vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, manoslykos, dvelev

Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #285 στις: Ιουνίου 27, 2011, 01:38 »
Vangos διάβασα για το vangomizer τι θα γίνει ??  ;D νομίζω ότι πρέπει να το φτιάξεις απο οτι βλέπω σου πιάνουν χέρια !!!
...θα πρέπει να περιμένετε λίγο, να επιστρέψω σπίτι...(είμαι εκτός, επαγγελματικοί λόγοι...) :(

Αποσυνδεδεμένος dimitrakis

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #286 στις: Ιουλίου 02, 2011, 09:56 »
10 ημέρες με τον eGo-T B χαμηλής αντίστασης. :D Χμμ...επιτρέψτε μου να επισημάνω τα εξής:

1)Είναι η πρώτη φορά, καταρχάς, που χρησιμοποιώ κατ' αποκλειστικότητα μόνο 1 ατμοποιητή, χωρίς εναλλαγές, για τόσο διάστημα. Μέχρι στιγμής πάντα έκανα εναλλαγές (και μέσα στην ημέρα ακόμα) μεταξύ 510, 510 LR, 901 κ.λ.π.

2)Αυτό που με κάνει και τρελαίνομαι είναι ότι ακόμα δε μου έχει φέρει καμμένο. :o Μόνο μια φορά είχα μία υπόνοια καμμένου. ::) Κάτι που επιλύθηκε με ένα μικρό φύσημα υγρού προς τα εσωτερικά του ατμοποιητή για να γίνει καλή ροή. Αυτό το υγρό ήταν μόνο VG και πιστεύω λόγω του ότι είναι πιο πυχτή, έχασε λίγο στη ροή. Αλλά ήταν τόσο μικρό και ανεπαίσθητο πταισματάκι, που ούτε το λαμβάνω υπόψιν.

3)Καμία διαρροή. :D Μα καμία όμως. :party_beer_01: Πολλές φορές έχω τη συνήθεια να φυσάω απ' την αμπούλα προς τα μέσα (δεν ξέρω γιατί το κάνω, μπορεί να μ' αρέσει ο ήχος :tongue_smilie:). Κοιτάω μήπως κατέβηκε υγρό στην ένωση του άτμο με την μπαταρία. Κι όμως ούτε μια φορά δεν είδα να έχει υγρό σε εκείνο το σημείο. Το μόνο που έχω παρατηρήσει, που δεν μπορώ να το θεωρήσω διαρροή, είναι μια ελάχιστη "εφύδρωση" να το πω, στην κυλινδρική εξοχή της μπαταρίας εξωτερικά, κάτω απ' το σημείο που βιδώνει με τον ατμοποιήτη. Τέλος, κάθε βράδυ τον αφήνω κάθετα μέχρι την άλλη μέρα και πάλι ποτέ δεν είδα διαρροή. :yahoo:

4)Μια-δυο φορές που ένοιωσα να σφίγγει λίγο η τζούρα και να πέφτει η απόδοση του σε παραγωγή ατμού, τον φύσηξα καλά και έκανα προσεκτικό dry burn. Μετά ξανά στάξιμο 2-3 σταγονίτσες στο φιτίλι, τοποθέτηση αμπούλας και είναι τζετ. 8)

5)Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος που η απόδοση του είναι τόσο καλή αυτές τις ημέρες και που δεν έχω παρατηρήσει κάποια αισθητή μείωση της. Έπεσα πολύ έξω απ' τις προσδοκίες μου, που ήταν να μου κρατήσει 3-4 ημέρες, όπως μου συνέβει με τον τύπου Α eGo-T. Για μένα, το ότι έχει πάει δέκα μέρες χωρίς να χει τα συνήθη προβλήματα που έχουν αυτού του τύπου (TANK) οι ατμοποιητές και όχι μόνο, είναι επιτυχία! :laugh_cool_jump:

Συμφωνώ με τον φίλο και παραθέτω τις δικές μου παρατηρήσεις.
1) Πάνω από 25 -30 ημέρες με τον ίδιο ατμοποιητή χωρίς να έχει πέσει η απόδοση του.

2) Ούτε καμένο ούτε τίποτα.

3) Διαρροή μία μόνο φορά στις τόσες μέρες στην πλευρά της μπαταρίας. Φυσώντας τον ατμοποιητή από την πλευρά της μπαταρίας προς την αντίθετη, καθάρισε και απο τότε κανένα παρόμοιο φαινόμενο.

τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Για μένα κάτι πολύ καλύτερο, μα πάρα πολύ καλύτερο, θα με κάνει να τον αλλάξω στο μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #287 στις: Ιουλίου 02, 2011, 11:48 »
Παιδιά από που αγοράζετε? Για ρίξτε πάλι το λινκ. Εγώ π είχα δοκιμάσει παλαιότερα από HG είχαν τα 1002 προβλήματα :yes: Τόσο βελτιώθηκαν πια?  :o :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #288 στις: Ιουλίου 02, 2011, 12:30 »
Παιδιά από που αγοράζετε? Για ρίξτε πάλι το λινκ. Εγώ π είχα δοκιμάσει παλαιότερα από HG είχαν τα 1002 προβλήματα :yes: Τόσο βελτιώθηκαν πια?  :o :hmmm:
Toν έχω 26 μέρες περίπου και συνεχίζουν να ισχύουν όλα όσα έχω πει σε ένα προηγούμενο μου post...κανένα καμμένο, καμία διαρροή (μόνο 1-2 φορές μια "εφύδρωση" στην μπαταρία) και ποτέ υγρό στο στόμα. Εγώ πήρα τον LR μου, από funstore...ιδού και το link http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=425  :thumpup:

Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #289 στις: Ιουλίου 02, 2011, 12:35 »
Παιδιά από που αγοράζετε? Για ρίξτε πάλι το λινκ. Εγώ π είχα δοκιμάσει παλαιότερα από HG είχαν τα 1002 προβλήματα :yes: Τόσο βελτιώθηκαν πια?  :o :hmmm:
κι εδω http://www.ivape.eu/ego-t/egot-lr-atomizer-b.html

Αποσυνδεδεμένος dimitrakis

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #290 στις: Ιουλίου 02, 2011, 12:47 »
και επειδή απο το εξωτερικό τους παίρνεις αρκετά φτηνότερα (ειδικά αν κάνεις παραγγελία για 4-5 ατομα) κοίτα εδώ

http://www.heaven-gifts.com/product-326.html

20 ατμοποιητές (πχ 4 άτομα από 5) μαζί με όλα τα έξοδα αποστολής βγαίνουν περίπου 7,5 ευρώ ο ένας

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #291 στις: Ιουλίου 02, 2011, 13:16 »
Σας ευχαριστώ όλους για τα λινκ :respect: Ελπίζω να έχουν την ίδια ποιότητα σε όλα τα eshops :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #292 στις: Ιουλίου 02, 2011, 22:59 »
Έχω παρει και από funstore και απο ivape  και οι τρεις  συνεχίζουν  κανονικά από 01/6 αν  θυμάμαι καλά.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9649
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #293 στις: Ιουλίου 02, 2011, 23:21 »
Προσωπικά δεν έχω δεί κάποια διαφορά σε σχέση με τους τύπου Α. Η διάρκεια ζωής τους είναι στα ίδια επίπεδα.

Αποσυνδεδεμένος dimitrakis

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #294 στις: Ιουλίου 02, 2011, 23:35 »
είναι καθαρά θέμα ηλεκτρονικό... low resistanse = μικρότερη αντίσταση, που σημαίνει ότι όταν η ίδια μπαταρία δίνει την ίδια τάση σε μεγάλη αντίσταση και μικρή αντίσταση, η μεγάλη χρήση καταπονεί την μικρή αντίσταση περισσότερο οπότε και μειώνει την διάρκεια ζωής της.

Εξαρτάται από την χρήση ^^ (άποψή μου φυσικά)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #295 στις: Ιουλίου 02, 2011, 23:53 »
δλδ η lr εχει μικρότερη διάρκεια ζωής???
δλδ για έναν high ατμιστη δεν κάνει???
καιγεται πιο εύκολα???

Αποσυνδεδεμένος dimitrakis

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #296 στις: Ιουλίου 03, 2011, 00:12 »
Για μένα που το βλέπω καθαρά από θέμα ηλεκτρονικής πλευράς, ένας ατμοποιητής κανονικός, με έναν LR, πάνω στην ίδια μπαταρία, με την ίδια χρήση τότε ναι ο RL καταπονείτε περισσότερο.

Από εκεί και πέρα παίζει ρόλο ο τύπος (που είναι ο ίδιος και στις 2 περιπτώσεις) και η ποιότητα της αντίστασης (που είναι και αυτή πιστεύω ίδια). Ε τώρα δεν νομίζω να χρησιμοποιούν και τα καλύτερα υλικά για την κατασκευή τους. Άλλωστε θέλουν να χαλάνε γρήγορα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2011, 00:18 από dimitrakis »

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #297 στις: Ιουλίου 03, 2011, 00:15 »
δλδ η lr εχει μικρότερη διάρκεια ζωής???
δλδ για έναν high ατμιστη δεν κάνει???
καιγεται πιο εύκολα???

Ναι  έχει  μικρότερη διαρκεια  ζωής  ,    Πάντως  οι δικοί μου lr  B  ακόμα  αντέχουν ακόμα  επί  ένα μήνα.   ο πρώτος   έφαγε  το  μεγάλο ζόρι επί 20 μέρες  χ  6-7 ml  ανά  ημέρα  .   Για  λίγο είχε  μια διαρροή αλλά μετά από καθαρισμα  και dry burning  συνεχίζει σαν καινούργιος.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #298 στις: Ιουλίου 03, 2011, 00:30 »
Ναι  έχει  μικρότερη διαρκεια  ζωής  ,    Πάντως  οι δικοί μου lr  B  ακόμα  αντέχουν ακόμα  επί  ένα μήνα.   ο πρώτος   έφαγε  το  μεγάλο ζόρι επί 20 μέρες  χ  6-7 ml  ανά  ημέρα  .   Για  λίγο είχε  μια διαρροή αλλά μετά από καθαρισμα  και dry burning  συνεχίζει σαν καινούργιος.

Έτσι ακριβώς και με τους δυο δικούς μου... :thumpup:
Βράσιμο σε νερό με ξυδάκι, στέγνωμα, λίγο dry και καλύτεροι από πριν...

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #299 στις: Ιουλίου 07, 2011, 01:44 »
Τι απεγιναν οι eGO-T mega atomizer της Nobacco?Μονο οι αμπουλες τους υπαρχουν προς αγορα  :hmmm: :hmmm:
Κριμα κ 1ας φιλος πηρε eGO-T κ ηθελε να δοκιμασει κ το "μεγαλο" ατμο,θα του πω να παει προς αλλη εταιρεια  :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 152 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [PODS - AIO (Όλα σε ένα)] 0 134 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 601196 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191095 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152589 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11544 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346207 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147774 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8489 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209507 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 546058 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33339 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F