vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

429 επισκέπτες, 3 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi, xsad

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #165 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 10:21 »
Να πω και εγώ την εμπειρία μου με τον delta 23.
Τον έχω σχεδόν μια βδομάδα και τον χρησιμοποιώ ταυτόχρονα με τον 19αρι πάνω σε istick με 6αρια ή 9αρια υγρά.
Γεύση και ντουμάνι απόλαυση.
Ρυθμιση τζούρας τέλεια (τι άλλο να ζητήσεις ?).
Τον δουλεύω στα 10-12W. Αν καμια φορά τον νοιώσω να μπουκώνει ανεβάζω ρευματα και ανοίγω αέρα τραβάω 2-3 τζούρες και όλα καλά.
Τα αρνητικά του για μένα είναι ότι στα ρεύματα που χρειάζεται για να δουλέψει καλά ο ατμός είναι πιο ζεστός από όσο μου αρέσει. Ισως βέβαια με ενοχλεί επειδή είμαι κρυωμένος αυτές τις μέρες. Αντίθετα με τον 19αρι δεν έχω κανένα θέμα. (Τον δουλεύω βέβαια πιο χαμηλά).
Επίσης καμιά φορά μου βγάζει υγρό από τους αεραγωγούς - απότι διάβασα εδώ μάλλον οφείλετε στο γεγονός ότι θέλει πιο πολύ ρεύμα από αυτό που ικανοποιεί το λαρύγκι μου.
Σε σχέση με τον nautilus mini που αντικατέστησε (τον εδωσα στον πατέρα μου για να τον κολλήσω στο η.τ. και να τον ξεκολλήσω από το κ.τ.) μια κλαση καλύτερη γεύση (ίσως είναι και η ιδέα μου γιατί δεν πρόλαβα να τους χρησιμοποιήσω ταυτόχρονα, όμως έχω σε αναμονή έναν ακόμα ναυτίλο οπότε θα επανέλθω σε αυτό) και περισσότερο ντουμάνι - όχι πως με τον ναυτίλο είχα παράπονο.
Συμπέρασμα - τον κρατάω και τον χρησιμοποιώ με τις διπλές αντιστάσεις που μου κάνουν, προσωπικά, καλύτερα.
Και για να ξέρετε πόση βάση να δώσετε στα παραπάνω να πώ πως βρίσκομαι στον τρίτο μήνα ατμίσματος, είμαι στα 4-5ml ημερησίως, η εμπειρία μου από ατμοποιητές περιορίζετε στους justfog 2043, aspire K1, nautilus mini και πλέον delta 19-23. Και ολα αυτά είτε πάνω στο istick είτε πάνω στην μπαταριοθήκη του justfog.
Καλά ατμίσματα,
Γιάννης

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #166 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 10:52 »
Φιλε Γιάννη να τους χαίρεσαι και καλα ατμισματα! Οι delta ειναι ατμοποιητες που το θέλουν το ρευματακι τους! Οπότε ανέβασε να ευχαριστηθείς...! Εγω με τον 16αρη και με (δικά μου) υγρα 20αρια,τον
δουλευω στα 14w/4.7v και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος!


Εξάλλου οι Delta θέλουν ρεύματα το istick δίνει ρεύματα, οπότε το αποτέλεσμα θα είναι πολυ καλό!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #167 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 18:39 »
παρεξηγήθηκε κάτι !! δεν ζήτησα βοήθεια  ΔΙΑΛΟΓΟ ΖΗΤΗΣΑ  ξέρω  να παίξω  ειμαι χρόνια σε φόρουμς  σας εξέθεσα κάτι  προς κρίσην και δεν μ αρέσει  να αμφισβητήται κάτι  που συμβαίνει γιατι απο την εμπειρία μου χρόνια  σε διαλόγους το μόνο όφελος ήταν πάντα  το ξεκαθάρισμα του τι συμβαίνει  έστω  κι αν  υπήρχαν υπερβολές !!!  οτι ειπα ειναι ακριβώς ότι συμβαίνει  θα σας τροφοδωτίσω  με δεδομένα απο δευτέρα  υποθέτω  οτι  ενδιαφέρει όλους  για ποιό λόγο  συμβαίνει  αυτό   

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Δεν χρειάζομαι οδηγιες που να πάω  ξέρω  απο που αγόρασα  τα προιόντα και πως  να  αντιμετωπίσω  το πρόβλημα   ΑΠΛΑ εθεσα στην κρίση σας ένα προιόν  που πωλείται στην αγορά  που στην δική μου περίπτωση  ενός ανθρώπου  με εμπειρία 3ων ετών  παρουσιάζει αυτά  τα προβλήματα  !!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
και για να ξερετε ποιος ομιλεί σας συστήνομαι σαν τον άνθρωπο  που εμπιστεύτηκε απόλυτα  την joyetechc δηλαδή  ότι  παρήγαγε  το αγόρασα

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
πως λέει  ο ΘΡΗΣΚΟΣ ο ΣΑΒΒΟ  Για πες μου μήπως  ξέρεις ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΜΙΛΩ.......
Τι έγινε, είχαμε κανα νέο απο εδω; Τι εφταιγε τελικα;

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #168 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 14:31 »
μολισ παρελαβα και εγω το delta 16 και το e-box απο e-cig . οι κεφαλες που εχει μεσα δεν ειναι με τα δοντακια και ο πολος του ειναι αρκετα εξω ωστε να μη καθετε φλατ στο ιστικ .. ετσι ειναι σε ολους η εχει θεμα ο δικος μου ?


μηπως εχω βιδωση τη κεφαλη πολυ σφηχτα και τον κατεβασε κατω?


την αντισταση του το ιστικ τη διαβαζει 1.7

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #169 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 14:34 »
Ετσι ειναι κι εμενα αλλά κάθεται φλατ. Οι κεφαλες κι ετσι μια χαρα είναι. Ντοντ γουόρυ. Τα δοντακια ειναι για διευκολυνση στο βιδωμα ξεβιδωμα.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #170 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 14:37 »
δεν αφηνει μεγαλο κενο , δε με ενοχλη αυτο , αυτο που με αγχωσε λιγο ηταν που ειναι εξω ο πολος , οποτε μια χαρα, σε ενα λεπτακι θα κανω τη πρωτη τζουρα να δω πως ειναι  :) :)


πρωτες εντυπωσεις ... οτι και να πω για τη γευση ειναι απλα λιγο ... του εχω ριξει μεσα το divino cigar που ηρθε δωρακι μαζι με το ιστικ και σε 10 λεπτα το τανκ οπου νανε αδιαζει ( το θελει το ζουμακι του με τις τριπλες κεφαλες )


τωρα μενει να δω ποσο θα μου βγαλει η κεφαλη με 6-7 μλ την ημερα , αν παει οσο λετε 10-12 μερες ,εχουν μπει ολα προς πωληση και παιρνω αλλο ενα δελτα 19 με ενα ακομη ιστικ


παρεπιπτοντως το divino cιgar ειναι απιστευτο υγρο για τα δικα μου γουστα !!!!!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2014, 14:56 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #171 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 15:28 »
Και σε εμένα κάθεται φλατ ο ατμοποιητης! Και μαλιστα ο πόλος που εξέχει της κεφαλής κάθεται ακριβώς στον πόλο του istick, ενώ σε άλλους που έχω πατάνε και στο λαστιχάκι επάνω και με το βίδωμα το "τρώει" σιγά σιγά! Επίσης ο Delta 16 βιδώνει ομαλότερα από τους άλλους ατμοποιητες! Καλορίζικα να είναι και θα δεις πως θα τα ευχαριστηθείς!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #172 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 15:32 »
μου αφηνει ενα χιλιοστο κενο αλλα δε πειραζει, δεν τον βιδωνω τερμα, οταν βρισκει αντισταση σταματαω για να μην εχω κανενα θεμα με το πολο του μοντ ... μεχρι στιγμης ο ατμο ειναι σκετη απολαυση αλλα ειναι νεροχυτης ...μιλαμε για ρουφιχτρα ο ατιμος

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #173 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 15:51 »
Τον Δέλτα 19 τον έχω εδώ και 3 εβδομάδες και μόνο τα καλύτερα εχω να πώ από γεύση και ντουμάνι.60 με 70 ml πάντως δε κρατάνε κανά 50άρι με κανά ενδιάμεσο dry burn στα 25 μου βγαίνουνε εμένα.Δουλεύουνε βέβαια και μετά τα 50 ml αλλά χάνουνε αρκετά σε γεύση και ντουμάνι.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #174 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 15:53 »
Ετσι ειναι κι εμενα αλλά κάθεται φλατ.......

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με τον δικό μου.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
.............την αντισταση του το ιστικ τη διαβαζει 1.7
μετά από κάποια χρήση μπορεί να σου τη δείξει στα 1.6 ohm

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #175 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 16:11 »
το επανω καπακι του ατμοποιητη ξεβιδωνη ή μονο η βαση του ? λυνετε δλδ ολο το τανκ ? γιατι προσπαθησα και ειναι πολυ σφιχτο οποτε ειπα να το αφησω μη το πεταξω απο τη πρωτη μερα στα σκουπιδια

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #176 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 16:12 »
Δε λύνεται, όχι.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #177 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 16:56 »
Eπιβεβαιωνω κι εγω την αρκετα καλη αποδοση της σειρας Delta.
Eδω και μερες δοκιμαζω τον delta 19 με dual coil c3. 1o υγρο δοκιμης το... γνωστο liqua turkish. Με εβγαλε συνολικα για 45ml. Μπορει να πηγαινε και παραπανω η κεφαλη, αλλα ηταν πλεον αισθητη η απωλεια χτυπηματος και γευσης. Ειδικα μεχρι τα 30ml, ηταν ολα καλα, μετα υπηρχε μια πτωση της αποδοσης και το πηγα μεχρι τα 45ml, δεν νομιζω οτι αξιζει παραπανω. 2ο υγρο, ενα 100% vg, flue μιας κινεζικης εταιριας. Απο τα πιο δυσκολα υγρα που κανω... Αυτο το εφτασα μεχρι tα 30ml. Μεχει να δοκιμασω τωρα και την 3η κεφαλη που εχω, η δοκιμη θα γινει με υγρο halo.
Σε γενικες γραμμες, θα ελεγα οτι αξιζει τουλαχιστον η δοκιμη ενος delta. Ισως αυτο που αποτρεπει πολλους, ειναι η τιμη των κεφαλων, που την θεωρω υπερβολικα ακριβη (ακομα και με την...εκπτωση).
Εκανα μια παραγγελια απο δω: http://www.heavengifts.com/Joyetech-C3-Dual-Atomizer-Head-5pcs.html
Η τιμη των κεφαλων ειναι πολυ χαμηλοτερη, ελπιζω να ειναι αναλογη η ποιοτητα τους

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #178 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 17:12 »
Τις κεφαλές αυτές τις κατασκευάζει αποκλειστικά και μόνο η joyetech από ότι ξέρω, οπότε δεν νομίζω να έχεις θέματα!

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #179 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 17:17 »
Kαι μονο γι αυτο, αξιζει κανεις να του δωσει σημασια. Αν αρχισουν (που δεν νομιζω...) να κυκλοφορουν μαϊμουδιες, τοτε απλα θα εχει την τυχη αλλων...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206517 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357791 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591965 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios