vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

171 επισκέπτες, 6 χρήστες
jajavax, bokostas, ZoeM, Tsai1711, Milarepa, chkontog

Vaporshark RDNA 40

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #240 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 11:10 »
Θα με συγχωρέσεις μιας και δεν είχα καταλάβει ότι το είχαν ετοιμοπαράδοτο.Γι'αυτό και μου φάνηκε περίεργο
φίλτατε.Ωστόσο μετά το σχόλιο σου έχω μεγάλη περιέργια για το "πρόβλημα" που σου ανέφεραν αν και είμαι
αρκετά επιφυλακτικός απλά απο ένα email και μόνο.


Όταν με το καλό το παραλλάβεις φαντάζομαι θα το δοκιμάσεις,πιστεύω θα διακρίνεις και εσύ ότι ζεσταίνεται
η μπαταρία,το θέμα είναι το πόσο... :thumpup:


Καλημέρα!!! Σας αφήνω να πιω λίγο καφεδάκι γιατί υπολειτουργώ...Grandmaster και Cappucino γιατί δεν παίρνει
μπροστά αλλιώς :))

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #241 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 11:28 »
Αγαπητέ Χρήστο
 δεν υπάρχει τίποτα να συγχωρήσω, απλά εξέφρασες μια απορία και προσπάθησα να την απαντήσω.
 Στα Vaporshark μου γιατι εχω αρκετά, και 30rDNA και  mini30 καθώς και στο  rDNA40 V1, χρησιμοποιώ πάντα την ασύρματη φόρτιση, στα παλιά με την χρήση  αντάπτορα   στο καινούργιο την εχει ενσωματωμένη, ετσι εχω παρατηρήσει οτι και με αυτόν τον τρόπο φόρτισης τα μόντ ζεσταίνονταν, οχι απελπιστικά αλλά ζεσταίνονταν. Με εξυπηρετεί δε πάρα πολύ το rDNA40 που το πορτάκι μπαταρίας ειναι με καλοβαλμένους και σταθερότατους μαγνήτες γιατί το ανοίγω πανεύκολα και του βάζω μια φρέσκια μπαταρία και τέλος.
Αυτό ομως που με τρομάζει δεν ειναι μόνον το αν ζεσταίνεται κατά την φόρτιση μεσω USB η και ασύρματα (κάτι που σίγουρα για πολλούς θα αποτελέσει ανασταλτικό παράγοντα αγοράς του), αλλά η επικινδυνότητα κατά την χρήση του, διότι ενώ υποτίθεται αντικατέστησαν την V1 που εβγαλε κάποια προβλήματα με την  V2, που λογικά υποθέσαμε ολοι πως λύθηκαν, δυστυχώς αποδεικνύεται μια τρομερή προχειρότητα και βιασύνη στο να τεθεί σε κυκλοφορία πάλι ενα οχι επαρκώς δοκιμασμένο προιόν. Οπότε τι στην ευχή εμπιστοσύνη να εχουμε, ακόμη και σε προιόντα που αναγράφουν USA.
Ιδωμεν......
 

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #242 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 11:40 »
πάντως εάν το βάλεις σε παλιό USB και όχι usb 3  δε θα έχουμε πρόβλημα αφού θα φορτίζει με τον παλιό καλό αργό τρόπο. ;)

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #243 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 11:45 »
Οπως ειπα και πρίν Ιδωμεν....

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #244 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 11:48 »
Φιλε gialova (..μιας και από ότι βλέπω το έχεις δοκιμάσει), θα ήθελα αν γνωρίζεις, να μου απαντήσεις στο εξής ερώτημα..

..με τι ασύρματο φορτιστή φορτίζεις; {..θέλει δηλαδή κάποιον συγκεκριμένο, η μπορώ να χρησιμοποιώ και του κινητού μου};

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #245 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 11:55 »
Δεν χρειάζεται κάποιο συγκεκριμένο, μονον να ειναι Qi chargers. Κι εγώ με Νοκια φορτιστές κανω δουλειά μου.

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #246 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 12:56 »
Ναι ρε φίλε....   Πολύ καλύτερα με κενά ανάμεσα στις σπιρες.
Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα η αντίσταση 0.11ωμ θερμοκρασία 430 φαρεναιτ με τα βατ δεν ξέρω πως πρέπει να παίξω και τι ακριβώς ρόλο παίζουν τώρα στα 13 βατ πάντως μου δουλεύει. στον καφέ τώρα θα γίνει και η σωστή δοκιμή για να έχω και σφαιρική άποψη.
Για πείτε τι παίζει με τα βατ;;;

Και μια φώτο δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω από ταπαταλκ... Δείτε εδώ.

https://www.dropbox.com/s/ht6qcjkqtomq69w/20150109_152338-1.jpg?dl=0

Galaxy Note 3
Όλα καλά με το 0.30 και ανοιχτές σπιρες αλλά έχω ένα κακό μου πετάει υγρό στο στόμα πως μπορώ να διορθώσω αυτό. Δεν ξέρω αν είμαι οφ τοπικ απλά ρωτάω εδώ λόγο του ότι το είχα ξεκινήσει...

Galaxy Note 3


Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #247 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 13:03 »
OK παιδες να παρουμε Ferrari αλλα να μην την τρεχουμε πανω απο 250 γιατι μπορει να μην πιασουν τοσο καλα τα φρενα.
Δεν πρεπει να συμβιβαζομαστε (usb 2 και οχι usb3, εξωτερικο φορτιστη, μπροντινο κονεκτορα ). Αυτα ειναι παρηγοριες για μας που το θελουμε τοσο πολυ αλλα απαραδεκτα πραματα για ενα τοσο ακριβο προιον που πρεπει να τηρει με ευλαβια αυτα που υποσχεται.

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #248 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 13:22 »
και τι να κάνουμε να περιμένουμε άλλους 2-3 μήνες μέχρι να βγεί άλλο Mod ή να διορθώσουν το zip charger εάν όντως χρειάζεται?


Μπορεί απλά αυτοί οι 2 χρήστες να έκαναν μακακία και να μην έβαλαν τη σωστή μπαταρία?Δε βλέπω κινητικότητα ή παράπονα σε άλλα forum.


Βαρέθηκα και το μηχανικό Nemesis και το Vamo για το σπίτι.....  :wall:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #249 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 14:10 »
Πολλά μπορεί και πολλά είναι αδιευκρίνιστα μέσα στο email.Πηγαίνοντας στο θέμα μπαταρία,όλοι ξέρουμε πως η φόρτιση
είναι καλό να είναι με λιγότερα mah απο αυτά που είναι η μπαταρία.Αν Zip Charger σημαίνει 1500-2000mah (δεν ξέρω πόσο
είναι,αν κάποιος γνωρίζει θα μας λύσει απορίες) τότε μια μπαταρία των 2000mah π.χ. AW IMR 18650 θα ανέβαζε θερμοκρασίες,
δεν μιλάω για κάποια μικρότερη.


Το πόσο ζεστό ήταν πάλι απο την άλλη,επίσης είναι αδιευκρίνιστο,έχω πιάσει και έχω πιάσει ζεστές μπαταρίες πάνω στην φόρτιση.
Ακόμη και το iStick αν το αφήσετε να πέσει αρκετά η μπαταρία,ζεσταίνεται στα μισά περίπου της φόρτισης,μέχρι να αρχίζει να φτάνει
προς το τέλος όπου εκεί "μάλλον" πέφτουν και τα mah της φόρτισης.


Υ.Γ. Ξέρω ότι απο ένα email κάποιου (που δεν είχε λόγο φαντάζομαι να πει ψέματα) έχουμε ανοίξει ολόκληρη κουβέντα και δεν βλέπω
να σταματάει,ας το πάρουμε μερικοί στα χέρια μας ή τουλάχιστον ας περιμένουμε επίσης τι θα πουν και άλλοι χρήστες,μην βγάζουμε
εύκολα συμπεράσματα.


OK παιδες να παρουμε Ferrari αλλα να μην την τρεχουμε πανω απο 250 γιατι μπορει να μην πιασουν τοσο καλα τα φρενα.Δεν πρεπει να συμβιβαζομαστε (usb 2 και οχι usb3, εξωτερικο φορτιστη, μπροντινο κονεκτορα ). Αυτα ειναι παρηγοριες για μας που το θελουμε τοσο πολυ αλλα απαραδεκτα πραματα για ενα τοσο ακριβο προιον που πρεπει να τηρει με ευλαβια αυτα που υποσχεται.



To rDNA40 και διορθώστε με αν κάνω λάθος,είναι απο τα φθηνότερα μοντ με αυτή την πλακέτα,Οπότε Ferrari δεν θα το έλεγα.
Προς θεού για ακόμη μια φορά ξαναλέω,δεν δικαιολογώ τίποτα και κανέναν,πελάτης είμαι και όχι η εταιρία.

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #250 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 17:40 »
ας παρουμε τα πραγματα απ την αρχη,
α) μην ειστε πολυ σιγουροι για το "made in usa" ποιόν του vaporshark(η μητρική εταιρία βέβαια ειναι αμιγώς Αμερικάνικη αλλα η κατασκευή ΔΕΝ γινεται Αμερική)
β) απ οσο γνωριζω η evolv δεν εχει πλακετα φορτισης με παραπάνω απο τα 500 mah , οποτε και η φόρτιση ειναι απο άλλον προμηθευτή. Απ την στιγμή που ανεβαίνουν τα mah της φόρτισης ειναι αναμμενόμενο να ζεσταίνεται η μπαταρία και να φθείρεται η διάρκεια ζωής της.
Βέβαια για να στειλει mail ο πωλητης (περαν του οτι τον τιμά η κινηση αυτή) δεν γνωριζουμε κατα ποσο πολυ ζεσταθηκε ωστε να αποτελεί επίφοβο στοιχείο.
οπότε ας μη βιαστουμε να βγαλουμε πόρισμα.

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #251 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 22:45 »
(εμφάνισε προβλήματα και rDNA με νέο revision πλακέτας και μεγάλη οθόνη).

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #252 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 11:22 »
Δείτε απο 19.00-21.00 περίπου, τι ωραία hot spots δημιουργούνται με το nickel + TC.
Πιθανότατα οφείλεται στο mc αλλά κάποιος γαλλομαθής να μας δώσει τα φώτα του αν υπάρχει κάποια περαιτέρω πληροφορία στο βιντεο.



Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #253 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 11:40 »
Είναι σύνηθες φαινόμενο στα προϊόντα τεχνολογίας, οι πρώτοι χρήστες (τουλάχιστον) να αγοράζουν μια συσκευή για να γίνουν ουσιαστικά beta testers του προϊόντος.
Οι κατασκευαστές προσπαθούν να παρουσιάσουν κάτι καινούριο και μάλιστα γρήγορα. Περιορίζουν το χρόνο έρευνας και δοκιμών κλπ και το πετάνε στην αγορά. Τα όποια bugs θα λυθούν στη Version 2. Αυτό είναι σχετικά αποδεκτό όταν η αναβάθμιση από τη Version 1 στη 2 είναι εφικτή στο χρήστη χωρίς έξτρα κόστος. Όταν όμως η αναβάθμιση που διορθώνει κάποια bugs προϋποθέτει αγορά καινούριας συσκευής, νομίζω πως κάθε συζήτηση περί αξιοπιστίας είναι...να'χαμε να λέγαμε.
Όταν δε, υπάρχει και 3η Version που διορθώνει τα bugs της 2ης και καλείται ο αγοραστής να επενδύσει πάλι σε νέα συσκευή, η εταιρεία αυτομάτως γίνεται συνώνυμο του τραγέλαφου.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #254 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 11:46 »
Για να λειτουργήσει ΣΩΣΤΑ ο έλεγχος θερμοκρασίας και παράλληλα ο κόφτης που θα ορισουμε,ο ίδιος
ο κατασκευαστής ΔΕΝ προτείνει χρήση microcoil αλλά αντίσταση με ανοιχτές τις σπείρες,πόσες φορές
πρέπει να το γράψουμε; Δηλαδή πρέπει να τα βγάλουμε όλα προβληματικά ρε παιδιά;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 81 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [AIO (Όλα σε ένα)] 0 79 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 601084 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191027 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152456 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11471 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346134 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147689 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8412 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209395 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545928 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33268 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F