vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

213 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, athmichalop

Twitter

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #90 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 00:51 »
Πραγματικά στα 8w δουλεύει παρα πολύ καλά. Άντε μέχρι τα 14 να δουλευτεί. Παραπανω δεν χρειαζεται γιατί το ντουμάνι που βγάζει σε κανει να μην βλέπεις. Και εγώ στα 8 με 11 το δουλεύω και η μπαταρία με βγάζει άνετα ολόκληρη μέρα που σημαίνει περίπου 2 γεμισματα.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #91 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 00:55 »
Ασε και το οτι αν το δουλευεις σε πολυ υψηλα watt σου μειωνει και το χρονο ζωης της αντιστασης.

Φιλε να σε ρωτησω κατι οταν σου ολοκληρωθει η φορτιση το led μενει ανοιχτο? γιατι εμενα κλεινει τελιως αντιθετα με οτι λεει το manual πως μενει σταθερα ανοιχτο οταν ολοκληρωθει η φορτιση, μου φανηκε πολυ περιεργο αν και δεν υπηρξε καποιο λειτουργικο προβλημα.
Απλως ρωταω για να διαπιστωσω αν γινετε και σε αλλους αυτο.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #92 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 00:57 »
Όσο φορτώνει αναβοσβηνει και όταν φορτώσει πλήρως σβήνει.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 01:03 »
Α οκ! γιατι νομιζα μονο σε εμενα το κανει, κατι αλλο που ξεχασα να αναφερω στο προηγουμενο κειμενο ηταν πως στην αρχη μετα τα πρωτα 2-3 ml περιπου εβλεπα αρκετες φισαλιδες μεσα στο τζαμακι, μες' το τανκ δηλαδη και με ανησυχησε αυτο, τωρα ουτε ιχνος και σπανια μια φυσαλιδα η οποια θα φυγει με μια-δυο τζουρες, εσεις ειχατε καθολου φυσαλιδες?

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #94 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 01:08 »
Οι φυσαλίδες διμιουργουνται επειδή εχεις καλη τροφοδοσία. Αν ατμιζες και δεν υπηρχαν τοτε είχες πρόβλημα. Να χαίρεσαι που υπαρχουν.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #95 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 01:13 »
χαχα ωραια :D Κι εγω νομιζα πως ηταν προβλημα και επαιζα με το μοντακι ανεβαζα, κατεβαζα κτλπ :P

Παντως το εχω καταβολευτει, και σε μεγεθος και σε αποδοση αν και σχετικα με την αποδοση μετα απο καιρο θα εχουμε καθαροτερη εικονα αλλα πιστευω πως σε οποιονδηποτε ατμοποιητη αν του συμπεριφερθεις σωστα και γνωριζεις πως να τον δουλεψεις δε θα σε προδωσει, αυτο πιστευω πως εχει τη μεγαλυτερη σημασια.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2014, 01:18 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #96 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 01:20 »
Πιστεύω οτι θα αντέξει και με το παραπανω γιατί κατασκευαστικά είναι πολύ γερό μηχανάκι.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #97 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 15:31 »
giorgosmc δεν κατηγόρησα το egrip απλά δεν έχω πάρει καμένο από άλλο ατμοποιητή με τα συγκεκριμένα υγρά και ρωτάω μήπως κάνω κάτι λάθος. Δεν είμαι ειδικός στο θέμα αλλά ούτε και αρχάριος. Έχω δοκιμάσει πολλούς ατμοποιητές, υγρά, μοντάκια, μπαταρίες κτλ και έχω καλή εικόνα περί ατμίσματος. Ίσως να θέλει να ρύθμιση ο αέρας κτλ, γι αυτό ρωτάω ώστε να ακούσω τις απόψεις σας.

Σε υγρό 50-50 λοιπόν πώς πρέπει να είναι ρυθμισμένο? Να επαναλάβω ότι ατμίζω στα 8watt με RY69 της atmos lab που είναι 50-50 PG/VG.


Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #98 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 15:57 »

Κατι αλλο για το φιλο που μιλησε με καπως αρνητικο τροπο γενικα για ολους τους εργοστασιακους ατμοποιητες δεν το θεωρω σωστο για το λογο οτι δεν μπορουμε να τα βαζουμε ολα σε ενα σακι, καθε προιον ειναι μοναδικο και ξεχωριστο οποτε θα ηταν καλυτερο να το δοκιμασουμε πρωτα και μετα να πουμε τη γνωμη μας οπως εγω τωρα.



φυσικα και το εχω δοκιμασει και γιαυτο μιλησα ( αλλα πως να το δεις αφου ο συντονιστης διεγραψε το ποστ που ειπα πως το δοκιμασα το μοντ ) αλλα οπως φαινεται σε καποιους η αποψη μου δεν αρεσε και τεινουν εδω μεσα να εχουν μια τετοια συμπεριφορα σε αποψεις που δεν συμβαδιζουν με τις δικες τους , να πεφτουν να σε φανε και οι συντονιστες να τα διαγραφουν


ε πως να το κανουμε εμενα δε μαρεσε για 4 μερες που το ειχα πιπιλα στα χερια μου , 4 ανιτιστασεις φυγανε ετσι για πλακα ( 2 αλλαξα εγω και 2 το παιδι που το πηρε ) ... δεν με αφορα τη αποψη εχει ο καθενας εγω απλα εκφραζω τη δικη μου


βγαινουν και κανουν παρουσιασεις εδω μεσα προιοντα που τα εχουν 2 ωρες στα χερια και λενε υπερ και κατα.. εγω το ειχα και 4 μερες στα χερια μου για να εχω αποψη ,αλλα ειπαμε παραπανω......
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2014, 16:23 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #99 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 16:35 »
APOSTOLOS KAL γιατί άλλαζες αντίσταση κάθε μέρα αν επιτρέπεται? Μπορείς να μας πεις την εμπειρία σου?

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #100 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 16:38 »
η πρωτη αντισταση που εβαλα μεσα μετα απο 5 τζουρες δακρυσα απο ττο καμμενο και ετσι συνεχισε οπου και αν το εβαζα .. η δευτερη εβγαλε μια μερα και ξανα τα ιδια , μετα το εδωσα στο κατοχο του οπου και αυτος σε 2-2,5 μερες αλλαξε 2 αντιστασεις


τα υγρα που εγω το δουλεψα ηταν σκετη vg kai 60-40 


αλλα απευθηνσου καλυτερα σε αυτους που εχουν θετικη αποψη , εχουν να σου προσφερουν περισσοτερες  καραντι πληροφοριες  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2014, 16:45 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #101 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 16:50 »
giorgosmc δεν κατηγόρησα το egrip απλά δεν έχω πάρει καμένο από άλλο ατμοποιητή με τα συγκεκριμένα υγρά και ρωτάω μήπως κάνω κάτι λάθος. Δεν είμαι ειδικός στο θέμα αλλά ούτε και αρχάριος. Έχω δοκιμάσει πολλούς ατμοποιητές, υγρά, μοντάκια, μπαταρίες κτλ και έχω καλή εικόνα περί ατμίσματος. Ίσως να θέλει να ρύθμιση ο αέρας κτλ, γι αυτό ρωτάω ώστε να ακούσω τις απόψεις σας.

Σε υγρό 50-50 λοιπόν πώς πρέπει να είναι ρυθμισμένο? Να επαναλάβω ότι ατμίζω στα 8watt με RY69 της atmos lab που είναι 50-50 PG/VG.

Δεν ενοουσα εσενα φιλε, για τον αλλο φιλο ηθελα να πω τον APOSTOLO KAL
Λοιπον Kikas αρχικα μιας και χρησιμοποιεις 50-50 PG/VG δοκιμασε να ρυθμησεις τη τρυπουλα να μην ειναι ουτε πολυ κλειστη ουτε πολυ ανοιχτη μεσαια θα ελεγα, μεινε στα 8watt μιας και μου ειπες πως πηρες καμενα για να εκμηδενισουμε τις πιθανοτητες, και οι τζουρες που θα περνεις να μην ειναι μεγαλες, σε μεγαλες και εμενα μου ερχετε καμενο και ειναι λογικο, μακροσυρτες μεν αλλα με μικρη διαρκεια δε διοτι το συγκεκριμενο mod-ατμοποιητης καιει πολυ περισοτερο ακομα και στα 8watt σε σχεση με παλιους ατμο ego κτλπ με αποτελεσμα με μια μικρη τζουρα να βγαζουμε πολυ ντουμανι γι αυτο αν τη συνεχισουμε τη τζουρα θα μας δωσει καμενο και ειναι λογικο, αυτα απο μενα δοκιμασε να κανεις οτι σου ειπα και αν εχεια ακομα προβλημα δοκιμασε και μονος σου παιξε με τις ρυθμησεις και θα βρεις τη χρυση τομη για 'σενα ειμαι σιγουρος.
Μπορεις να απευθυνθεις και στο service center της Joyetech στο 2106031742.

Τελως πριν κανεις ολα αυθτα που σου ειπα φροντισε να καθαρισεις πληρως το μοντακι εσωτερικα και με καινουρια αντισταση.

@APOSTOLE σεβομαι την αποψη σου οπως και την αποψη καθενος εδω μεσα, ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες, εγω δε θα παω κοντρα σε αυτο που ειπες για το συγκεκριμενο ατμο ασχετα με το οτι υπαρχουν πολοι που δεν εχουν θεμα διοτι εσυ μας ειπες τη δικη σου γνωμη και εκανες καλα αλλα το γενικευεις πολυ το πραγμα, δηλαδη τι ενοω, αν ελεγες απλα οτι παιδια θεωρω τον συγκεκριμενο ατμοποιητη χαλια επειδη εκανε το ταδε προβλημα κτλπ θα το καταλαβαινα, κι εγω ειπα για τη συγκεκριμενη συσκευη πως δουλευει καλα μεχρι στιγμης και θα δουμε στο μελλον πιο καθαρα, διαφορετικες οι αποψεις μας αλλα ειπε ο καθενας αυτο που πιστευε οκ μεχρι εδω, το να λες ομως σε ενα topic που αναφερεται σε ενα συγκεριμενο προιον οτι οι επσκευασιμοι ειναι καλυτεροι απο τους εργοστασιακους γιατι περνουν αχρηστα πραματα μεσα κτλπ κλτπ και στο τελευταιο σου μηνημα παλι το γενικεψες, αυτο προσωπικα το θεωρω λαθος, μπορεις να φτιαξεις αναλογο topic οπως ειπε και καποιος συμφορουμιτης τυπου εργοστασιακοι vs επισκευασιμοι και να γραψεις τις αποψοεις σου εκει μεσα σχετικα με αυτο,

Αποστολε φιλικα παντα ολα αυτα, κουβεντα κανουμε δεν υπαρχει λογος να κοντραριζομαστε ουτε μεταξυ μας αλλα ουτε και με τους συντονιστες, με μια ηρεμη κουβεντα ολα λυνοντε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2014, 17:32 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #102 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 16:56 »
τη  ακριβως κατηγορισα εγω φιλαρακι ? τη συσκευη η τη φιλοσοφια της στο να σε δεσμευει με το να βαζεις αχριστα πραγματα μεσα που φευγουν λεφτα ? και το αιτιολογισα κιολας. οποιον δεν αρεσει ηα ποψη μου ας μη τη διαβαζει απλα.
δειτε ποστ 14,15,23,37 , λεμε κατι διαφορετικο ? απλα σε αυτα τα ποστ τα λενε πιο ομορφα και εγω τα λεω πιο καυστικα... δεν ειδα ομως να διαγραψει κανεις τπτ  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:


 το γουσταρεις ?παρτο και καλο ατμιστο, εδω τις αποψεις μας λεμε.


σαν συσκευη κουκλα ειναι , αλλα τη να το κανω ?


οταν δοκιμαζεις κατι σιγουρα το συγκρινεις δεν ειναι μοναδικο να μην εχει αντιπαλους .. αλλιως απο που θα βγαλεις θετικα και αρνητικα ?


και ναι για εμενα αν καποιος θελει να περασει σε κατι διακριτικο και ομορφο υπαρχουν πολλα στην αγορα και θα πρεπει να στρωση κωλο να μαθει να στηνει αντιστασεις, αλλιως κακα τα ψεματα , ας ειναι καλα η τσεπη τους και τα τσιγαρα στο περιπτερο
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2014, 17:49 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #103 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 18:40 »
Παντως επιβεβαιωνω κι εγω φερνει παρα πολυ ευκολα καμενο, μετα απο 3-4 δευτερα συνεχομενης τζουρας καμενο αηδια :(
Επισης δε σηκωνει απανωτες τζουρες ουτε καν 2 στη σειρα, πολυ καμενο, κριμα..
 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2014, 18:47 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #104 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 23:24 »
 :( Κακό αυτό, η φάση είναι ότι κανένας δεν το ανέφερε σε όσες επισκοπήσεις είδα και διάβασα.

Apostolos Kal εσύ στα πόσα watt άτμιζες με το egrip και με τι υγρά?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1553 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120670 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 541 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 287 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325912 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827121 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156574 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi