vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

189 επισκέπτες, 8 χρήστες
kourlis, mathimatikos1966, jajavax, bokostas, ZoeM, Tsai1711, Milarepa, chkontog

Vaporshark RDNA 40

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #255 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 12:02 »
Εσύ τώρα γιατί αρπάζεσαι?  Τση βεϊπουρσρκ 'σ? :tongue_smilie: :)
Πέρα απο την πλάκα, κι εγώ πιθανολόγησα ότι οφείλεται στο mc αλλά hs (τόσο άσχημα) δεν το περίμενα.
ΑΝ οφείλεται και σε κάποιο άλλο αίτιο δεν είναι καλό να το ξέρουμε πριν τα σκάσουμε δηλαδή? Για αυτό ζήτησα τα φωτα γαλλομαθούς.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #256 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 12:22 »
επειδη ενδιαφερομαι και εγω για το συγκεκριμενο αν και με αυτα που ακουγονται εχω καποιες αμφιβολιες θα ηθελα να ρωτησω οποιος γνωριζει αν αυτα τα προβληματα οφειλονται
α) στην π[λακετα της evolv
b) στην κακη συναρμολογηση απο Vaporshark


εχετε ακουσει απο αλλες συσκευες που ενσωματωνουν την εν λογο πλακετα πχ Hana dna40
να παρουσαιαζουν τα ιδια προβληματα?? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #257 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 12:31 »
Αυτά που ρωτάς είναι απορίες όλων μας.
Με την νέα έκδοση V2, η οποία μόλις άρχισε να φτάνει στα χέρια των χρηστών, τίποτα ακόμα δεν είναι ξεκάθαρο και δεν υπάρχουν σαφείς απαντήσεις στα ερωτήματα, ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #258 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 12:40 »
κοιτα η 1η version της πλακετας εχει κυκλοφορησει αρκετο καιρο τωρα και υπολογιζω οτι τοποθετηθηκε σε αρκετες συσκευες Hana που αναφερω συγκεκριμενα και σε καποια review που εχω διαβασει δεν αναφερει καποιος τετοια φαινομενα...
Γιαυτο ρωταω αν καποιος ξερει τι συμβαινει με την 1η ακομη εκδοση ειτε πχ σε custom φτιαγμενα μοντ με την V.1 ακομη ή και με την v.2 φυσικα.
ΓΙατι αν το προβλημα οφειλεται αποκλειστικα στα μοντ της Vaporshark αλλαζει κατα πολυ το ολο ζητημα !!

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #259 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 13:03 »
Εσύ τώρα γιατί αρπάζεσαι?  Τση βεϊπουρσρκ 'σ? :tongue_smilie: :)
Πέρα απο την πλάκα, κι εγώ πιθανολόγησα ότι οφείλεται στο mc αλλά hs (τόσο άσχημα) δεν το περίμενα.
ΑΝ οφείλεται και σε κάποιο άλλο αίτιο δεν είναι καλό να το ξέρουμε πριν τα σκάσουμε δηλαδή? Για αυτό ζήτησα τα φωτα γαλλομαθούς.


 :laugh1: :laugh1: :laugh1:




Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #260 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 20:57 »
Εγώ έχω κάνει μικροκοιλ ni200 και δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα.
Και dual Micro coil  έχω κάνει
Βασικά η αντίσταση δεν είναι ίσια ρε παιδιά κάτι άλλο φταίει.

Galaxy Note 3


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #261 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 21:43 »
κοιτα η 1η version της πλακετας εχει κυκλοφορησει αρκετο καιρο τωρα και υπολογιζω οτι τοποθετηθηκε σε αρκετες συσκευες Hana που αναφερω συγκεκριμενα και σε καποια review που εχω διαβασει δεν αναφερει καποιος τετοια φαινομενα...
Γιαυτο ρωταω αν καποιος ξερει τι συμβαινει με την 1η ακομη εκδοση ειτε πχ σε custom φτιαγμενα μοντ με την V.1 ακομη ή και με την v.2 φυσικα.
ΓΙατι αν το προβλημα οφειλεται αποκλειστικα στα μοντ της Vaporshark αλλαζει κατα πολυ το ολο ζητημα !!
Πολλα κουτια που ειχαν την V1 (Hana,Vaposflask,rDNA κλπ)παρουσιασαν προβληματα..Δεν ειναι θεμα Vaporshark...Ειναι θεμα καθαρα της Evolv...Τωρα με την V2...Ουδεις γνωριζει σιγουρα τι γινεται..Το σιγουρο ειναι πως και καποια μοντακια με την νεα V2(Μεγαλυτερη οθονη,C/F κλπ κλπ) παρουσιασαν τα ιδια προβληματα  με αυτα της V1 οπως το νεο rDNA40 V2 που αναρτηθηκε φωτο σε προηγουμενο ποστ...Προσωπικα εχασα την εμπιστοσυνη μου προς αυτη την πλακετα και επειδη δεν θελω να γινω πειραματοζωο,ισως περιμενω του χρονου για καμια σωστη πλακετα DNA50..Αλλωστε υπαρχουν μερικες πολυ δικαιες συσκευες εκει εξω με ελαχιστα χρηματα που δουλευουν σωστα και θα αρκεστω για φετος με αυτες :)

Αποσυνδεδεμένος nuts

Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #262 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 22:02 »
Σε version 2 επίσης έβγαλε και προβλήματα η οθόνη χαλάνε - μπερδεύονται τα γράμματα.
Ήθελα και γω πολύ να το πάρω άλλα με αυτά που βλέπω δύσκολα.
Έκτος αν βγει κανένα v3 και αυτό θα περιμένω να δω πως θα πάει.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #263 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 23:20 »
Πόσα rDNA40D VaporShark ξέρουμε να έχουν παρουσιάσει πρόβλημα στην οθόνη;
Γενικό το πρόβλημα ή μεμονωμένο;

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #264 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 23:24 »
θα συμφωνησω imjp1982 απο τη στιγμη που ειναι θεμα της πλακετας και οχι Vaporshark μαλλον και εγω θα κανω πισω προς το παρων αν και ενδιαφερομουν..δεν θα το ρισκαρω με ενα προιον αυτης της τιμης..
τουλαχιστον οχι με τις πρωτες παραλαβες

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #265 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 23:58 »
Φιλε Χρηστο δυσκολο να γνωριζουμε ποσα rDNA40 παρουσιασαν προβλημα...Το προβλημα ειναι γενικο και εχει να κανει με την ιδια αυτη καθαυτη την πλακετα DNA40 της Evolv ανεξαρτητου υλοποιησης (rDNA,Vaporflask,Hana κλπ)...Οσον αφορα την νεα V2 τα προβληματα προς το ΠΑΡΟΝ ειναι μεμονωμενα..Δεν παυει ομως να υποσχεθηκαν λυσεις εκει στη Evolv με αυτη την Version και φαινεται σιγα σιγα πως οι λυσεις δεν ερχονται ουτε με αυτη...Οποιος θελει να υποστηριξει ΤΩΡΑ μια εταιρια (Evolv) που ισως καααααααααποια στιγμη δωσει μια αξιοπρεπεστατη Version πλακετας DNA40  (3η?4η?5η?) να κανει αυτα που υποσχεται χωρις προβληματα,τοτε δικαιωμα του..Εγω δεν θα το κανω :nope:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #266 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 00:31 »
Το όλο σκεπτικό μου φίλτατε δεν έχει να κάνει με το να υποστηρίξω μια εταιρία,χέστηκα :tongue_smilie:  ίσα ίσα
σαν καταναλωτής και εγώ,θέλω λύσεις και όχι παπάδες με πετραχήλια :thumpup:  Απλά αν ένα το περιστατικό,
τότε είναι μη σχετικό (για μένα πάντα) καθώς η αστοχία υλικού σαν φράση χρησιμοποιείται ακόμη και για
τα καλύτερα.Είμαι πραγματικά πολύ περίεργος να δω τι θα γίνει αφού παραλάβουν όσοι είναι να παραλάβουν
την καινούργια version και δεν κρύβω πως μπορεί να είμαι ένας υποψήφιος αγοραστής σαν τελευταία αγορά
μου όσον αφορά box mod και εκεί θέλω να παραμείνω.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #267 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 01:07 »
Τι χεστηκες βρε πρακτορα εγκαθετε τση βειπουρσκ που μας εχεις μπριζωσει να του κανουμ δικομς κι συ κι ο αλλος o image jpeg ο πως τον λενε (imjp). Οχι ρε εγω θα το παρω  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :)) :))
Φυσικα εχετε δικιο γιατι κανεις δε θελει να ειναι το πειραματοζωο αφου τα χωσει χοντρα τα φραγκα του αλλα αυτο με την "τελευται αγορα" πολλοι και ολοι μας το εχουμε πει μεχρι να μας διαψευσει αμεσως η επομενη πολλα υποσχομενη συσκευη. Για αυτο μην το ξαναπεις.  Κοροιδευεις μονο τον εαυτο σου. Οι εξελιξεις τρεχουν κι εμεις απο πισω για να ικανοποιησουμε τις επιπλαστες (συνηθως) "αναγκες μας''.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #268 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 01:11 »
Marbass την ιδια σκεψη ακριβως ειχαμε

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #269 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 01:51 »
Τι χεστηκες βρε πρακτορα εγκαθετε τση βειπουρσκ που μας εχεις μπριζωσει να του κανουμ δικομς κι συ κι ο αλλος o image jpeg ο πως τον λενε (imjp). Οχι ρε εγω θα το παρω  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :)) :))
Φυσικα εχετε δικιο γιατι κανεις δε θελει να ειναι το πειραματοζωο αφου τα χωσει χοντρα τα φραγκα του αλλα αυτο με την "τελευται αγορα" πολλοι και ολοι μας το εχουμε πει μεχρι να μας διαψευσει αμεσως η επομενη πολλα υποσχομενη συσκευη. Για αυτο μην το ξαναπεις.  Κοροιδευεις μονο τον εαυτο σου. Οι εξελιξεις τρεχουν κι εμεις απο πισω για να ικανοποιησουμε τις επιπλαστες (συνηθως) "αναγκες μας''.


Είσαι άπαικτος τελικά,τέλος  :))


Τελευταία αγορά,απο box mods,διευκρινίζω ;) Όπως το είχα πει πριν πάρω το iPhone 4 με το που βγήκε,αν κάτι μου αρέσει πολύ
και με ικανοποιεί,δεν το αλλάζω.Το συγκεκριμένο τηλέφωνο λοιπόν μου πήγε 3,5 χρόνια,το συγκεκριμένο mod θα πω,ας μου πάει
2 χρόνια,δεν ζητάω παραπάνω.Για να το λέω,το έχω κάνει με άλλα πράγματα,και DNA50 να βγεί,με κάτι καινούργιο,σαφώς και θα το
ζηλέψω,αλλά εδώ μιλάμε για αγορά 190€ όχι για 50€ έχει διαφορά,τουλάχιστον σε μένα :thumpup:


Το θεωρώ επένδυση και μέχρι εκεί,απο την στιγμή που μας ικανοποιήσει,πάμε στο κομμάτι ατμοποιητής μετα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 83 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [AIO (Όλα σε ένα)] 0 79 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 601085 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191027 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152457 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11472 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346135 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147690 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8413 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F