vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Vaporshark RDNA 40

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #465 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:50 »
Εγω απλα σου μετεφερα οτι εχω διαβασει.
Δυστυχως για τα οσα προβληματα εχουν δημιουργηθει, ευθυνεται η evolv,
τα ακουει η vaporshark & με τη σειρα τους οι μεταπωλητες/καταστηματαρχες.

Τα περισσοτερα σκηνικα που εχω διαβασει, εχουν να κανουν με αμερικανους ατμιστες, οι οποιοι εχουν
παραγγειλει το μοντακι απευθειας απο τη vaporshark.

Η αναμονη για να λυθει το οποιο προβλημα, ειναι μεγαλη ακομη κ για κατοικους των ΗΠΑ.
Ποσο μαλλον για ολους τους υπολοιπους.

Για το αν επρεπε να εχει καβαντζα ο καταστηματαρχης για τετοιες περιπτωσεις, τι να σε πω..
Σκεψου το λιγο κ απαντησε μονος σου. Αναλογισου ομως τιμες προϊοντος, εξοδα αποστολης, τελωνεια κτλ. + το ρισκο.
Αλλο να μιλαμε για ενα προϊον αξιας 5-10€, κ αλλο για 200€.

Εσυ εδωσες τα λεφτα & θα πρεπει να βρεθει λυση. Εννοειται αυτο.
Ομως, θα πρεπει πρωτα ο καταστηματαρχης να μιλησει με την vaporshark
για να μπορεσει να σε εξυπηρετησει αναλογως. Στην τελικη, μεταπωλητης του προϊοντος ειναι & οχι ο κατασκευαστης.



ΥΓ: Το rdna τι εγγυηση εχει απο την vaporshark? Νομιζω 4-5μηνες. Αρα, το προβλημα θα λυθει οπως κ να χει..
Απλα μπορει να παρει καιρο λογω αποστασης.

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #466 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:51 »
Το καταστημα ειναι μεταπωλητης και οχι κατασκευαστης...οποτε δεν υποχρεουται να χει καβατζα (την οποια μετα δε θα μπορει να μεταπουλησει) ωστε να καλυπτει το καθε ελατωματικο προιον.

"Υποστηρίζετε τα ελληνικα φυσικά καταστήματα, και ας είναι πιο ακριβά, θα είναι πάντα δίπλα σας και θα έχετε υποστήριξη!". Τουλάχιστον, κάτι τέτοια λέγονται. Του sakis δεν του δωσανε καν ένα άλλο μοντάκι έστω και άλλου τύπου να μπορεί να ατμίζει. Καλύτερη αντιμετώπιση θα είχε απο Fasttech, ffs.

Αποσυνδεδεμένος sakis242

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #467 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:55 »
Παιδιά καταρχήν δεν έχω κάτι με τον άνθρωπο στο μπιχλιμπίδι ούτε να τον εκθέσω σε κάτι αλλά είναι η πικρα μου το να έχω πληρώσει κάτι το οποίο να μην μπορώ να το ευχαριστηθώ

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #468 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 00:00 »
Μην μπερδευεστε και παρερμηνευετε αυτα που λεγονται. Ναι εχω καταστημα με αλλου ειδους προιοντα, αυτα που ειπα ομως ισχυουν παντου και ειναι κανονας. Επισης στη τιμη χονδρικη -λιανικη που ανεφερες βαλε τελωνιο κ φορολογια και δες το καθαρο κερδος. Και επειδη το ανεφερες κ πριν εγω προσωπικα αν ειχα τετοια επιχειρηση το συγκεκριμενο δε θα το εμπορευομουν.
Δεν ξερω τον μπιχλιμπιδι (2 φορες εχω περασει στο ασχετο να παρω κατι βασεις επιδη ηταν ανοιχτος) και δεν τον υποστηριζω.
Οσο για το αν ειναι υποχρεωμενος να σου δωσει αλλο μοντακι σαφεστατα κ δεν ειναι , αν το κανει για το καλως εχειν των πραγματων ειναι αλλο θεμα.
Και για να μη λεμε ασαφειες απο την φαστεκ τι καλυτερο θα χε;; Θα το στελνε πισω, θα το λαμβαναν σε 2-3 βδομαδες κ ισως του στελναν αλλο η τα λεφτα του πισω σε αλλο τοσο διαστημα..
Ειμαμε μη λεμε ασαφειες.. Φιλε σακη δυστηχως εισουν ατυχος... Αλλα μην ανησυχεις θα βρεθει λυση

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #469 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 00:10 »
To μόνο που με χαλάει στην όλη φάση είναι το "περίμενε".Κατ'εμέ,δώσμου τα χρήματα μου πίσω,κάνε ότι
είναι να κάνεις,και όταν βγάλεις άκρη,ενημέρωσε με να το αγοράσω ξανά.Πώληση ελλατωματικού προϊόντος
άσχετα αν είναι απλός μεταπωλητής ή κατασκευαστής ή αντιπρόσωπος δεν μου λέει κάτι.Απο την στιγμή
που είναι φυσικό κατάστημα,φέρει τις ίδιες ευθύνες περί πώλησης προς τον πελάτη.


Έχω μια απορία όμως.Γιατί μόνο 2 καταστήματα έχουν φέρει το VS που ήδη έχει τλειώσει; Γιατί κανείς άλλος
ακόμα; Μόνο το μπιχλιμπίδι και το Replace τα έφεραν.Κάτι δεν μ'αρέσει εμένα,ίσως να έιναι και άσχετο βέβαια....


Αναιρεσέ το, σβήστο γρήγορα μην το δει ο chriss82   :))


 :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #470 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 00:12 »
Γιατι ειναι ενα ακριβο μοντ με προβληματα σε 2 εκδοσεις,θες κ αλλη απαντηση?Τις αλλες στις εδωσαν παραπανω.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #471 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 00:13 »
Κυριακο το VS το περιμένουν καμιά 4-5 καταστήματα,εκ των οποίων μόνο 2 έχουν πάρει.
Κατάλαβες τι εννοώ;

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #472 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 00:14 »
Τα περιμενουν,οι αναιρεσαν τις παραγγελιες? (λεω εγω τωρα)

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #473 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 00:15 »
Το περιμένουν Κυριάκο,ήδη έχουν προπαραγγελίες.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #474 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 00:17 »
Ε τοτε κατι εκανε η VS κ απλα δε στελνει,ξερω γω τι να πω.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #475 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 00:26 »
Σε πολλά πάει το μυαλό μου αλλά δεν θέλω να μιλήσω,θα με πείτε τρελό,άσε που θα ακουστεί και άσχημο προς
καταστήματα οπότε απλά περιμενω να δω πως θα εξελιχθεί το όλο θέμα.


Απλά απο περιέργια και περισσότερο εγκυκλοπαιδικά,το γνησιο rDNA πως το ξεχωρίζουμε απο αυτό εδώ;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μπορεί παρακαλώ ο φίλτατος με το πρόβλημα που έχει να βγάλει μια φωτογραφία την οθόνη και
να την αναρτήσει εδώ;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Στέλνω ξανά σαν νέο μήνυμα για να το δείτε.


Το συγκεκριμένο μέλος έχει 7 post,και τα 7 σε αυτό το νήμα. :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2015, 00:49 από ChRiS82 »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #476 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 00:58 »
Μην σπας το μυαλο σου τζαμπα,οταν θα γινει stable η V52 (κ κατεβει κ κανα 50αρικο κατω) θα το φερουν,no worries ;)

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #477 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 01:00 »
πάντως και στο facebook που έχει άπειρο κόσμο προβληματικά με την νέα οθόνη βγήκαν μέχρι στιγμής μόνο rDNA.


Ίσως συμβαίνει γιατί έχει πωλήσει πολλαπλάσια από τους άλλους , αλλά μπορεί να φταίει κάτι στα καλώδια , zip charger , δε ξερω.. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #478 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 02:28 »

@sakis242

"Αναστροφή πώλησης

H δήλωση του αγοραστή για αναστροφή της πώλησης (λόγω πραγματικού ελαττώματος ή έλλειψης συμφωνημένης ιδιότητας του πράγματος) δεν υποβάλλεται σε τύπο και από την περιέλευσή της στον πωλητή, επιφέρει την υποχρέωση του αγοραστή για απόδοση του πράγματος και του πωλητή για επιστροφή του τιμήματος με τόκο (AK 547). Aν ο πωλητής αποδεχθεί τη δήλωση, υπάρχει συμβατική αναστροφή της πώλησης, ενώ αν δεν την αποδεχθεί, ο αγοραστής μπορεί να εγείρει αγωγή για να αναγνωριστεί ότι συνέτρεχε νόμιμος λόγος για την άσκηση δήλωσης αναστροφής και να υποχρεωθεί ο πωλητής να αποδώσει το τίμημα (A 733/01). "

Έδωσες € 200 για κατι που δεν λειτουργει. Ασε τα σημαδακια στην ακρη, δεν ζητάς αλλαγη για αυτα. Ρίσκο του επιχειρηματία είναι το ελαττωματικο προϊόν, όχι δικο σου. Έχεις κανα φιλο δικηγόρο να δεις πως λύνονται αυτά τα θέματα.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #479 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 03:29 »
Σε πολλά πάει το μυαλό μου αλλά δεν θέλω να μιλήσω,θα με πείτε τρελό,άσε που θα ακουστεί και άσχημο προς
καταστήματα οπότε απλά περιμενω να δω πως θα εξελιχθεί το όλο θέμα.


Απλά απο περιέργια και περισσότερο εγκυκλοπαιδικά,το γνησιο rDNA πως το ξεχωρίζουμε απο αυτό εδώ;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μπορεί παρακαλώ ο φίλτατος με το πρόβλημα που έχει να βγάλει μια φωτογραφία την οθόνη και
να την αναρτήσει εδώ;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Στέλνω ξανά σαν νέο μήνυμα για να το δείτε.


Το συγκεκριμένο μέλος έχει 7 post,και τα 7 σε αυτό το νήμα. :hmmm:

 :o Εσυ πραγματικα εισαι ερωτευμενος! Τυφλος ερωτας και η τιμη της αγαπητικιας πανω απο ολα.
Και καλα την αποκαθιστας. Κι αν δεν σου βγει παρθενα? Να σου πουν μετα "εγω στα 'λεγα"?
Ξυπνα Βασιληηηηη. Η νυφη δεν ειναι θεά. Ανθρωπος με τα ελαττωματα της ειναι.
Στα λεω γιατι την ιδια κοπελα αγαπαμε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190924 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152251 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11413 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346054 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147628 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8367 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545779 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33227 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52876 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361449 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed