vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Mimhsdr, grag, Ducati.Jimakos, pontioskon

Twitter

Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #165 στις: Αυγούστου 10, 2015, 20:10 »
ναι θα σου προτεινα το πρωτο,για λογους αυτονομιας,δυναμης και μεταβλητης ισχυος-τασης,υπαρχει και το istick 20 μονο που αυτο δεν εχει αυτορυθμιζομενο πολο,βγαινει πιο φθηνο (αν δεν σφγγεις υπερβολικα τον ατμο σου δεν εχεις προβλημα,εγω το εχω πολλους μηνες) και ειναι πολυ βολικο (μικρο στο μεγεθος),θα κερδισεις χρηματα ετσι,γνωμη μου

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #166 στις: Αυγούστου 10, 2015, 20:12 »
Τι εννοεις αυτορυθμιζομενο πολο; και τι εννοεις να σφιγγο τον ατμο? :Ρ Σορρυ αλλα ακομα ψαχνομαι!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #167 στις: Αυγούστου 10, 2015, 20:29 »
Το istick 30, που θα το βρεις και σαν mas στη nobacco είναι μια πολύ καλή περίπτωση. Υπάρχει σε όλα σχεδόν τα καταστήματα, οπότε μπορείς να τσεκάρεις διαθεσιμότητες σε χρώματα και τιμές.
Εχει κάποια μπάνερ στο φόρουμ, αλλά και λιστα καταστημάτων εδώ, που περιλαμβάνει νήματα με τις εκπτώσεις για τα μέλη.
Η υποδοχή στην μπαταριοθήκη για τον ατμοποιητή είναι ο πόλος. Σε κάποια μοντ το κάτω μέρος του πόλου έχει ελατήριο για να εφαρμόζει τέλεια στον ατμοποιητή, χωρίς να είναι πολύ βαθύς για κάποιους και να μην κάνει επαφή ή πολύ ρηχός για κάποιους άλλους και να είναι το κάτω μέρος του ατμοποιητή στον αέρα.
Από το κατάστημα που αγόρασες το πρώτο σου η.τ. φαντάζομαι ότι θα σε ενημέρωσαν πως όταν βιδώνεις τον ατμοποιητή στη μπαταρία δεν πρέπει να τον σφίγγεις, αλλά να βιδώνεις όσο να κουμπώσει.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #168 στις: Αυγούστου 10, 2015, 20:52 »
Και αυτο πως το ξερεις; Εγω απλα βιδωνω μεχρι να σταματησει να βιδωνει. Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι το ζοριζω.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #169 στις: Αυγούστου 10, 2015, 21:00 »
 Αυτό που σου λεει η Petra ειναι οτι οι μπαταριες που δεν εχουν ελαττηριο στον πολο, εαν βιδωνεις σφιχτα τον ατμο πανω σιγα σιγα ο πολος θα "καθεται" με αποτελεσμα καποια στιγμη να μην ειναι λειτουργικη η μπαταρια. Ειτε θα κανεις ζημια στον πολο και θα ξεκολλησει είτε θα έχει "κατσει" τόσο ωστε να μην κάνει επαφη ο ατμο και φυσικα να μην δουλευει.

 Το "αυτο πως το ξέρεις" το βρίσκω ατυχες, απο την στιγμη που ρωτας κατι για να σου απαντησουν κάποιοι με εμπειρια πάνω στα θεματα.. Σου απαντησε εμπειρικα και γιατι ετσι ειναι, διαπιστωμενο..  ;)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #170 στις: Αυγούστου 10, 2015, 21:09 »
Και αυτο πως το ξερεις; Εγω απλα βιδωνω μεχρι να σταματησει να βιδωνει. Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι το ζοριζω.
τοτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα,αυτος ειναι ο σωστος τροπος

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #171 στις: Αυγούστου 10, 2015, 21:20 »
Δηλαδη προτεινετε καλυτερα τον MAS απο τον 20 της eGO?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #172 στις: Αυγούστου 10, 2015, 21:20 »
Και αυτο πως το ξερεις; Εγω απλα βιδωνω μεχρι να σταματησει να βιδωνει. Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι το ζοριζω.


Καλέ μου φίλε, από τα λίγα πόστ που έχεις μέχρι στιγμής φαίνεται να είσαι καινούργιος στο χώρο του ατμίσματος.
Άκου λοιπόν τη συμβουλή μου και δεν θα χάσεις.
Το φόρουμ μας είναι μία αληθινή εγκυκλοπαίδεια, ένας θησαυρός γνώσεων πάνω στο Η.Τ.
Πιάσε λοιπόν όποτε έχεις χρόνο και άρχισε να μελετάς τα διάφορα νήματα που αφορούν στο ξεκίνημα της ατμιστικής σου δραστηριότητας.
Κανένας δεν γεννήθηκε μαθημένος. Οι περισσότεροι από μας ήρθαμε στο χώρο χωρίς να ξέρουμε καν τα βασικά και με μελέτη και βοήθειες από συνατμιστές αποκτήσαμε κάποιες γνώσεις που μόνο καλό μας έκαναν.
Επίσης καλό θα ήταν αν έχεις κάποιον φίλο ή κάποιο κατάστημα που εμπιστεύεσαι, να τους παρακαλέσεις να σου κάνουν κάποια "ιδιαίτερα" και να σου λύσουν τις όποιες εύλογες απορίες σου κατ' ιδίαν πάνω στα βασικά του Η.Τ.
Από εμάς που ξέρουμε πέντε πράγματα παραπάνω θα έχεις στήριξη και βοήθεια σε ότι χρειαστείς. :)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #173 στις: Αυγούστου 10, 2015, 21:23 »
Δηλαδη προτεινετε καλυτερα τον MAS απο τον 20 της eGO?
το MAS ειναι το istick της eleaf απλα με το λογοτυπο της nobacco

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #174 στις: Αυγούστου 10, 2015, 21:39 »
Απλα ειδα οτι της nobacco παει μεχρι 30W (αχρειαστο προς το παρον). Μονο αυτο εχουν διαφορετικο; Απο ποιοτητα και τα 2 το ιδιο? H nobacco εχει καλυτερη εξυπηρετηση;

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #175 στις: Αυγούστου 10, 2015, 21:47 »
Σε αυτο ο καλυτερος κριτης εισαι εσυ (θεμα εξυπηρετησης) απο εκει και περα παλι εσυ κρινεις ποσα χρηματα διαθετεις και ποιο mod εσενα σε ικανοποιει στις διαφορες παραμετρους αναλογα με το τι ατμισμα κανεις

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #176 στις: Αυγούστου 10, 2015, 22:01 »
το 10ρι εχει ένα θέμα: δουλεύει καλά μόνο με κάποιους ατμοποιητές. Κάποιοι άλλοι που θέλουν περισσότερα βατ, δουλεύουν υποτονικά πχ ναυτίλος, k1, κλπ
το 20ρι έχει ευπαθή πόλο
το 30ρι θα σου κάνει δουλειά κι ας μην το δουλεύεις πάνω από 15.
Θα μου επιτρέψεις επίσης ως γυναίκα να σου πω ότι όταν ένας άνδρας λέει το βίδωσα μέχρι να σταματήσει, ενίοτε όταν πάω να το ξεβιδώσω εγώ, θέλω τανάλια.  :laugh1: :laugh1:  Στο θέμα του ατμοποιητή, αυτό που σου είπαν οι από πάνω μου είναι πως όταν λέμε να μη σφίγγεις, στην πράξη εννοούμε "γυναικείο" βίδωμα. Λίγο να το πιάσεις με τα 2 δάχτυλα, να αρχίσει να ξεβιδώνει.
Εννοείται βέβαια ότι και ρυθμιζόμενος να είναι ο πόλος, σφιχτό βίδωμα καλό είναι να μην κάνουμε.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #177 στις: Αυγούστου 10, 2015, 22:05 »
Αχαχαχ, σωστα  :laugh1:   


Εγω ρωταω καθαρα απο αποψης τι ειναι πιο αξιοπιστο, απ οσο ξερετε.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #178 στις: Αυγούστου 10, 2015, 22:14 »
το 30ρι από τα 3 αυτά είναι το πιο αξιόπιστο και βολικό.
επίσης το 40ρι, που μόλις κυκλοφόρησε και σου δίνει δυνατότητα να εκμεταλευτείς και κάποια άλλη λειτουργία που έχει:
Αν ο ατμοποιητής σου δέχεται κεφαλές με σύρμα νικελίου ni200, μπορείς αντί να ρυθμίζεις βατ, να ρυθμίζεις επιθυμητή θερμοκρασία. Ετσι, δεν ατμίζεις ποτέ σε θερμοκρασίες "καύσης" και δεν κινδυνεύεις να πάρεις καμμένο αν ξεχάσεις να γεμίσεις.
Πολλές πληροφορίες μαζεμένες τώρα, αυτό άστο για αργότερα.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #179 στις: Αυγούστου 10, 2015, 22:18 »
Ολα χρησιμα ειναι! Ολες οι πληροφοριες καλοδεχουμενες! Το 40αρι απο ποια εταιρια;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 498998 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 94 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy