vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

140 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, bloodlessz, camber

Twitter

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 02:57 »
Σε ευχαριστω για την απαντηση αν και αυτο με το νερο το φοβαμαι λιγο μη το χαλασω αν χυθει λιγο παραπανω νερο, μετα απ' το πλισιμο πρεπει να τo αφησεις απ το βραδι μεχρι το πρωι κλασικα για να στεγνωσει οπως κανουμε και με αλλους atmo?
Το ενδεχομενο να σκουπισεις λιγο οσο βαθεια παει με ενα πανακι χωρις να ριξεις νερο δε παιζει λογω οτι μπορει να βγαλει προβληματα στο μελλον?

Επι την ευκαιρια κατατοπιστικοτατο το review σου, ηταν ο λογος που με εκανε να το ψαξω καλυτερα και να ακυρωσω αυριανη παραγγελια που ειχα κανει nautilus mini και i-stick!
Ομως πιστευω πως αξιζε το κοπο, μονο θετικα διαβαζω εδω και ωρα σε πολλα ξενα και ελληνικα site, εχω ενα προαισθημα οτι θα σαρωσει σε πωλησεις το συγκεκριμενο μοντακι αν ο κοσμος ξεκωλησει απ' την ιδεα οτι ''ενα μοντακι ειναι αχρηστο αν δεν δεχετε ενα ευρος ατμοποιητων''
Θα πω αναλυτικα κι εγω τη γνωμη μου σε λιγες μερες που θα εχω το συγκεκριμενο ''μηχανακι'' στα χερια μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2014, 03:06 από giorgosmc »

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 03:46 »
Πριν ξεκινήσω το πλύσιμο βγάζω το drip tip και βάζω το δάχτυλο για να μη φεύγει το νερό. Ρίχνω νερό από την κάτω τρύπα της κεφαλής με κάποιο μπουκαλάκι από αυτά που χρησιμοποιούμε για τα υγρά μας. Δεν γεμίζω μέχρι επάνω. Κλείνω με τον αντίχειρα και κουνάω σαν σέϊκερ. Αδειάζω το νερό κι αν χρειάζεται επαναλαμβάνω.

Μπορείς να τον αφήσεις όλο το βράδυ να στεγνώσει αν και δεν το έχω κάνει ποτέ. Δεν χωράει πανάκι εκεί μέσα. Στεγνώνω με κάποιο από τα καθαριστικό πίπας που μου έχουν μείνει από παλιά. Μπορείς επίσης να βάλεις μέσα λεπτή μπατονέτα για να σκουπίσεις. Χαρτάκια κι άλλα τέτοια μη δοκιμάσεις γιατί άμα κολλήσει κάποιο μέσα θα είναι πολύ δύσκολο να το βγάλεις.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 07:40 »
Κατάλαβα, και πρέπει να τη κανεις κάθε μέρα αυτή τη διαδικασία η κάθε 1 βδομαδα για παράδειγμα?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2014, 07:54 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 08:02 »
Eννοείται ότι δεν απαιτείται να κάνεις τη διαδικασία κάθε μέρα. Εξαρτάται φυσικά και από τα υγρά που χρησιμοποιείς και τις πιθανές αλλαγές υγρών που θα κάνεις. Δεν υπάρχει κάποιος κανόνας για τη συχνότητα καθαρισμού. Θα το διαπιστώσεις εσύ ο ίδιος κατά τη χρήση.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 15:50 »
Που ακριβως ειναι η γειωση (θετικος και αρνητικος πολος) στο συγκεκριμενο mod δηλαδη εκει που δεν πρεπει να πεσει νερο για να μη βραχυκυκλωσει?

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 17:34 »
Στο κάτω μέρος, στα σπειρώματα που βιδώνει η κεφαλή.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 18:02 »
Αυτο που εχω κυκλωσει με κοκκινο δηλαδη δε κανει να βραχει?
Εκεί είναι η γείωση?

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 20:26 »
Ο θετικός και αρνητικός πόλος του mod βρίσκονται εκεί που βιδώνει αυτό που έχεις σε κύκλο. Μετά το πλύσιμο καλό είναι να το στεγνώσεις με ένα πανάκι αν έχει βραχεί, όπως και το σπείρωμα του mod. Βραχυκύκλωμα δεν πρόκειται να γίνει αφού θα πρέπει να πατάς το κουμπί ταυτόχρονα την ώρα που πλένεις. Ακόμη κι έτσι όμως έχει προστασία από βραχυκυκλώματα (σε περίπτωση πχ ελαττωματικής κεφαλής).

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 20:39 »
Το έχω παιδιά... Αυτό που με ευχαριστεί περισότερο είναι το κουμπί του. Θα το ήθελα να είναι πιο ελαφρύ γιατί είναι σαν να κραταω πέτρα στο χερι μου πράγμα όμως που σημαίνει οτι η κατασκευή του είναι πάρα πολύ καλή και στιβαρή. Επίσης καλώς και δεν γέμισαν με αριθμούς το κοντρολ του αλλά θα μπορούσαν να έχουν με μαυρο χρωμα τον αριθμο 20 και τις τελιτσες που δηλώνουν την ενταση. Η κεφαλές του αποδίδουν τέλεια και με πολύ καλη γεύση κάτι που με ανησυχούσε. Περισσότερα θα δειξει στο μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 00:02 »
Έτσι για να γράφουμε και κάνα αρνητικό, σήμερα μπούκωσε για πρώτη φορά, έβγαλα την κεφάλη, την σκούπιδα και ξανά πίσω. Δούλεψε κανονικά αλλά πετούσε καμένες τζούρες. Άλλαξα κεφαλή και όλα καλά. Περίεργο όμως καθώς έκανα γύρω στα 12ml με τη συγκεκριμένη κεφαλή σε χαμηλά watt όχι περισσότερα από 11 με μη παχύρευστο υγρό (Atmos RY69).  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 00:06 »
Με συγχωρειτε που γινομε κουραστικος και ρωταω το ιδιο αλλα ειμα τελιως ασχετος, η γειωση δηλαδη ειναι το ασημενιο γυρω γυρω μεσα στη τρυπα?
Και αν ναι αυτο δεν βρεχετε αναγκαστικα αν ριξεις νερο και το ανακατεψεις για να πλυθει? Νομιζω δε μπορει να αποφευχθει κατι τετοιο.

Σπειρωμα ειναι αυτο που εχω κυκλωσει στη προηγουμενη φωτο αν δε κανω λαθος?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2014, 13:43 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 22:40 »
Έτσι για να γράφουμε και κάνα αρνητικό, σήμερα μπούκωσε για πρώτη φορά, έβγαλα την κεφάλη, την σκούπιδα και ξανά πίσω. Δούλεψε κανονικά αλλά πετούσε καμένες τζούρες. Άλλαξα κεφαλή και όλα καλά. Περίεργο όμως καθώς έκανα γύρω στα 12ml με τη συγκεκριμένη κεφαλή σε χαμηλά watt όχι περισσότερα από 11 με μη παχύρευστο υγρό (Atmos RY69).  :hmmm:

Λοιπόν κάτι λάθος κάνω μάλλον, δεύτερη κεφαλή και στο δεύτερο γέμισμα πάλι πετάει καμένες τζούρες. Τραβάω μακρόσυρτες τζούρες στα 8 Watt, λέτε να φταίει αυτό? Θα σκάσω, δε γίνεται να αλλάζω κεφαλές κάθε 1 μέρα... :wall: Τα φώτα σας παρακαλώ.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 22:43 »
Τι υγρά χρησιμοποιείς;

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 22:47 »
Λοιπόν κάτι λάθος κάνω μάλλον, δεύτερη κεφαλή και στο δεύτερο γέμισμα πάλι πετάει καμένες τζούρες. Τραβάω μακρόσυρτες τζούρες στα 8 Watt, λέτε να φταίει αυτό? Θα σκάσω, δε γίνεται να αλλάζω κεφαλές κάθε 1 μέρα... :wall: Τα φώτα σας παρακαλώ.

τα λεμε , τα ξανα λεμε , τα γραφουν πολλοι ατμιστες στα διαφορα νηματα με της εργοστασιακες κεφαλες ... μια λεξει μου ερχεται ομως μονο .... ΜΑΚΡΥΑ !!!!!!!!!! θα σας δυσκολεψουν λιγο στην αρχη οι επισκευασιμοι αλλα με λιγο κοπο μετα θα εχετε σχεδον μηδαμηνα εξοδα στο θεμα αντισταση  ... 
αν διαβασετε λιγο θα δειτε πως στην αρχη μονο καλα λογια εχουν να πουν σε οτι εργοστασιακο βγαινει αλλα μετα απο 1-2 σελιδες αρχιζουν να βγαινουν τα προβληματα. οποτε πριν κανετε μια αγορα κοιταξτε τα υπερ και τα κατα ζυγιστετα και αποφασιστε ....


με 3 ευρω παιρνεις 3 μετρα συρμα και παιζεις ολη μερα μεχρι να φτιαξεις κατι καλο και αν το παρεις και απο εξωτερικο με 10 ευρω παιρνεις 100 μετρα συρμα και τυλιγεις και τη γειτονια σου ολοκληρη ... η κεφαλες για το συγκεκριμενο εχουν 3-4 ευρω η μια και τις περισσσοτερες φορες ειναι αχρηστες

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 22:52 »
Συμφοριτη Αποστολε αλλη εξυπνάδα δεν είχες να γράψεις;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824353 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507351 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8932 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243864 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294171 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1754 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762753 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4010 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem