vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Γενική συζήτηση για mods

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #570 στις: Ιουνίου 25, 2013, 15:26 »
Που ακριβώς πιάνουν βρωμιά? Στους πόλους? Και από προέρχεται η βρωμια? Βγάζει η μπαταρία μακα? Από σπινθήρες ή κάτι άλλο? Καθάρισμα με οινόπνευμα?

Sent from my 2 using (frequently) my brain.


Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #571 στις: Ιουνίου 25, 2013, 16:54 »
Aκομα και αν υπήρχε εγγυηση θα άρχιζαν τα ''μήπως σου έπεσε κάτω?''  ''μηπως βάζεις μη προτεινόμενες μπαταρίες'' κλπ...
Δεν βρισκεις άκρη ειδικά με μοντ που ερχονται από κίνα.Αντε και εδω στην Ελλάδα πάς στο μαγαζί που το αγορασες και μπορει να σου το αλλάξει για να δειξει καλός επαγγελματίας, όταν ομως αγοράζεις από κίνα το ιδιο προιον στη μισή τιμη μην περιμενεις τίποτα παραπάνω απ΄το να παρακαλάς να μην χαλάσει... :yes:
Εγώ μιλάω για μοντάκια από Ελληνικά μαγαζία που δίνουν εγγυήσεις!!!!!!! 'Οταν τους το πας όμως πίσω κάνουν την πάπια. Ας το δηλώνουν εξαρχής το τί καλύπτεται για να κρίνουμε την αγορά μας

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #572 στις: Ιουνίου 25, 2013, 18:36 »
Που ακριβώς πιάνουν βρωμιά? Στους πόλους? Και από προέρχεται η βρωμια? Βγάζει η μπαταρία μακα? Από σπινθήρες ή κάτι άλλο? Καθάρισμα με οινόπνευμα?

Sent from my (Image removed from quote.) 2 using (frequently) my brain.

Τα mods γενικα (ηλεκτρονικα,μηχανικα) εκει που περναει το ρευμα,διμιουργουνται ηλεκτρικα τοξα.
Εκει εχουμε καποια θερμοκρασια,με αποτελεσμα εστω και η σκονη ακομα να μαγνητιζεται και να δημιουργειται η μακα.Ακαθαρσια που δεν μπορεις να αποφυγεις,θελοντας και μη.
Αυτη ημακα δεν ειναι μονο σκονη.Τα ιδια τα υλικα απο τα οποια περναει το ρευμα,δημιουργουν ενα ειδους <φιλμ> που μαζι με οτι αλλο ατμοσφαιρικο καιγετε στο σημιο αυτο συμβαλει στην δημιουργια της μακας.Απο την μακα αυτη,το ρευμα δεν περναει,ειναι κατι σαν μονοτικο,με αποτελεσμα να πατας με δυναμη το κουμπι στο μηχανικο μοντ κι ομως να μην εχεις αποτελεσματα λογο απωλειων.
Το ιδιο συμβαινει και με τα ηλεκ/κα,απλα εκει δεν πατας με δυναμη γιατι θα κανεις ζημια.Απωλειες,διαρκεια,αποδοση ειναι σε μαυρα χαλια.Στο ηλεκ/κο mod ανεβαζεις volts και ειναι καλυτερα τα πραγματα,εχεις δυναμη αλλα η μπαταρια δεν κραταει πλεων οσο κρατουσε.
Ο καθαρισμος που κανω ειναι με οινοπνευμα και ξυδι.Τα αφινω για λιγο μεσα και μετα με ενα πανακι ή με χαρτι καθαριζω τα σπειρωματα,επαφες,διακοπτη (μηχανικο) και σωμα.
Στα ηλεκ/κα τα σπειρωματα και γενικα οπου χωραει το χερι μου.
Δεν ειμαι δασκαλος,αν ξερει καλυτερα ή κατι αλλο καποιος ας ποσταρει. :) :)

Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #573 στις: Ιουνίου 26, 2013, 00:24 »
τελικα υπάρχει mod μηχανικο 14500 με το κουμπι πάνω?  (...στρογγυλο?   ;D )

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #574 στις: Ιουνίου 26, 2013, 01:26 »

Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #575 στις: Ιουνίου 26, 2013, 01:34 »
thx φιλε, αλλά αυτο μηχανικο δεν ειναι.

(btw το εχω παραγγειλει το συγκεκριμένο, στο δρομο είναι. )

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2013, 07:53 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #577 στις: Ιουνίου 29, 2013, 10:58 »
Ποιά είναι η διαφορά μηχανικού από ηλεκτρονικό  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος koslap62

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #578 στις: Ιουνίου 29, 2013, 11:06 »
Τα ηλεκτρονικα εχουν πλακετα που ρυθμιζεις τον τροπο ατμισματος οπως θες σε ποια ισχυ και ταση, τα μηχανικα δεν εχουν πλακετα και λειτουργουν με την μπαταρια τους που αποφορτιζεται με το ατμισμα χωρις να εχεις σταθερη ισχυ.
Τα μηχανικα εχουν ντιζαιν και μικρο μεγεθοςμε καλη ποιοτητα κατασκευης, τα ηλεκτρονικα εχον καλη ποιοτητα αν και μερικα ειναι σαν τσιγαροχαρτα, αλλα απο μεγεθος ειναι μεγαλυτερα και ιστερουν και στο ντιζαιν

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #579 στις: Ιουνίου 29, 2013, 11:09 »
Το μηχανικό βάζεις την μπαταρία μέσα, και σου "πετάει" ουσιαστικά όσα volt έχει η μπαταρία, με μια μικρή πτώση μόνο από αγωγιμότητα του μετάλλου του.


Το ηλεκτρονικό παρέχει κάποιες ασφάλειες, πιθανόν ρύθμιση για την τάση εξόδου (Volt) αλλά επίσης κρατά θεωρητικά μία σταθερή τάση

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #580 στις: Ιουλίου 11, 2013, 14:00 »
Παιδιά Πέστε μου εναν τροπο για καθαρισμό μακας-μαγνητισμού για το modaki μου κ σε ποια σημεία του θέλει περισσότερη προσοχή

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας tapatalk 2



Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #582 στις: Ιουλίου 15, 2013, 23:01 »
παιδιαα εσεις οι διαβασμενοι και ψαχμενοι.. κανα VV 16αρι περιπου σαν το VV No1 ομως  σε ss υπάρχει?
γιατι εχω βρει τον μπελα μου με τα νικελ  :yes: μεσα σ ενα χρονο εχω αγορασει πεντε  :wall: :wall:
λογο κρεμων μανων διαλιτικων κτλπ   :))

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #583 στις: Ιουλίου 15, 2013, 23:23 »
Για κοίτα εδώ
βγαίνει σε ss
(έτσι λένε τουλάχιστον)

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #584 στις: Ιουλίου 17, 2013, 01:19 »
L-Rider Robust Stainless Steel
http://www.freesmoking.gr/l-rider-robust

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498862 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 54 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy