vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

167 επισκέπτες, 4 χρήστες
gianniskouk, manoslykos, chkontog, bokostas

Vaporshark RDNA 40

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #225 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 01:25 »
Δώστε λίγη προσοχή στο τι μου γράφει το εγγλέζικο κατάστημα απο οπου ψώνισα το καινούργιο RDNA 40.......
Hello,
You've recently bought a rDNA40 from us. It came to our attention that two of our customers experienced problems with their device. Apparently, their devices heated up massively while charging.

Vaporshark guaranteed to us that all the known problems of the chip have been resolved with this 2nd batch production. We've tested three products ourselves (out of 50) and they worked without any problems. So I'm shocked to hear about these two cases. Unfortunately, it seems like there are still faulty devices in this 2nd batch.

Please be careful while using or charging your device to see if there is any issue. STOP immediately, if you notice anything strange!!

We started to investigate these two cases with Vaporshark and hope that there aren't anymore problems.

I apologize for this inconvenience!
We will try our best to clarify the situation in no time.

Thank you for your understanding.
Best regards
Andrej
 
Τώρα φταίει η Vaporshark  φταίει η  Evolv με το 40'αρι της????
Η νεκροψία θα δείξει . Αναμένεται εναγωνίως η παράδοση την ερχόμενη εβδομάδα.
Κατάστημα evapo.co.uk

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #226 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 01:48 »
πολυ σωστη κινηση παντως απο τον πωλητη που σου εστειλε σχετικο email!
επειδη το περιμενω και εγω ..δεν μου αρεσαν τα λεγομενα για mod αυτου του κοστους.
Αλλα επειδη πολλα ακουγονται κατα καιρους πρεπει να δοκιμαστουν και αυτα και βλεπουμε αν οι 2 περιπτωσεις πληθυνουν συντομα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #227 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 02:43 »
Εμ zip charging θελανε οι μ.....ες.
Εχει καταντισει σπασιμο νευρων να ειμαστε  συνεχως.....του κασιδη το κεφαλι.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #228 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 03:03 »
Πολλοί απο αυτούς που το έχουν η θα το παρουν,σίγουρα έχου φορτιστή της προκοπής.Υπάρχει λόγος
να το φορτιζεις με το USB του; Για μένα όχι,θα μου πείς αφου είναι εκεί,ε οκ εννοειται ειναι απαραδεκτο
αν δευτερη παρτιδα βγαλει προβλημα.Απο πλευράς μου όμως,Να είναι καλά ο Nitecore μου και οι 2 έξτρα
LG μπαταρίες που έχω παραγγείλει.Και μην μου πείτε φεύγοντας απο το σπίτι για δουλειά,φεύγετε με μία
μόνο μπαταρία,έτσι; Και να φανταστώ αυτήν την 2η 3η μπαταρία που έχετε,στο rDNA πάνω θα την φορτίζετε;


Συμπεράσματα δικά μου:
1) Απαράδεκτο αν έχουν πρόβλημα ξανά
2) Μην ψάχνουμε ψίλους στ'αχυρα.Αν θέλετε 200 ευρώ box,πάρτε και ένα φορτιστή της προκοπής.


Όσο για την θερμοκρασία,zip charging σημαίνει πολλά mah στην φόρτιση,και τι σημαίνουν πολλά
mah στην φόρτιση; Θερμοκρασία,για μένα είναι λογικό.


Υ.Γ. Δεν απαντάω στον φίλτατο που έδειξε το email,ίσα ίσα τον ευχαριστώ για να έχω τον νου μου
αν ποτέ δοκιμάσω να το φορτίσω με το usb να δω ποσο γρηγορα φορτισει.Γενική απάντηση ήταν.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
+


Να ρωτήσω τον φίλτατο γιατί το πήρε απο το συγκεκριμένο κατάστημα και όχι απο κάποιο στην Ελλάδα;

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #229 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 03:14 »
Η επίδειξη εταιρικής κοινωνικης ευθυνης είναι θεμιτή και πολύ της μοδας τωρα πια, αλλά χρησιμοποίητε από τις εταιρίες με προσοχη και όταν κατι σοβαρο μπορεί να χαλάσει την εικόνα τους... Την απάντηση που δώσανε προφανως θα την εχουνε στειλει σε ολους οσους πήρανε το προϊόν, πιθανότατα το γνωρίζανε και πριν στο στείλουν, αφού ακόμη δεν το εχεις παραλάβει. Μου φαινετε ότι το πρόβλημα είναι μεγαλύτερο και αυτοί σαν έμποροι και όχι παραγωγοί απλα καλύπτονται αφού σε οτιδήποτε προκύψει   αυτοί θα το έχουν πει.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #230 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 09:10 »
2) Μην ψάχνουμε ψίλους στ'αχυρα.Αν θέλετε 200 ευρώ box,πάρτε και ένα φορτιστή της προκοπής.


Oταν πληρωνεις 200€ ομως για ενα μοντ το οποιο σου υποσχεται fast charging απο τη θυρα usb του, περιμενεις να
δουλευει απροβληματιστα.
Κ γω ειμαι της αποψης να εχεις ενα φορτιστη εξωτερικο & να φορτιζεις εκει τις μπαταριες (οπως κ κανω αλλωστε),
αλλα αν χρειαστει καμια φορα να φορτισεις απο κει? Να μη μπορεις?


Μακαρι να προκειται για μεμονωμενα περιστατικα, αλλα οπως κ να χει.. Αν βγουν κ αλλα "bugs" στην πορεια, θα φανει..

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #231 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 09:29 »
Δώστε λίγη προσοχή στο τι μου γράφει το εγγλέζικο κατάστημα απο οπου ψώνισα το καινούργιο RDNA 40.......
Hello,
You've recently bought a rDNA40 from us. It came to our attention that two of our customers experienced problems with their device. Apparently, their devices heated up massively while charging.

Vaporshark guaranteed to us that all the known problems of the chip have been resolved with this 2nd batch production. We've tested three products ourselves (out of 50) and they worked without any problems. So I'm shocked to hear about these two cases. Unfortunately, it seems like there are still faulty devices in this 2nd batch.

Please be careful while using or charging your device to see if there is any issue. STOP immediately, if you notice anything strange!!

We started to investigate these two cases with Vaporshark and hope that there aren't anymore problems.

I apologize for this inconvenience!
We will try our best to clarify the situation in no time.

Thank you for your understanding.
Best regards
Andrej
 
Τώρα φταίει η Vaporshark  φταίει η  Evolv με το 40'αρι της? ???
Η νεκροψία θα δείξει . Αναμένεται εναγωνίως η παράδοση την ερχόμενη εβδομάδα.
Κατάστημα evapo.co.uk
Εχουμε μηπως καποια διευκρινιση για το αν εκεινοι που το αγορασαν χρησιμοποιουσαν το μοντακι σαν passthrough δηλαδη μηπως ατμιζαν και ταυτοχρονα το φορτιζαν μεσω της θυρας usb??? :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #232 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 09:46 »
μετά μιλάμε για τους κινέζους.


πετάνε νέα χαρακτηριστικά και ότι γίνει..


Εντάξει και εγώ έχω εξωτερικό φορτιστή γι' αυτό και άλλωστε αγοράζω μοντάκι με αποσπώμενη μπαταρία ΑΛΛΑ θέλω να έχω και σε περίπτωση που ξεμείνω να μπορώ να το φορτίσω και με τον ενσωματωμένο φορτιστή χωρίς να φοβάμαι τη πιθανότητα να βάλω φωτιά το σπίτι.


Σε κάθε σπίτι πλέον έχει και ένα καλώδιο usb οπότε νιώθεις πιο ήσυχος με τον ενσωματωμένο φορτιστή.


Έχω ξενερώσει με τους κωλοαμερικάνους, δείχνουν μεγάλο ερασιτεχνισμό.   




Μας βλέπω να περιμένουμε για καλοκαίρι μέχρι να μαζέψουν όλα τα προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #233 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 10:46 »

Oταν πληρωνεις 200€ ομως για ενα μοντ το οποιο σου υποσχεται fast charging απο τη θυρα usb του, περιμενεις να
δουλευει απροβληματιστα.
Κ γω ειμαι της αποψης να εχεις ενα φορτιστη εξωτερικο & να φορτιζεις εκει τις μπαταριες (οπως κ κανω αλλωστε),
αλλα αν χρειαστει καμια φορα να φορτισεις απο κει? Να μη μπορεις?


Μακαρι να προκειται για μεμονωμενα περιστατικα, αλλα οπως κ να χει.. Αν βγουν κ αλλα "bugs" στην πορεια, θα φανει..


Την απάντηση σου φίλτατε νομίζω την υπερκαλύπτει το "1)" μου. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #234 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 10:48 »
Η απάντηση αφορά την απορία του ChRiS82. Διότι αγαπητέ δεν πουλάνε ακόμη πουθενά το RDNA V2 . Απλά.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #235 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 10:51 »
Γιατί εγώ ποιος είμαι; :o




Μήπως μπερδεύομαι λίγο; Είναι πρωί ακόμα και ούτε καφέ ήπια :'(

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #236 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 10:55 »
Συγνώμη , εσύ αγαπητέ δεν αναρωτιόσουν  στην απάντηση  228 γιατί το αγόρασα απο το συγκεκριμένο κατάστημα και οχι απο Ελλάδα

Αποσυνδεδεμένος billsal

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #237 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 10:57 »
Τρελαίνομαι με τις πρωινές σας ευγένειες φίλτατε.Τέτοια θέλω να βλέπω

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #238 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 11:02 »
Συγνώμη , εσύ αγαπητέ δεν αναρωτιόσουν  στην απάντηση  228 γιατί το αγόρασα απο το συγκεκριμένο κατάστημα και οχι απο Ελλάδα


H ευγένεια δεν έκανε κακό ποτέ,ίσα ίσα όταν ο γραπτός λόγος μπορεί εύκολα να παρεξηγηθεί :)


Tο V2, το λεγόμενο rDNA40D δεν το πουλάνε Ελλάδα πως το έχεις συμπεράνει; Κανείς στην Ελλάδα δεν έχει απόθεμα
απο το παλιό απ'όσο ξέρω,τουλάχιστον τα γνωστά καταστήματα.Οπότε περιμένουν όλοι το revision.

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #239 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 11:07 »
Βρέ Χρήστο (?) μου. Ακριβώς το ιδιο λέμε. Δεν υπάρχει στην Ελλάδα, αρα αν κάποιος επιθυμεί να μην περιμένει ποτε θα το φέρουνε, το αγοράζει απο το εξωτερικό. Προς τί λοιπόν η απορία?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 108 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [AIO (Όλα σε ένα)] 0 98 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 601117 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191051 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152489 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11503 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346171 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147717 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8443 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209431 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545968 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F