vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

301 επισκέπτες, 2 χρήστες
Mimhsdr, ZoeM

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #195 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 18:18 »
αν και χρησιμοποιω μονο ''μεσατους''..εχω τον 19αρη κανα μηνα...μετα από 30μλ περιπου ''επλυνα''την αντισταση ένα βραδυ μεσα σε βοτκα μετα dray byrn και συνεχιζει αψογα μεχρι τωρα για αλλα 20μλ!!!!...
για μενα είναι ότι καλυτερο αυτή τη στιγμη για εργοστασιακο ατμοποιητη.....

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #196 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 18:25 »
Έβαλες στην άκρη όλους τους επισκευάσιμους? Τόσο καλός είναι?Δεν εχω εμπειρία ακόμα από επισκεύασιμους αλλα σκόπευα να πάρω έναν kayfun σε κανά δίμηνο γιαυτό ρωτάω.Το ντρίπ τίπ του αν και λίγο μεγάλο με βόλεψε γιατι μου βγάζει νομίζω πιο κρύο ατμό από ένα τριπ τιπ πιο κοντό που είχα.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #197 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 18:26 »
απο χθες το μεσημερι το καυφουν δεν τον εχω πιασει στα χερια ... τωρα που το ειπες τον θυμιθηκα  :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #198 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 18:31 »
Ωραίος ρε φίλε με γλίτωσες και από τα στριψϊματα. ;D
Καθαρίζεται καλύτερα η κεφαλή με βότκα απότι με νερό?

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #199 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 18:37 »

σημειωση: δεν ειπα πως ειναι καλυτερος απο τον kayfun γιατι δε μπορουμε να συγκρινουμε επισκευασιμο  με εργοστασιακο.. ειπα πως εγω τον εκανα στην ακρη λογου του οτι βρικα κατι που ειναι απλο και καλο ..

 τωρα για βοτκες και ξυδια αυτο δε μπορω να στο απαντησω εγω .. δε γνωριζω απο τετοιες αλχημιες ... αν η κεφαλη σου βγαλει 50 μλ δε χρειαζεται να ριξεις τπτ, απλα την αλλαζεις με μια νεα ..




Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #200 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 18:39 »
Ε τότε τη χωρητικότητα του τάνκ μόνο κοίτα αν βολεύεσαι με τα 2 μλ του 16άρη go for it!έχε και ενα μπουκαλάκι με υγρό στη τσάντα μαζί με τις μπαταρίες καλοϋ κακού γιατι πίνει το υγρό σαν νεροφίδα!Και όταν βάζεις καινούργια κεφαλή τις πρώτες τζούρες σε χαμηλά βόλτ (κάτω από 4)


Ο 16 έχει 3.2ml, ο 19 έχει 3.5 ml, και ο 23 έχει 6ml χωρητικότητα! Με τις dual coils η κατανάλωση είναι σε λογικά  πλαίσια ,εκτός και αν ατμιζεις συνέχεια οπότε και λογικα θα χρειάζεσαι γέμισμα συχνότερα!
Οσο αναφορά για τα χαμηλά volt στις πρώτες τζουρες, ποτέ δεν το έκανα και δεν υπήρξε κανενα μα κανένα θέμα!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #201 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 18:53 »
κατι που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι καποια στιγμη σημερα ζεσταθηκε αρκετα η βαση του και ειχε αλειωθη η γευση για λιγο ,χωρις να εχω υπερτροφοδοσιες ,γουργουριτα κτλ . δε ξερω γιατι εγινε αυτο αλλα εστρωσε ξανα μετα απο 5-10 λεπτα

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #202 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 19:18 »

Ο 16 έχει 3.2ml, ο 19 έχει 3.5 ml, και ο 23 έχει 6ml χωρητικότητα! Με τις dual coils η κατανάλωση είναι σε λογικά  πλαίσια ,εκτός και αν ατμιζεις συνέχεια οπότε και λογικα θα χρειάζεσαι γέμισμα συχνότερα!
Οσο αναφορά για τα χαμηλά volt στις πρώτες τζουρες, ποτέ δεν το έκανα και δεν υπήρξε κανενα μα κανένα θέμα!
Γράψε λάθος για τη χωρητικότητα μάλλον τον μπέρδεψα με κάποιον άλλο,επίσης δεν είπα ότι είναι παράλογη η κατανάλωση για 1,6 αντίσταση μια χαρά είναι σε σύγκριση με αυτόν που είχε η κοπέλα θα είναι αρκετά παραπάνω γιαυτό το έγραψα.Οσο για τα volt και το θέμα νέα κεφαλή έκαψα μια κεφαλή γιατι είχα ξεχάσει το μοντ στα 4,4ν και αφού έκανα την υπόλοιπη διαδικασία σωστά όταν αλλάζουμε κεφαλή έκανε πρρρρφσσσσσττ  μερικές μπουρμπουλήθρες και παρέδωσε πνεύμα καγιαυτό έκρινα σωστό να αναφέρω,το λέει και στις οδηγίες του ατμοποιηητή άλλωστε!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
σημειωση: δεν ειπα πως ειναι καλυτερος απο τον kayfun γιατι δε μπορουμε να συγκρινουμε επισκευασιμο  με εργοστασιακο.. ειπα πως εγω τον εκανα στην ακρη λογου του οτι βρικα κατι που ειναι απλο και καλο ..

 τωρα για βοτκες και ξυδια αυτο δε μπορω να στο απαντησω εγω .. δε γνωριζω απο τετοιες αλχημιες ... αν η κεφαλη σου βγαλει 50 μλ δε χρειαζεται να ριξεις τπτ, απλα την αλλαζεις με μια νεα ..
Και εγώ στα 50 ml τις αλλάζω απλά σε περίπτωση που θελήσω να κάνω ενα πιο ζόρικο υγρό και δε θέλω να την πετάξω πριν την ώρα της η δε θέλω να περιμένω να έχω ήδη κάνει καμία 40ριά ml με αυτήν για να μη τη λυπηθώ θα ήθελα να μάθω έναν καλό τρόπο καθαρισμού..


Sorry για το offtopic
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2014, 19:25 από Dimitrisbo »

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #203 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 19:27 »
Οκ κανενα πρόβλημαφιλέ μου! Κι εγω ενημερωτικά το έγραψα!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #204 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 21:50 »


Και εγώ στα 50 ml τις αλλάζω απλά σε περίπτωση που θελήσω να κάνω ενα πιο ζόρικο υγρό και δε θέλω να την πετάξω πριν την ώρα της η δε θέλω να περιμένω να έχω ήδη κάνει καμία 40ριά ml με αυτήν για να μη τη λυπηθώ θα ήθελα να μάθω έναν καλό τρόπο καθαρισμού..


για εμενα προσωπικα μετα τα 40-50 μλ ο καλυτερος τροπος καθαρισμου και πιο ασφαλες ειναι η αλλαγη με μια νεα και η παλια στα σκουπιδια .. για εμενα παντα. τωρα καποιοι μπορει να κανουν διαφορες πατεντες

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #205 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 21:59 »
Μάλλον κάτι κατάλαβες λάθος ,δε ψάχνω τρόπο να καθαρίσω καλά την κεφαλή στα 40 ml ,τότε ρίχνω το ζόρικο υγρό που θέλω και όσο βγάλει.Εναν τρόπο να καθαρίζω καλά την κεφαλή όταν έχει μόνο 15-20 μλ στη πλάτη της για να μη την πετάξω αν έχει πιάσει μάκα από το ζόρικο υγρό ψάχνω...Τεσπα.. :thumbup_move_3:

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #206 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 09:46 »
αν και βλεπω να λετε οτι βγαζουν 40 μλ οι κεφαλες τους  , εγω απο τη παρασκευη μεχρι τωρα 4 μερες δλδ εχω κανει ενα 15αρι divino cigar αλλα βλεπω μεσα την αντισταση να εχει πιασει μακα . η γευση δεν εχει αλλαξει ομως ..


τι κανω ? συνεχιζω η αλλαζω αντισταση ?

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #207 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 09:50 »
Εννοείται οτι συνεχίζεις με την ίδια!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #208 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 09:53 »
παντα με εργοστασιακους ατμιζα λιγοτερο ,αλλα με αεροτανκ μεγκα δεν κραταγε ποτε η κεφαλη πανω απο 3 μερες , εδω τωρα βλεπω θαυματα ..


το μονο που με προβληματιζει ειναι πως με λιγοτερα μλ και με τοση διαρκεια ζωης τις αντιστασης αν ειναι καλο να μενει τοσες μερες μεσα στον ατμοποιητη γιατι δεν εχουμε να κανουμε με ατσαλια αλλα με επινικιλωμενους χαλκους φανταζομαι

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #209 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 09:59 »
Οπως σου εχω πει απόστολε εγω αλλάζω κεφαλή καθε 10-12 μέρες! Γεύση δεν χάνω βέβαια , αλλά λόγω του χτυπήματος που πέφτει..., και επειδή ειναι και το υγρό μου χαμηλό... πλέον την αλλάζω! Κανω 2 γεμισματα την ήμερα στον 16αρη περίπου και είμαι μια χαρά! Προσωπικά το θεωρώ υπερβολή να αλλάζω συχνότερα κεφαλή!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206579 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541665 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357861 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11571 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1346 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1343 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592087 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios