vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

54 επισκέπτες, 5 χρήστες
white varadero, ThioVag, Βασίλης Γ, manoslykos, camber

Twitter

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #450 στις: Μαΐου 16, 2015, 21:34 »
Τύλιξε ένα μικρό κομματάκι mesh και βάλε μέσα στην τρυπουλα.

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #451 στις: Μαΐου 18, 2015, 08:54 »
Καθολου ασχημη ιδεα!  :thumpup:

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Joyetech eGrip OLED 30W
« Απάντηση #452 στις: Ιουνίου 24, 2015, 10:12 »
Η νέα έκδοση του eGrip OLED θα φτάνει τα 30W και θα βγαίνει σε 2 εκδόσεις: CS και CL.

Η έκδοση CS θα παίρνει τις κεφαλές που υπάρχουν ήδη για το eGrip (1.5Ω) ενώ η έκδοση CL θα δέχεται τις κεφαλές του eGo One (1.0Ω). Και οι δύο εκδόσεις δέχονται τις επισκευάσιμες RBA. Η διαφορά είναι μόνο στη βάση της κεφαλής, οπότε αν πάρετε την έκδοση CS μπορείτε αργότερα να αγοράσετε τη βάση CL και το αντίστροφο.

Επίσης έχει αυξηθεί το εύρος των volt από 4.2-5.5V σε 2.0-8.0V. Με 3 πατήματα του κουμπιού μπορούμε να εναλλάξουμε μεταξύ volt και watt.








Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #453 στις: Ιουνίου 24, 2015, 17:49 »
Δεν πήρε το μάτι μου ότι βγαίνει σε δύο εκδόσεις η βάση. Υπάρχει διαθέσιμη σε κάνα eshop η βάση για τις ego-one αντιστάσεις (CL σωστά?)
Φώτο από το egrip oled.


Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #454 στις: Ιουνίου 25, 2015, 19:29 »
Σύμφωνα με τη Joyetech http://www.joyetech.com/board/news.php?no=579&page=1 όσοι έχουν την έκδοση eGrip OLED με τα 20W μπορούν να την αναβαθμίσουν εύκολα και απλά σε 30W.

Πατώντας το κουμπί 30 φορές το eGrip θα αναβαθμιστεί σε 30W! Όταν είναι κλειστό και πατήσουμε το κουμπί 30 φορές τότε θα επιστρέψει ξανά στα 20W.
Κουφό μου φαίνεται, αν το έχει κάποιος ας το δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος angelscream

  • *
  • 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζω, δεν καπνίζω...
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #455 στις: Ιουλίου 07, 2015, 07:38 »
Καλημέρα σε όλους.  :bye:

Επειδή βρίσκομαι σε αναζήτηση ενός νέου μοντακίου και το συγκεκριμένο με ελκύει τα μάλα, θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σε όσους το έχουν. Διάβασα όλο το θέμα και  είδα αρκετά αρνητικά σχόλια για τις κεφαλές (μιλάω για τις εργοστασιακές). Θα ήθελα, αν μπορεί, κάποιος από εσάς που έχει το συγκεκριμένο να μου πει εντυπώσεις κι αν τα προβλήματα αυτά παραμένουν ή ίσως έχουν βελτιωθεί με τον καιρό. Γενικά από ότι είδα οι εντυπώσεις από τη χρήση του είναι θετικές, αλλά αν είναι να μου σπάσουν τα νεύρα με τις κεφαλές και να σιχτιρίσω την ώρα και τη στιγμή που το πλήρωνα, να μου λείπει.Επειδή όμως σαν εμφάνιση με τραβάει, περισσότερο από κάθε άλλο, δε θέλω να το απορρίψω έτσι... Οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να μου δώσετε θα εκτιμηθεί δεόντως!

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #456 στις: Ιουλίου 07, 2015, 13:11 »
angelscream χρησιμοποιώ κυρίως την επισκευάσιμη κεφαλή άρα δεν θα σου φανώ χρήσιμος. Χρησιμοποίησα όμως τις κεφαλές του egrip στον gs air και βγήκαν καλές αν και έχουν διαφορετικό airflow.

camber θα το δοκιμάσω σήμερα αν θυμηθώ.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #457 στις: Ιουλίου 07, 2015, 13:41 »
Το πήρα στην γυναίκα μου (όπως ίσως διάβασες σε άλλο νήμα  :)) ) και έχω μείνει έκπληκτος από την απόδοσή του σε θέμα γεύσης. Μιλάω πάντα για την εργοστασιακή κεφαλή 1,5Ω και την έκδοση των 20W.

Το δούλεψα εγώ για μια μέρα κι έχω να σου πω τα εξής :

-Καταπληκτική απόδοση γεύσης, μακράν η καλύτερη από όποιον άλλο εργοστασιακό έχω δοκιμάσει. Μέτρο σύγκρισης aspire bdc-bvc και άλλα clearomizer εποχής protank. Τα καινούργια sub-Ω clearo δεν τα έχω δοκιμάσει και δεν πρόκειται, οπότε ίσως και να μην έχω ολοκληρωμένη εικόνα στο θέμα γεύσης των clearo. Όμως είχα παράλληλα κάτι κλωνάκια επισκευάσιμων τανκάτων τα οποία τα πατάει για πλάκα !!!

-Το δούλεψα στην χαμηλή ισχύ -τα 8W- γιατί εκεί ατμίζω συνήθως. Υποψία καμένου άρχισα να παίρνω όταν έφτασα τον ρυθμιστή στο ένα κλικ πριν τα 20W. Δεν το πήγα στα 20, δεν είχα λόγο.

-Μου έδωσε την εντύπωση ότι καταπίνει πολύ υγρό στα 8W που το είχα αλλά και πάλι ίσως είναι φυσιολογικό, δεν μπορώ να πω με σιγουριά γιατί ατμίζω σε αντιστάσεις από 1,8Ω και πάνω, συνήθως 2,0Ω, οπότε σε αυτό το σημείο, δεν είμαι ο καλύτερος σύμβουλος

-Η μπαταρία δεν μου κράτησε μία ολόκληρη μέρα, αλλά είμαι λίγο κροκόδειλας για να πω την αλήθεια και, αυτό σε συνδυασμό με την αντίσταση του 1,5Ω, μάλλον το δικαιολογεί απόλυτα.

-Δεν μπορώ ακόμα να σου πω για την διάρκεια ζωής της αντίστασης ούτε για την ποιότητα των ανταλλακτικών κεφαλών (πάλι της joytech πήρα). Οι εντυπώσεις είναι από την κεφαλή που φόραγε ήδη. Ελπίζω και η δεύτερη που έχει στο κουτί αλλά και η πεντάδα που πήρα να βγούν σαν αυτή που χρησιμοποιείται ήδη.

Συμπέρασμα: Αν είσαι κροκόδειλας  :)) τρώει πολύ, άλλα κι όλα τα υπόλοιπα θα τρώνε...
Οπότε, με την προϋπόθεση πως θα έχουμε ίδια ποιότητα ανταλλακτικών κεφαλών, πάρτο ανεπιφύλακτα.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #458 στις: Ιουλίου 08, 2015, 00:16 »
Σύμφωνα με τη Joyetech http://www.joyetech.com/board/news.php?no=579&page=1 όσοι έχουν την έκδοση eGrip OLED με τα 20W μπορούν να την αναβαθμίσουν εύκολα και απλά σε 30W.

Πατώντας το κουμπί 30 φορές το eGrip θα αναβαθμιστεί σε 30W! Όταν είναι κλειστό και πατήσουμε το κουμπί 30 φορές τότε θα επιστρέψει ξανά στα 20W.
Κουφό μου φαίνεται, αν το έχει κάποιος ας το δοκιμάσει.

 :wall: Τα κινεζό-αγγλικά μου μέσα, χαχαχα. Έκανα την αναβάθμιση αλλά ακριβώς αντίθετα απ'ότι λέει η joyetech. Στην αρχή έκανα ότι έλεγε, πατούσα 30 φορές το fire ενώ ήταν αναμμένο, τίποτα. Σβήνω το modaki, πατάω 30 φόρες και τσουπ, να τα 30w.  :wall:
Εύγε camber:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος angelscream

  • *
  • 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζω, δεν καπνίζω...
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #459 στις: Ιουλίου 08, 2015, 11:58 »
Μάλλον κατέληξα λοιπόν!!! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Από εβδομάδα που θα το πάρω θα σας ενημερώσω για την άποψη μου. Αν μέχρι τότε βέβαια έχεις κανείς να προσθέσει και τίποτα άλλο, είμαι όλη αυτιά! Πάντως είναι πανέμορφο, τόσο μικρούλι και γλυκούλι... :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #460 στις: Ιουλίου 08, 2015, 15:31 »
angelcream πάρε την Oled version --> egrip oled.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #461 στις: Ιουλίου 08, 2015, 16:04 »
Καλή η οθόνη δεν λέω αλλα σε τέτοιο μηχανάκι, δεν θεωρώ ότι προσφέρει κάτι...

Επίσης γνωστό μαγαζί, "ξεφορτώνεται" τα χωρίς οθόνη στα 49 ευρώ... πολύ δελεαστική τιμή γι' αυτό το συνολάκι.

Η ουσία είναι ότι όποιο και να πάρει είμαι σίγουρος ότι θα το ευχαριστηθεί  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος angelscream

  • *
  • 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζω, δεν καπνίζω...
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #462 στις: Ιουλίου 08, 2015, 16:07 »
Ναι αυτό σκοπεύω να πάρω. Μου αρέσει που έχει οθόνη, σαν αυτό το κάτι παραπάνω. Κάτι που δεν έχω καταλάβει, αν ξέρει κάποιος να μου πει. Κυκλοφορεί σε δύο εκδόσεις; 20w και 30w; Γιατί όσο το έχω ψάξει σε κάποια δε λέει καν και σε όσα λέει είδα μόνο 20w.

Βέβαια τώρα που το βλέπω τα 49 ευρώ φαίνονται πολύ δελεαστική τιμή... Χμμμ... :hmmm:  θα το σκεφτώ!!!

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #463 στις: Ιουλίου 08, 2015, 16:52 »
Το καινούργιο eGrip φτάνει τα 20W. Αν πατήσεις όμως το κουμπάκι 30 (!!!) φορές, φτάνει ως τα 30W. Το έκανε ο Grimmgreen στο τελευταίο του vlog.


[youtube]Mps9XBRD6_A[/youtube]



EDIT: Συγνώμη Camber,  απλά είμαι τυφλός και δεν είδα την απάντηση σου  :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2015, 22:11 από ExMortus »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #464 στις: Ιουλίου 08, 2015, 17:52 »
Καλή η οθόνη δεν λέω αλλα σε τέτοιο μηχανάκι, δεν θεωρώ ότι προσφέρει κάτι...

Επίσης γνωστό μαγαζί, "ξεφορτώνεται" τα χωρίς οθόνη στα 49 ευρώ... πολύ δελεαστική τιμή γι' αυτό το συνολάκι.

Η ουσία είναι ότι όποιο και να πάρει είμαι σίγουρος ότι θα το ευχαριστηθεί  :thumpup:

47 ευρώ η νέα έκδοση (Oled) από Γερμανία.

Η έκδοση 20W γίνεται αναβάθμιση όπως ανέφερε πιο πάνω ο camber και όπως διαπίστωσα μετέπειτα και εγώ στην πράξη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 247990 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181193 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 251 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 228 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572869 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2185 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122999 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8981 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis