vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

395 επισκέπτες, 5 χρήστες
Harris, gstamatos, camber, Buliwyf, vsotos

Twitter

Magma rda (κλώνοι)

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #375 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 09:11 »
Και τώρα , κανένα πρόβλημα βεβαίως.

Αποσυνδεδεμένος terymix

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #376 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 12:16 »
Τον magma  που εφερε η vapesin τον δοκιμασε κανεισ ??

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #377 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 23:11 »
Τον περιμενω αυριο. Ο πρωτος μου dripper! Για να δουμε, για να δουμε  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #378 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 10:55 »
Τον παρήγγειλα πριν λίγο κι εγώ. Δεν ξέρω πόσο λάθος, ή πόσο σωστά αγοράζω τον πρώτο μου Dripper, γι αυτό μπορεί να με κράξετε. Τον θέλω για να τον χρησιμοποιώ στην "βάση" μου, στο σπίτι δηλαδή, στο δωμάτι μου μόνο. Οχι βόλτες. Και στην ουσία θέλω να "ξοδέψω", ξαναδοκιμάσω επιτέλους μια σειρά απο αδιάφορα και ίσως Β διαλογής υγρά που είναι στα αζήτητα, και δεν θα τα βάλω μέσα στα τανκ των τριών Kayfun μου. Και γεύσης και δοκιμής συνέχεια, φυσικά θέλω να δοκιμάζω ότι νέο, είτε σε δείγμα, είτε σαν παραχώρηση απο φίλους στον dripper.
To πάω καλά???  :D

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #379 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 11:35 »
Μια χαρά τα πας, έτσι τον έχω και εγώ μόνο που εκτός απο δοκιμές τον έχω κάνει και βασικό πλέον, σπίτι-δουλειά αλλά για έξω Lemo (προς το παρόν τουλάχιστον).

Ντριπάρω άρα υπάρχω, όπως είπε και ένας συμφωρουμίτης μερικές μέρες πιο πριν.

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #380 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 11:36 »
To Magma τον έχω εδώ και ένα μήνα αγορασμένο από FT. 

Εξαιρετικός σε όλα του. Εύκολος στο στήσιμο - και με δυο αντιστάσεις-, μεγάλη χωρητικότητα και πολύ καλή γεύση και ντουμάνι.

Διαρροές δεν έχει εκτός και αν το παρακάνει και τον γεμίσεις υπερβολικά. Το μόνο πρόσθετο που έκανα ήταν να βάλω ένα λαστιχάκι στα σπειρώματα της βάσης εκεί που βιδώνει η καμπάνα.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #381 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 15:08 »
Τον έχω κι εγώ, αγορασμένο από vapeclub, μιας και δε μπορώ να περιμένω ένα μήνα άμα θέλω κάτι  ::)
Μέχρι στιγμής τον έχω δοκιμάσει με διπλή αντίσταση τελική 1.2, με μονή γύρω στα 2.0 και μονή 1.4 ωμ.Με 25άρι σύρμα αυτά σε οδοντογλυφίδα και όσο μπορώ μικροκόιλ. Από τα τρία στησίματα με ικανοποιεί περισσότερο το τελευταίο.Με οργανικό cotton pad και στα 8.5-9.5 βατ παίρνω και τη γεύση και τον ατμό που θέλω.Αλλά γενικά δε μου αρέσει να ατμίζω σε ψηλά βατ και δε μπορώ τον πολύ καυτό ατμό.Από τότε που τον πήρα και τον δουλεύω με το 30άρι το στικάκι είναι ο βασικός μου.Διαρροές μόνο όταν είναι τίγκα γεμάτος και ξάπλα σε τσέπη, λογικό για ντρίπινγκ ατμοποιητή. Μόλις ανακάλυψα τη σωστή ποσότητα βαμβακιού, καθότι είναι ο πρώτος μου επισκευάσιμος, βρήκα την ατμιστική χαρά μου!Τώρα θέλω να δοκιμάσω ό,τι επισκευάσιμο ντρίπερ βλέπω.Πότε θα σταματήσει το κυνήγι των ατμιστικών μαγισσών; :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #382 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 17:57 »
 Καλώς ήλθες στους επισκευάσιμους και κυρίως στους dripper, αν θυμάμαι καλά (μπορεί να κάνω και λάθος) έλεγες ότι δεν ήσουν έτοιμη ακομα να πας σε επισκευάσιμους, αλλά τώρα βλέπεις την γλύκα τους, ιδίως στους drippers. Έχεις ακόμα δρόμο στο κυνήγι των ατμιστικών μαγισσών, για την ακρίβεια τώρα ξεκινάς :p Καλή τύχη!
Σήμειωση: Μην πλακωθείς και αγοράζεις ότι dripper βρεις μπροστά σου.
 

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #383 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 18:39 »
ντρίπινγκ έκανα πάντα από τότε που πρωτοέφερε το e-smokers τους cisco στην Ελλάδα,αλλά με επισκευάσιμους φοβόμουν να μπλέξω γιατί δεν πιάνουν τα χέρια μου.Βέβαια, έκανα το βήμα και διαπίστωσα ότι άδικα αγχωνόμουν, δεν είναι δα και πυρηνική φυσική!Είναι και ο magma εύκολος στο στήσιμο φαντάζομαι.Εννοείται ότι τώρα θέλω να δοκιμάσω όλα τα βαμβάκια, το fibre freaks, σύρματα και διατομές, όλους τους ντρίπερς που υπάρχουν κ.ο.κ αλλά ευτυχώς δεν το έχω με αγορές από Κίνα (χαχαχα έτσι έλεγα και για τους επισκευάσιμους ε;) και δε με παίρνει οικονομικά τώρα. Οπότε, αράζω στο μαγκμάκι μέχρι νεωτέρας  ::)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #384 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 10:33 »
Υπάρχουν άλλα νήματα για συζήτηση περί αναμονής παραγγελίας. Επαναφορά στην τάξη  :fight_knuppel: και διαγραφή δύο μηνυμάτων.

Αποσυνδεδεμένος dimitris76

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #385 στις: Μαρτίου 07, 2015, 15:35 »
Ενημερωτικά ο  magma από vapesin μια χαρά δουλεύει και κάτω από 20ε και με drip tip. :)

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #386 στις: Μαρτίου 08, 2015, 20:04 »
εχω διαρροη απο κατω απο την βιδα που λυνει τον πολο οταν τον γεμισω οχι φουλ βεβαια αλλα να ειναι υγρο το βαμβακι και βαζω και αλλο υγρο μεσα να υπαρχει , δεν εχω διαρροη απο το πλαι αλλα απο κατω που βρσκω βρεγμενο και το 510 του μοντ.. κανω κατι λαθος την κατω βιδα την εχω σφιξει οσο πρεπει δεν παει αλλο δεν θελω και να το παρακανω

Αποσυνδεδεμένος Pigeonaras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #387 στις: Μαρτίου 09, 2015, 01:35 »
ξεβιδωνει η βιδα του θετικου?

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #388 στις: Μαρτίου 09, 2015, 03:11 »
 :yes:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #389 στις: Μαρτίου 09, 2015, 12:50 »
Καλώς σας βρήκα κι εδώ λοιπόν, πρώτη φορά στους drippers και γεμάτος απορίες που θα καταθέσω εν καιρώ, είχα γράψει ολόκληρο κατεβατό αλλά από λάθος μου σβήστηκε οπότε το ξαναπαίρνω πιο χαλαρά.


Πήρα τον πρώτο μου κλώνο κι εγώ λοιπόν και μετά από το πρώτο στήσιμο με μονό coil, μου μπήκαν αμέσως οι σατανάδες (για να μην πω οι διαόλοι  :)) ) να φτιάξω και την πρώτη μου διπλή.. 0,26άρι kanthal, 9 σπείρες σε κάθε coil και το αποτέλεσμα αυτού, 0,9oooohms... (σύμφωνα πάντα με το istick)


To "πράγμα" πυροβολεί, τέτοια γεύση δεν πήρα ποτέ! Έτοιμος είμαι να τον φάω ολόκληρο μαζί με το υγρό αλλά έχε χάρη που η μασέλα δεν ενδείκνυται για μάσημα πέραν του μαλακού παξιμαδίου.. :))


Να πω επίσης ότι, αν και αναφέρεται το αντίθετο για τον magma, μια χαρά πνευμονικές κάνει με τις δυο μεγάλες τρύπες ανοιχτές, λίγο σφιχτότερες από τους subtanks mini και nano μου βέβαια αλλά σε καμία περίπτωση ζόρικες ή πονοκεφαλίστικες. (ω ρε λέξηηη...)

Μια πρώτη απορία λοιπόν, ας υποθέσουμε ότι τον γεμίζω όσο υγρό χρειάζεται κι ένα τσακ πριν αρχίσει η πλημμύρα. Ας υποθέσουμε επίσης ότι δεν του αλλάζω τον αδόξαστο στις πνευμονικές, νορμάλ τζούρες κλπ κλπ.
Κάθε πότε περίπου θα λέγατε ότι θα πρέπει να τσεκάρω ξανά για στάξιμο; Μετά από πόσες τζούρες ας πούμε;
Όλοι ξέρουμε ότι το καμένο είναι λίγο μπελάς, αν μπορούσα να το αποφύγω απ'τους πειραματισμούς που θα κάνω με τον magma θα ήταν δώρο θεϊκό! Μην φτάσω κι απ'την άλλη να γεμίζω ανά τρεις τζούρες χωρίς λόγο, κάποια μέση τιμή υπάρχει γι'αυτό;

Να τελειώσω αναφέροντας ότι και στον δικό μου κλώνο ο πόλος είναι λίγο μακρύς, δεν πατάει ολοκληρωτικά δηλαδή πάνω στο istick 30 μου κι ας διαθέτει ρυθμιζόμενο πόλο. Μικρό το κακό για μένα βέβαια αφού τον magma τον πήρα μόνο για τα ντουζένια και τα ώπα μου.

Αυτά το ολίιιιγαααα... (έσβησα λέει το κατεβατό, από εκεί να καταλάβετε τι είχα γράψει) :))




Φωτό;; :yes:



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 7773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324511 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296166 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826331 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509798 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155957 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570282 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2171 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 764182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as