vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 3 χρήστες
ZoeM, Buliwyf, Tol1as

Twitter

Spark Plug For Smokers

Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #165 στις: Αυγούστου 16, 2011, 22:51 »
Μηπως σου ειπαν ποτε το εστειλαν πισω;
Φανταζομαι δεν θα εχει κανεις απο εμας προβλημα να πληρωσει 3 ευρω παραπανω για να μας το ξαναστειλει.


Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #166 στις: Αυγούστου 17, 2011, 15:11 »
Λιακουρα βλεπω κινηση στο δεμα με σημερινη ημερομηνια.
Πες μου σε παρακαλω του ζητησες να κατασχεσει τα υγρα για να προσπερασουμε το προβλημα;
Μπορεις να μου στειλεις τα στοιχεια του (τηλ, ονομα) με πμ;
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2011, 15:31 από MAKIS129 »

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #167 στις: Αυγούστου 18, 2011, 11:49 »
λογικα θα τα στελνει το τελωνειο πισω στο Αμερικα...

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #168 στις: Αυγούστου 19, 2011, 12:04 »

Τρίτη 16/8 μίλησα με τον προϊστάμενο, μου είπε δεν γίνεται τίποτα. Του πρότεινα να καταστρέψουν τα υγρά, ή να επιστρέψουν μόνο τα υγρά, όλα παρουσία μου, τίποτα. Είπε πως η μόνη λύση είναι να τα γυρίσουν πίσω και να πω στον αμερικάνο να τα ξαναστείλει χωρίς τα υγρά. Είπε σε κάποιον να κοιτάξει, τα γυρίσανε ήδη λέει.

Τετάρτη 17/8 πρωί με πήρανε τηλέφωνο αυτοί. Με ρωτάνε τι περιέχει το δέμα μου (προφανώς δεν το είχανε επιστρέψει ακόμα), ξαναλέμε τα ίδια. Μόνη λύση λέει να το ξαναστείλουν πίσω.
Άρα, μάλλον η κίνηση στο ταχυδρομείο είναι για την επιστροφή του δέματος.


Έχω ενημερώσει τον αμερικάνο να με ειδοποιήσει μόλις το λάβει, για να συννενοηθούμε τι και πως και πόσο θα σταλεί χωρίς τα υγρά.


Αποσυνδεδεμένος IVANN

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμισμα βλαπτει σοβαρα τις καπνοβιομηχανιες
    • σελιδα FB των αρειανων στη ΛΕΡΟ
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #169 στις: Αυγούστου 20, 2011, 11:15 »
Τρίτη 16/8 μίλησα με τον προϊστάμενο, μου είπε δεν γίνεται τίποτα. Του πρότεινα να καταστρέψουν τα υγρά, ή να επιστρέψουν μόνο τα υγρά, όλα παρουσία μου, τίποτα. Είπε πως η μόνη λύση είναι να τα γυρίσουν πίσω και να πω στον αμερικάνο να τα ξαναστείλει χωρίς τα υγρά. Είπε σε κάποιον να κοιτάξει, τα γυρίσανε ήδη λέει.

Τετάρτη 17/8 πρωί με πήρανε τηλέφωνο αυτοί. Με ρωτάνε τι περιέχει το δέμα μου (προφανώς δεν το είχανε επιστρέψει ακόμα), ξαναλέμε τα ίδια. Μόνη λύση λέει να το ξαναστείλουν πίσω.
Άρα, μάλλον η κίνηση στο ταχυδρομείο είναι για την επιστροφή του δέματος.


Έχω ενημερώσει τον αμερικάνο να με ειδοποιήσει μόλις το λάβει, για να συννενοηθούμε τι και πως και πόσο θα σταλεί χωρίς τα υγρά.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΤΜΙΣΤΕΣ ΜΟΥ.διαβαζα με ενδιαφερον απο την αρχη κ εκει που ψηνομουν να δω τα review σας κ να παραγγειλω κ εγω,βλεπω οτι ακυρωθηκε  :-\
θα ηθελα κ εγω να το παραγγειλω καποια στιγμη,αλλα τωρα εχη ηδη φαει πολλα λεφτα στα ητ κ τα παρελκομενα(ακομα νεος ειμαι κ ψαχνομαι)

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • *****
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψάξε και διάβασε,μετά δοκίμασε και μετά γράψε..
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #170 στις: Αυγούστου 25, 2011, 15:18 »
Καλησπέρα!
Εύχομαι να σας έρθουν παιδιά, παρακολουθώ από την αρχή το θέμα και σας νιώθω.
Εγώ θα παραγγείλω αυτές τις μέρες 3 ξεχωριστά sp3, 2 μπαταρίες και φορτιστή.
Πακέτο δεν παίρνω για να μη γίνει καμιά μπινιά με τα υγρά όπως έγινε με την ομαδική.
Παρήγγειλα και αντάπτορες 801-510 από αλλού. Είμαι 99% σίγουρος ότι θα λειτουργεί, απλά αυτοί το αποτρέπουν για να παίρνεις τα δικά τους παρελκόμενα!
Το άλλο θέμα που με προβληματίζει είναι αν θα χωράνε οι 16340 protected που περιμένω να έρθουν. Λογικά ναι, μερικά χιλιοστά διαφορά έχουν... θα δούμε όταν έρθουν. Πάνφτηνο mod και ας έχει 25$ μεταφορικά.
Είδομεν...
Αν έρθουν θα ανεβάσω φώτο και σχόλια.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #171 στις: Αυγούστου 31, 2011, 20:09 »
Αγνοείται η τύχη του.


Μην σας κρατάω, όποιος θέλει από αυτούς που παρήγγειλαν ας θεωρήσει άκυρη την παραγγελία του, θα βρω να τα δώσω (αν τυχόν φτάσουν κάποτε ελλάδα...) No hard feelings.


Ίσως να φτάσει κάποτε το δέμα στα εγγόνια μου. Θα σπαζοκεφαλιάζουν να καταλάβουν τι είναι αυτό...


Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #172 στις: Αυγούστου 31, 2011, 22:29 »
εγώ είμαι ακόμη μέσα πάντως ... όταν με το καλό έλθουν  :angel:

Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #173 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 19:48 »
Συμφωνα με την usps το πακετο πηγε στην Αμερικη 12 Σεπτ.
Ελπιζω ο πωλητης να συμφωνησει να το στειλει αμεσα χωρις τα υγρα.

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • *****
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψάξε και διάβασε,μετά δοκίμασε και μετά γράψε..
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #174 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 20:35 »
Εγώ έκανα την παραγγελία στις 26/8 και 7/9 παρέλαβα.
Μου είχε πει άλλωστε ότι θα κάνει μία εβδομάδα εώς 10 ημέρες.
Εντάξει δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα κιόλας.
Την κάνει τη δουλειά του, αλλά όπως περιμένα με τόσο χαμηλή τιμή, δεν είναι και κάτι τρελό από άποψη κατασκευής. Την τρίτη μέρα άρχισαν να μαυρίζουν λίγο, διακόπτης και κεφαλή.
Οι δικές του μπαταρίες είναι unprotected 16340.
Παίρνει και protected xxxxfire απλά βιδώνεις μερικές σπείρες λιγότερες.
Πολύ απλό και έξυπνο σαν σχέδιο και ιδέα. Θέλει λίγο να συνηθίσεις, το να πατάς από κάτω. Χρειάζεται φυσικά αντάπτορα για 510 γιατί το έχουν για 801 (λόγω κατασκευής από ότι κατάλαβα, τους βόλεψε έτσι)
Με 306lr ατμίζω μια χαρά, όπως και με τα 510d lr.
Ένα μείον είναι ότι δεν κλειδώνει κάπως ο διακόπτης (που είναι από κάτω), για αυτό όταν το βάζω στην τσέπη τον ξεβιδώνω λίγο για να μην κάνει επαφή.
Για έξω και για 3,7v είναι μια χαρά σαν αρχή στα mods για εμένα.
Τώρα περιμένω ένα εξαιρετικό mod για να μπορώ να ατμίζω και στα 6v ::) και στα 3,7v με τις 18650 που έχω και πιάνουν αράχνες :(
Μόλις μπορέσω θα ανεβάσω και καμιά φώτο.

Α επίσης τον ρώτησα αν ετοιμάζει κάτι για 6v ή για 18650 και μου έστειλε αυτό:

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • *****
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψάξε και διάβασε,μετά δοκίμασε και μετά γράψε..
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #175 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 22:21 »
Χωρίς τον αντάπτορα:


Σε κομμάτια και η μπαταρία τους με μια ultrafire protected.
Το αφρολέξ μέσα το είχαν για να μην φεύγει το καρφί.


Σε σύγκριση το "ασημί" με 306lr και κώνο, με τη μαύρη έκδοση με 510d carto και με ένα eGo-T


Και εδώ με τον eGo-T πάνω (στον 801-510 βιδώνει μια χαρά)



Τώρα, μετά από κανά 10ήμερο που το ατμίζω (κυρίως σπίτι) δεν μπορώ να πω ότι με βόλεψε ο διακόπτης από κάτω (είναι κομματάκι άβολο). Στις μισές φορές που το πατάω δεν δίνει τάση (θέλει να κάνει σωστά επαφή το - από κάτω και για κάποιο λόγο δεν κάνει πάντα). Με τις protected δεν βιδώνουν όλες οι σπείρες (λογικό) Δεν τη μετάνιωσα τη αγορά, απλά λίγο απογοητεύτηκα. Χαμένα δεν θα πάνε (το μαύρο ούτως ή άλλως είναι για δώρο)
Σε γενικές γραμμές είναι οκ και οπως είπα δεν θα πάει χαμένο, που και που θα το χρησιμοποιώ στο σπίτι.
Για τα λεφτά του πάντως είναι μια χαρά (αν εξαιρέσεις τα μεταφορικά  >:( )
 :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 22:53 από Marios »

Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #176 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 17:51 »
Marios σε ευχαριστω πολυ για ολες τις πληροφοριες που μας εδωσες.
Αν εχεις και καποια αλλη σημειωση κανε την ποστ.

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #177 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 19:01 »
Eλα ρε, πολυ ομορφο ειναι. Τον διακοπτη θα τον συνηθισεις. Ιδιαιτερα αν μπορεσεις να φτιαξεις εσυ, η να ζητησεις απο καποιον αλλο εδω μεσα, να σου φτιαξει ενα κονεκτορα με 510 σπειρωμα, και με κανα-δυο βολτες λιγοτερες, θα εισαι κομπλε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • *****
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψάξε και διάβασε,μετά δοκίμασε και μετά γράψε..
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #178 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 20:06 »
Όμορφο είναι δεν λέω! Το μαύρο ξέφτισε λίγο το χρώμα στις άκρες, το ασημένιο πρέπει να είναι ατόφιο άβαφο, πάρα τις τόσες πτώσεις, δεν έχει καταλάβει τίποτα.
Όσο αναφορά τον διακόπτη, κόλλησα ένα πλαστικό αυτοκόλητο πάνω του σαν αυτό:
http://www.google.gr/imgres?q=%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1+%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF&um=1&hl=el&biw=1024&bih=653&tbm=isch&tbnid=kz5IWQTohQFbjM:&imgrefurl=http://www.johnart.gr/Catalogue/index.php%3Fmain_page%3Dindex%26cPath%3D6_331_338&docid=ljfz8TQHkBfA1M&w=225&h=500&ei=9RR6TrmcJMbrsgbQicnTDw&zoom=1&iact=rc&dur=43&page=1&tbnh=141&tbnw=63&start=0&ndsp=14&ved=1t:429,r:12,s:0&tx=31&ty=76

για να βγαίνει λίγο πιο έξω.
Δεν μπορεί να κάτσει όρθιο αλλά τουλάχιστον μπορώ να το πατάω πιο εύκολα.
Λέω να πάρω και βαζελίνη να βάλω στις σπείρες του για τυχόν απώλειες που διάβασα ότι μπορεί να έχουν αλουμινένια μοντ.
Όσο το κοιτώ και το επεξεργάζομαι τόσο περισσότερο με αρέσει. Αρκεί να μην μου κάνει χουνέρια! :)) 
Πάντως όποιος παραγγείλει, του προτείνω να πάρει και ένα τουλάχιστον ακόμα για ανταλλακτικά (και 2 και 3, να αξίζουν τα μεταφορικά) :laugh1: .
Επίσης όταν τελειώσα την παραγγελία και πήγα για πληρωμή, δεν δεχόταν την prepaid για κάποιο λόγο. Τους έστειλα e-mail και τους εξήγησα και μου έδωσαν e-mail για να πληρώσω σε pay-pal, μια χαρά!
Ιδιαιτερα αν μπορεσεις να φτιαξεις εσυ, η να ζητησεις απο καποιον αλλο εδω μεσα, να σου φτιαξει ενα κονεκτορα με 510 σπειρωμα, και με κανα-δυο βολτες λιγοτερες, θα εισαι κομπλε  :thumpup:
Αυτό για τον κονέκτορα δεν το κατάλαβα φίλε μου legend7gr. Να αλλαχθεί δηλαδή το δικό του που παίρνει 801 και να μην χρειάζεται αντάπτορα?

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #179 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 20:57 »
μπορεις να το συζητησεις με καποιον απο τους modders του φορουμ. Εγω μια ιδεα  εδωσα, που νομιζω οτι μπορει να πραγματοποιηθει. Αυτο που λεω ειναι, να σου φτιαξει καποιος ενα παρομοιο κονεκτορα, με μια-δυο βολτες λιγοτερες να χωραει καλα η protected, και να εχει ο καινουριος κονεκτορας σπειρωμα της αρεσκειας σου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571740 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7923 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121421 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 652 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 365 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326489 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8535 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297502 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827501 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios