vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

148 επισκέπτες, 3 χρήστες
stsoulos, Sergios, Milarepa

Twitter

Spark Plug For Smokers

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • *****
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψάξε και διάβασε,μετά δοκίμασε και μετά γράψε..
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #180 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 22:26 »
Τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Το σκέφτηκα και εγώ αυτό αλλά δεν βλέπω να αξίζει να καταπιαστείς με ένα μοντάκι που έχει 15$ για να το βελτιώσεις.
Όπως είναι κάνει τη δουλειά του μιά χαρά, άσε με εμένα να γκρινιάζω :))  :)) Απλά είμαι πολύ απαιτητικός απο τις αγορές μου μιας και το σκέφτομαι πάαααρα πολύ πριν τα δώσω.
Στο συγκεκριμένο σκέφτηκα: με τόσα λίγα που έχω τι παίρνω? Οι άλλες επιλογές είχαν και ηλεκτρονικά που δεν εμπιστεύομαι φρομ τσάινα.. :tongue_smilie:
Ε και λέω μηχανικό είναι, δεν θα πάθει τίποτα, ας το πάρω να κάνω τη δουλειά μου μέχρι να έρθει το άλλο που περιμένω (που λογικά δεν θα έχω προβλήματα και απογοητεύσεις!)
Και δεν θα πάθει πιστεύω. Σαν κατασκευή όπως είπα είναι απλή και αντέχει αν το προσέξεις.


Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #181 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 22:52 »
Τρίτη 16/8 μίλησα με τον προϊστάμενο, μου είπε δεν γίνεται τίποτα. Του πρότεινα να καταστρέψουν τα υγρά, ή να επιστρέψουν μόνο τα υγρά, όλα παρουσία μου, τίποτα. Είπε πως η μόνη λύση είναι να τα γυρίσουν πίσω και να πω στον αμερικάνο να τα ξαναστείλει χωρίς τα υγρά. Είπε σε κάποιον να κοιτάξει, τα γυρίσανε ήδη λέει.

Τετάρτη 17/8 πρωί με πήρανε τηλέφωνο αυτοί. Με ρωτάνε τι περιέχει το δέμα μου (προφανώς δεν το είχανε επιστρέψει ακόμα), ξαναλέμε τα ίδια. Μόνη λύση λέει να το ξαναστείλουν πίσω.
Άρα, μάλλον η κίνηση στο ταχυδρομείο είναι για την επιστροφή του δέματος.


Έχω ενημερώσει τον αμερικάνο να με ειδοποιήσει μόλις το λάβει, για να συννενοηθούμε τι και πως και πόσο θα σταλεί χωρίς τα υγρά.
Γεια σου Λιακουρα  :bye:
Εκανες παραλαβη ή ειναι πολυ πονεμενη ιστορια ακομα  :-[ :hmmm:

Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #182 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 23:44 »
Απο οτι φενεται σημερα εγινε παραδοση του δεματος στον αποστολεα.
Να προτεινω κατι;......
Μηπως θα ηταν καλυτερα να αναλαβει καποιος απο Αθηνα να παραλαβει το πακετο που σιγουρα το τελωνιο ειναι πιο χαλαρο.
Επισης μεγαλη σημασια εχει το τιμολογιο που θα το συνοδευει. Αν γινει καλη συνεννοηση με τον πωλητη δεν θα εχουμε ξανα προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #183 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 00:18 »
Εγώ, από το tracking της USPS, καταλαβαίνω πως σήμερα (22/9) έφτασε στα τοπικά γραφεία τους στην πόλη του Spring Hill, την έδρα της εταιρίας που το φτιάχνει.
Πιστεύω αύριο να το παραλάβει ο αμερικάνος και να μου στείλει μέιλ, για να συννενοηθούμε για να το ξαναστείλει.
Αυτός είπε πως ήταν πολύ διακριτικός στην συσκευασία. Τώρα θα του πω να το ξαναστείλει χωρίς υγρά.
(Εντωμεταξύ έχω φέρει ένα κάρο υγρά απ' τον κινέζο, nema problema. Πιστεύω πως έχουν εντολή να 'ζορίζουν' τα αμερικάνικα.)


Όπως ξαναείπα, όποιος δεν θέλει να περιμένει ας θεωρήσει την παραγγελία άκυρη, θα βρώ να τα δώσω.


Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #184 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2011, 01:29 »
Και εγω θα περιμενω την καινουρια αποστολη.
Αν σου δωσει νεο tracking ενημερωσε μας
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #185 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 03:33 »
Ξαναξεκίνησε το Καταραμένο Πακέτο  από αμέρικα, με έξτρα καλούδια σε αντικατάσταση των υγρών.
Ίδωμεν...

Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #186 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 19:11 »
Ηλια μηπως εχεις κανενα νεο;

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #187 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 14:40 »
Τί εκπληξούλα θα έχει το βράδυ; ;)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #188 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 15:20 »

Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν.Μπορείτε να ανταλλάσσετε χιουμοριστικά μηνύματα μέσω π.μ., όχι δημόσια.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg40657.html#msg40657

Το φόρουμ δεν "αποστειρώνεται" από τους συντονιστές, κρατήστε τις χρήσιμες πληροφορίες.
Το χιουμοριστικό ύφος ας είναι "τόσο-όσο" χρειάζεται για να διατηρείται ευχάριστο το κλίμα.   
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 15:30 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #189 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 15:24 »
 ::)  Ήρθαν τελικά ... ??? ?

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #190 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 21:24 »
Έχετε pm.

Αποσυνδεδεμένος vasos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #191 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 23:59 »
Το sp3 αξίζει για αγορά η τιμή του είναι πολύ καλή ?

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #192 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 21:30 »
Και ήρθε η ώρα για το review...


Μετά από απίστευτες περιπέτειες και εικοσπέντε χιλιάδες εναέρια χιλιόμετρα (αυτά τα sparki έχουν τρελλό miles bonus!), ήρθαν στα χέρια μου.






Το metallic έχει ένα όμορφο σαγρέ τελείωμα, το ροζ αδικείται στις φωτογραφίες - είναι ένα πιο βαθύ χρώμα, σχεδόν βυσσινί, ενώ το μαύρο είναι τελείως κλασσικό eGoχρωμα. Δίπλα ο ατμοποιητής τους με το φιλτράκι του, μία eGo 650ρα για σύγκριση, ο φορτιστής με τις μπαταρίες τους.
Από κάτω, μπαταριοθήκη εις τα εξ ων συνετέθη: από αριστερά η βάση (με το κουμπί), το σώμα και το πάνω άκρο.
Πατώντας το κουμπί στον πάτο κάνει επαφή το αξονάκι της βάσης στην μπαταρία και κλείνει κύκλωμα. Το χρυσαφί εξάρτημα είναι μέσα στο πάνω άκρο, και είναι σε μόνιμη επαφή με τον πόλο της μπαταρίας και τον κεντρικό πόλο του ατμοποιητή (είναι το χρυσαφί που φαίνεται στις συσκευές. Αυτός ο σχεδιασμός πρέπει να είναι ο λόγος που βγάζει πάσα 801). Πολύ απλή λειτουργία, δεν ξέρω αν έχει ηλεκτρονικά μέσα στον διακόπτη.


Εντυπώσεις:
Για μια μπαταριοθήκη δεν είναι πολλά αυτά που έχουν σημασία: αξιοπιστία, εμφάνιση, πρακτικότητα. Για την αξιοπιστία δεν μπορώ ακόμα να πω τίποτα. Από εμφάνιση, εμένα μου αρέσει. Από πρακτικότητα: μετά τα πέντε πρώτα κλικ, το δάχτυλο πάει μόνο του στο κουμπί. Το κουμπί δεν πατιέται μόνο του ούτε στην σφιχτότερη τσέπη πουκάμισου, δίπλα-δίπλα σε κινητά κλπ.
Επίσης: λέει για power regulator. Δεν ξέρω τι έχει, αλλά πραγματικά δεν έχεις διαφορά στην ισχύ μέχρι που ξαφνικά πατάς και δεν γίνεται τίποτα, μετράς την μπαταρία και είσαι στα 2.60-2.70 βολτ.
Στέκεται όρθιο χωρίς να πέφτει εύκολα όπως τα eGoειδή, ενώ η λιτή εμφάνισή του το κάνει διακριτικό.
Διαστάσεις: ύψος 6.8 εκ., διάμετρος 1.9 εκ. Βάρος (χωρίς μπαταρία): 24 γραμμάρια, με μπαταρία 41 - όσο ένα eGo.


Φορτιστής: φορτίζει μία-μία ή δύο μπαταρίες μαζί.
Μπαταρίες: 16340, 800mAh ονομαστική χωρητικότητα. [edit: unprotected]
Οι ατμοποιητές του είναι καλής ποιότητας 510, με πάσα για τον 801. Παίρνουν ότι φιλτράκια παίρνει και ο 510. Τα φιλτράκια του πακέτου είναι τα μανίσια 510.
Το θεωρώ όμως ιδανικό για κάρτο - η boge βγάζει κάρτο με πάσα για 801, ακριβώς ίδια με τον 510D κατά τα άλλα.
Με κάρτο και drip tip είναι η απόλυτη ξεγνοιασιά: ούτε χαρτοπετσέτες ούτε τίποτα. Βγαίνεις από το σπίτι με το sparki στο χέρι και μία μπαταρία και ένα μπουκαλάκι στην τσέπη. Τίποτα άλλο.


Value for money: η συσκευή μόνη της βγαίνει στα 16$, ενώ το πακέτο με τον φορτιστή, μπαταρίες, ατμοποιητή, 5 φιλτράκια και ένα υγρό στα 28$. Τα ταχυδρομικά είναι ολίγον τι τσουχτερά (flat 25$), αλλά αν το μοιράσετε έστω με έναν ακόμα τότε είναι συμφέρουσα αγορά.


Επειδή ο αμερικάνος έστειλε παραπάνω κομμάτια για να αντικαταστήσει τα υγρά στην μαζική παραγγελία που γύρισε πίσω, έχουν περισσέψει κομμάτια. Θα τα προτείνω σε κανα-δυο δικούς μου εδώ κι αν δεν τα θέλουν θα τα βγάλω στο σφυρί εδώ στο φόρουμ.


Συμπέρασμα: Απλή, εμφανίσιμη και πρακτική μπαταριοθήκη. Αν δεν ήταν τα ακριβά ταχυδρομικά, θα ήταν η κορυφαία αγορά.
Αλλά και έτσι, αξίζει.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 22:40 από Λιάκουρας »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #193 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 21:49 »
Ευάτμιστα Λιάκουρα :thumpup:
(Επιτέλους)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #194 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 21:53 »
Λιάκο απο βιασύνη δεν σου ευχήθηκα και εγώ, καλοάτμιστα!!!!!! ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114061 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506056 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154166 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568111 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243245 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293435 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1556 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762191 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 973 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3870 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13849 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios