vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

221 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, JohnDag

Vaporshark RDNA 40

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #480 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 03:44 »
ο Βασίλης,βρέξει χιονίσει θα το πάρει,απλά παρακαλάει μην πέσει πάνω σε μούφα,αν με πιάνεις :D
Απλά,δεν θέλω τόσο εύκολα να το "παρεξηγήσω",απο την άλλη εύχομαι να μην είχα βρει το παρόν
φόρουμ,θα είχα το κεφάλι μου πιο ήσυχο περιμένοντας το :)

Αποσυνδεδεμένος Koursaros72

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #481 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 05:58 »
Το δικό μου πάντως δουλεύει χωρίς πρόβλημα... και είναι οτι καλυτερο εχω δουλέψει... Το Provari 3 εχει μπεί στο ντουλάπι εδω και δυο εβδομάδες... Οι αντιστάσεις με Ν200 δεν ήταν τοσο δυσκολες οσο νομιζα... Η γεύση ειναι μακραν καλύτερη με N200 και temperature control...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2015, 06:47 από Koursaros72 »

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #482 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 07:22 »
Οσο για το αν ειναι υποχρεωμενος να σου δωσει αλλο μοντακι σαφεστατα κ δεν ειναι , αν το κανει για το καλως εχειν των πραγματων ειναι αλλο θεμα.
Και για να μη λεμε ασαφειες απο την φαστεκ τι καλυτερο θα χε;; Θα το στελνε πισω, θα το λαμβαναν σε 2-3 βδομαδες κ ισως του στελναν αλλο η τα λεφτα του πισω σε αλλο τοσο διαστημα..
Ειμαμε μη λεμε ασαφειες.. Φιλε σακη δυστηχως εισουν ατυχος... Αλλα μην ανησυχεις θα βρεθει λυση


Κατα'ρχας, ποιος ειπε οτι δεν ειναι υποχρεωμενος να το αντικαταστησει; Αν ειναι εκτος εγγυησης θα μπορουσε να το αποφυγει και μου ακουγεται λογικο, αλλα εντος εγγυησης...! Μενω αναυδος!
Εχει καταλαβει κανεις οτι το εν λογω καταστημα ειναι "ο εισαγωγεας" και οχι μονο ο πωλητης; Καταλαβαινετε ή εχετε ψαξει ποτε να δειτε τι ευθυνες απορρεουν απο αυτη του την ιδιότητα;
Αν τα ρισκα ως καταστηματαρχης ειναι μεγαλα, ας το κλεισει και ας ανοιξει περιπτερο να πουλαει τσιχλες, τι του φταιει ο πελατης.


Fasttech: Η δικη μου εμπειρια μετα απο 2 ελλατωματικα προιοντα ήταν, σε 7-8 μερες το πακετο εφθανε Κινα (Α'προτεραιοτητας), μου αποζημιωναν την επομενη μερα τα εξοδα αποστολης, μολις λαμβαναν το προιον μου εκαναν αμεσως επιστροφη χρηματων. Με την FT λοιπον το πολυ σε 10 μερες εχεις παρει τα "λεφτα" σου πισω, για να δουμε με ενα Ελληνικο καταστημα σε "ποσες" μερες θα γινει αυτο!!

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #483 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 07:42 »
Για την εξυπηρέτηση των καταστημάτων υπάρχει άλλο νήμα για τις συζητήσεις μας Εμπειρίες από ελληνικά e-shops και καταστήματα η.τ. 2015
Παρακαλώ να παραμείνουμε στο θέμα μας που είναι το RDNA 40.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #484 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 12:54 »
απο ατμιστή, χθεσινη ανάρτηση στο ecf σελ.643
 http://www.e-cigarette-forum.com/forum/variable-voltage-apv-discussion/583070-vaporshark-rdna-643.html

Εν ολίγοις:
Tου έστειλαν νέο ως αντικαταστάτη προηγούμενου (δεν ξερω αν το χαλασμένο ήταν v1 ή v2) και η οθόνη του χάλασε επίσης μέσα σε ένα μισάωρο.
Κάποιος του λέει για εγγυηση και απαντά ότι "τέλειωσε" πια μ' αυτό και αναρωτιέται γιατί η evol εδω και 3 μηνες δεν έχει βρει τελειωτική λύση.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #485 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 13:01 »
Απαράδεκτα πράγματα και μάλιστα για high-end mod που πωλειται τοσο.
Μου αρέσει πολύ δεν λέω, αλλά με αυτά που βλέπω και ακούω θα περιμένω μπας και λυθούν οριστικά τα προβλήματα.
Να δίνεις 200 ευρω και να κανεις το σταυρο σου να πεσεις σε σωστο κομματι ειναι ανεπίτρεπτο :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος sakis242

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #486 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 13:59 »
Εδώ τα γεγονοτα

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #487 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 14:08 »
Παίδες,μην με βρίσετε,ειλικρινά.Σε όλα μαζί σας,αλλά ακόμα δεν έχει λυθεί το παραπάνω πρόβλημα στο δικό
μου μυαλό τουλάχιστον.


Γιατί μοντάκι σαν του Σάκη παραπάνω,λόγω της απόστασης των Bezzels,φαίνεται να είναι το παλιό σασί; Χθες
κάθισα απο περιέργεια και είδα κοντά στα 10 βιντεάκια με παρουσίαση του V2 και βλέπω πως σε όλα μα όλα τα
bezzels είναι πιο μικρά στο μήκος της οθόνης.Θα αναρτήσω σε λίγο μερικές φώτο να δείτε...

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #488 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 14:16 »
Τελικά το σασί φταίει ή το chip γιατί θα τρελαθούμε.


Πάντως είμαι σίγουρος ότι τα chip και τα κουτάκια από τις τόσες επιστροφές δεν τα πετάνε απλά


Εγώ πάντως σκέφτομαι να ακυρώσω την παραγγελία από fabvape και να περιμένω για αυτό.

SX 350J
Oθόνη καλύτερη για εμένα, δείχνει ακριβώς όλη την ώρα την τάση της μπαταρίας,βιδωτό καπάκι μπαταρίας (με απλό κέρμα) και όχι μαγνήτη που σίγουρα θα χαλαρώσει στους μήνες,επιλογή για soft,regular,hard οπότε εάν δε μου αρέσει η λειτουργία του DNA 40 που στην αρχή ανεβάζει τα watt πάνω από τη ρύθμιση.Επιπλέον ο 510 κονέκτορας φαίνεται πολύ πιο στιβαρός από ατσάλι περιμετρικά και επιδέχεται update στο firmware από τον προσωπικό σου υπολογιστή.

Βασικό οθόνη στα πλάγια (να μας δω με το dripper πως θα κοιτάμε την οθόνη) και πίσω η στρογγυλάδα που έχει μου φαίνεται είναι πιο εργονομική.





[youtube]L876ZUa9L_k[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2015, 14:41 από globalzero »

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #489 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 14:25 »
Δεν είναι απίθανο οι reviewers να έχουν εκδόσεις προπαραγωγής και να έχουν τα κουτιά διαφορά. Φωτό που βλέπω στο Google πάντως, βλεπω κατα κόρον την έκδοση της μεγάλη όθόνης με μεγάλα bezels.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #490 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 14:29 »
Δεν λέω τι φταίει,αν φταίει σασί ή πλακέτα,σαφώς και ξέρουμε όλοι τι φταίει.Απλά η απορεία μου είναι
το γιατί κάποια έτσι και κάποια αλλιώς....

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #491 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 14:49 »
Δεν λέω τι φταίει,αν φταίει σασί ή πλακέτα,σαφώς και ξέρουμε όλοι τι φταίει.
..
Δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα..Σαφως και δεν γνωριζουμε ακριβως τι φταιει ;) Εδω η Evolv δεν ξερει,εμεις θα γνωριζουμε? :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος sotosmsid

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #492 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 15:05 »
Καλησπέρα, διαβάζοντας τη συζήτηση για το RDNA 40 και βλέποντας ότι πολλοί έχουν θέματα με την οθόνη θυμήθηκα ότι σε κάποια παρουσίαση της πλακέτας είχα δει οτι στη version 2 του chip (με τη μεγάλη οθόνη) υπάρχει και μια άλλη διαφορά σε σχέση με την version 1. Η οθόνη είναι αποσπώμενη, δηλαδή η ταινία που συνδέει την οθόνη με το chip εφαρμόζει πάνω στην πλακέτα με ένα κλιψάκι το οποίο μπορέι να ανοίγει κ να κλέινει. Ίσως λοιπόν τα προβλήματα με τις οθόνες να έχουν να κάνουν και με αυτό το σημείο...

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #493 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 15:15 »
Δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα..Σαφως και δεν γνωριζουμε ακριβως τι φταιει ;) Εδω η Evolv δεν ξερει,εμεις θα γνωριζουμε? :tongue_smilie:


Γνωρίζουμε εννοώ πως φταίει το "ηλεκτρονικό" κομμάτι και όχι το σασί.Το τι ακριβώς φταίει τώρα πάνω στην πλακέτα/οθόνη

σαφώς και δεν το γνωρίζουμε,λογικό είναι.




Τώρα για αυτό που λες Sotos ναι μπορεί να έχεις και δίκιο.Η οθόνη και εγώ θυμάμαι είναι αποσπώμενη και ίσως,λέμε ΙΣΩΣ,να φταίει και αυτό.
Απο την άλλη πιστεύω πως αν ήταν τόσο απλό,θα το είχαν βρεί και θα είχε βγεί και σχετική ανακοίνωση.

Αποσυνδεδεμένος Stavros 66

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #494 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 16:29 »
Το έχω ξαναγράψει αυτό που θα πω τώρα αλλά δεν μπορω να το εξηγήσω εκτός Κ αν κάποιοι κατασκευαστες κεφαλων  από ατμοποιητες του εμπορίου χρησιμοποιούν κ νικελιο από λάθος σε καποιες αντιστάσεις τους..
Έχω βάλει πάνω στο vaporshark τον Aspire David με 1.8Ω BVC κ τον Nautilus Aspire πάλι με 1.8Ω BVC κ λειτουργούν κανονικά στα 10-18w με προστασία θερμοκρασίας από το μόντ στους 160 C..  Ξέρω ότι λειτουργεί για ελάχιστο διάστημα κ μετά αναγνωρίζει ότι δεν υπάρχει αντίσταση νικελιου κ σταματά να λειτουργεί ο έλεγχος θερμοκρασίας..  Εδώ ατμιζω ώρες στα 12w τους δύο ατμοποιητες κ ο έλεγχος κανονικά..
Υπ όψιν στον kayfun lite plus k kayfun  v4 με kanthal  δεν συμβαίνει ποτέ.. Τι ακριβώς γίνεται;;  :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2015, 17:34 από Stavros 66 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190907 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152224 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11392 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346036 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147614 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8354 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545762 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33191 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52851 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600890 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361424 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed