρο των επισκευάσιμων θα μπορούσε να είναι ένας dripper π.χ.  magma που μπορείς να κάνεις τσιγαρίσιες τζούρες.
Άνετη πρόσβαση στο στήσιμο, γεύση, δυνατότητα για πολλούς πειραματισμούς και αλλαγές, εύκολη δοκιμή υγρών ενώ από θέμα απλότητας δεν έχει αντίπαλο.

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #128 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 12:51 »
Η πιο σωστή κουβέντα που ακούστηκε εδώ μέσα είναι ότι στους ατμοποιητές τα πάντα είναι "δούναι και λαβείν". Δεν υπάρχει δηλ κανένας ατμοποιητής που να είναι στα πάντα τέλειος οπότε διαλέγουμε με κριτήριο τι θεωρούμε σημαντικό ώστε εκεί να υπερέχει ο ατμοποιητής μας, υποχωρώντας με συμβιβασμούς στις αδυναμίες τους. Πχ κάποιος μπορεί να θέλει έναν πάμφθηνο ατμοποιητή οπότε υποχωρεί στην ποιότητα κατασκευής και τις πιθανές αστοχίες υλικού. Κάποιος άλλος θέλει να τον στήνει όπως όπως και να δουλεύει απροβημάτιστα, οπότε ίσως υποχωρήσει στο θέμα γεύσης (που μπορεί να μην τον νοιάζει κιόλας αν τον καλύπτουν υγρά που κοστίζουν 2€ το κιλό). Κάποιος άλλος μπορεί να είναι flavor junkee που λέμε (δηλ να είναι τρελός με τη γεύση) οπότε υποχωρεί σε ευκολία και πιθανώς τιμή. Τα πάντα μπαίνουν σε ζυγαριά.


Προσωπικά ο πρώτος μου επισκευάσιμος ήταν ένας KL+ (μετά από έναν μίνι Ναυτίλο που κατευθείαν πήγε για δώρο) τον οποίο αγάπησα. Λογική τιμή, στήνεται με το ένα χέρι όρθιος καθώς χοροπηδάω και αρκετά καλός από γεύση. Που με κούρασε; Στο ότι για να τον γεμίσω: ξεβίδωσε, βγάλε κατσαβιδάκι, ξεβίδωσε βιδούλα, πρόσεξε μην τσουλήσει πουθενά και την ψάχνεις, έχε μπουκαλάκι με μύτη και τούμπαλιν. Πήρα τον K4 που είναι ένα κλικ παραπάνω σε γεύση (όχι σπουδαία πράγματα), στήνεται το ίδιο εύκολα και απροβλημάτιστα και γεμίζει με κουβά χωρίς καν να φύγει απ'το μοντάκι. Που έχασα; Σε τιμή, μέγεθος και πολυπλοκότητα καθώς το να καθαριστεί είναι ολόκληρη επιχείρηση. Πριν λίγες ημέρες έπαιξα με έναν Phenomenon ενός φίλου και καθώς κι εγώ είμαι flavor junkee κόλλησα άσχημα μαζί του καθώς (λανθασμένα) πίστευα πως σε τανκάτο δε θα έπαιρνα καλύτερη γεύση από ότι στον Κ4. Τον παρήγγειλα λοιπόν κατευθείαν και τον περιμένω. Που έχασα; Στο ότι στον Phenomenon του φίλου μου δεν κατάφερα να κάνω ποτέ (στη μία μέρα που τον είχα) στήσιμο χωρίς να έχω διαρροές και είμαι σίγουρος ότι θα με παιδέψει κι ο δικός μου μέχρι να τον μάθω. Υποχωρώ όμως και το δέχομαι γιατί τη ζυγαριά την ισορροπεί η γεύση. Κάποιος επίσης μου είπε "πάρε dripper για τρελή γεύση". Σύμφωνοι, πρέπει όμως να αποφασίσω πόσο θα "γείρει" η ζυγαριά στο να στάζω-ατμίζω-στάζω-ατμίζω. Δούναι και λαβείν...

Αποσυνδεδεμένος dimitris76

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #129 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 13:02 »
Έχω την εντύπωση πως το νήμα είναι outdated, έχουν βγει πια άτμο πολύ ανώτεροι απο Kayfun.

Αποσυνδεδεμένος spyrosrg505

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #130 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 13:09 »
Για πες, οπως;

Αποσυνδεδεμένος dimitris76

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #131 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 13:12 »
Από Hurricane, ubertoot, squape μέχρι τους γνωστούς ελληνικούς υπάρχουν πια πολλές επιλογές.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #132 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 13:12 »
Σίγουρα έχουν βγει και πολλοί από μας έχουμε αντικαταστήσει τον καυφούν μας με κάποιον από δαύτους στην καθημερινότητά μας.Όμως, τον καυφούν δεν τον πουλήσαμε, γιατί σαν το πιστό σκυλί, όταν όλα θα πάνε στραβά εκείνες τις μέρες που ούτε η μάνα μας δε μας θέλει, αυτός θα παίξει.Έντιμα και εύκολα. Και αυτό είναι που τον κάνει εξαιρετικό ατμοποιητή, η φιλικότητά του ακόμα και προς τον πιο αρχάριο χρήστη.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #133 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 13:55 »
Έχω την εντύπωση πως το νήμα είναι outdated, έχουν βγει πια άτμο πολύ ανώτεροι απο Kayfun.

Πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι έτσι. Υποκειμενικά, μπορεί να θεωρούμε το ότιδήποτε καλύτερο από οτιδήποτε άλλο. Όμως πρέπει σε τόσο γενικά ζητήματα να λαμβάνουμε υπόψιν και την συμπεριφορά όλης της κοινότητας απέναντι σε ένα προϊόν και όχι μόνο την προσωπική μας γνώμη. Αν λοιπόν ήταν και το νήμα εκτός εποχής και υπήρχαν πολύ ανώτεροι ατμοποιητές από τους KF, ο SvoeMesto θα το είχε κλείσει το μαγαζί και θα πούλαγε κάστανα.

Δεν διαφωνώ ότι κατά την προσωπική μας άποψη, μπορεί οποιοσδήποτε ατμοποιητής να καλύπτει πολύ καλύτερα από έναν KF. Και δεν έχω καν αυθεντικό KF!

Κάποια χρόνια τώρα πολλοί κατασκευαστές διαφημίζουν ότι έβγαλαν Kayfun Killer. Μέχρι στιγμής, όμως, τα καϊφούνια φωνάζουν "δεν θα με θάψετε ποτέ κουφάλες νεκροθάφτες".

Και βλέπουμε...

Αποσυνδεδεμένος dimitris76

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #134 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 14:13 »
Όπως προανέφερα είναι η εντύπωση/άποψη μου και πιστευώ πως ο κόσμος του ΗΤ εξελίσσεται με τρομερούς ρυθμούς και συνεχώς βγαίνουν ενδιαφέροντα πράγματα. Άποψη μου είναι πως μπορεί οι καυφούνηδες να αποτελούν μια αξιόπιστη επιλογή αλλά έχουν βγεί και βγαίνουν πιο γευστικοί άτμοποιητές. Σίγουρα περιμένω με ενδιαφέρον το επόμενο δημιούργημα του Svoemesto.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342263 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50158 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11509 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193047 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios