vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

151 επισκέπτες, 3 χρήστες
john67, tony1976, ZoeM

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #780 στις: Μαρτίου 11, 2015, 11:31 »
εκεί ακριβώς είναι το θέμα,τσεκάρεις,την ρίχνεις τη ματιά σου και ανάλογα κανονίζεις...παρ'όλα αυτά είναι απροβλημάτιστες,δεν πεθαίνουν άνευ λόγου και αιτίας...βέβαια επειδή είχα διαβάσει όλο το νήμα,είδα 2-3 που είχαν πετύχει ελαττωματικές οκ συμβαίνει,αλλά ρε παιδιά πραγματικά πχ στον ναυτίλο είχα βαρεθεί να αλλάζω,ενω στον Delta αν δεν άνοιγα κάθε μέρα για καθάρισμα εύκολα θα ξεχνιόμουν να ασχοληθώ με τις αντιστάσεις!
επιμένω σε αυτό,γιατί το βλέπω θετικό και επειδή απ'ότι διαβάζω οι περισσότεροι εργοστασιακοί εκεί πονάνε, στις αντιστάσεις!
πάντως για νέο ατμιστή τον προτείνεις άνετα (όπως έκαναν και κάποιοι σε εμένα απλά εγω δεν άκουσα και πήρα ναυτίλο τότε)...τώρα θέλω να πάρω και έναν 2ο σε μαύρο :)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #781 στις: Μαρτίου 11, 2015, 11:41 »
Παράθεση
τώρα θέλω να πάρω και έναν 2ο σε μαύρο (Image removed from quote.)

Εδώ στις αγγελίες υπάρχει μία καλή προσφορά

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #782 στις: Μαρτίου 11, 2015, 17:27 »
Συμφωνώ κι έγω με τον Ζέρο παραπάνω. Άλλωστε κι εγώ, όπως έχω πει και άλλες φορές στο παρελθόν, αλλάζω πάνω στην εβδομάδα αντίσταση για λόγους υγιεινής. Εάν όμως κάποιος δεν θέλει, η δεν τον παίρνει η τσέπη του να αλλάζει αντιστασεις τόσο συχνά, πλέον δοκιμασμένα, μπορώ να πω πως οι αντιστάσεις των delta κρατάνε ποοολύ!
Πρόσφατα, είχα ξεχάσει να αλλάξω αντίσταση στον delta 19 μου. Είχα μέσα σκετη βάση 12άρα VG της ecig. Μου κράτησε παρακαλώ 15 μέρες μέχρι να χαλάσει η κεφαλή. Μου έβγαλε δηλαδή 105 μλ περίπου μιας και κάνω γύρω στα 7 μλ τη μέρα!
Εδώ και μια εβδομάδα λοιπόν, ίσως και λίγο παραπάνω, με έχει πιάσει μια πελώωωωρια λαχταρα για το black horse της ίδιας εταιρείας και το έχω βάλει στον delta 16 μου. Επειδή όμως το έχω πάρει 6άρι αντί για 12άρι (είχα τη φαεινή ιδέα να κατεβάσω νικοτίνη), του έχω δώσει να καταλάβει. Μπορεί να έχω φτάσει και τα 10μλ τη μέρα και η κεφαλή συνεχίζει ακάθεκτη...
Όλα αυτα στα 14 βατ του istick 30, με τις διπλές αντιστάσεις, που ναι μεν έχουν μαζέψει αρκετή μάκα, αλλά κρατάνε γερά...
Θα συμφωνήσω απόλυτα. Κι εγώ σκέτη βάση κάνω και αλλάζω προληπτικά κάθε βδομάδα. Με 8ml τη μέρα σημαίνει ότι κάθε αντίσταση βγάζει χαλαρά 60ml. Μία φορά που ξεχάστηκα άλλαξα στις 10 μέρες δηλαδή έβγαλε 80ml χωρίς να έχει παρουσιάσει κάποια εμφανή πτώση απόδοσης.
Τα αρώματα βέβαια επιβαρύνουν τις αντιστάσεις οπότε σε κάποιους μπορεί να κρατήσουν αρκετά λιγότερο. Τα αρώματα της eCig γενικά δεν καταπονούν τις αντιστάσεις. Με είχε πιάσει και μένα τρέλα με το divino της εταιρίας και ήμουν 1-2 βδομάδες κολλημένος αλλά αντιστάσεις δεν χρειάστηκε να αλλάξω νωρίτερα από τη συνηθισμένη μου βδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #783 στις: Απριλίου 02, 2015, 03:13 »
Καλησπέρα στη παρέα!
Το ότι διάβασα και τις 53 σελίδες να το θεωρήσω κατόρθωμα?
29 χρόνια καπνιστής το γύρισα και πλέον είμαι για την ώρα ένας ευτυχισμένος κάτοχος ενός 23 με istick 30.
Το καταπληκτικό είναι πως πρώτα αγόρασα και μετά έψαξα για κριτικές..
Anyway, το δουλεύω με σχεδόν κλειστό τον αέρα προκειμένου να μου θυμίζει συμπεριφορά τσιγάρου και στα 4,6v. (14.1w) με 1,5ohm αν και κανονικά θα έπρεπε να γράφει 1,4. (σωστά?)  Kαλά είναι?
 Κάποιος κύριος πριν καμιά 300αριά σελ. έγραψε πως το istick δείχνει λάθος ενδείξεις και δεν ανταποκρίνεται στη πραγματικότητα. Είδα και έναν πίνακα αλλά δεν κατάλαβα πολλά. Θα μπορούσατε να μου πείτε 2 λόγια να μπω στο νόημα?
Με τη σειρά μου θα πω πως παρατήρησα μια διαρροή στο πάγκο πριν το βιδώσω μετά από γέμισμα. Δεν έδωσα σημασία. Σκούπισα, βίδωσα και τέλος. δεν ξαναείδα το παραμικρό παρότι το έχω συνεχώς ξάπλα και γενικότερα σε κίνηση.  Είμαι στα 1-2 ml την ημέρα μολονότι χτύπαγα 2 πακέτα + στην προηγούμενη ζωή μου και αυτό από μόνο του νομίζω πως είναι θετικό!
Είχα πριν από καμιά 10ριά μέρες αγοράσει και ένα aspire ce5s με 1100 esmoke μπαταρία αλλά καμία σχέση με αυτό το εργαλείο.. Αυτό το λάτρεψα από το 1ο sec!!
Αυτά τα ολίγα σε 1η φάση και με ενδιαφέρον θα περιμένω τις απαντήσεις σας στις απορίες μου.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #784 στις: Απριλίου 02, 2015, 04:05 »
Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Πέρασε κι από εδώ να σε γνωρίσουμε.
Το iStick 20 δείχνει λάθος ενδείξεις. Εσύ έχεις το 30 οπότε δεν σε αφορά.

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #785 στις: Απριλίου 03, 2015, 01:23 »
Τότε πως εξηγείται η διαφορά που μου δείχνει στα ohm; Η αντίσταση που έχω μέσα στον delta είναι η μία από τις 2 που περιείχε το κουτί του όπου στα specks  λέει τα κλασικά: 1.4ohm 4-6v Γιατί το διαβάζει λάθος?

Υ.Γ. Με αφορμή αυτή την απορία έκανα το πρώτο πείραμα μου βάζοντας τον aspire με 2,2 ohm κεφαλή επάνω και την αναγνώρισε κανονικά!  :confused1:
Τι να υποθέσω τώρα πως ο delta δίνει κεφαλή που γράφει 1,4 ενώ είναι 1,5?

Υ.Γ. 2 Είναι αστείο (αν και λίγο άσχετο με το θέμα) αλλά μόλις συνειδητοποίησα πως μόλις ξεκίνησε η νέα συλλογή παιχνιδιών μου.. lol



Λάθος. 2,1 είναι τελικά η aspire κεφαλή. Οπότε η απορία επανέρχεται στο πρώτο στάδιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2015, 01:54 από Εξατμιστής »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #786 στις: Απριλίου 03, 2015, 01:57 »
Αποκλίσεις 0.1Ω μπορεί να υπάρχουν μεταξύ των mod. Αν η αντίσταση είναι 1.45Ω κάποια mod θα στη δείξουν 1.4 κι άλλα 1.5Ω. Αλλά μπορεί να υπάρχει και κάποια βρωμιά στις επαφές που να επηρεάζει την τιμή. Επίσης κατά τη χρήση ανεβαίνει μερικές φορές η τιμή της αντίστασης. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό αν μιλάμε για τέτοιες μικροδιαφορές.


Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #787 στις: Απριλίου 03, 2015, 16:45 »
Πριν απο 4 μηνες περιπου αγορασα εναν delta 16 και αφου ημουν πολυ ικανοποιημενος αγορασα και αλλον ενα!Μεχρι τωρα εχω αλλαξει 20-22 κεφαλες και δουλευουν καταπληκτικα ολες με εξαιρεση 1 που απλα κρατησε λιγοτερο!Χαιρομαι πραγματικα ειδικα για τους νεοεισερχομενους στο ητ που εχουν τετοιες απροβληματιστες επιλογες!

Αποσυνδεδεμένος alexyari

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #788 στις: Απριλίου 03, 2015, 18:03 »
Κι εγω πριν 5 μηνες ξεκινησα με Delta 23 και δε λεω να ξεκολλησω!!!
Προσφατα μαλιστα, ειπα να κανω την υπερβαση κι αγορασα το Ναυτιλο. Χαοτικη η διαφορα τους, τοσο στην ευκολια αναπληρωσης υγρου, οσο και στη γευση που δινουν, σαφως υπερ του Delta.

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #789 στις: Απριλίου 10, 2015, 23:32 »
Από περιέργεια, στα πόσα watts ατμίζετε τους delta σας;

Αποσυνδεδεμένος alexyari

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #790 στις: Απριλίου 11, 2015, 10:23 »
Στα 11,5 Watt με την triple coil αντισταση.
Καλη Ανασταση σ' ολους!!!

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #791 στις: Απριλίου 16, 2015, 16:13 »
Με τις διπλες και να παιζεις στα 3.9-4 v εισαι αρχοντας

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #792 στις: Απριλίου 25, 2015, 20:24 »
Αν δοκιμάσεις τον Delta 16 πες μας και τη γνώμη σου -είμαι στις 13 μέρες και ~40ml με την ίδια αντίσταση και δεν καταλαβαίνει τίποτα!

Δεν βρήκα κάποιο νήμα για τον Delta 16 οπότε γράφω εντυπώσεις εδώ (η Διαχείριση ξέρει εαν πρέπει να μεταφερθεί και πού).

Τον περίμενα πώς και πώς είναι η αλήθεια μετά απο όσα είχα διαβάσει και μου είχατε πει. Παρέλαβα εχθές, του έκανα ένα πολύ καλό μπανάκι (αν και δεν μύριζε ιδιαίτερα) αργά το απόγευμα και τον άφησα να στεγνώσει καλά. Το πρωί βίδωσα την αντίσταση, γέμισα, άφησα να ποτίσει αρκετή ώρα και όπλισα. Βάζω το στικάκι στα 4V, μέσο όρο του κατασκευαστή για τις αντιστάσεις του και τραβάω τζούρα.. Το καμένο που πήρα δεν λέγεται! Αμάν, τί έγινε ρε παιδιά! Χαμήλωσα τα βόλτ πάλι τα ίδια! Λύσιμο, καλό πλύσιμο πάλι, στέγνωμα και αλλαγή αντίστασης. Ξεκίνησα απο χαμηλά και όλα καλά, γεύση φυσιολογική. Οπότε 1η αντίσταση φάουλ..

Δεν έπεσα ποτέ σε ελλατωματική αντίσταση στους δέλτα  :nope:

Εντάξει, συμβαίνει δεν αντιλέγω, αλλά με ξενέρωσε πολύ εκείνη την ώρα..

Στα 4V που τον δούλεψα δεν μου γέμισε το..στόμα, οπότε μετά απο σταδιακό ανέβασμα και δοκιμών κατέληξα στα 4.6-4.7V. Ωραίο χτύπημα και πολύ καλή απόδοση γεύσης. Δεν έχω μεγάλη πείρα σε ατμοποιητές και η σύγκριση που κάνω είναι με τον έταιρο ατμοποιητή που έχω τον Levante AFS. Να πώ την αλήθεια τον περίμενα πολύ καλύτερο, τουλάχιστον μετά απο αυτά που είχα διαβάσει, χωρίς αυτό να σημαίνει οτι δεν μου αρέσει. Αποδίδει ένα κλίκ καλύτερα στην γεύση και φτιάχνει πλούσιο ατμό αλλά και πιό ζεστό-ακόμα και σε πιο λίγα Volt. Την έλλειψη ρύθμισης αέρα δεν την θεωρώ μείον γιατί ατμοποιεί ωραία-τον τέσταρα και με κλειστή την μία τρύπα και η διαφορά είναι ελάχιστη. Τον έχω ατμίσει μισή μέρα, έχει ελαφρώς μεγαλύτερη κατανάλωση σε υγρό αλλά αυτό εξηγείται διότι η αντίστασή του είναι διπλή, γι'αυτό και χρειάζεται και παραπάνω ρευματάκι, υποθέτω.. Συνοψίζοντας:

 -Τί μου άρεσε:
Απροβλημάτιστη λειτουργία χωρίς μπουρμπουλήθρες και διαρροές
Πολύ καλή απόδοση γεύσης
Ωραίος και πλούσιος ατμός
Τιμή
-Τί με χάλασε:
Η απόσταση μεταξύ σώματος και καμπάνας είναι μικρή, θέλει προσοχή στο γέμισμα. Μπουκαλάκι με βελόνα βολεύει καλύτερα.
Δεν λύνεται ώστε να καθαρίζεται καλύτερα. Θα ήθελα να ανοίγει και απο πάνω.
Το drip tip θα το ήθελα κοντύτερο.
Ζεστός ατμός (για εμένα)
Τιμή αντίστασης


Υ.Γ. Είχα δοκιμάσει στο μαγαζί και τους MAS20-MAS20 plus και αυτοί επίσης δεν μου άρεσαν περισσότερο απο τον Levante. Έτσι, για την πληροφορία. Προσωπικά πάντα όσα έγραψα..

Αναμένω και τον Ναυτιλάκο..

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #793 στις: Απριλίου 26, 2015, 14:26 »
Κρίμα που δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες σου, τελικά μεγάλο πράγμα να δοκιμάζεις χωρίς προσδοκίες!  ;D Εγώ τον είχα δοκιμάσει στο μαγαζί χωρίς να έχω διαβάσει γι'αυτόν και είδα το φως το αληθινό με τη γεύση και το ντουμάνι, για τα δεδομένα του πάντα.

Πάντως, επειδή μου φαίνεται περίεργο ειδικά η αντίσταση που έρχεται στο κουτί να είναι προβληματική, ίσως έπρεπε να ξεκινήσεις από λίγο χαμηλότερα Volt την πρώτη φορά, εγώ ξεκινάω 3.5-3.7. Μετά τον φτάνω μέχρι 4.0 - 4.2 και με κλειδώνω κάπου εκεί. Επίσης, έσταξες 3-4 σταγόνες μέσα στην αντίσταση πριν τον βιδώσεις; Το κακό είναι ότι αν γίνει στραβά η αρχή μετά δύσκολα σώζεται.

Ελπίζω ο Ναυτίλος να σου ταιριάξει καλύτερα.


Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #794 στις: Απριλίου 26, 2015, 17:07 »
Για τις τριπλές πάντως στις οδηγίες λέει να ρίχνουμε καμιά 10αριά πατήματα κάτω από τα 4 v μέχρι να στρώσουν. Μετά βαράτε..


Εγώ πλέον παίζω στα 18,7w (5.3v) με την triple και κατάλαβα πως όσο καιρό τον δούλευα στα 4.3v (12.3w) απλά τον γαργάλαγα. Κάποιες σελίδες πιο πίσω κάποιος το ανέφερε πως τα σπάει στα 18.5w και τώρα μάλιστα, τον καταλαβαίνω απόλυτα στο τι εννοούσε.  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343636 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207418 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542779 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31802 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50972 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598355 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359045 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12158 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193937 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1693 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1766 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595344 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios