vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

101 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #120 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 13:10 »
Ακριβως θα συμφωνησω με τη σειρα μου κι εγω στις δυνατες και κοφτες τζουρες ειναι απολαυστικη η αποδοση που σου δινει και με πιο πολυ ατμο.
Μη το φοβαστε δωστε του να καταλαβει αλλα μη το παρακανετε, εγω κανα μισαωρο τωρα του δινω κατι καλες χαμπαρι δεν εχει παρει  :baby:

Βεβαια το αφησα στην ακρη τωρα γιατι παραατμισα και εχει στεγνωσει το στομα μου :P

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #121 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 16:17 »
Πράγματι, έχει δίκιο ο camber. Με κοφτές, σύντομες τζούρες σαν να καπνίζεις τσιγάρο, δεν έχει πρόβλημα.
Και το ντουμάνι, πολύ πλούσιο ακόμη και στα 8W.
Αν έχει κανείς συνηθήσει με επισκευάσιμο που παίρνει μεγάλες τζούρες θα πρέπει να προσαρμοστεί σε πολύ μικρότερες με το eGrip.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #122 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 16:46 »
Παιδια επειδη σημερα το βραδακι θα το πλυνω μπορειτε να μου διευκρινισετε δυο πραματα, νερο να ριξω μονο πισω εκει που μπαινει ή κεφαλη ή και στο τανκ και δευτερον αν το τανκ ειναι μισογεματο πως γινετε να αδειασω το υγρο?? μου φαινετε παραξενος ο σχεδιασμος και δε ξερω πως θα φυγει το υγρο αναπληρωσης απο 'κει μεσα αν δε το ατμισω ολο...

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #123 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 17:31 »
Γύρισε ανάποδα το box , και ρίξε νερό αργά αργά. Θα φεύγει απο υο drip tip . μην αγχονεσαι άδικα

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #124 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 19:52 »
Πολυ ασυμφορο στο καθαρισμα και νομιζω οτι το καθαρισα και λιγο νωρις, μολης σε 5 μερες απο τοτε που το πηρα αλλα ηθελα να τη κανω τη διαδικασια να δω κατα ποσο επικυνδινη ή οχι ειναι, τελικα συμπερανα οτι ειναι επυκηνδινη διοτι μετα βιας δεν βραχικε η θυρα usb και το κουμπακι ρυθμησης της τασης, ειχα κλεισει πολυ καλα τις τρυπες με τα δαχτυλα μου αλλα περναγε παλι λιγο νερο την ωρα που ανακατευα, καποιες σταγονες χυθικαν λιγα χιλιοστα διπλα ακριβως απο τη θυρα usb παρατριχα και θα το κλεγαμε το μηχανακι σημερα παλι καλα, πολυ ασυμφορο να μη λυνετε, θα συμβουλευα οταν το καθαριζετε να κλεινετε με μια χαρτοταινια η κατι τη θυρα για να μην υπαρχει κυνδινος να χυθουν μεσα νερα.

Τωρα να ρωτησω δυο πραματα, οσο αφορα το στεγνωμα εγω με ενα πανακι μονο το καθαρισα μεχρι εκει που εφτανε διλαδη, αυριο το πρωι θα εχει στεγνωσει?

 Και επειδη δεν επλινα τη κεφαλι απλα τη φυσιξα να φυγουν τα υπολειματα, για να μη ξεραθει το βαμβακι μεχρι να τη ξανα χρησιμοποιησω που μου προτεινετε να σταξω μερικες σταγονες στη τρυπουλα 1 της φωτο ή στη τρυπουλα 2?




 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2014, 00:34 από giorgosmc »

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 05:45 »
Η κεφαλή δεν έχει πρόβλημα να την πλύνεις αλλά αντίθετα θα καθαρίσει καλύτερα. Αν δεν στεγνώσει καλά δεν θα σου βγάζει ατμό στις πρώτες τζούρες μέχρι να εξατμιστεί το νερό και να ποτίσει με υγρό.

Αν πάντως θέλεις να την ποτίσεις με υγρό καλύτερα θα ήταν να βρέξεις τις 4 εξωτερικές περιμετρικές τρύπες. Εναλλακτικά μια μικρή σταγόνα από πάνω. Η τρύπα 2 είναι για την είσοδο του αέρα. Οι αντιστάσεις μέσα δεν είναι όπως τις δείχνει το σχεδιάγραμμα της Joyetech αλλά φαντάσου το στριμμένο κατά 90ο. Υπάρχουν 2 οριζόντιες αντιστάσεις που ενδιάμεσα παρεμβάλλεται φυτίλι.

Μια συμβουλή για όσους παίρνουν στεγνές τζούρες ή καμένο: Μην παραγεμίζετε. Γεμίζουμε λίγο πιο κάτω ή το πολύ μέχρι το τζαμάκι (όταν το κρατάμε ανάποδα) ώστε να υπάρχει αρκετή πίεση για να σπρώχνει το υγρό.


Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 11:19 »
Κατι αλλο, εγω στη κεφαλη του ego-c μετα απο πλυσιμο ή για να φυγουν τα υπολειματα φυσουσα απο τη μια τρυπα, καπου το ειχα διαβασει, στη κεφαλη του e-grip απο ποια τρυπα απο τις δυο πρεπει να φυσας απο την 1 ή τη 2 στο σχεδιαγραμμα που ανεβασα πιο πανω?
η δε παιζει καποιο ρολο αυτο?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 11:27 »
Δεν παίζει ρόλο. Το ζητούμενο είναι να απομακρυνθεί το νερό από το εσωτερικό της κεφαλής.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #128 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 11:40 »
Μα γι' αυτο ελεγα να το φυσιξω αρα για να το λες λογικα δε θα παιζει ρολο οποτε η μονη λυση ειναι πλυσιμο και καμια 2 μερες στην ακρη η κεφαλη να στεγνωσει απ' οτι καταλαβα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #129 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 11:44 »
Δεν χρειάζεται να περιμένεις δύο μέρες. Μπορείς να την χρησιμοποιήσεις και αμέσως μετά το πλύσιμο. Απλά θα χρειαστούν μερικές τζούρες μέχρι να εξατμιστεί το νερό.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #130 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 11:48 »
Λοιπον αυτο που επαθα σημερα και δεν αρχισα κανονικο τσιγαρο πρεπει να ημουν ηρωας, το πρωι βγενω για κατι δουλειες και ριχνω με μια συριγκα λιγο νερακι στη φυτιλοαντισταση να ποτισει να καθαρισει λιγακι, γυρναω μεσημερακι υπεθεσα πως θα ατμιζα καμια 5-10 τζουρες και θα εστρωνε αν δεν ειχε στεγνωσει καλα, λοιπον βαζω την αντισταση κουμπονω το μοντακι, στη πρωτη τζουτα ταναπου ολα υγρα εξω ξεχειλισαν ολα, σκεφτομε δεν ειναι τιποτα θα στρωσει ξανακανω καμια τζουρα ακομη πιο ταναπου μεχρι που το υγρο χινοταν απο το τανκ με καθε τζουρα που εκανα ενω ειχα καταπιει μισο μπουκαλακι υγρο, κυριολεκτω σε αυτο που λεω (ευτυχως χωρις νικοτινη)!!! ολο το υγρο ''διακτινιστικε'' απο το τανκ!!! ξεβιδωνω απο πισω και να εχει γινει μια κολαση στο μοντακι μεχρι απεξω ολα χαλια, το σκουπιζω καλα, βαζω τη καινουρια κεφαλη, παλι κωλος η πρωτες τζουρες αλλα οχι σε σημειο να χυθει το υγρο απο το τανκ παλι καλα, προφανως θα ειχε παρει πολλα υγρα απο πριν και γι αυτο συνεχιζαν οι διαρροες, με τα πολλα και με τη καινουρια κεφαλη ρουφουσα και παλι υγρα στο στομα μπουρμπουλιθρες ολη την ωρα, εκει λοιπον που ειμουν ετοιμος να παω περιπτερο να παρω τσιγαρα λεω ας κανω αλλη μια τζουρα και στρωνει λεω ενταξει ελεος!

Μια φορα ακομα να το παθω το βαζω σε αγγελια και ξεκιναω τσιγαρο κανονικο και πιο απλο και πιο καλο, δε παιζει να ξανατραβηξω ολα αυτα, εντωμεταξυ με καθε ητ που ειχα απο παλια το ιδιο πραγμα παθενα οποτε εριχνα εστω και λιγο νερο στην αντισταση ολα ταναπου μετα απο τη πρωτη τζουρα, δεν ξαναβρεχω ποτε αντισταση.

Και τωρα πειτε μου κατι σας παρακαλω πολυ την παλια μου αντισταση την εχω στην ακρη αλλα δουλευει μια χαρα, υπαρχει περιπτωση να μου χαλασει αν την αφησω για πολυ καιρο στεγνη, εχω ακουσει οτι ξερενετε το φυτιλι και χαλαει, υπαρχει τετοιο θεμα?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2014, 17:26 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #131 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 20:08 »
Λίγο off topic αυτό που θα γράψω αλλά για να μην αρχίσεις και πάλι το τσιγάρο, καλό θα ήταν να έχεις ένα δεύτερο μοντάκι με άλλο ατμοποιητή για καβάντζα ή σε έκτακτες περιπτώσεις όπως αυτή.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #132 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 20:13 »
Εχεις δικιο φιλε αλλα σημερα ειδα και αποειδα μιλαμε, πιστευω πως ειναι απαγορευτικο να ριχνεις εστω και μια σταγονα νερο στην αντισταση εργοστασιακου ατμοποιητη, απλα απαγορευετε, δεν υπαρχει περιπτωση να το ξανακανω, πλυσιμο ολα εκτος την αντισταση, μονο εξωτερικα, επαθα κι εμαθα.

Σχετικα με το τελευταιο ερωτημα γνωριζεις επι του θεματος αν την αφησω καιρο αχρησιμοποιητη τη παλια μου αντισταση υπαρχει περιπτωση να ξεραθει ή να χαλασει?

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #133 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 20:23 »
Δεν χαλαει......αστη να στεγνωσει καλα και ειναι ετοιμη  ;)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #134 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 20:26 »
Αν γινει το αντιθετο, δηλαδη αν αφησω το μοντακι για καιρο με την αντισταση μεσα και λιγο υγρο στο τανκ παλι δεν υπαρχει θεμα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1870 247108 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 27, 2024, 21:07
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572517 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2066 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8185 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122571 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 476 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327201 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8798 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827830 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512347 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios