vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

164 επισκέπτες, 4 χρήστες
mathimatikos1966, Tem, camber, Milarepa

Twitter

Magma rda (κλώνοι)

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #360 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 13:28 »
Δεν πειραζει, ευχαριστω για την προθεση. Οι θεσσαλινικοι εχουν τα καλυτερα ονοματα στα καταστηματα τους και πολυ συχνα καλυτερες τιμες απο αττικη (το συγκεκριμενο link οχι). Επισεις καταπληκτικο φαγητο, οχι σαν εδω. Ωρες-ωρες λεω να μετακομισω  :D

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #361 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 13:42 »
Γιατι δεν παραγγελνεις απεξω σε 2 μερες θα το εχεις...
Και ναι θεσαλλονικη εχω περασει καλα με πολυ ωραιο φαγητο

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #362 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 16:35 »
χαχαχαχαχαχ σε δυο μερες? Απο που εξω? Mονο με courier.

οι υπηρεσιες ταχυδρομιου στη γειτονια μου ειναι αθλιες. Καταρχην θα ερθει σαν δεμα που σημαινει οτι τη μια μερα θα παρω την ειδοποιηση και την επομενη θα πρεπει να παω να το παρω. Συχνα-πικνα δεν ξερουν και που τα εχουν βαλει οποτε ειναι πολυ πιθανο να φαω αρκετη ωρα στο ταχυδρομειο. Περιμενω μια παραγγελεια απο κινα αλλα θα αργησει μιας και εχουν διακοπες και ελεγα μηπως μπορω να πεταχτω με το ποδηλατο να κανω και λιγο προπονηση να καθαρισω απο το τσιγαρο και να το παρω ο ιδιος

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #363 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 16:54 »
Οταν ειπα απεξω εννουσα εκτός Αττικής. ..

Τα περισσότερα μαγαζια θα το φερουν στην πορτα σου

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #364 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 16:59 »
την επόμενη μέρα!Βέβαια μπορείς να έρθεις μία βόλτα με το ποδήλατο μέχρι τη Θεσσαλονίκη  :D

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #365 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 17:07 »
Εκει θα καθαρισει σίγουρα ο οργανισμος σου απο το τσιγαρο!!!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #366 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 01:34 »
Σήμερα παρέλαβα τον κλώνο της tobeco και είναι ο πρώτος μου ντριπερ. Περιττό να πω ότι από την ανυπομονησία μου,
τον έπλυνα τσάτρα-πάτρα με σαπουνόνερο και ξύδι για κανα 10λεπτο και τον έστησα.
Θα ήθελα λοιπόν τη γνώμη των έμπειρων για το στήσιμο που βλέπετε στις φωτό. Η αντίσταση είναι στο 0,6 (1,2 η κάθε μια).
Με φυτίλι δεν έχω ξαναστήσει κι έτσι έβαλα βαμβάκι.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικές από γεύση και ντουμάνι αλλά αυτό είναι το πρώτο στήσιμο κι εγώ άπειρος για να πω περισσότερα.
Επίσης ο ατμο κάθεται άψογα στο ipv mini, χωρίς να αφήνει κάποιο κενό όπως διάβασα σε άλλα σχόλια, από άλλους κλώνους βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #367 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 02:33 »
Από τις φώτο φαίνεται ότι έχεις κάνει πολύ ωραίο στήσιμο, τι σύρμα έχεις; Μετράω 6 σπείρες και αν λες 0.6 να υποθέσω είναι 0.30 NiChrome? Ίδιο στήσιμο κάνω και εγώ και με την ίδια ποσότητα στο βαμβάκι, αν βάλω περισσότερο χαλάει (για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον). Εγώ έχω Magma από FT και ενώ παίζει άψογα το θέμα με το μακρύ connector είναι πρόβλημα, μου χάλασε το 20αρι istick, τώρα βέβαια τον έχω σε Sigelei 100W + και σε iStick 50W και δεν έχω πλέον θέμα μιας και είναι αυτό-ρυθμιζόμενο το connector τους.

Πρέπει να πάρω tobecco τέλος! Από πού τον πήρες; Επίσης της tobecco έχει έξτρα βίδες ανταλλακτικές;

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #368 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 02:36 »
φιλε μου εχω της τομπεκο και δεν εχει τιποτα απο εξτραδακια,αλλα για μενα ειναι ο καλυτερος ;)

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #369 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 02:50 »
Κρίμα γιατί το έχω άγχος με τις βίδες, θα χτυπήσω σύντομα και έναν της tobecco έτσι για να έχω άποψη για το ποιος είναι καλύτερος.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #370 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 02:52 »
τον εχω απο σεπτεμβρη και δεν εχω κανενα θεμα με τις βιδες φιλε,ειναι ολα αψογα στον ατμο δεν μπορω να βρω κατι αρνητικο,αλλα αν εχεις ηδη εναν νομιζω πως ειναι πλεονασμα να παρεις και δευτερο,παρε καποιον αλλο καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #371 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 02:56 »
Έχω άγχος μη τις χάσω, αυτό εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #372 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 02:59 »
και παλι το θεωρω δυσκολο  :))

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #373 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 08:45 »
................
Θα ήθελα λοιπόν τη γνώμη των έμπειρων για το στήσιμο που βλέπετε στις φωτό. Η αντίσταση είναι στο 0,6 (1,2 η κάθε μια).
Με φυτίλι δεν έχω ξαναστήσει κι έτσι έβαλα βαμβάκι.
.........

Μια χαρά το στήσιμο, απλά θα σε προέτρεπα, στο κέντρο στη βάση να βάλεις και εκεί λίγο βαμβακάκι

ώστε όταν στάζεις από επάνω να πέφτει ακριβώς επάνω στο βαμβάκι και μετά αυτό θα το

απλώνει μόνο του.  Έτσι δεν χρειάζεται να τον ξεβιδώνεις όταν τον στάζεις.   


Όσο για τις βίδες του Magma, είναι από τις καλύτερες που έχω δει εγώ έως τώρα, και δεν νομίζω

να υπάρχει περίπτωση ποτέ να τις χάσεις στο στήσιμο γιατί έχουν πολύ περιθώριο κρατήματος

όταν απελευθερώνεις τις τρύπες. 

Δες και ΕΔΩ ένα στίσημο που τον έκανα τον Magma και πυροβολάει τρελά!!!   ::) ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2015, 08:51 από BillythekingRhodes »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #374 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 09:05 »
Μετράω 6 σπείρες και αν λες 0.6 να υποθέσω είναι 0.30 NiChrome? Ίδιο στήσιμο κάνω και εγώ και με την ίδια ποσότητα στο βαμβάκι...
Από πού τον πήρες; Επίσης της tobecco έχει έξτρα βίδες ανταλλακτικές;

Χρησιμοποίησα kanthal 0.28 σε τρυπανάκι 2mm, με το NiChrome δεν έχω γνωριστεί ακόμη ::) Το βαμβάκι το έβαλα με το ένστικτο περισσότερο, κόβοντας μια λωρίδα κατά μήκος του pad και χωρίζοντάς το στη μέση, βγήκαν τα δυο φυτίλια που πέρασα στις αντιστάσεις. Τώρα αν είναι πολύ ή λίγο, δεν ήξερα γι' αυτό και ρώτησα γνώμες.
Από έξτρα βίδες στη συσκευασία, τίποτα. Μόνο το κατσαβιδάκι, που είναι μικρό για τις βίδες και χρειάζεται πλατύτερο, ένα φυτίλι που δεν ξέρω τι είδος είναι κι ένα σύρμα που επίσης δεν ξέρω τι είναι. Παίζει να είναι NiChrome αυτό? :dontknow:

Τον ζαχάρωνα καιρό κι όταν αποφάσισα να τον πάρω, τον ήθελα εδώ και τώρα και η μόνη επιλογή από Ελλάδα ήταν το atmology στο παραπάνω λινκ, οπότε βγήκε τσιμπιμένος στα 22 ευρώ.

Μια χαρά το στήσιμο, απλά θα σε προέτρεπα, στο κέντρο στη βάση να βάλεις και εκεί λίγο βαμβακάκι

Δίκιο έχεις και είναι λογικό. Μπορώ να το προσθέσω και τώρα ή πρέπει στο επόμενο στήσιμο?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2015, 13:12 από Ribot »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824210 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507213 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8905 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154690 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568679 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243728 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294103 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1723 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762670 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1096 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3993 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem