vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

427 επισκέπτες, 3 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi, xsad

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #180 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 17:18 »

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #181 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 17:40 »
Eπιβεβαιωνω κι εγω την αρκετα καλη αποδοση της σειρας Delta.
Eδω και μερες δοκιμαζω τον delta 19 με dual coil c3. 1o υγρο δοκιμης το... γνωστο liqua turkish. Με εβγαλε συνολικα για 45ml. Μπορει να πηγαινε και παραπανω η κεφαλη, αλλα ηταν πλεον αισθητη η απωλεια χτυπηματος και γευσης. Ειδικα μεχρι τα 30ml, ηταν ολα καλα, μετα υπηρχε μια πτωση της αποδοσης και το πηγα μεχρι τα 45ml, δεν νομιζω οτι αξιζει παραπανω. 2ο υγρο, ενα 100% vg, flue μιας κινεζικης εταιριας. Απο τα πιο δυσκολα υγρα που κανω... Αυτο το εφτασα μεχρι tα 30ml. Μεχει να δοκιμασω τωρα και την 3η κεφαλη που εχω, η δοκιμη θα γινει με υγρο halo.
Σε γενικες γραμμες, θα ελεγα οτι αξιζει τουλαχιστον η δοκιμη ενος delta. Ισως αυτο που αποτρεπει πολλους, ειναι η τιμη των κεφαλων, που την θεωρω υπερβολικα ακριβη (ακομα και με την...εκπτωση).
Εκανα μια παραγγελια απο δω: http://www.heavengifts.com/Joyetech-C3-Dual-Atomizer-Head-5pcs.html
Η τιμη των κεφαλων ειναι πολυ χαμηλοτερη, ελπιζω να ειναι αναλογη η ποιοτητα τους

οντως πολυ καλη η τιμη, οταν ερθουν πες μας εντυπωσεις για την αποδοση τους, αν ειναι να βαλω και εγω παραγγελια

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #182 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 14:10 »
Λοιπόν, μετά από απίστευτη ταλαιπώρια με τις κεφαλές aspire bdc αποφάσισα κι εγώ να πάω σε έναν καλύτερο εργοστασιακό και ήμουν ανάμεσα στον μίνι ναυτίλο και τον δέλτα. Έχω μία ερώτηση γιατί μάλλον γέρνω προς τον δέλτα. Είμαι σίγουρη ότι σε γεύση θα αναβαθμιστώ, αλλά κρίνετε ότι χρειάζομαι τον δέλτα 19 και τον ρυθμιστή τζούρας εφόσον είμαι ήδη ικανοποιημένη από τη τζούρα μου και με τους απλούς απλούστατους arpire;Γιατί έλεγα να πάρω δύο μικρούς αντί για έναν μεσαίο ;)   (ατμίζω με box by seb αν παίζει κανα ρόλο αυτό με αντίσταση 1.8 στα 3.7 volt για να έχω τη γεύση που θέλω)

ακόμα δεν τους βρίσκουμε στη Θεσσαλονίκη ε;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2014, 14:18 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος rott1914

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #183 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 14:29 »
θεσσαλονικη δεν υπαρχουν .η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ο δελτα19  ειναι καλυτερος του ναυτιλου .τον 16 δεν τον εχω ακομη αλλα νομιζω οτι θα εισαι ενταξει

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #184 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 14:35 »
Ιωάννα έχε υπόψιν σου πως ο 16 έχει πιο αεράτη τζούρα απο τους απλούς aspire. Εάν αυτό δε σε ενοχλεί, τότε οκ.
Και μια συμβουλή. Με τον Ναυτίλο μινι πάλι θα μπλέξεις με την ίδια αναξιόπιστη σε κεφαλές εταιρεία. Οπότε μην τον βάζεις στις επιλογές σου. :)

Επίσης,  για αρχή, προτιμησε τις dual coil κεφαλες στον 16 η τον 19.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #185 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 14:43 »
και μόνιμα με dual coil θα έλεγα γιατί τα ρεύματα που παίζετε με τους τριπλούς είναι μάλλον απαγορευτικά για τα γούστα μου σύμφωνα με όσα διάβασα! Η αεράτη τζούρα είναι στα γούστα μου μιας και έκανα τρελό ντρίπινγκ παλιότερα με τους cisco 306 lr και το siam shield (χωράει και μπίλια εκεί μέσα  :)) ) οπότε και με το μικρό της οικογένειας θα είμαι εντάξει φαντάζομαι.

Ερώτηση δεύτερη drip tip αλλάζει τελικά; γιατί είναι κι αυτός ένας τρόπος ρύθμισης της τζούρας σε περίπτωση που δεν μας ταιριάζει

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #186 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 14:46 »
Μια χαρά θα είσαι. Κι εγώ τον μικρό τον ευχαριστιέμαι περισσότερο απο τους μεγαλύτερους delta κι ας μην εχει ρυθμιστή τζούρας. Όπως επισης κι εγώ πάντα πλέον διπλές κεφαλές. Καταναλώνουν κ λιγότερο...

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #187 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 14:58 »
έκανα τροποποίηση στο πιο πάνω μήνυμα και μάλλον δεν είδατε τη δεύτερη ερώτησή μου.Τελικά παίρνει διαφορετικά drip tip ο δέλτα;
Επίσης ακούω να λέτε για τρελή διάρκεια στις αντιστάσεις της τάξης των 40-80 μλ. Εγώ δηλαδή που κάνω και υγρά φιλικά προς τις αντιστάσεις φαντάζομαι θα αλλάζω μια κεφαλή το μήνα;  :laugh1:

Θα τους βάλω σύντομα παραγγελία και θα γράψω κι εγώ εντυπώσεις εδώ με το καλό, αν και είμαι σίγουρη ότι με τις βλακείες που ατμίζω μάλλον θα χοροπηδάω πάλι σαν το χαζό όπως έκανα με το ντρίπινγκ μετά τους έψιλον...

Πόσο μακριά έχει φτάσει το η.τ Δεν ήταν και πολύ παλιά όταν το eGo-W ήταν επανάσταση! :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #188 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 15:06 »
Ναι παίρνει και άλλα driptips. Ευτυχώς! Γιατί αυτό που έχει, αν και όμορφο, παραείναι μεγαλο.
Όσο για τις αντιστάσεις, το σίγουρο είναι πως 40μλ θα σου βγάλουν σίγουρα. Τις αλλάζω, χωρις να μου εχουν χαλάσει, μετά απο 7-8 μέρες. Ατμίζω όμως συνήθως σκετη βάση, οπότε δεν ειμαι ο πλέον κατάλληλος να κρίνω την αντοχή τους.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #189 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 15:41 »
Με τον Delta 19 40 ml σίγουρα. Μετά δοκίμασε και ένα καλό dry burn και συνεχίζεις.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #190 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 15:47 »
50 ml μου βγάζουνε εμένα οι dual coil με μικτή χρήση diy και έτοιμα αλλα αποφεύγω σαν το διάολο το λιβάνι τα υγρά με πολλά κατάλοιπα,μετά από 15 ml με voodoo από halo πχ αναγκάστηκα να πλύνω την κεφάλη να φύγει η μάκα.εχω αλλάξει 5 κεφαλές και όλες οκ εκτός από μια που κλάταρε στα 30 ml και όχι εξαιτίας κάποιου υγρού,αλλα με μία κεφαλή στις 5 που έβγαλε τα μισά ml από αυτά που έπρεπε μπορώ να ζήσω  :) .Εχω ως βασικό τον δέλτα19 αλλα έχω χρησιμοποιήσει και τον 16 έχει αεράτη τζούρα αλλα συνηθίζεται ή μπορείς απλά να βάζεις το δαχτυλό σου στη μια από τις δύο τρύπες που έχει για να εισέρχεται ο αέρας έτσι θα έχεις πιο σφιχτή τζούρα.Επίσης οι κεφαλή του δέλτα τρώει ρευματάκι και αναλόγως πόσο ατμίζεις καλό θα είναι να έχεις 2 ego η κάτι με πολύ περισσότερη αυτονομία.Για να έχεις ενα παράδειγμα παίζω στα 4 βολτ τη μέρα μέση κατανάλωση 5 μλ και μια μπαταρία 2600 μιλιαμπέρ αδειάζει στη μέρα στη μέση κατανάλωση.Ελπίζω να βοήθησα!

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #191 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 15:56 »
έχω μποξάκι και πολλές έτοιμες φορτισμένες μπαταρίες στην τσάντα οπότε αυτό δε θα είναι θέμα.Βάση frost-umami κάνω κι εγώ συνήθως οπότε κατάλοιπα 0.Αρκεί να πληρωθώ τώρα γιατί ψήθηκα άσχημα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #192 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 16:06 »
Ε τότε τη χωρητικότητα του τάνκ μόνο κοίτα αν βολεύεσαι με τα 2 μλ του 16άρη go for it!έχε και ενα μπουκαλάκι με υγρό στη τσάντα μαζί με τις μπαταρίες καλοϋ κακού γιατι πίνει το υγρό σαν νεροφίδα!Και όταν βάζεις καινούργια κεφαλή τις πρώτες τζούρες σε χαμηλά βόλτ (κάτω από 4)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2014, 16:47 από Dimitrisbo »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #193 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 17:09 »
Βασικά από χωρητικότητα κανένα πρόβλημα. Θα έχω δύο 16άρηδες, έναν μαύρο για το μαύρο κουτάκι κι έναν ασημί για το άσπρο  που όταν ο μαστρο seb το επιδιόρθωσε μου το έστειλε πίσω ασημί χριστουγεννιάτικο :laugh1: .Πάραυτα, οι κόρες μου το λατρεύουν κι έτσι παρέμεινε!
Εξού και ρωτάω για τον 16. Μιας και είναι απίστευτα οικονομικός για την ποιοτητα που φαίνεται να προσφέρει θα μπορώ να έχω έναν κουμπωμένο σε κάθε κουτάκι. Λάτρης των box γαρ, και δη του Βαγγέλη δε θα μπορούσα να έχω μόνο ένα από τρόμο μη μου ξαναχαλάσει και αναγκαστώ να ξαναγυρίσω στην ego έστω και για δυο μέρες (γιατί τόσο του παίρνει για επισκευή και πίσω  :respect_hat: ). Ως κορίτσι άλλωστε, όταν μου αρέσει κάτι το παίρνω σε τουλάχιστον δύο χρώματα :idiot1: Πέραν της παρένθεσης, ατμίζω ούτως ή άλλως χαμηλα πάντα, στα 3.7v. και δεν κάνω πάνω από 2-3μλ τη μέρα. Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκρισή σας στις απορίες μου, όπως άλλωστε συμβαίνει πάντα στο φόρουμ αυτό.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #194 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 18:03 »
εχω το 16αρι απο χθες στα χερια μου και ομολογο πως τα 15 ευρω ( -20% ecig) ειναι απλα για γελια μπροστα στο ατμιστικο αποτελεσμα του . κανενα γουργουριτο , καμια υπο - υπερ τροφοδοσια , ολα μια χαρα και η γευση του στον εβδομο ουρανο  :yes: :yes: :yes:


αν οι κεφαλες του μου βγαλουν 50-60 μλ και καθαριζω με 3 αντιστασεις το μηνα εχω βαλει στην ακρη ολους τους επισκευασιμους


οσο για το αν αλλαζει το drip tip που διαβασα πιο πανω ναι αλλαζει , εγω  του εχω βαλει 3-4 και ολα κατσανε μια χαρα. το δικο του το εχω βαλει ηδη στο magma
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2014, 18:09 από APOSTOLOS KAL »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206517 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357789 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591959 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios