vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 1 χρήστης
bloodlessz

Twitter

Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #165 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 16:27 »

Οι άνθρωποι δεν παίζονται. Ενώ τους έστειλα φωτογραφία, μου ζητάνε να ανεβάσω λέει στο youtube ένα video, στο οποίο να φαίνεται και το Order Number αλλά όχι το όνομα Fasstech, ούτε το όνομά μου, διότι ο κατασκευαστής λέει θέλει βίντεο.


Ό,τι να ναι...

τραβα τους ενα βιντεο Αρη.. και μεσα σε αυτο (που να δειχνει το order number) βαλε και τις φωτογραφιες που εχεις και φαινεται το σπειρωμα.. (ο επεξεργαστης βιντεο του youtube απο οτι θυμαμαι μπορει να το κανει αυτο). Απο εκει και περα απειλησε τους και λιγο με paypal και πες τους να τα βρουνε με τον κατασκευαστη μονοι τους..αφου σου κανουν refund.

Απο εκει και περα εγω σκεφτομουν μηπως παραγγειλω αυτον που λεει η petra απο GB. ..
αλλα θα κανουν το 1 για το αλλο?? Δηλαδη το deck απο GB και τα υπολοιπα απο τον μινι erl της FT??  :dontknow: γιατι θελω τελικα την μινι εκδοση..

@petra... αυτο ηταν για σενα ερωτημα.. αν ξερεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #166 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 16:35 »



Προς το παρόν αρνούμαι να τραβήξω το βίντεο που θέλουν. Απαιτώ άμεση αντικατάσταση με κάτι που είναι οκ ή επιστροφή χρημάτων διότι υποτίθεται πέρασε ένας μήνας. Θα περιμένω πότε θα ξεμπλέξουν αυτοί με το βίντεο, αφού κάνω τον κόπο και άλλον ένα μήνα όταν το αποφασίσουν? Ας κάνουν πρώτα αυτοί την κίνηση και μετά ας τους στείλω ό,τι θέλουν. Εξάλλου, μέχρι αυτοί να τελειώσουν τις διαδικασίες τους, ενδεχομένως πάνε και οι 45 ημέρες του Paypal για dispute και μετά με γράφουν αν θέλουν.


Όσον αφορά το ερώτημα προς την petra, αφού θες άλλο deck, σε εμένα η καμινάδα σκουριασμένη κτλ κτλ.. ε τι να κρατήσεις, το tank και τα υπόλοιπα?


Απορώ αν η σκουριά θα υπάρχει και στα πάνω μεταλλικά μέρη με τον καιρό..

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #167 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 16:41 »
κλαιω απο τωρα τα χρηματα που εδωσα και περιμενω αδικα να τον παρω .... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: αφου ειναι ετσι  :eyesplash: εχουν περασει και 45 μερες dispute

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #168 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 16:42 »
Για ανταλλακτικά μια χαρά είναι  ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #169 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 16:56 »
 
Αυτός της GB είναι συμβατός με τον οριτζιναλ. Δεν έχω όμως τον κλώνο της ΦΤ για περαιτέρω συγκριτικά.
Αν εξυπηρετεί, η εσωτερική διάμετρος των τανκ που έχω είναι 19 χιλιοστά. (μεγάλο πρινζ, μεγάλο GB, μικρό erlkonigin, μικρά ibtanked)
Το αμερικάνικο έχει πιο παχιά τοιχώματα και η εξωτερική του διάμετρος είναι μεγαλύτερη, αλλά η εσωτερική τους διάμετρος είναι ίδια.
Οπότε, μετρήστε την, μήπως βγάλετε έτσι άκρη.
 




Διόρθωση μορφοποίησης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2015, 19:47 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #170 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 18:14 »

Προς το παρόν αρνούμαι να τραβήξω το βίντεο που θέλουν. Απαιτώ άμεση αντικατάσταση με κάτι που είναι οκ ή επιστροφή χρημάτων διότι υποτίθεται πέρασε ένας μήνας. Θα περιμένω πότε θα ξεμπλέξουν αυτοί με το βίντεο, αφού κάνω τον κόπο και άλλον ένα μήνα όταν το αποφασίσουν? Ας κάνουν πρώτα αυτοί την κίνηση και μετά ας τους στείλω ό,τι θέλουν. Εξάλλου, μέχρι αυτοί να τελειώσουν τις διαδικασίες τους, ενδεχομένως πάνε και οι 45 ημέρες του Paypal για dispute και μετά με γράφουν αν θέλουν.


Στις 40-44 μερες ξεκινα την διαδικασια dispute στο PP ουτως ή αλλως.. σε οτι σημειο και αν εχουν φτασει αυτα που λετε..
Και το dispute θα αρχισει να γραφει καινουργιο χρονο μεχρι να τα βρειτε..

Πες τους οτι θα πας στο paypal και οτι δεν σε αφορα εσενα το τι λενε αυτοι με τον προμηθευτη/κατασκευαστη τους..οτι εσυ θελεις τα χρηματα πισω και οχι αποστολη καινουργιου. Οταν τα παρεις ξαναπαραγγελνεις. Αν πειτε για αποστολη καινουργιου, παει το μαξιλαρακι του paypal..

Λιγο τον εχω ατμισει τοσες μερες..και σωστα δεν το εχω στησει ακομη (ελλειψη σωστου συρματος).. οποτε επιφυλασσομαι για το ποσο καλη αγορα ηταν ακομη..

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #171 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 21:36 »
γεια σας και απο μενα......
οπως εγραψα και πιο πανω παρελαβα σημερα τον νανο....τα προβληματα του τα ανεφερα, τα ελυσα ομως (τι κυρος γραναζης ειμαι στην τελικη χαχαχαχαχα).....στα διαταυτα..
κανω αντιστασουλα μια χαρα στα 1,2Ω περναω το νακαμιτσι μου (πρωτη δοκιμη κι αυτο) ακριβως οπως δειχνουν σε προηγουμενα ποστ οι συμφορουμιστες....ρυθμιζω το στικακι (ναι!!!! εχω κι εγω)  στα 10 W για αρχη και παταω το κουμπακι....
ΔΕΝ με ενθουσιασε καθολου μα καθολου..ντουμανι χμχμχμχμχμχμχμ μετριο προς καλο, γευση που μου εδωσε μετρια, ισα ισα που καταλαβα το ροδακινακι μου.
μετα απο καμμια 10ρια τζουρες τον αφηνω λογω βιολογικης αναγκης(ας με συγχωρεσετε) και οταν γυρναω, ιντα να δω....την λιμνη του μαραθωνα....διαροη και μεχρι τωρα δεν την εχω βρει ακομα....αν δεν βρω την λυση αποψε (οτι ωρα και να παει) θα παει συρταρακι..εδω τωρα περιμενω την δικη σας βοηθεια


Σας ευχαριστω

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
συνεχεια του χθεσινου μου ποστ........λοιποοοοοον......λυσιμο δεσιμο καμμια δεκαρια φορες....παντα κατι δεν μου πηγαινε.. και οσο δεν τον εφερνα στα μετρα μου τοσο πεισμωνα....(πηγα στο κρεβατι 4.30 το πρωι)....
τελος παντων τα καταφερα να τον δουλεψω.... +2 αρνητικα ακομα για μενα.......μηχανοστηχια του ΟΣΕ λιγο πριν μπει στο Λιανοκλαδι κανει λιγοτερο θορυβο....αυτο δεν με χαλασε ιδιαιτερα αλλα βρε παιδια η γευση που λενε πολλοι οτι δινει ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;;;;οταν λεμε οτι δεν καταλαβα γευση ΤΙΠΟΤΑ.
τις διαρροες του τελικα τις ελυσα με βαμβακι μεσα στο αυλακι μεχρι το τελος του deck..
βεβαια θα προσπαθησω να του κανω διαφορα στησιματα μπας και καλυτερευσει γιατι μεχρι τωρα αν ηταν να τον βαθμολογηαω θα του εδινα ενα 9-9.5 για την εμφανιση αλλα για ολα τα υπολοιπα κατω του3...
τονιζω παλι οτι ειναι δικα μου αποτελεσματα και δικες μου αποψεις......
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2015, 19:48 από zilos »

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #172 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 21:27 »
Πατέντα για όσους εχουν σπάσει το τανκ: https://www.fasttech.com/forums/1893600/t/1460983/hand-made-tank

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #173 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 23:34 »
Κλωνου συνεχεια....Τα λογια ειναι περιττα...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Φυσικα εχει ανοιχτει ticket και περιμενω απαντηση

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #174 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 23:50 »
Αυτος ειναι ο νανο ? απο FT ?  τελικα και να μου ερθει ... το τικετ δεν το γλυτωνουν με την καμια

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #175 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 00:34 »
Κώστα εγω πήρα αυτόν τον mini, και όχι μόνο δεν εχω κανένα πρόβλημα, αλλα τείνω να τον αγαπήσω !

Τον αγόρασα για την γυναίκα μου, (μικρός, εύκολο καθαρό γέμισμα, εύκολο στησιμο, καμμία διαρροή), και απο την Πέμπτη το απόγευμα που τον έστησα,....... δεν λέει να κατέβει απο το dna μου :))

Ετσι μου έρχεται, να χτυπήσω ακόμα ένα !   8)

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #176 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 00:38 »
αυτος ειναι κωστα μου αυτος ο ρημαδης που το ειχε γραμμενο το 2015 να μου μπει κακα για τα ατμιτικα μου γουστα
OpenMind αυτος ειναι και ο δικος μου στις πιο πανω φωτογραφιες

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #177 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 00:58 »
 zilos τι να πω..... :dontknow:
Το δικό μου ήρθε αστέρι

Τώρα δεν μπορώ, αλλά αύριιο, θα ανεβάσω φωτογραφίες, δια του λόγου το αληθές.
======================
Προσθήκη
======================
Για να ανεβάσω φωτογραφία, πρέπει να κάνω λογαριασμό στο photoκατι, και μετά θα μπορώ. Οπότε μέχρι να τα κάνω αυτά, θα μου πάρει χρόνο, που αυτή την στιγμή δεν εχω. Αργότερα το βράδυ,.....και βάλε, θα ανεβάσω τις φωτό μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2015, 16:27 από OpenMind »

Αποσυνδεδεμένος theofanis

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #178 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 12:39 »
Πατέντα για όσους εχουν σπάσει το τανκ: https://www.fasttech.com/forums/1893600/t/1460983/hand-made-tank
ευχαριστώ πολυ!:) με το που το είδα δοκίμασα με 20αρα συριγγα αλλά δυστυχώς είναι ενα κλικ μεγαλύτερη απο το τανκάκι του μίνι. ειμαι προς αναζήτηση προς άλλης πατέντας.. :hmmm:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
παιδιά νομίζω βρήκα τη λύση για το τανκάκι. το δοκιμάζω τωρα να σιγουρευτώ οτι δουλεύει και ετοιμάζω παρουσίαση με φωτο.. ετοιμαστείται για γυάλινο τανκακι στον μινι:)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2015, 12:07 από theofanis »

Αποσυνδεδεμένος SPY DAG

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #179 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 22:42 »
Ο δικος μου με τερμα σφιγμενη τη βιδα στο πολο συνεχιζει να κουνιεται ο πολος :eyesplash:
Αποτελεσμα σε συνδιασμο με 'istick' μπαταρια η αντισταση παιζει τρελα απο 1.6 μεχρι 2.4
Ατμιζω και εστανωμαι το ρευμα να με χτυπα και ακουω το ρευμα να τσιτσιριζει :angry_orange:
Κριμα γιατι απο εμφανιση σκιζει!!!
Καμια ιδεα για τον πολο του ατμο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115907 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824370 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507382 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8936 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem