vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

190 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #675 στις: Μαρτίου 30, 2017, 23:22 »
Spectrum

Θα συμφωνούσα με 1000 σε ότι λες αν ταυτόχρονα εξέλειπαν και άλλες μορφές καρκινομετάδοσης απο την καθημερινότητά μας....
μορφές οι οποίες λαμβάνουν χώρα μόνο και μόνο για τον πλούτο και την κυριαρχία.


Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #676 στις: Μαρτίου 30, 2017, 23:25 »
αυτό πάντως θα ήταν το απόλυτο όπλο στον πόλεμο που ξημερώνει (που ξημέρωσε δηλαδή)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #677 στις: Μαρτίου 30, 2017, 23:31 »
Νίκο, ναι, αλλά μέσα στο off  του θέματος, αυτό περνά από το χέρι μας.
Εντάξει, δυο μέρες γράφω εδώ μεταξύ σοβαρού και πολύ αστείου, αλλά, αν δούμε τι απαγορεύσεις έχουμε και τι ταμπού ξεπερνιούνται για να ευδοκιμήσουν οι νόμοι...
Μια ιδέα μου ήρθε, στο λυκόφως της μέρας, απλά.

Και για το on της υπόθεσης, το μαραφέτι αδερφάκι μας είναι...
Ναι μεν ο πατήρ είναι οι πολυεθνικές, ενώ εμείς γεννηθήκαμε από (ονειροπόλους) Κινέζους, πλην όμως, πώς μεγαλώνει κανείς...
Για τα υπόλοιπα καρκινογόνα μπορούμε να τα πούμε και αλλού.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #678 στις: Μαρτίου 30, 2017, 23:53 »
Καλησπέρα παιδιά

Οφείλω νομίζω μια διευκρίνηση για το φίλτρο του iqos:το τμήμα του φίλτρου που μπαίνει στο στόμα για να τραβήξουμε τη τζούρα δεν το είδα λερωμένο μετά την χρήση και μάλλον θα έπρεπε να το είχα γράψει στο χθεσινό πόστ μου για να μην δημιουργηθούν παρεξηγήσεις.
Δεν θέλω να στεναχωρήσω κανέναν αλλά πρέπει να πω αυτό που πραγματικά είδα.
Λυπάμαι για την αποχώρηση του Drakos γιατί σαν χρήστης της συγκεκριμένης συσκευής θα μπορούσε να φανεί χρήσιμος με την εμπειρία του(ήδη φάνηκε ).

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #679 στις: Μαρτίου 31, 2017, 02:17 »
 Κατανοω απολυτα οσα λετε, αλλα προσωπικα δεκαρα δεν δινω για το ρομαντικο του πραγματος "μεγαλη πολυεθνικη καπνοβιομηχανια απο την μια εναντι ονειροπολων Κινεζων η μικροκατασκευστων του η.τ. απο την αλλη".

Μακαρι το η.τ. να ειχε ξεκινησει απο μεγαλες πολυεθνικες, γιατι τα προιοντα  θα ηταν ηδη πολυ πιο ασφαλη απο την αγρια ζουγκλα που υπαρχει τωρα στο η.τ. διεθνως, με τον καθε πικραμενο να πειραματιζεται και να δοκιμαζει τις ιδεες του πανω μας.
Οχι φυσικα γιατι οι μεγαλες πολυεθνικες εχουν ιχνος ηθικης, αλλα γιατι υπολογιζουν τα παντα πριν κανουν καποια κινηση και το χρημα που θα χασουν σε περιπτωση αγωγων για αποζημιωση για ελλατωματικα η βλαβερα προιοντα κλπ.
Αν καποια μεγαλη πολυεθνικη μπει στο η.τ., προσωπικα θα παω τρεχοντας στα προιοντα της, μιας και στους Κινεζους ( και στους μικροκατασκευαστες υγρων) εχω μηδενικη εμπιστοσυνη.
Διαβαζα τις προαλλες σε ενα ξενο φορουμ, οτι η καμπανα του Ναυτιλου μου δεν ειναι απο ανοξειδωτο ατσαλι (οπως δικαιολογημενα νομιζα, μιας και για το τανκ παντου γραφεται οτι ειναι απο ανοξειδωτο ατσαλι), αλλα απο ..επιχρωμιωμενο κατι..
Αν ειναι αληθεια η ψεμματα τρεχαγυρευε, παντως αντι να ρισκαρω το χρωμιο να ερχεται σε συνεχη επαφη με τα υγρα που εξαερωνονται και μπαινουν στα πνευμονια μου, μαλλον θα αναγκαστω να σκασω 90+μεταφορικα να παρω το πανακριβο γνησιο kabuki, μιας και μαλλον ο ZEN οταν λεει οτι ειναι ολο το τανκ απο ανοξειδωτο ατσαλι, το εννοει.
Για να μην αρχισω για τα υγρα τι ζουγκλα επικρατει, πολλοι απο εσας, ως εμπειροτεροι στο ατμισμα, τα ξερετε καλυτερα.
Σορυ για το καπως οφ τοπικ, αλλα ηθελα να τα γραψω και μαλλον σε αυτο το θεμα με το προιον της μεγαλης πολυεθνικης  βρηκα την ευκαιρια..

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2017, 02:23 από haros »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #680 στις: Μαρτίου 31, 2017, 02:54 »
Και θα τα πλήρωνες χρυσά για να έχεις το προνόμιο να μην πεθάνεις...

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #681 στις: Μαρτίου 31, 2017, 09:10 »
Πάμε άλλη μια με στοιχεία: 
Κέρκυρα, τζίρος της λεγάμενης από τσιγάρα το 2016 16 εκατομμύρια αντί 35 εκατομμυρίων το 2006, η πτώση ειναι σχετικά αναλογική από χρονιά σε χρονιά.
Περίπου το 2010 από αυτα που λένε, ξεκινά η προσπάθεια για το IQUOS και βγαίνει στην αγορά το δειλά το 2015, κανονική διάθεση το 2016. 
Το ερώτημα ειναι γιατι να εμπιστευθώ μια εταιρία που ενω επί δεκαετίες και εις γνώση της, διέθετε προϊόν με καταστροφικές συνέπειες με τεράστια κέρδη, τωρα υποστηρίζει ότι διαθέτει κάτι προς όφελος της υγείας μου, ενω ειναι ο λόγος ειναι προφανής.
Και δεν επεκταθώ στην προώθηση και διαφήμιση του τσιγάρου παρα την απαγόρευση. Από την άλλη γούστα είναι αυτά, ας κάνει ο καθένας οπως ξέρει και μπορεί. Αλλά την αδυναμία την δική του να μην την προωθεί ως δικαιολογία, δεν ειμαστε εντελώς ηλίθιοι. 

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #682 στις: Μαρτίου 31, 2017, 09:57 »
Καλησπέρα παιδιά

Οφείλω νομίζω μια διευκρίνηση για το φίλτρο του iqos:το τμήμα του φίλτρου που μπαίνει στο στόμα για να τραβήξουμε τη τζούρα δεν το είδα λερωμένο μετά την χρήση και μάλλον θα έπρεπε να το είχα γράψει στο χθεσινό πόστ μου για να μην δημιουργηθούν παρεξηγήσεις.
Δεν θέλω να στεναχωρήσω κανέναν αλλά πρέπει να πω αυτό που πραγματικά είδα.
Λυπάμαι για την αποχώρηση του Drakos γιατί σαν χρήστης της συγκεκριμένης συσκευής θα μπορούσε να φανεί χρήσιμος με την εμπειρία του(ήδη φάνηκε ).

Δε νομίζω να στεναχωρηθεί κανένας chris66. Με έσωσες!

Απλά το κείμενό σου με έκανε να αναρωτηθώ τι ήταν αυτό που είδα εγώ. Κραγιόν, καφές?

Έχω ήδη ζητήσει να μου βγάλουν φωτο τα παιδιά που χρησιμοποιούν τι IQOS, γιατί άρχισα να αισθάνομαι τρελή. Και είδα ένα video....

Γιατί δεν μου απάντησε κανείς ότι η καφέ σκούρα πλευρά που έβλεπα ΗΤΑΝ Η ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΟΥ? Παιδια δεν το χρησιμοποίησα - δεν με αφήσανε για να μη γευτώ ξανά το τσιγάρο- σαν πρώην καπνίστρια,  δεν φαντάστηκα ότι η πλευρά η ΚΑΤΑΛΕΥΚΗ , όχι υποκίτρινη, ήταν του φίλτρου. Ζητάω συγνώμη για την παρεξήγηση, αλλά περισσότερο από όλους στεναχωρήθηκα εγώ.

Επιτέλους μπορώ να γράψω και την άποψή μου. Ως λιγότερο βλαπτικό από το τσιγάρο θα έχει μεγάλη απήχηση σε όλους τους καπνιστές γιατί είναι εύχρηστο, περισσότερο γνώριμο και απ ότι λένε όλοι με γεύση που είναι παραπλήσια του τσιγάρου. Φυσικά είναι ανταγωνιστικό του η.τ. προϊόν, με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τους ατμιστές.

Φίλε Drakos, λυπάμαι πολύ αν τελικά έγινα εγώ η αιτία να στεναχωρήσω εσένα.




Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #683 στις: Μαρτίου 31, 2017, 12:18 »
Αν ήθελε κάποιος να με διαφωτίσει.

1. Ενα πακέτο με 20 τσιγάρα = ένα πακέτο με 20 stick (μπάρες) για QUOS ??
    Από ότι βλέπω το δεύτερο είναι πολύ πιό μικρό από το κ.τ  και το μισό από 1 τσιγάρο 100ml 
    Μήπως ένας καπνιστής του ενός πακέτου κ.τ, χρειάζεται ΔΥΟ πακέτα με μπάρες για Quos για να ισοφαρίσει την ποσότητα και τη διάρκεια του αντίστοιχου κ.τ

2. Πόσο θα κοστίσει σε έναν καπνιστή του ενός πακέτου να το γυρίσει σε κάπνισμα Quos.
    Και πόσο επιπλέον θα κοστίσει σε έναν ατμιστή με υγρά D.I.Y, να ξεκινήσει το τσιγάρο με Quos.

   Καλά είναι τα βιολογικά προιόντα αλλά όταν δυσκολεύεσαι να πάρεις ντομάτες από τη λαική ....
   Πολύ καλό να πάρεις ένα BMW αλλά όταν δυσκολεύεσαι να αγοράσεις ακόμη και "παπάκι" .... 

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #684 στις: Μαρτίου 31, 2017, 12:18 »
 Ως λιγότερο βλαπτικό από το τσιγάρο θα έχει μεγάλη απήχηση σε όλους τους καπνιστές γιατί είναι εύχρηστο, περισσότερο γνώριμο και απ ότι λένε όλοι με γεύση που είναι παραπλήσια του τσιγάρου. Φυσικά είναι ανταγωνιστικό του η.τ. προϊόν, με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τους ατμιστές.






Kραταω αυτο Μαρια και συμφωνω μαζι σου και να προσθεσω και κατι ακομα.
Η ανοδος του ΗΤ τα τελευταια χρονια εγινε για να μην ξεχναμε λογω του αντικαπνιστικου νομου.Δεν ηταν λιγοι εκεινοι που καπνιζαν οπου επιτρεποταν και εβγαζαν το ΗΤ οπου απαγορευοταν το ΚΤ.
Τωρα να δω τι αυξηση θα εχει απο εδω και περα το ΗΤ  αν βεβαια εφαρμοστουν οι νομοι περι απαγορευσης.

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #685 στις: Μαρτίου 31, 2017, 12:32 »
Φίλε Drakos, λυπάμαι πολύ αν τελικά έγινα εγώ η αιτία να στεναχωρήσω εσένα.
Είπα ότι δε θα ξαναγράψω αλλά σου οφείλω μια δημόσια απάντηση.
Όχι Μαρία μου, δε φταις εσύ σε τίποτα όπως σου έγραψα και στο πμ που σου έστειλα.
Δε χρειάζεται να λυπάσαι λοιπόν και να νοιώθεις άσχημα. Δεν στενοχωρήθηκα για τίποτα.
Άλλοι είναι οι λόγοι όπως έγραψα και σε προηγούμενο post μου.
Την αγάπη μου σε όλους και καλή συνέχεια..

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #686 στις: Μαρτίου 31, 2017, 12:34 »
Γιατί δεν μου απάντησε κανείς ότι η καφέ σκούρα πλευρά που έβλεπα ΗΤΑΝ Η ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΟΥ? Παιδια δεν το χρησιμοποίησα - δεν με αφήσανε για να μη γευτώ ξανά το τσιγάρο- σαν πρώην καπνίστρια,  δεν φαντάστηκα ότι η πλευρά η ΚΑΤΑΛΕΥΚΗ , όχι υποκίτρινη, ήταν του φίλτρου. Ζητάω συγνώμη για την παρεξήγηση, αλλά περισσότερο από όλους στεναχωρήθηκα εγώ.

Παιδιά συγγνώμη αλλά τι σημασία έχει αν είναι η πλευρά του καπνού ή πλευρά του φίλτρου που έρχεται σε επαφή με το στόμα του χρήστη που μαυρίζει;

Ακόμα και αν το φίλτρο είναι κατάλευκο αποδεικνύει αυτό πως δεν υπάρχουν βλαβερές ουσίες;

Μπορεί το φίλτρο να έχει π.χ. τέτοια χημική σύσταση που να παραμένει λευκό παρά το ότι αόρατα μικροσωματίδια εξακολουθούν να περνάνε μέσα από αυτό...

Λέω εγώ τώρα... Γι αυτό επιμένω πάντα στις ανεξάρτητες επιστημονικές μελέτες  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2017, 12:41 από Fany Xou »

Αποσυνδεδεμένος milou83

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #687 στις: Μαρτίου 31, 2017, 12:39 »
Καλημερα ξανά και από μένα, χρήστης του iqos πλέον από το Σάββατο  που μας πέρασε ! Να σας πω την άποψη μου. Πριν από αυτό κάπνιζα 1 με 1 1/2 πακέτο davidoff! Την πρώτη μέρα εκανα τσιγάρα και ταυτόχρονα και αυτό , μετά συνέχισα μόνο με το iqos . Ομολογώ ότι σαν καπνίστρια ( το τονίζω ) και όχι σαν ατμιστρια με καλύπτει, το κτ δεν μου λείπει και ένα που δοκίμασα προχτές δεν μου άρεσε . Τώρα για το αν εκανα καλά και αν είναι καλύτερο είναι πολύ νωρίς να το ξέρω. Από το θέμα του οικονομικού πριν αγόραζα 1 με 2 πακέτα την ημέρα! Τώρα κάνω λιγότερο έως 1 πακέτο την ημέρα που κάνει 4€ .Απλά σας αναφέρω την εμπειρία μου και πάλι σαν καπνίστρια για να μην διημιουργηθουν παρεξηγήσεις!


Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #688 στις: Μαρτίου 31, 2017, 18:21 »
 @Mimis, η δουλεια της ειναι να πουλαει προιοντα καπνου, ειδε οτι πεφτουν οι τζιροι της λογω του η.τ. και της γενικοτερης τασης των νεων να μην εισερχονται στο καπνισμα (ευτυχως) και προσπαθει να τον αναπληρωσει, οχι γιατι αγαπαει τον καταναλωτη, αλλα γιατι καταλαβε οτι αυτο μπορει να γινει μονο με ενα ασφαλεστερο, σε σχεση με το κανονικο τσιγαρο, προιον.
Δεν διαφωνουμε σε κατι.
Αυτο που λεω ειναι οτι εαν ενα προιον εβγαινε απο μια μεγαλη πολυεθνικη,(πχ το η.τ., ΕΑΝ το εβγαζε) ειναι βεβαιο οτι θα το ειχαν "ξεσκονισει" πολυ περισσοτερο απο τον καθε Κινεζο νεοκοπο "καπιταλιστη" η τον αρπακολλατζη δημιουργο και παρασκευαστη υγρων.
Και αυτο, οχι λογω καποιας ηθικης (δεν υπαρχει κατι τετοιο στην επιδιωξη του κερδους), αλλα γιατι οι μεγαλες εταιρειες ξερουν να φυλανε τον πισινο τους.

@PGIOUR, αυτο που γραφεις οτι ο καπνιστης, επειδη τα στικακια αυτα ειναι μισα σε μηκος θα χρειαζεται διπλασια ποσοτητα για να αναπληρωσει την εμπειρια που εχει με το κτ, δεν ειμαι σιγουρος οτι ισχυει, μιας και το πριπρικι αυτο δεν περιλαμβανει καυση, αλλα θερμανση του εμποτισμενου με pg καπνου, μπορει δηλαδη το "μπουχτισμα" να ειναι διαφορετικο, αυτο ας μας το πουν οσοι το κανουν.
Ομως δεν βλεπω τον λογο ενας ατμιστης να στραφει στο προιον αυτο, δεν αφορα ατμιστες, αλλα καπνιστες.

Παντως δεν ειναι και πολυ σωστο, κατα την γνωμη μου, να αντιμετωπιζουμε το μαραφετι αυτο η οτι αλλο βγει στο μελλον με την νοοτροπια που αντιμετωπιζουν οι ασχετοι (καπνιστες η μη) το ατμισμα.
Απο οτι καταλαβαινω και διαβαζω, περιεχει μεν το εισπνεομενο προιον βλαβερες ουσιες,(καπνος γαρ) αλλα σε μικροτερες ποσοτητες απο το κ.τ που κανει καυση.
Θυμιζω οτι και το η.τ. κανεις σοβαρος επιστημονας δεν ισχυριζεται οτι ειναι ασφαλες προιον, αλλα ασφαλεστερο (κατα 90-95%) του κ.τ. (συμφωνα με τους Αγγλους).
Και οτι εχουμε πολυ δρομο μπροστα ακομα (και ερευνες) για να γινει ακομα πιο ασφαλες, (γευσεις, συρματα, θερμοκρασιες).
Προσωπικα παρακολουθω προσεκτικα τις ερευνες που δημοσιευονται, οπως στο μπλογκ του δρ Φαρσαλινου, γιατι θελω να ατμιζω με τον ασφαλεστερο  δυνατο τροπο, το οτι ειναι απλως "πιο ασφαλες" δεν μου φτανει.(ξερω γω κατα ποσο ειναι ασφαλες να ριχνω 200watt σε συρμα ταδε εξωτικου υλικου και να εξατμιζω υγρο με συνδυασμο 4 γευσεων-δεκα χημικα η καθε μια απο αυτες, δεν ξερω, γιαυτο παω χαλαρα και οσο το δυνατον πιο απλα..)

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2017, 18:36 από haros »

Αποσυνδεδεμένος cydon

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #689 στις: Μαρτίου 31, 2017, 18:44 »
@haros
Πώς κατά τη γνώμη σου πρέπει να το αντιμετωπίσουμε; Μήπως καλόπιστα και ως πιθανοί αγοραστές; Υπάρχει λόγος να το αντιμετωπίσουμε με τον α ή β τρόπο;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499206 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy