vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

140 επισκέπτες, 5 χρήστες
treloneritis, mathimatikos1966, lagoudakis, camber, dallaskdp

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #765 στις: Μαρτίου 08, 2015, 22:11 »
Στα πυκνά υγρά 100vg η απόδοση των κεφαλών ειναι καλη; Και κατι ακομα,η τζούρα του στη μεγαλύτερη τρύπα ειναι αρκετα αεράτη; Πχ σε σχέση με Ατλαντίδα πως ειναι; Σ ευχαριστω Ιωάννα για την απάντηση σου :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #766 στις: Μαρτίου 08, 2015, 22:43 »
Με λιγότερο πυκνά υγρά η απόδοση των κεφαλών είναι καλύτερη.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #767 στις: Μαρτίου 08, 2015, 23:59 »
Πάντως με 100% VG δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα και μάλιστα με την VG της eCig που είναι παχύρρευστη σαν σιρόπι.

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #768 στις: Μαρτίου 09, 2015, 00:34 »
Ρώτησα γιατι εχω σκοπό να τον χρησιμοποιήσω με vg απο ατμος οποτε δε πιστευω να συναντήσω καποιο προβλημα

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #769 στις: Μαρτίου 09, 2015, 08:37 »
Και κατι ακομα,η τζούρα του στη μεγαλύτερη τρύπα ειναι αρκετά αεράτη;

τον 16 έχω εγώ μόνο και είναι αρκετά αεράτη η τζούρα του, τη φέρνω στα μέτρα μου ανάλογα με τις ώρες μου χρησιμοποιώντας διαφορετικά ντριπ τιπ.Για τους μεγάλους δεν ξέρω  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #770 στις: Μαρτίου 09, 2015, 22:13 »
O delta 19 θα παίξει καλά σε μηχανικό μοντ με 3,7v μπαταρία?


μηπως ξέρει κανεις γιατι ψηνομαι να τον παρω αλλα ακόμη δεν έχω κάτι αλλο εκτος απο ενα μικρο μηχανικο.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #771 στις: Μαρτίου 09, 2015, 22:52 »
Το αν θα παίξει καλά είναι πολύ υποκειμενικό. Οι κεφαλές 2πλης αντίστασης είναι 1.6Ω και η Joyetech συνιστά 3.5-5.5V.
Το μηχανικό με φορτισμένη αξιοπρεπή μπαταρία θα σου δώσει κάπου 3.8V υπό φορτίο άρα σύμφωνα με τη Joyetech θα παίξει καλά.
Προσωπικά τον δουλεύω στα 11W (4.2V) οπότε με τα δικά μου κριτήρια θα σου έλεγα πως δεν θα παίξει καλά.

Αποσυνδεδεμένος Akis 21

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #772 στις: Μαρτίου 09, 2015, 23:26 »
Γεια σας και πάλι συνατμιστές που λέει και ο φίλος μας ο Ρένος... τον delta 19 με τριπλή αντίσταση στα πόσα watt τον δουλεύετε? Τον έχω σε istick 30. Ευχαριστώ και καλά ατμίσματα σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #773 στις: Μαρτίου 10, 2015, 07:19 »
τον 23άρη με την ίδια αντίσταση στα 14 βατ. εξαιρετικό αποτέλεσμα ... :)

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #774 στις: Μαρτίου 10, 2015, 18:13 »
Γεια σας και πάλι συνατμιστές που λέει και ο φίλος μας ο Ρένος... τον delta 19 με τριπλή αντίσταση στα πόσα watt τον δουλεύετε? Τον έχω σε istick 30. Ευχαριστώ και καλά ατμίσματα σε όλους.

έχω το 50αρι istick και δουλεύω στα 16..μια χαρά απροβλημάτιστος και είμαι τρισευτυχισμένη με τις αντιστάσεις του Delta,κρατάνε :)

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #775 στις: Μαρτίου 10, 2015, 18:34 »
Αυτο παντως με τις αντιστασεις που "κρατανε" δεν μπορω πλεον να το καταλαβω...Εχω φιλους που ατμιζουν την ιδια αντισταση ακομα και 20 και 30 ημερες...Καλο θα ειναι ολοι οσοι χρησιμοποιουν τις ιδιες αντιστασεις για πολλα μλ, να μπουν στον κοπο να ανοιξουν καμια πριν την αλλαγη της να δουν ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΧΩΡΟ και ΣΕ ΤΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ατμιζετε αυτο που εισπνεετε!!!
Αλλαξτε αντιστασεις συχνα ακομα κι αν "κρατανε". Ειναι θεμα υγειας θεωρω! Σιγουρα με τους επισκευασιμους ειναι πιο ευκολο (αλλαζεις παμφθηνο οργανικο βαμβακι και τελος) αλλα και με τους εργοστασιακους δεν θεωρω πως πρεπει καποιος να κραταει την ιδια αντισταση παραπανω απο 20μλ...
Κανουμε που κανουμε κατι επισης βλαβερο για την υγεια μας, ας το κανουμε τουλαχιστον με τις καλυτερες δυνατες προοπτικες!

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #776 στις: Μαρτίου 10, 2015, 18:47 »
υπάρχουν πολλοί παράγοντες νομίζω που κράτάνε ή όχι ζωντανή μια αντίσταση,από τα υγρά που κάνουμε,τη σύσταση,πόσα ml,πόσα watt και πάει λέγοντας...
η προηγούμενη αντίσταση στον Delta την κράτησα πάνω 2 εβδομάδες,όμως δεν ατμίζω πάνω από 2 ml την ημέρα,κάνω όμως υγρά με 70-80% vg,παρ'όλα αυτά το παρακαλουθώ το θέμα,αν δω ότι έχει γίνει μαύρη εννοείται πως θα αλλάξω,προσωπικά μιλώντας πάντα...
απλά επειδή είχα και ναυτίλο,με τα ίδια ml και με υγρά 50/50 οι αντίστασεις (και κυρίως οι 1.6) με πρόδιδαν πολύ συχνά...2 μέσα στην εβδομάδα,πράγμα το οποίο δεν το λες και φυσιολογικό!
οπότε είναι στα + του Delta ότι έχει καλές και με διάρκεια αντιστάσεις,ανεξαρτήτως αν τις αλλάζεις κάθε εβδομάδα ή κάθε 20-30ml

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #777 στις: Μαρτίου 10, 2015, 19:07 »
Δεν εχω εμπειρια με τον Δελτα, απλα ανεφερα τα παραπανω γιατι οταν ανοιξα αντισταση (protank mini, Nautilus...) μετα απο καποιο διαστημα φρικαρα με τη μακα και τη μαυριλα που βρηκα μεσα.Σιγουρα τα υγρα παιζουν το ρολο τους, σιγουρα τα watts,σιγουρα και τα μλ....Ομως εξακολουθει η ολη διαδικασια να γινεται σε υψηλες θερμοκρασιες σε εναν πολυ μικρο χωρο!
Ακομα και τωρα με τον Kayfun που του αλλαζω βαμβακι καθε 10-15μλ το πολυ, το βαμβακι εχει μαυρισει τοπικα εκει που καιγεται, η αντισταση εχει μαυρισει και αυτη και ολα αυτα σε ενα χωρο που ειναι τουλαχιστον 2πλασιος αν οχι 3πλασιος απ οτι στους περισσοτερους εργοστασιακους! Αυτο και μονο με χαλαει σαν ιδεα ακομα και οταν οι γευστικοι μου καλυκες δεν το χουν παρει ακομα χαμπαρι...Γι αυτο και μονο το αναφερω!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #778 στις: Μαρτίου 11, 2015, 09:50 »
Συμφωνώ κι έγω με τον Ζέρο παραπάνω. Άλλωστε κι εγώ, όπως έχω πει και άλλες φορές στο παρελθόν, αλλάζω πάνω στην εβδομάδα αντίσταση για λόγους υγιεινής. Εάν όμως κάποιος δεν θέλει, η δεν τον παίρνει η τσέπη του να αλλάζει αντιστασεις τόσο συχνά, πλέον δοκιμασμένα, μπορώ να πω πως οι αντιστάσεις των delta κρατάνε ποοολύ!
Πρόσφατα, είχα ξεχάσει να αλλάξω αντίσταση στον delta 19 μου. Είχα μέσα σκετη βάση 12άρα VG της ecig. Μου κράτησε παρακαλώ 15 μέρες μέχρι να χαλάσει η κεφαλή. Μου έβγαλε δηλαδή 105 μλ περίπου μιας και κάνω γύρω στα 7 μλ τη μέρα!
Εδώ και μια εβδομάδα λοιπόν, ίσως και λίγο παραπάνω, με έχει πιάσει μια πελώωωωρια λαχταρα για το black horse της ίδιας εταιρείας και το έχω βάλει στον delta 16 μου. Επειδή όμως το έχω πάρει 6άρι αντί για 12άρι (είχα τη φαεινή ιδέα να κατεβάσω νικοτίνη), του έχω δώσει να καταλάβει. Μπορεί να έχω φτάσει και τα 10μλ τη μέρα και η κεφαλή συνεχίζει ακάθεκτη...
Όλα αυτα στα 14 βατ του istick 30, με τις διπλές αντιστάσεις, που ναι μεν έχουν μαζέψει αρκετή μάκα, αλλά κρατάνε γερά...

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #779 στις: Μαρτίου 11, 2015, 10:52 »
Κι εγω τις αλλαζω εστω και προληπτικα.
Αν παντως καποιον, οπως ειπε και ο Στελιος, δεν τον παιρνει για τετοιες αλλαγες, καλο θα ηταν να ριχνει που και που καμια ματια και να μην περιμενει να καταλαβει ατμιζοντας οτι η κεφαλη δεν τραβαει αλλο.
Αν κοιταζοντας την αντισταση σου ερχονται στο μυαλο στιχοι του Καββαδια ("μ'ενα ξυστρι καθαρισε με απ' τη μοραβια" κλπ) καλο θα ηταν να αλλαχτει, ακομα κι αν συνεχιζει να αποδιδει ικανοποιητικα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343727 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207496 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542874 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31869 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51050 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12220 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194008 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1707 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1787 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595447 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios