vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

139 επισκέπτες, 4 χρήστες
stsoulos, manoslykos, dallaskdp, bokostas

Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #255 στις: Ιουνίου 14, 2011, 00:06 »
Μπορεί να έχει μπει λίγο μεσα και ο πολος του ατμ οπότε εφόσον και οι 2 πόλοι είναι μεσα το πρόβλημα εκδηλώνεται


Το πρώτο που κανω αβλεπί πλεον οταν δεν λειτουργεί μπταρια με ατμ είναι να βγαζω έξω και τους 2 πολους.
Στο 99% λειτουργεί

Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #256 στις: Ιουνίου 14, 2011, 00:12 »
ok!!!!!παω να το δοκιμασω.ελπιζω να τα καταφερω χωρις απωλειες και  :'(

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #257 στις: Ιουνίου 14, 2011, 00:15 »
Θα συμφωνήσω με το ορθολογιστικό τρόπο και με την σκέψη σου Atmos.

Αλλά πιστεύω ότι όταν ανοίγουμε ένα θέμα με συγκεκριμένο ατμοποιητή ή όποια συσκευή χρήσιμο είναι να γράφονται σε αυτό τα θετικά ή αρνητικά σχόλια, γνώμες χρηστών κλπ. για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή.

Εγώ θα ήθελα να υπήρχε ξεχωριστώ  θέμα ή θέματα για τον ατμοποιητές tank τύπου Β άλλης εταιρείας ή άλλων εταιρειών για να μπορώ γρήγορα να βλέπω τα σχόλια, και να γράψω και εγώ τα δικά μου(αν τον έχω τον ατμό).

Επειδή σχετικά είναι νέος ο ατμοποιητής tank type b θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον τώρα που είναι νέο το προϊόν να βλέπαμε ξεχωριστές ενότητες.
Βλέπω για παράδειγμα στην ενότητα..., <<...ότι ο δικός μου ατμό τρέχει ή δεν τρέχει υγρό...>> και γυρίζω 2-3 σελίδες για να καταλάβω για πιο προιόν αναφέρεται ο χρήστης & μέλος του φόρουμ :laugh1:

Επίσης όποιος έχει στα χέρια του και έχει ατμίσει ατμοποιητές περισσοτέρων εταιρειών καλό είναι να άνοιγε νέο θέμα ""σύγκριση ατμοποιητών tank τύπου Β"", και ο καθένας να κατέθετε την εμπειρία του.

Τώρα σε ότι αφορά στα αν γίνετε ή όχι διαφήμιση ενός προιόντος μόνο και μόνο στο ότι αναγράφετε στον τίτλο ενός θέματος.....
αυτό για μένα...  είναι το πως θέλει να το βλέπει ο καθένας.
Αν θέλει να το δει ως παρατράγουδο...., ας κάνει του κεφαλιού του. :laugh1:

Φίλε Atmos, και φίλοι του φόρουμ, αν αγόραζα ένα αυτοκίνητο π.χ. το νέο Golf, και έγραφα σε αντίστοιχο φόρουμ....
θα άνοιγα θέμα (αν δεν προυπήρχε): Δοκιμή του νέου Golf  :) :)
Δεν θα έγραφα ""Δοκιμή αυτοκινήτου  Volkswagen Group""  ή γενικά ""Δοκιμή ενός νέου αυτοκινήτου"".
Ξέρω για παράδειγμα ότι τα VW Golf, Audi A3, Seat Leon, Skoda Oktavia, φορούν τον ίδιο κινητήρα.
Νομίζω ότι θα ήταν πιο χρήσιμο για την παρουσία τους, να ανοιγόταν θέμα ξεχωριστά και κάθε αυτοκίνητο, και άλλο θέμα που θα είχε συγκρίσεις αυτών.

Υ.Γ. Atmos διάβασα και ξαναδιάβασα το μήνυμά σου, και καταλαβαίνω τον ορθό τρόπο που γράφεις και  δεν έχω καμία διαφωνία που έγινε η αλλαγή του τίτλου, εφόσον έκρινες ότι είναι σοφότερο :thumpup: :)) :)).

Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #258 στις: Ιουνίου 14, 2011, 00:23 »
Μπορεί να έχει μπει λίγο μεσα και ο πολος του ατμ οπότε εφόσον και οι 2 πόλοι είναι μεσα το πρόβλημα εκδηλώνεται


Το πρώτο που κανω αβλεπί πλεον οταν δεν λειτουργεί μπταρια με ατμ είναι να βγαζω έξω και τους 2 πολους.
Στο 99% λειτουργεί
Ειχαμε επιτυχια  :D :D :D!!!!εκανα μπανακι τον ατμο,επαιξα και λιγο με τους πολους και ολα ενταξει. :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #259 στις: Ιουνίου 14, 2011, 00:47 »
fotis67. Όπου υπάρχουν ξεχωριστά μηνύματα για παραπλήσια μοντέλα τελικά γίνεται αχταρμάς γιατί σε όλα τα θέματα αναπόφευκτα γίνονται συγκρίσεις και αναφορές σε άλλα μοντέλα οπότε αμιγές δεν παραμένει κανένα θέμα.

Εξάλλου υπάρχει και το θέμα κατά πόσο είναι όντως διαφορετικά. Όπως έγραψες κι εσύ εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2472.msg62056.html#msg62056
και εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2472.msg62064.html#msg62064

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #260 στις: Ιουνίου 14, 2011, 00:50 »
fotis67. Όπου υπάρχουν ξεχωριστά μηνύματα για παραπλήσια μοντέλα τελικά γίνεται αχταρμάς γιατί σε όλα τα θέματα αναπόφευκτα γίνονται συγκρίσεις και αναφορές σε άλλα μοντέλα οπότε αμιγές δεν παραμένει κανένα θέμα.

Εξάλλου υπάρχει και το θέμα κατά πόσο είναι όντως διαφορετικά. Όπως έγραψες κι εσύ εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2472.msg62056.html#msg62056
:thumpup: :thumpup: :thumpup:

H αναφορά μου (επι της ουσίας) γίνεται, στο ότι δεν πρέπει να υπάρχει ο φόβος να αναγράφεται η μάρκα και το μαγαζί που εγινε η αγορά ενός προιόντος, γιατί θα υπάρξει  το παρατράγουδο να κατηγορηθεί κάποιος ότι κάνει  διαφήμηση. Αυτό το θεωρώ(για όσους το νομίζουν) μεγάλη κουταμάρα, και τζάμπα γκρίνια.
Εγώ ξέρω ένα πράγμα: Αν ένα προιόν είναι χάλια, όσο και να διαφημιστή... θα παραμείνει και πάλι χάλια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2011, 01:12 από fotis67 »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #261 στις: Ιουνίου 14, 2011, 01:29 »
Η μάρκα, το καταλαβαίνω να υπάρχει στον τίτλο γιατί μπορεί θεωρητικά να υπάρχουν μικροδιαφορές αλλά το μαγαζί.... χμ!  :hmmm:

Δε θα είναι πλεονασμός και μπέρδεμα να έχουμε π.χ. 2-3 θέματα με τίτλο:
Joye eGo-T από Heaven Gifts
Joye eGo-T από Funstore
Joye eGo-T από Greenhouseone
κτλ. ;

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #262 στις: Ιουνίου 14, 2011, 02:36 »
Παντως σε εμενα εχει τυχει ακριβως το αντιθετο!!!!Το ιδιο και σε 2 συναδελφους.Δηλαδη πηραμε και οι τρεις ατμοποιητες MEGA Atomizer της nobacco και στους τρεις παρουσιασαν διαρροες απο τις πρωτες χρησεις ενω αντιθετα με τους joyetech δεν εχουμε καμια διαρροη απο την Τεταρτη που τους παραλαβαμε.Ο δικος μου mega atomizer βρισκεται στην nobacco για ελεγχο και τυχον αντικατασταση και περιμενω να δω αν θα εχω τα ιδια προβληματα με τον νεο στην περιπτωση που τον αντικαταστησουν.Λες και οι τρεις να ειμαστε τοσο γκαντεμηδες???Περιμενω να δω. :confused1:Και προς αποφυγη παρεξηγησεων δεν εχω καμια σχεση με τις δυο εταιριες και πριν 20 μερες δεν τις ηξερα καν.στρατιωτικος ειμαι

Δε γνωριζω κ πολλα για τους Joytech,τουλαχιστον οχι περισσοτερα απ οσα εχουν αναφερθει στο φορουμ,μιας κ μια φορα πειρα ατμο της εν λογω εταιρειας κ δεν ηταν ego-T(δεν ειχαν βγει ακομη :tongue_smilie:).Εχω 3 Mega Atomizer κ ο 1ας καηκε πριν απο μερικες μερες(κρατησε περιπου 1μηνα) κ οι αλλοι 2 ειναι ενταξει,μονο 1 φορα ειχα διαρροη κ αυτο τελικα ηταν προβλημα της αμπουλας!
Το μονο κολημα που εχω ειναι με τις μπαταριες που εχουν μολις 30μερες ζωης,πλην αυτων που διατηθονται σε starter kit που διαρκουν πανω κατω οσο η εγγυηση,δηλ 3μηνες(θελω περισσοτερη διαρκεια μιας κ κοστιζουν 20-30euro)!!!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #263 στις: Ιουνίου 14, 2011, 02:43 »
Θα συμφωνήσω με το ορθολογιστικό τρόπο και με την σκέψη σου Atmos.

Αλλά πιστεύω ότι όταν ανοίγουμε ένα θέμα με συγκεκριμένο ατμοποιητή ή όποια συσκευή χρήσιμο είναι να γράφονται σε αυτό τα θετικά ή αρνητικά σχόλια, γνώμες χρηστών κλπ. για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή.

Εγώ θα ήθελα να υπήρχε ξεχωριστώ  θέμα ή θέματα για τον ατμοποιητές tank τύπου Β άλλης εταιρείας ή άλλων εταιρειών για να μπορώ γρήγορα να βλέπω τα σχόλια, και να γράψω και εγώ τα δικά μου(αν τον έχω τον ατμό).

Επειδή σχετικά είναι νέος ο ατμοποιητής tank type b θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον τώρα που είναι νέο το προϊόν να βλέπαμε ξεχωριστές ενότητες.
Βλέπω για παράδειγμα στην ενότητα..., <<...ότι ο δικός μου ατμό τρέχει ή δεν τρέχει υγρό...>> και γυρίζω 2-3 σελίδες για να καταλάβω για πιο προιόν αναφέρεται ο χρήστης & μέλος του φόρουμ :laugh1:

Επίσης όποιος έχει στα χέρια του και έχει ατμίσει ατμοποιητές περισσοτέρων εταιρειών καλό είναι να άνοιγε νέο θέμα ""σύγκριση ατμοποιητών tank τύπου Β"", και ο καθένας να κατέθετε την εμπειρία του.

Τώρα σε ότι αφορά στα αν γίνετε ή όχι διαφήμιση ενός προιόντος μόνο και μόνο στο ότι αναγράφετε στον τίτλο ενός θέματος.....
αυτό για μένα...  είναι το πως θέλει να το βλέπει ο καθένας.
Αν θέλει να το δει ως παρατράγουδο...., ας κάνει του κεφαλιού του. :laugh1:

Φίλε Atmos, και φίλοι του φόρουμ, αν αγόραζα ένα αυτοκίνητο π.χ. το νέο Golf, και έγραφα σε αντίστοιχο φόρουμ....
θα άνοιγα θέμα (αν δεν προυπήρχε): Δοκιμή του νέου Golf  :) :)
Δεν θα έγραφα ""Δοκιμή αυτοκινήτου  Volkswagen Group""  ή γενικά ""Δοκιμή ενός νέου αυτοκινήτου"".
Ξέρω για παράδειγμα ότι τα VW Golf, Audi A3, Seat Leon, Skoda Oktavia, φορούν τον ίδιο κινητήρα.
Νομίζω ότι θα ήταν πιο χρήσιμο για την παρουσία τους, να ανοιγόταν θέμα ξεχωριστά και κάθε αυτοκίνητο, και άλλο θέμα που θα είχε συγκρίσεις αυτών.

Υ.Γ. Atmos διάβασα και ξαναδιάβασα το μήνυμά σου, και καταλαβαίνω τον ορθό τρόπο που γράφεις και  δεν έχω καμία διαφωνία που έγινε η αλλαγή του τίτλου, εφόσον έκρινες ότι είναι σοφότερο :thumpup: :)) :)).

Φιλε fotis67 αυτο εγινε εξ αιτιας μιας μικρης αντιπαραθεσης που ειχα με 1 αλλο παλικαρι του forum που μου την ειπε πως κανω διαφημιση επειδη αναφερθηκα στη μαρκα.
Συγνωμη για το "αλαλουμ" παιδες αν κ δεν οφειλεται σε μενα :(

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #264 στις: Ιουνίου 14, 2011, 14:37 »
Η μάρκα, το καταλαβαίνω να υπάρχει στον τίτλο γιατί μπορεί θεωρητικά να υπάρχουν μικροδιαφορές αλλά το μαγαζί.... χμ!  :hmmm:

Δε θα είναι πλεονασμός και μπέρδεμα να έχουμε π.χ. 2-3 θέματα με τίτλο:
Joye eGo-T από Heaven Gifts
Joye eGo-T από Funstore
Joye eGo-T από Greenhouseone
κτλ. ;

Συμφωνώ, με τα παραπάνω. Σωστά το θέτεις το θέμα.
Εγώ για τον συγκεκριμένο ατμό δεν ήμουν σε θέση να ξέρω αν το φέρνει και άλλο μαγαζί.
Μόλις τον πήρα, τον δοκίμασα 5 ώρες περίπου, και μόλις τελείωσα της δουλειές μου, και
τις διάφορες οικογενειακές υποχρεώσεις...και γύρισα σπίτι, έγραψα σχετικά :) :).
Στον τίτλο έβαλα μόνο το μοντέλο και μάρκα του ατμοποιητή, και στο κείμενο έγγραψα
τις εντυπώσεις μου, για τις πρώτες 5 ώρες χρήσης.
Στο τέλος του μηνύματός μου έβαλα την σελίδα από το μαγαζί που τον αγόρασα στην Ελλάδα, και όχι στον τίτλο. :)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2011, 14:31 από fotis67 »

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #265 στις: Ιουνίου 15, 2011, 09:19 »
Για τις διαρροές στον eGo-T τύπου Β τι προτείνεται ? Αλλαγή φυτιλιού ή είναι άσχετο  ?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #266 στις: Ιουνίου 15, 2011, 11:32 »
Για τις διαρροές στον eGo-T τύπου Β τι προτείνεται ? Αλλαγή φυτιλιού ή είναι άσχετο  ?
Ξεκίνησαν αμέσως μόλις τον χρησιμοποίησες ή μετά απο καποιες ημέρες χρήσης?
Αν αρχισαν μετα απο καποιες ημέρες τότε μάλλον είναι το φιτίλι.
Αν άρχισαν αμέσως τοτε είτε είναι λάθος εγκατεστημένο το φιτίλι είτε είναι προβληματικό το κομμάτι

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #267 στις: Ιουνίου 15, 2011, 21:45 »
ξεκίνησαν την τρίτη μέρα , άνοιξα και το φυτίλι δεν ήταν καμένο , . μετά για μία μέρα δεν έκανε διαρροές . την πέμπτη μέρα πίαλι διαρροή . μετά την διαρροή για δύο μέρες δεν έκανε διαρροή.

Αποσυνδεδεμένος panosath

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #268 στις: Ιουνίου 16, 2011, 14:59 »
Παρελαβα χθες ατμοποιητες τυπου Β ( 15/6/2011 ).
Οντως μεγαλη αμπουλα και δεν σε κρεμαει η χωρητικοτητα της, οντως καλυπτει και η παραγωγη ατμου ( καλα ντουμανια ), δυστηχως ομως τα υγρα στο στομα δεν τα απεφυγα!!!!
Η καταναλωση που εκανα ηταν περιπου στα 2ml σε 20 ωρες με την ιδια αμπουλα φυσικα.
Απογοητευση!!!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #269 στις: Ιουνίου 16, 2011, 15:26 »
ξεκίνησαν την τρίτη μέρα , άνοιξα και το φυτίλι δεν ήταν καμένο , . μετά για μία μέρα δεν έκανε διαρροές . την πέμπτη μέρα πίαλι διαρροή . μετά την διαρροή για δύο μέρες δεν έκανε διαρροή.
Δοκίμασε αλλαγή φιτιλιου. Πιθανόν το φιτίλι που έχει απο τη μανα του να επιτρέπει απο λάθος πολύ μεγάλη ροη...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 109 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [AIO (Όλα σε ένα)] 0 99 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 601133 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191052 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152510 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11504 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346172 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147720 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8451 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209449 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545976 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F