vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 5 χρήστες
Buliwyf, I.P, manoslykos, camber, grag

Twitter

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #465 στις: Ιουλίου 08, 2015, 19:31 »
Ακόμα καλύτερη τιμή λοιπόν ! Κι εδώ ογδοντάρι, μάλλον από άλλο μαγαζί ψωνίζουν :laugh1:
Να ρωτήσω μεταφορικά και αν στέλνουν αυτή την στιγμή ελλάδα λόγω αργίας τραπεζών;

Τεσπά, για να μην μπερδεύουμε την κοπέλα, το oled δεν θα ατμίζει διαφορετικά επειδή έχει οθόνη (αυτό εννοούσα) και τα 30W θα τα χρειαστεί μόνο αν θέλει να χρησιμοποιεί το rebuildable με sub-Ω αντιστάσεις ή αν θέλει τις κεφαλές 1Ω του ego one.

Με την κεφαλή 1,5 Ω πήρα στα 8W ικανοποιητικό χτύπημα και ντουμάνι από 9άρι υγρό, κι όσο ανέβαζα με επνιγε  :)) θα μπορούσα να ρίξω νικοτίνη με ψηλότερα watt σε αυτό το μηχανάκι, αλλά θα έπρεπε να βρώ κι ένα 5άμετρο usb καλωδιο για να το έχω συνέχεια στην πρίζα...

Αποσυνδεδεμένος angelscream

  • *
  • 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζω, δεν καπνίζω...
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #466 στις: Ιουλίου 08, 2015, 19:44 »
47 ευρώ η νέα έκδοση (Oled) από Γερμανία.

Η έκδοση 20W γίνεται αναβάθμιση όπως ανέφερε πιο πάνω ο camber και όπως διαπίστωσα μετέπειτα και εγώ στην πράξη.



Εξαιρετική τιμή, αλλά τι να το κάνω; Παραγγελίες από εξωτερικό γιοκ για μας εδώ, από όταν άρχισε η τραπεζική αργία και τα capital controls...και ποιος ξέρει για πόσο ακόμα...!!! Οπότε, εδώ και στα 80 κι άμα μ'αρέσει... :'( :'(


Τουλάχιστον θα κάνω την αναβάθμιση, να το παίζω μούρη :laugh1: :tongue_smilie:


@kristoff Δεν έχει να κάνει με το αν στέλνουν αλλά με το πώς θα τους πληρώσεις για να στο στείλουν. Άμα πληρωθούν στο στέλνουν... Αλλά εμείς από εδώ δεν μπορούμε να κάνουμε πληρωμές στο εξωτερικό με κανέναν τρόπο, απ'όσο γνωρίζω!!!Οπότε...

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #467 στις: Ιουλίου 08, 2015, 20:33 »
Αυτό ακριβώς εννοούσα, απλά το έθεσα... κομψά  ::)

Πάρε το link από τον συνατμιστή που το βρήκε, επικοινώνησε και ρωτησε αν παίζει αντικαταβολή σε χώρα εξωτερικού.
Ίσως η εταιρεία courier να έχει τρόπο να το κάνει κι άλλωστε είμαστε ακόμη στο ευρώ...

Προσωπικά πάντως, αυτή τη στιγμή από γερμανό δεν θα αγόραζα ούτε σακουλάκι για λιόσπορο  :laugh1:
Θα προτιμούσα να δώσω τα 80, αν μου περίσσευαν ή θα πήγαινα για τα 49 και τα ρέστα αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #468 στις: Ιουλίου 08, 2015, 21:04 »
angelcream πάρε την Oled version --> egrip oled.
Έκανες το ουρλιαχτό...κρεμούλα  :))

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #469 στις: Ιουλίου 08, 2015, 21:10 »
Doubt χεχε! :) Παιδιά περιμένετε να δούμε τι θα γίνει αυτή τη βδομάδα και αν με το καλό ανοίξουν τράπεζες τη Δευτέρα στείλτε πμ να σας δώσω τη σελίδα. Επίσης έχω την εντύπωση ότι είναι πιο ομαλά τσ ρεύματα στην oled edition και κάτι πήρε το αυτί μου ότι έχει ίδιο τσιπάκι με το istick 50w. Αν θυμάστε η πρώτη έκδοση, υποτίθεται άρχιζε στα 8w αλλά έδινε παραπάνω, ένα πράμα σαν το istick 20w.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #470 στις: Ιουλίου 08, 2015, 21:37 »
Αν είχε το ίδιο τσιπάκι με το istick 20 θα πηγαίνανε τα καμένα σύνεφο με την 1,5Ω...

Το έχω και το στικάκι και με bdc κεφαλή 1,6Ω δεν δουλεύεται ούτε στη χαμηλοτερη ρύθμιση, θέλει 1,8Ω και πάνω.

Απ' την άλλη τί να πω με σιγουριά πια; Και το egrip μου φάνηκε δυνατό από την χαμηλότερη ρύθμιση αλλά τόσο "μουλάρι" σαν το στικάκι δεν είναι με την καμία... Μπορεί βέβαια οι κεφαλές του egrip να σηκώνουν "κλωτσιές" τύπου istick και εκεί να είναι η διαφορά.

Μόνο ο θεός κι ο κατασκευαστής ξέρουν...

Edit : Μπερδεύτηκα, το καινούργιο έχει την πλακέτα του στικ 50 είπες, κι όχι ότι το παλιό είχε αυτήν του στικ 20 όπως κατάλαβα !

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #471 στις: Ιουλίου 08, 2015, 22:40 »
Kristoff μπορείς να δεις εδώ μετρήσεις του eGrip χωρίς οθόνη.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #472 στις: Ιουλίου 08, 2015, 22:52 »
κάτι πήρε το αυτί μου ότι έχει ίδιο τσιπάκι με το istick 50w.
Κάτι πήρε τ'αυτί μου, σε κατάστημα ηλεκτρονικού τσιγάρου αυτό έλεγε ο τυπάς που τα πουλούσε, δεν το έψαξα και δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά γι αυτό.  ;)

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #473 στις: Ιουλίου 09, 2015, 01:33 »
Kristoff μπορείς να δεις εδώ μετρήσεις του eGrip χωρίς οθόνη.

Ουάου... :o

Μουλάρι κι αυτό δηλαδή... έτσι εξηγείται η κατανάλωση που μου έκανε εντύπωση !
Τουλάχιστον σηκώνουν τα watt οι κεφαλές, γιατί οι 1,6Ω bdc που είχα δοκιμάσει στο στικάκι σε μινιμουμ ισχύ... :wall: καμμένο κάργα.

Ευχαριστώ camber  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #474 στις: Αυγούστου 02, 2015, 19:03 »
Kαι σε κάτι λιγότερο από μήνα αρχίζουν τα παρατράγουδα...

Το κουμπί αν και συνεχίζει να δουλεύει κανονικά, φαίνεται λες και είναι έτοιμο να πέσει από το υπολοιπο σώμα...
Κουνιέται πάρα πολύ, ολόκληρο το κομμάτι με την ροδέλα ρύθμισης των watt. Ελπίζω να μην χαθεί στο δρόμο  :laugh1:

Το σημαντικό και εκνευριστικό όμως είναι οι διαρροές από την τρύπα εισαγωγής αέρα. Σε ανύποπτο χρόνο και
χωρίς προφανή αιτία, εκεί που το κρατάς χάνει 3-4 σταγόνες. Έχει κανείς ιδέα του τί μπορεί να συμβαίνει;
Μόνο με εργοστασιακές κεφαλές δουλεύει το μοντάκι.

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #475 στις: Αυγούστου 02, 2015, 20:09 »
Περίπου 6 μήνες (ίσως και παραπάνω) με το egrip και κανένα πρόβλημα.
Έχει τα πεσίματά του, τις φθορές του, το κουμπί έχει φύγει στο πέσιμο κανά δυο φορές αλλά ξαναμπαίνει χωρίς πρόβλημα.
συνεχίζει να είναι η επιλογή μου για τις εξόδους και με τα cotton coils έχει και καλύτερη γεύση.
Για όλες τις άλλες ώρες έχω τον Nautilus και τώρα πια τον Triton. Αλλά για έξοδο..... egrip και ξερό ψωμί.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #476 στις: Αυγούστου 02, 2015, 20:15 »
kristoff γεμίζες full? Πώς γεμίζεις το egrip, από την πόρτα ή απ'τη βάση;

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #477 στις: Αυγούστου 03, 2015, 00:42 »
Μέχρι την μέση γέμισμα, άντε ελάχιστα παραπάνω και πάντα από το πορτάκι.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #478 στις: Αυγούστου 03, 2015, 01:28 »
Χμ...εγώ διαρροή απ'την τρύπα εισαγωγής αέρα έχω όταν γεμίσω με πίεση από το πορτάκι, δηλαδή να πατάω έντονα το μπουκαλάκι με το υγρό ώστε να γεμίσει πολύ γρήγορα. Αν το γεμίσω αργά και σταθερά δεν έχω διαρροή.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #479 στις: Αυγούστου 03, 2015, 09:33 »
Έτσι την πάτησα στο πρώτο γέμισμα κι έμαθα  :)
Εκτός από την πλημμύρα, ήπια και κάμποσο umami pipe type  :))

Έχω ενημερώσει και την γυναίκα μου που το χρησιμοποιεί και, σε σχετική
ερώτηση, μου είπε ότι δεν κάνει κάτι διαφορετικό από αυτό που της έχω δείξει...  :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1870 247122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 27, 2024, 21:07
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572534 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2071 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8192 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122581 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 771 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 480 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327211 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8809 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298342 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827841 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512365 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios