vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

151 επισκέπτες, 6 χρήστες
Parolos, NikolaosKZ, Milarepa, treloneritis, mathimatikos1966, lagoudakis

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #795 στις: Απριλίου 26, 2015, 17:18 »
Κρίμα που δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες σου, τελικά μεγάλο πράγμα να δοκιμάζεις χωρίς προσδοκίες!
Δεν είπα οτι δεν μου αρέσει, απλά τον περίμενα καλύτερο. Η αλήθεια είναι οτι όλα θέμα προσωπικού γούστου είναι.  :)

Πάντως, επειδή μου φαίνεται περίεργο ειδικά η αντίσταση που έρχεται στο κουτί να είναι προβληματική, ίσως έπρεπε να ξεκινήσεις από λίγο χαμηλότερα Volt την πρώτη φορά, εγώ ξεκινάω 3.5-3.7. Μετά τον φτάνω μέχρι 4.0 - 4.2 και με κλειδώνω κάπου εκεί. Επίσης, έσταξες 3-4 σταγόνες μέσα στην αντίσταση πριν τον βιδώσεις;

Και εμένα μου φάνηκε περίεργο Ειρήνη, δεν νομίζω να την έκαψα τόσο εύκολα στα 4V, 3 τζούρες έκανα και την παράτησα(1 στα 4V και άλλες 2 με πιό λίγα), πήγα να πλύνω τα δόντια!  :tongue_smilie:     Σταγόνες δεν έσταξα αλλά την άφησα να ποτίσει πάνω απο μισάωρο..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
[EDIT]  Με κοντύτερο και φαρδύτερο SS drip tip είναι πολύ καλύτερος!  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2015, 11:00 από GiorgosRab »

Αποσυνδεδεμένος avisinos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #796 στις: Απριλίου 28, 2015, 13:04 »
http://www.ebay.de/itm/InnoCigs-Joyetech-C3-Dual-Coil-Verdampferkopfe-5er-Pack-Delta-16-19-Verdampfer-/331530691728?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item4d30c4e490


Δείτε λίγο τη φωτογραφία των ατμοποιητών. Μου φαίνεται ότι το στρογγυλό σηματάκι είναι λίγο διαφορετικό από αυτά που είχε ο δέλτα 16 στη συσκευασία(σε εκείνα το σήμα είναι στρογγυλό, δε φεύγει καμιά γραμμή έξω από τον κύκλο). Γράφει ότι είναι της innocigs/joytech, λέτε να έχω πρόβλημα?


Η δικιά μου εμπειρία με τον δελτα 16 είναι η εξής
Εκτός από τις δύο διπλές αντιστάσεις που είχε η συσκευασία αγόρασα και δύο τριπλές.
Ξεκινάω με την τριπλή, απογοήτευση, καμμένο, πολλές δοκιμές με χαμηλά βαττ, τίποτα... σε πέντε μέρες κάηκε
Βάζω μια διπλή. Ο δέλτα έδειξε την αξία του, όλα καλά, άτμισμα στα 10,5 βαττ, διάρκεια ζωής 10 μέρες (μάξιμουμ 7μλ τη μέρα)
Βάζω ξανά τριπλή. Πάλι όλα καλά, σήμερα είναι η 25η μέρα που τον χρησιμοποιώ!, μια ελαφριά ίσως πτώση της απόδοσης αλλά βαράει ακόμα καλά( 11,5 βαττ)
Μία ερώτηση σε παλιότερους χρήστες, οι τρυπούλες του έχετε παρατηρήσει να βουλώνουν και να μην παίρνει καλά αέρα, πώς το καθαρίζετε? Είχα τέτοιο πρόβλημα με τον EVOD 2, βέβαια εκείνος βρεχόταν διαρκώς στις τρυπούλες με υγρό και η βρωμιά κολλούσε πάνω. Ο δέλτα δεν έχει τέτοιο θέμα, είναι τόσο καλή η κατασκευή του που δε λερώνετε καθόλου εξωτερικά κατά το γέμισμα. :)


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #797 στις: Απριλίου 28, 2015, 13:33 »
Οι αντιστάσεις των delta θέλουν πολύ καλό πότισμα. Δε χρειάζεται να περιμένετε μισάωρα να ποτίσουν. Θέλει αρχικά πίεση το υγρό για να μπει μέσα.
Αν είναι λίγο παχύρευστο το υγρό, απλά θέλει βρέξιμο καλό με σταγόνες γύρω γύρω στις τρύπες και απο πάνω. Αφού γεμίσετε και το τάνκ, ρουφήξτε μερικές γερές κοφτές χωρίς να πατάτε κουμπί. Έτσι θα ποτίσουν καλά.

Εναλλακτικά, αυτό που κάνω τελευταία, ειναι να βουτάω για λίγη ώρα ολόκληρη την κεφαλή σε μηδενική βάση για να μουσκέψει καλά.
Μετά τη βγάζω από τη μηδενική βάση, τη στεγνώνω εξωτερικά καλά με μια χαρτοπετσέτα και φυσάω από πάνω της για να φύγει το υγρό που έχει κάτσει μέσα και περισσευει. Γεμίζω το τάνκ με το υγρό που θέλω και όλα οκ. Μετά από 3-4 τζούρες έρχεται η γεύση του υγρού.

Επίσης επειδή διαβάζω κάτι για τριπλές αντιστάσεις στα 11.5w, να επισημάνω ξανά πως οι τριπλές αποδίδουν σωστά από 12-13w και πάνω.

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #798 στις: Απριλίου 28, 2015, 13:38 »
εχω εναν delta19 πανω σε ipv 30w. Φοράει αντιστάσεις dual coil 1,6Ω. Τον δουλευω στα 11,5w (4,5V) και η πρωτη αντισταση εβγαλε καμμενο στα 10ml. Επίσης καθε 2-3 ml θελει καθάρισμα γιατι κανει μπουρμπουληθρες. Κάνω κατι λαθος? Να πάρω αλλές αντιστάσεις?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #799 στις: Απριλίου 28, 2015, 13:57 »
Οι μπουρμπουλήθρες είναι κάτι που εμφανίζεται σε όλα τα τανκ. Όταν στις εμφανίζει, βγάζεις το τανκ και το αφηνεις αναποδα κάπου, τινάζεις δυνατά σα θερμόμετρο 3-4 φορές το συνολάκι μοντ+βάση delta+κεφαλή και μετά άλλες 3-4 φορές πατάς κουμπί για 5-6 δευτερόλεπτα και ταυτόχρονα φυσάς από πάνω την αντίσταση για να κάψει  το υγρό που περισσεύει. Κουμπώνεις τανκ και συνεχίζεις. Προσοχή να μην έχεις κλείσει κατά λάθος τη ρύθμιση του αερα όταν το κάνεις αυτό. Τελείως ανοικτή.

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #800 στις: Απριλίου 28, 2015, 14:06 »
σε υπερευχαριστω, θα το δοκιμασω!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #801 στις: Απριλίου 28, 2015, 15:04 »
το γνωστό θερμόμετρο που πάντα πιάνει!Επίσης συμπληρωματικά, μπορείς να ανεβάσεις τα βατ που ατμίζεις για λίγες τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #802 στις: Μαΐου 03, 2015, 11:49 »
Το έχει παρατηρήσει κανείς που δουλεύει τον Delta 16 οτι καταναλώνει παραπάνω μπαταρία; Σήμερα τον έχω πάνω στο στικάκι (30) απο το πρωί, φουλ φορτισμένο απο το βράδυ και μου έχει φάει παραπάνω απο την μισή μπαταρία! Και όχι, δεν τον χρησιμοποιώ παραπάνω, έχω παρατηρήσει επίσης οτι ζεσταίνεται σχετικά μετά απο απανωτές τζούρες. Τον δουλεύω με τις διπλές αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #803 στις: Μαΐου 03, 2015, 11:56 »
Διπλες αντιστασεις μεγαλυτερη καταναλωση ρευματος  με οτι αυτο συνεπαγεται


ανοδος θερμοκρασιας κτλ δεν υπαρχει θεμα ανησυχιας φυσιολογικο ειναι  :) :)









Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #804 στις: Μαΐου 03, 2015, 11:59 »
Σαφώς θα είχε μεγαλύτερη κατανάλωση, το περίμενα, ούτως ή άλλως τον δουλεύω και σε παραπάω V. αλλά τόσο πολύ; Αν συνεχίσω να τον έχω πάνω όλη την ημέρα δεν θα με βγάλει το στικ! Με τον άλλο που χρησιμοποιώ μου βγάζει 1μιση μέρα!

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #805 στις: Μαΐου 03, 2015, 12:03 »
Eαν θελουμε περισσοτερα βολτ επομενο ειναι να χανουμε σε αυτονομια  :) :)





Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #806 στις: Μαΐου 03, 2015, 12:16 »
Δεν διαφωνώ, τα ίδια λέμε, απλά μου φάνηκε υπερβολική κατανάλωση ρεύματος! Μην φανταστείς οτι είναι πολύ παραπάνω τα ρεύματα. 4.3V δουλεύω τον Levante(Kanger Aerotank) με BDC 1,8 και τον Delta με 4.7V με 1.6 αντίσταση. Τον έχω πάνω απο τις 8 το πρωί και όπως είπα έχει φάει πάνω απο την μισή μπαταρία, δηλαδή πάνω απο 1100mah χωρίς συνεχόμενη χρήση. Δεν λέω οτι είναι προβληματικός ο ατμο απλά αναφέρω οτι μου έκανε εντύπωση!

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #807 στις: Μαΐου 03, 2015, 12:43 »
Αυτό σημαίνει ότι δουλεύεις τον Kanger στα 10.3W και τον Delta στα 13.8W. H διαφορά είναι 3.5W ή 35% παραπάνω και λογικό είναι να αυξάνεται αναλογικά η κατανάλωση ρεύματος.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #808 στις: Μαΐου 03, 2015, 12:52 »
Χμ, είναι αρκετά μεγαλύτερο ποσοστό απο ότι νόμιζα, δεν το είχα σκεφτεί έτσι, έχεις δίκιο! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Αποσυνδεδεμένος akoylini

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #809 στις: Μαΐου 03, 2015, 14:47 »
Παίδες δεν ξερω αν εχει αναφερθεί κάπου στο θεμα,σημερα καθως κοιταγα τον δελτα 19 ειδα πως παιρνει ανετα τις αντιστασεις του egrip,ειχα μια την εβαλα και δουλεύει αψογα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343727 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207496 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542874 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31869 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51050 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12220 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194008 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1707 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1787 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595447 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios