vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Vaporshark RDNA 40

Αποσυνδεδεμένος pedragorn

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #270 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 13:52 »
Μολις παρελαβα και γω το Vaporshark RDNA 40 v2 και ειπα να γραψω τις πρωτες εντυπωσεις μου.. Μετα απο αναμονη 2 μηνων, επιτελους ηρθε το πολυποθητο Rdna μεσω Αγγλιας που το ειχα προπαραγγειλει..Τι να πω..Οσα εχουν ειπωθει γι αυτην την συσκευη ειναι spot on.. Ειναι στιβαρο, απιστευτα μικρο και γενικως σφυζει ποιοτητα απο το πρωτο αγγιγμα..


Στα διαταυτα τωρα,




Η οθονη ειναι οντως μεγαλυτερη και ευκρινεστερη σε σχεση με την 1η version. Αυτο το γνωριζω καθως εχω πιασει στα χερια μου ενα rdna 30 και αν δεν απατωμαι εχουν την ιδια οθονη με το 40. Αν κανω λαθος διορθωστε με.




Το Zip charging το δοκιμασα καθως η LG που ηρθε μαζι ηταν λιγο ξεφορτισμενη. Δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα με την φορτιση στο pc, ουτε καποια αυξηση θερμοκρασιας. Αυτο με τον καιρο θα φανει εαν προκυψει κατι.




Το buzz οντως ακουγεται οταν τοποθετηθει αναποδα η μπαταρια, κατι που ειναι ωραιο σαν προσθηκη ασφαλειας.




Το φινιρισμα ειναι λιγο διαφορετικο απ οτι καταλαβα , καθως εχει μια πιο "λαστιχενια" υφη καθιστωντας το πολυ εργονομικο και φυσικα συμβαλλει στην ομορφια του.




Τωρα στο θεμα του ελεγχου της θερμοκρασιας δεν το εχω πολυδουλεψει παρα μονο με τον Ναυτιλο και τα Temperature coils που ο εμπορας προσθεσε στο πακετακι μου. Προς το παρον δεν θελω να επεκταθω πολυ καθοτι θα χρειαστει αρκετες δοκιμες με επισκευασιμους. (οταν δεησει να ρθει το Νι200 που παρηγγειλα) :tongue_smilie:




Γενικως ειμαι προς το παρον πολυ ευχαριστημενος και μπορω να πω οτι το ερωτευτηκα! Ειναι απο αυτα τα πραγματα που με το που τα αγγιζεις ξερεις οτι απλα θα το αγαπησεις!!




Σας παραθετω και μερικες φωτογραφιες αν και ειναι μεσω photobucket καθως δεν χωρουσαν στο post! Θα επανελθω οταν το δουλεψω αρκετα ωστε να αποκτησω μια πιο πληρη εικονα!








http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/pedragorn/IMG_0408_zps45bc30ed.jpg

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #271 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 13:59 »
Απ ότι διαβάζω αυτό το νέο φινιρισμα, το rubbery, πρέπει να είναι πολύ καλό.
Μάλλον περιορίζει την αναγκαιότητα, για να μην πω εξαλείφει, χρήσης skin  :dontknow:
Σου δίνει την εντύπωση οτι θα αντέξει στο γδαρσίματα, χτυπήματα κλπ?

Αποσυνδεδεμένος pedragorn

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #272 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 14:08 »
Η αληθεια ειναι οτι θα το εχω με το skin του καθως δεν θελω να το διακινδυνευσω κιολας, αλλα απο την πρωτη αισθηση που εχω θα ελεγα οτι δεν θα κρατησει το coding και πολυ χωρις skin. Τωρα μπορει να κανω και λαθος...αλλα δεν προκειται να το εξακριβωσω!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Stavros 66

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #273 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 14:08 »
Στα χέρια μου το νέο vaporshark  rdna 40w v2 από replace..  Παιδιά περιμένετε γνώμες από τους πρώτους που αγοράζουν..  Με την πρώτη χρήση ή ένδειξη της μπαταρίας δείχνει μόνιμα φορτισμενη..   :( Δοκίμασα με άλλη εκτός LG..  βάζοντας δείχνει το υπόλοιπο(μισο)  κ με το πάτημα του power button δείχνει κ πάλι εντελώς φορτισμενη!


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2015, 15:00 από Stavros 66 »

Αποσυνδεδεμένος nuts

Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #274 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 14:29 »
Εγώ στη θέση σου θα τους έλεγα να μου το αλλάξουν με καινούριο είναι κρίμα τόσα λεφτά και να έχεις bug.

κρίμα πάντως ήθελα και γω να το πάρω άλλα με αυτά που βλέπω....

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #275 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 14:32 »
ΕΤσι ειναι φτιαγμενο συμφωνα με γνωμες απο ECF.
Ο υπολογισμος γινεται με βαση τις ρυθμισεις που εχεις θεσει. Σου δειχνει τη δυνατοτητα της μπαταριας να τις αποδωσει και οχι την πραγματικη κατασταση της μπαταριας.
Διαβασα , μαλλον καταλαβα, οτι πατωντας στιγμιαια για λιγο το κουμπι μπορει να σου δειξει την πραγματικοτητα. Δοκιμασε και πες.

Αποσυνδεδεμένος Stavros 66

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #276 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 14:45 »
Ούτε στιγμιαία ούτε τίποτα άλλο..  Παρόλο που η μπαταρία βάζοντας τη σε άλλο μόντ δείχνει κάτω του μισού εδώ δείχνει το πραγματικο επίπεδο της βγάζοντας κ βάζοντας τη ξανά κ μετά δειχνει μονιιμα full φόρτιση..
Κάθε απόπειρα για κάθε πρόβλημα του vapeshark, πόσο μάλλον για αντικατάσταση παίρνει ένα 4μηνο!!

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #277 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 15:11 »
Υπολογίζει ανάλογα με
 Τη ρύθμιση που έχεις !  Όπως είπαν οι προηγούμενοι

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #278 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 15:34 »
@Stavros6 σήμερα παρέλαβες; πως έγινε αυτό; Anyway,για να ήρθε στο ReplaceSmoke,αν και μου φαίνεται περίεργο
πως ήρθε σε replace και όχι πουθενά αλλού,φαντάζομαι οτι απο βδομάδα θα το έχουν και οι υπόλοιποι.Οπότε σύντομα
και εγώ,θα σας πω πως πάει καθώς ετοιμάζομαι για την αγορά του και ελπίζω να απαλλαχθώ απο VAMO,iStick κλπ,να τα
έχω απλά για backup και κανένα στημένο δίπλα για μια δεύτερη γεύση να αλλάζω λίγο.


Όσο για το πρόβλημα του φίλου,στην θέση σου θα δοκίμαζα να έφτιαχνα μια χαμηλότερη αντίσταση,κάτω του 1 Ω με την
ίδια μπαταρία πάνω,που λες ότι σου δείχνει φουλ ενώ δεν είναι,για να δω αν αλλάζει η μέτρηση του rDNA.Αν δείχνει υπόλοιπο
μπαταρίας ανάλογα με την ρύθμιση των Watt/αντίσταση,τότε θα μου αρέσει περισσότερο,αν είναι πρόβλημα θα επιδίωκα να
έχω ΑΜΕΣΗ αντικατάσταση απο το κατάστημα,το πόσο καιρό θα κάνει μετά η VaporShark να το αλλάξει στο κάθε έμπορο,
αυτό δεν είναι δικό σου πρόβλημα.Κοινώς όταν αγοράζεις κάτι,δεν πρέπει να ενδιαφέρει εσένα προσωπικά απο που το παίρνει
ο άλλος,γι'αυτό άλλωστε προτιμάμε και την Ελληνική αγορά,after sales support.

Αποσυνδεδεμένος Stavros 66

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #279 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 15:57 »
Η replace μου έστειλε ειδοποίηση ότι έφερε το συγκεκριμένο Mod στο mail μου όπως είχα ζητήσει πριν αρκετό καιρό..  Το προμηθευτηκα χθες το πρωί κ στην κατοχή τους υπήρχε ακόμη ένα το οποίο προφανώς αγοράστηκε μέχρι το απόγευμα..
Πολύ εύκολο να διαπιστωθεί με ένα τηλέφωνο στο κατάστημα..  Κρατάω μια επιφύλαξη όσο αφορά την ένδειξη της μπαταρίας όπως προανέφερε συνατμιστης πιο πάνω μιας κ δεν έχω εξαντλησει  κ δοκιμάσει την μπαταρία από την αρχική της φόρτιση..  Πιθανόν να λαμβάνει τις συνθήκες ατμισματος κ να δείχνει αν πραγματικά μπορεί να ανταπεξελθει η μπαταρία..
Θα επανέλθω όταν από φορτιστέι εντελώς..
Απο όσο έχω καταλάβει κ κάποιοι άλλοι έχουν το vaporshark στα χέρια τους..  Θα μπορούσαν να δώσουν την γνώμη τους μιας κ η δική μου αφορά πρώτες στιγμές κ δεν έχω άποψη για έξυπνη ανταπόκριση του μόντ λαμβάνοντας συνθήκες ατμισματος..  Θα παρατηρήσω κ θα επανέλθω με διόρθωση αν κάνω λάθος(που μπορεί κ να συμβαίνει) .

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #280 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 16:13 »
Φιλε Σταυρο καλησπερα..Μπορεις σε παρακαλω να πεις ακριβως τι γινεται με την ενδειξη της μπαταριας?


1)Στην δειχνει φουλ φορτισμενη το Vaporshark και οταν ΠΑΤΑΣ το fire button ΚΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΠΑΤΗΜΕΝΟ φενεται να πεφτει μικρο ποσοστο η ενδειξη και ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ στα φουλ οταν αφηνεις το fire button?


η


2)Σου δειχνει φουλ την μπαταρια συνεχεια ανεξαρτητα απο το τι κανεις και παρα μονο οταν την βαζεις την μπαταρια πρωτη φορα στο μοντ σου δειχνει αλλο ποσοστο?

Αποσυνδεδεμένος Stavros 66

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #281 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 16:22 »
Η ένδειξη της μπαταρίας δεν αλλάζει είτε στιγμιαία πατώντας η συνεχόμενα..  δεν έχω εξαντλησει την αρχική φόρτιση ακόμη..  Μόλις έβαλα πάνω ένα expromiser με χαμηλότερη αντίσταση στο 1.1Ω στα ίδια want..  η ένδειξη μετακινήθηκε ελαφρώς προς τα κάτω..  Πιθανόν να λαμβάνει αλήθεια τις συνθήκες ατμισματος κ να προσαρμόζει την ένδειξη της μπαταρίας..
Θα το παρατηρήσω κ θα διορθώσω αναλογα μιας κ δεν μπορώ να εξάντληση γρήγορα την μπαταρία ατμιζοντας..
Βγάζοντας κ επανατοποθετωντας την μπαταρία πάντως στην αρχή δείχνει χαμηλότερη φόρτιση κ στην συνέχεια πολύ υψηλότερη με το πάτημα του Fire button..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2015, 16:27 από Stavros 66 »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #282 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 16:26 »
Μια τελευταια ερωτηση..Απο χθες που το χρησιμοποιεις,η ενδειξη της μπαταριας εχει πεσει εστω και λιγο η ακομα στην δειχνει φουλ?Γιατι αν στην δειχνει συνεχεια φουλ οσο χρηση και να κανεις στο μοντ,τοτε σημαινει οτι δεν μπορεις να βλεπεις ποιο ειναι το υπολοιπο της μπαταριας σου οπως εχει συμβει και σε αλλο παιδι εδω στο forum στο παρελθον(Ενω εδειχνε φουλ μπαταρια,του πεταει αποτομα μηνυμα οτι η μπαταρια ειναι αδεια),οπως και σε αρκετους στο ECF οποτε και ζητας αντικατασταση

Αποσυνδεδεμένος Stavros 66

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #283 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 16:39 »
Δείχνει χαμηλότερη φόρτιση με άλλο ατμόποιητή με ελαφρώς λιγότερα Ω..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2015, 23:59 από Stavros 66 »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #284 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 16:52 »
ΟΚ..Αυτο που ειπα το καταλαβες..Αφησε τον ιδιο ατμοποιητη και κανε χρηση..Δες μετα απο καποιες ωρες χρησης αν εχει πεσει καθολου η ενδειξη της μπαταριας..Αν με την χρηση σιγα σιγα οπως συμβαινει σε ΟΛΑ τα μοντακια δεις οτι πεφτει η ενδειξη της μπαταριας τοτε εισαι οκ..Αν ομως και σε εσενα στην δειχνει συνεχεια φουλ ανεξαρτητα απο το ποσες ωρες το εχεις χρησιμοποιησει και μια στιγμη αποτομα σου γραψει αδεια μπαταρια απο εκει που στην εδειχνε σχεδον φουλ και σε αφησει στα κρυα του λουτρου τοτε :thumpdown: και επιστροφη για αλλο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 51 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [AIO (Όλα σε ένα)] 0 52 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 601040 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190988 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152428 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11441 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346106 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147654 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8375 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545878 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33241 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F