vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, Pip, redvw74, Blackwolf, PsykieG

Twitter

Spark Plug For Smokers

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #195 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 22:22 »
να συμπληρώσω και εγώ κάτι ...
. Όταν πήρα στα χέρια μου το sparki απογοητευτικά λιγάκι γιατι μου φάνηκε πολυ ψεύτικο σαν mod . Σε αυτό συνετέλεσε οτι το κουμπί της μπαταρίας δεν δούλευε οπως θα έπρεπε (ανοίχτηκε και τεντώθηκε το ελατήριο που είχε μέσα ) και ότι το αλουμίνιο που είναι κατασκευασμένο του δίνει μια κάπως φθηνη όψη (εδώ που τα λέμε ειναι ένα φθηνό mod)
Όμως αυτό ήταν μέχρι να βάλω την μπαταρία επάνω και να αρχίσω να ατμίζω .
Πλούσια και καθαρή γευση μπόλικος ατμός (ο ατμοποιήτης του είναι εξαιρετικός ) πανάλαφρο λόγω αλουμινίου και απλούστατο .
Ένα καθαρά μηχανικό mod που παρά την πρώτη εντύπωση δεν το έχω αφήσει απο τα χεριά μου
Μικρο σε μέγεθος , ελαφρύ , βολικό , όμορφο και με πλούσιο ατμό τι άλλο να θέλω απο ένα ητ
Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο Λιάκουρα οτι είναι value for money γιατί το σπαρκι στα 3,7 volts αποτελεί μια οικονομική λύση αρκετα ενδιαφέρουσα

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #196 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 22:23 »
Χάλασε το κουμπί;

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #197 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 22:33 »
Τώρα που ξαναδιάβασα αυτό για το "power regulator" στο review σου Λιάκουρα, μήπως είναι θέμα των μπαταριών του πακέτου;
Εννοώ, μήπως είναι καλής ποιότητας οι μπαταρίες και το protection τους;

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #198 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 22:39 »
Δεν είναι protected.
Όταν έρθουν αυτές που παρήγγειλα από DX, θα σας πω (μην βιάζεστε... :laugh1: :laugh1: :laugh1: )


Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #199 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 23:00 »
Kαλοάτμιστα να είναι,παιδιά. :)
Λιάκουρα,ωραίο review :thumpup:
:bye:

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #200 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 23:01 »
Χάλασε το κουμπί;
το ελατήριο ειχε πρόβλημα δεν έκανε επαναφορά το πάταγες και έμενε πατημένο. :dontknow:
Πιστεύω πάντως οτι το power regulator είναι απο τις μπαταρίες . Θα δούμε ... τώρα το δουλεύω με μια aw imr16340  550 mah

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • *****
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψάξε και διάβασε,μετά δοκίμασε και μετά γράψε..
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #201 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 12:50 »
Καλοάτμιστα Λιάκουρα! :thumpup:


Αυτό με το ελατήριο το είχα κάνει και εγώ apoplous γιατί σαν να ζορίζονταν κάποιες φάσεις, και με λίγη βαζελίνη γύρω γύρω πατιόταν πολύ πιο άνετα. Μάλλον κάνει και καλύτερη επαφή μιας και μπαίνει πιο μέσα το κουμπάκι. Κάνει μια κάποια διαφορά.
Μαυρίζουν αρκετά πάντως μετά από χρήση τα καπάκια. Με λίγη οδοντόκρεμα γίνονται μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #202 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 14:17 »
Μάριε θα το έχω υπόψην μου καλή συμβουλή  :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος sakis.th

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #203 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 15:24 »
Πολύ ενδιαφέρον φένεται και πολυ value for money. Ειδικά για έναν αρχάριο όπως εγώ.
Λιάκουρα αν περισέψει τίποτα ενδιαφέρομαι.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ale3hs

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #204 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 11:26 »
θελει δικο του ατομιζερ, ειναι 510 με αλλο threading.... λιγο πακετο αυτο

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #205 στις: Νοεμβρίου 19, 2011, 16:46 »
και όμως δεν είναι καθόλου πακέτο όπως λέει και ο Μάριος
Χρειάζεται φυσικά αντάπτορα για 510 γιατί το έχουν για 801 (λόγω κατασκευής από ότι κατάλαβα, τους βόλεψε έτσι)
με αντάπτορα 801-510 μου δουλεύει άψογα

Πάντως και τα δικά του ατομάιζερ είναι super, και απ' οτι λέει ο κατασκευαστής κρατάνε απο 3-4 μήνες  :dontknow: .... Μακάρι να είναι έτσι 
Εμένα πάντως με έχουν κερδίσει ως τώρα με την γεύση και τον πλούσιο ατμό τους 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #206 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 14:14 »
Πολύ καλό review, Λιάκουρα.  :thumpup:
Μπήκε στα επιλεγμένα: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4134.msg130305.html#msg130305
Καλό θα ήταν να έχουμε κι άλλα τέτοια για άλλα mods. Θα συγκεντρώσουμε και ήδη υπάρχοντα όπου βρίσκουμε τέτοια.

Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #207 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 19:57 »
Τα δικά μου σχόλια.
Καταρχήν, έχω πάρει μπαταριές από dx  και δεν χωρούσαν  γιατί ήταν protected.
Έκοψα το chip που έχουν κάτω και τώρα πλέον χωραει μια χαρά
Οι μπαταριές που πηρά γράφουν 880mah και σύμφωνα με reviews είναι από τις καλύτερες αλλά σε μέτρηση που έκανα με ειδικό φορτιστή μου έβγαλαν περίπου 550mah με ρυθμό εκφόρτησης 1A

Το κάτω καπάκι έχει εκτός από το κουμπί και σύστημα προστασίας για την μπαταρία αν πέσει κάτω από τα 2,7 volt.
 Άρα και φτηνότερες μπαταριές μπορώ να αγοράσω και δεν έχω τον κίνδυνο να σκάσει η μπαταρία στην μούρη μου.
Απορώ  πως είναι δυνατόν όσοι φτιάχνουν τα υπόλοιπα mods να μην το έχουν εφαρμόσει ακόμα.
Ρισκάρουν χοντρά με την υγεία των πελατών τους. 
Για όσους δεν γνωρίζουν…. Όλες οι lipο/lion μπαταριές αν πέσει η τάση τους κάτω από 2,5 volts υπάρχει μικρός κίνδυνος να εκραγούν.
 Αν τώρα η μπαταρία αυτή είναι μέσα σε ένα mod όπου η μονή έξοδος διαφυγής της έκρηξης είναι προς τον ατμοποιητη  καταλαβαίνετε τι έχει να συμβεί.
 Η πιθανότητα πάντως να συμβεί είναι μικρή. Έχω πάει αρκετές τέτοιες μπαταριές κάτω από 2 volt σε ελεγχόμενο περιβάλλον και δεν είχα πρόβλημα.

Ο  808->510 από hg ταιριάζει μια χαρά αν και δεν βιδώνει μέχρι κάτω.

Το mod είναι παρά πολύ όμορφο και ελαφρύ. Δεν κουράζει στο χέρι  όπως αλλά mod που είχα.
Το κουμπί από κάτω μου πηρέ λίγο χρόνο για να το συνηθίσω.
Το μόνο αρνητικό μέχρι τώρα είναι ένα σίδερο που έχει μέσα για να ακουμπήσει η θετική πλευρά της μπαταριάς και  κάθε φορά που βγάζω την μπαταρία  αυτό φεύγει από την θέση του.
 Για να το ξαναβάλω μου παίρνει 5-10 δευτερόλεπτα αλλά όπως και να το κάνεις είναι σπαστικό.
Ο λόγος που επιμένω στα mods είναι γιατί όσες μπαταριές τύπου ego από διαφορετικούς κατασκέυαστες έχω πάρει πάντα το 50% χαλάσει μέσα στους πρώτους 3 μήνες.
Αν έχεις mod η πιθανότητα να σου καεί  η μπαταρία είναι ελάχιστη αλλά ακόμα και αν αυτό συμβεί αγοράζεις μια άλλη  που κάνει 2-3 ευρώ και έτσι ανανεώνεις τις 500 περίπου φορτίσεις που αντέχει. Τις μπαταριές τύπου ego αν αντέξουν 200 φορτίσεις χωρίς να χαλάσουν μετά τις πετάς γιατί θα κρατανε κάτω από 30% της αρχικής capacity.
Σύνοψη
Όμορφο, ελαφρύ, ασφαλές και πολύ φτηνό mod.  Όλα όσα θα περίμενα από το ιδανικό mod


« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 20:03 από makis555 »

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #208 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 15:43 »
απο αυτονομια πως παει με φουλ ατμισμα??

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #209 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 15:50 »
Με τις δικες του μπαταρίες τις lc 16340 γυρω στις 6-8 ώρες αν και ο κατασκευαστής λεει για όλη μέρα
Mε aw imr 16340 γυρω στο 5αρο !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116171 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824538 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507537 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8963 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154850 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243966 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294305 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1785 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762845 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1149 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4035 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem