vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

150 επισκέπτες, 2 χρήστες
stsoulos, manoslykos

Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #270 στις: Ιουνίου 16, 2011, 21:19 »
10 ημέρες με τον eGo-T B χαμηλής αντίστασης. :D Χμμ...επιτρέψτε μου να επισημάνω τα εξής:

1)Είναι η πρώτη φορά, καταρχάς, που χρησιμοποιώ κατ' αποκλειστικότητα μόνο 1 ατμοποιητή, χωρίς εναλλαγές, για τόσο διάστημα. Μέχρι στιγμής πάντα έκανα εναλλαγές (και μέσα στην ημέρα ακόμα) μεταξύ 510, 510 LR, 901 κ.λ.π.

2)Αυτό που με κάνει και τρελαίνομαι είναι ότι ακόμα δε μου έχει φέρει καμμένο. :o Μόνο μια φορά είχα μία υπόνοια καμμένου. ::) Κάτι που επιλύθηκε με ένα μικρό φύσημα υγρού προς τα εσωτερικά του ατμοποιητή για να γίνει καλή ροή. Αυτό το υγρό ήταν μόνο VG και πιστεύω λόγω του ότι είναι πιο πυχτή, έχασε λίγο στη ροή. Αλλά ήταν τόσο μικρό και ανεπαίσθητο πταισματάκι, που ούτε το λαμβάνω υπόψιν.

3)Καμία διαρροή. :D Μα καμία όμως. :party_beer_01: Πολλές φορές έχω τη συνήθεια να φυσάω απ' την αμπούλα προς τα μέσα (δεν ξέρω γιατί το κάνω, μπορεί να μ' αρέσει ο ήχος :tongue_smilie:). Κοιτάω μήπως κατέβηκε υγρό στην ένωση του άτμο με την μπαταρία. Κι όμως ούτε μια φορά δεν είδα να έχει υγρό σε εκείνο το σημείο. Το μόνο που έχω παρατηρήσει, που δεν μπορώ να το θεωρήσω διαρροή, είναι μια ελάχιστη "εφύδρωση" να το πω, στην κυλινδρική εξοχή της μπαταρίας εξωτερικά, κάτω απ' το σημείο που βιδώνει με τον ατμοποιήτη. Τέλος, κάθε βράδυ τον αφήνω κάθετα μέχρι την άλλη μέρα και πάλι ποτέ δεν είδα διαρροή. :yahoo:

4)Μια-δυο φορές που ένοιωσα να σφίγγει λίγο η τζούρα και να πέφτει η απόδοση του σε παραγωγή ατμού, τον φύσηξα καλά και έκανα προσεκτικό dry burn. Μετά ξανά στάξιμο 2-3 σταγονίτσες στο φιτίλι, τοποθέτηση αμπούλας και είναι τζετ. 8)

5)Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος που η απόδοση του είναι τόσο καλή αυτές τις ημέρες και που δεν έχω παρατηρήσει κάποια αισθητή μείωση της. Έπεσα πολύ έξω απ' τις προσδοκίες μου, που ήταν να μου κρατήσει 3-4 ημέρες, όπως μου συνέβει με τον τύπου Α eGo-T. Για μένα, το ότι έχει πάει δέκα μέρες χωρίς να χει τα συνήθη προβλήματα που έχουν αυτού του τύπου (TANK) οι ατμοποιητές και όχι μόνο, είναι επιτυχία! :laugh_cool_jump:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #271 στις: Ιουνίου 16, 2011, 21:26 »
θα συμφωνησω σε ολα με τον pontmarley.11 μερες τωρα ο lr συμπεριφερετε αψογα,δεν το περιμενα

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #272 στις: Ιουνίου 16, 2011, 21:32 »
Πραγματικά, γερό σκαρί η... βουβουζέλα  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #273 στις: Ιουνίου 16, 2011, 21:59 »
20 ημέρες με την Βουβουζέλα

Μετά από 20 ημέρες χρήσης της βουβουζέλας, είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος :)
Παρόλο που έχω την συνήθεια να αλλάζω ατμιστικές συσκευές, εντός της ημέρας....
χρησιμοποιώ την βουβουζέλα σχεδόν στο 90% της ατμιστικής μου ημέρας.

Ο λόγοι που το κάνω είναι:
ότι με καλύπτει ατμιστικά :thumpup:
η σωστή λειτουργία του :thumpup:
και μου αρέσει η μεγάλη αμπούλα :thumpup:
που με κάνει να νιώθω άνετος όταν βρίσκομαι εκτός σπιτιού 8)

20 ημέρες χωρίς χαρτοπετσέτα :thumpup: 8)
20 ημέρες που δεν βγήκα από το σπίτι με μπουκαλάκια :thumpup: 8)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #274 στις: Ιουνίου 16, 2011, 22:09 »
Με 24αρα ΄΄σπασμένη΄΄ με vg από 48αρα είναι αποθέωση του ατμίσματος όντως...
Ακόμη και με non που δοκίμασα η απόδοσή του στέκεται στο ύψος της...
Ούτε αρώματα ούτε τίποτα σκέτη βάση και απολαμβάνω...
Φώτη συμφωνώ με όλα όσα γράφεις (τον έχω γύρω στις 2 εβδομάδες ) εκτός από την χαρτοπετσέτα... :'( :-\

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #275 στις: Ιουνίου 16, 2011, 22:13 »
Με 24αρα ΄΄σπασμένη΄΄ με vg από 48αρα είναι αποθέωση του ατμίσματος όντως...
Ακόμη και με non που δοκίμασα η απόδοσή του στέκεται στο ύψος της...
Ούτε αρώματα ούτε τίποτα σκέτη βάση και απολαμβάνω...
Φώτη συμφωνώ με όλα όσα γράφεις (τον έχω γύρω στις 2 εβδομάδες ) εκτός από την χαρτοπετσέτα... :'( :-\

Γιατί...??
Εμένα με το υγρό που ατμίζω τίποτα.
Μέχρι στιγμή έναν ατμοποιητή έχω χρησιμοποιήσει και δοκιμάσει με κανένα πρόβλημα.
Έχω και έναν δεύτερο σφραγισμένο για καβάτζα.

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #276 στις: Ιουνίου 19, 2011, 12:47 »
Xθες τον άφησα για όλη τη νύχτα΄σε οινόπνευμα (όχι ότι είχε κάτι απλά ήθελα να δοκιμάσω) και σήμερα το πρωι αφού τον φύσηξα, τον στέγνωσα κλπ παρατήρησα μειωμένη απόδοση. Μου έδινε την αίσθηση ότι έχει πρόβλημα στη ροή του υγρού. :confused1: Πωωω ρε λέω, έβαλα τα χεράκια μου και έβγαλα τα ματάκια μου.  :angry_orange: Τον άνοιξα για να δω τι παίζει με το φιτίλι του...ήταν κατίμαυρο :tongue_smilie: Ωστόσο, δεν του άλλαξα φιτίλι. Το "χαλάρωσα" απλά αυτό που ήδη είχε ξίνωντας το και ξαναέβαλα το μεταλικό εξάρτημα (με τρομερή δυσκολία και βία) μέσα στον ατμοποιητή και έσπρωξα με ένα αιχμηρό τσιγκελάκι το φιτίλι απ' την τρύπα του μεταλικού προς τα μέσα...λίγο, δεν είναι για χόρταση να το βάλουμε τέρμα μέσα. ;D ;D ;D :tongue_smilie: Τώρα επανήλθα δόξα τω Θεώ στην προηγούμενη απόδοση! :D

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #277 στις: Ιουνίου 19, 2011, 14:44 »
Γιατί...??
Εμένα με το υγρό που ατμίζω τίποτα.
Μέχρι στιγμή έναν ατμοποιητή έχω χρησιμοποιήσει και δοκιμάσει με κανένα πρόβλημα.
Έχω και έναν δεύτερο σφραγισμένο για καβάτζα.

Ξερω γω ρε Φωτη;
Κι εγω έναν χρησιμοποιώ μέχρι στιγμής (3 βδομαδες) και η απόδοση μια χαρά αλλά οι μικρο διαρροές επιμένουν...
Ειδικα μέσα στο αμάξι όταν οδηγώ...
Ή θερμαίνεται αρκετά λόγω της εξωτερικής θερμοκρασίας ή (χωρίς να μπορώ να το αποδείξω) παίζει κάποιο ρόλο το οτι το αφήνω στο κιβωτιο των ταχυτήτων όταν οδηγάω...(κραδασμοί, κουνημα)...
Στο σπίτι όχι τόσο πολύ...έως ελάχιστα


Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #278 στις: Ιουνίου 19, 2011, 14:48 »
Και γω στη δουλειά συνήθως έχω "πλημμύρες" και υγρό στο στόμα... Όσο ζεσταίνει ο καιρός τα φαινόμενα γίνονται πιο έντονα...  :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #279 στις: Ιουνίου 19, 2011, 15:01 »
Σίγουρα είναι και αυτά που λέτε (ζέστη, κραδασμοί, κουνήματα, διάφορα) αλλά είναι και στον ατμοποιητή παιδιά.Αν πέσετε σε κάποιον ατμό καλό απο μαμά,θα δείτε οτι ολα αυτά δεν θα τον επηρεάζουν.


Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #280 στις: Ιουνίου 19, 2011, 15:18 »
Α επίσης έχω παρατηρήσει διαρροή και στα τελειώματα της μπαταρίας...

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #281 στις: Ιουνίου 19, 2011, 15:24 »
Λογικό γιατί ρουφάς δυνατότερα λόγω οτι έχει πέσει η τάση και δεν αποδίδει με αποτέλεσμα να δημιουργείται υποπίεση μεγαλύτερη και να έχεις διαρροές.


Ετσι κάνουμε όταν δεν τροφοδοτείται σωστά και βγάζει καμένο.
Τραβάμε κανα δυο χωρίς να πατάμε το κουμπάκι της μπαταρίας για να κατεβάσει λόγω υποπίεσης.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #282 στις: Ιουνίου 19, 2011, 15:27 »
Λογικό γιατί ρουφάς δυνατότερα λόγω οτι έχει πέσει η τάση και δεν αποδίδει με αποτέλεσμα να δημιουργείται υποπίεση μεγαλύτερη και να έχεις διαρροές.


Ετσι κάνουμε όταν δεν τροφοδοτείται σωστά και βγάζει καμένο.
Τραβάμε κανα δυο χωρίς να πατάμε το κουμπάκι της μπαταρίας για να κατεβάσει λόγω υποπίεσης.

Σωστό...

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #283 στις: Ιουνίου 19, 2011, 18:06 »
Λογικό γιατί ρουφάς δυνατότερα λόγω οτι έχει πέσει η τάση και δεν αποδίδει με αποτέλεσμα να δημιουργείται υποπίεση μεγαλύτερη και να έχεις διαρροές.
...


...κοινώς, ότι απ'το υγρό δεν ατμοποιείται, ρουφιέται!!!  :baby:

Αποσυνδεδεμένος billypapa

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Take it easy !!!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #284 στις: Ιουνίου 27, 2011, 01:34 »
Vangos διάβασα για το vangomizer τι θα γίνει ??  ;D νομίζω ότι πρέπει να το φτιάξεις απο οτι βλέπω σου πιάνουν χέρια !!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 110 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [AIO (Όλα σε ένα)] 0 102 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 601135 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191054 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152513 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11505 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346173 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147722 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8453 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545977 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F